Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> اصول اولیه در طراحی بازیهای کامپیوتری -> چرا بازي هاي ساخته شده ضعيف هستند ؟!

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

چرا بازي هاي ساخته شده ضعيف هستند
نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه 4 آذر 1385
تعداد ارسالها: 2069
محل سكونت: تهران

3 شنبه 26 دي 1385 - 08:28
پاسخ بصورت نقل قول
به نظر من يكي از دلايل ضعيف بودن بازي هاي ساخته شده رو تو تالار بازیهای کامپیوتری روز می شه پيدا كرد . اگه توجه كرده باشيد اين تالار هر يه ماه يه پست داره . حالا يه سر به سايت دارينوس بزنيد كل تالاراشون در مورد بازي و بازي كردنه ولي وقتي می خوان يه بازي بسازن يه بازي مثل .... می سازن . به نظر من اين دو گروه بايد تركيب بشن .

راستي نياين بگيد كه اين دو گروه تشكيل نشدن چه جوري با هم تركيب بشن Wink Very Happy من اين رو براي آينده می گم ...

نويسنده
پيغام
مصطفي سپهريان
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: جمعه 24 آذر 1385
تعداد ارسالها: 1147
محل سكونت: تو يه فلش مموري دو گيگ

3 شنبه 26 دي 1385 - 12:17
پاسخ بصورت نقل قول
با سلام
اگر توجه كرده باشيد بيشتر افرادي كه توي سايت دارينوس عضو هستند بچه هاي مدرسه اي هستند ولي بيشتر افراد فعال تو اين سايت يا دانشجويند و يا براي كنكور درس مي خونن و بچه هاي مدرسه اي كمتر پيدا ميشه.
اما به طور كلي من با نظر شما موافقم

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه 4 آذر 1385
تعداد ارسالها: 2069
محل سكونت: تهران

3 شنبه 26 دي 1385 - 13:06
پاسخ بصورت نقل قول
آره خوب اينو مي دونم ولي منظور من تركيب بزيكنان با بازي سازان بود نه تركيب دارينوس و PD !! دركل منظورم اينه كه بازي ساز بايد با بازي ها سبك ها و ... آشنا باشه و هر چند وقت در حين ساخت خودش به عنوان بازيكن بازيش رو انجام بده ببينه ملت خوششون مياد يا نه ...

نويسنده
پيغام
مصطفي سپهريان
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

4 شنبه 27 دي 1385 - 09:54
پاسخ بصورت نقل قول
حرف كاملا به جاييه
يكي ديگه از علل ضعيف بودن بازي ها هم اينه كه بچه ها معمولا به صورت فردي كار مي كنند و به صورت گروهي كمتر كار مي كنند. خب مسلما كار گروهي بهتره!!!(بيشتر منظورم اعضاي اين سايته)

نويسنده
پيغام
meshki
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 3 شنبه 14 آذر 1385
تعداد ارسالها: 105
محل سكونت: در محضر خداوند متعال

1 شنبه 1 بهمن 1385 - 21:35
پاسخ بصورت نقل قول
مصطفي سپهريان نوشته:
حرف كاملا به جاييه
يكي ديگه از علل ضعيف بودن بازي ها هم اينه كه بچه ها معمولا به صورت فردي كار مي كنند و به صورت گروهي كمتر كار مي كنند. خب مسلما كار گروهي بهتره!!!(بيشتر منظورم اعضاي اين سايته)
بسم الله الرحمن الرحيم
سلام٬
پس به سلامتي كار من ضعيف نميشه. ايشاءالله. چون ميخوام با پسرخالم كه داره مكس رو ياد ميگيره با هم دو سه تا بازي خيلي ساده بسازيم. بهتره بگم مال عهد دقيانوسه.

ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
مصطفي سپهريان
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

2 شنبه 2 بهمن 1385 - 14:17
پاسخ بصورت نقل قول
meshki نوشته:
مصطفي سپهريان نوشته:
حرف كاملا به جاييه
بسم الله الرحمن الرحيم
سلام٬
پس به سلامتي كار من ضعيف نميشه. ايشاءالله. چون ميخوام با پسرخالم كه داره مكس رو ياد ميگيره با هم دو سه تا بازي خيلي ساده بسازيم. بهتره بگم مال عهد دقيانوسه.
با سلام بسيار خوب
با چي ميسازين ؟ Mad
اميد وارم موفق بشيد
در ضمن به نظر من اگر چند نفر وارد تو اين سايت يك بازي گروهي درست كنند فكر كنم بازيشون معروف بشه!! Very Happy

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

2 شنبه 2 بهمن 1385 - 17:13
پاسخ بصورت نقل قول
در جواب سوال شما که چرا بازیها ضعیف هستن باید گفت چون ساخت اکثر این بازیها برای طراح یا طراحانش جنبه آموزشی داشته و زیاد روی گرافیک یا گیم پلی و این مسایل کار نشده. شما اگه به تالار بزرگی مثل gamedev هم سر بزنین ، بازیهای ساخته شده توسط اعضا قابل مقایسه با بازیهای روز بازار نیستن و عمدتا ساده و بدون نو آوری ساخته میشن. ساخت بازیهای پیشرفته تر خودش نیازمند یه سری مقدماته. مثل تشکیل گروه، راه اندازی سایت مستقل، حمایت مالی و ...

نويسنده
پيغام
meshki
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 3 شنبه 14 آذر 1385
تعداد ارسالها: 105
محل سكونت: در محضر خداوند متعال

2 شنبه 2 بهمن 1385 - 22:18
پاسخ بصورت نقل قول
مصطفي سپهريان نوشته:
با سلام بسيار خوب
با چي ميسازين ؟ Mad
اميد وارم موفق بشيد
در ضمن به نظر من اگر چند نفر وارد تو اين سايت يك بازي گروهي درست كنند فكر كنم بازيشون معروف بشه!! Very Happy

عليك السلام٬
پيشنهاد خوبيه.
من دارم با gh كار مي كنم، يعني دارم يادش ميگيرم و تونستم چند تا از دستور هاي يكي از بازيامو پيدا كنم.
خوب برگرديم به موضوع تاپيك:
من فكر مي كنم كه ما از ب بسم الله تا ميم صدق الله مشكل داريم
مثلن ما نه تجربه داريم، نه حمايت كننده، نه علم، نه ... و نه اراده
حتي يك سازمان كه بطور جدي به دنبال حمايت از بازي كننده ها باشه نيست، ما به اصول اوليه چندان دقتي نمي كنيم، مثلا نه داستان قوي داريم نه شخصيت پردازي خوبي داريم، صدا گذاري كه وضعيتش معلوم است، كافي است نگاهي به دوبلورهاي بازي بياندازيم.
تجربه، علم و اراده مهم ترين چيزها هستن كه گويا ما فاقد آن هستيم.

ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011