Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> اصول اولیه در طراحی بازیهای کامپیوتری -> نظر سنجي در مورد كتاب فارسي OpenGL

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

نظر سنجي در مورد كتاب فارسي OpenGL
نويسنده
پيغام
Agrin
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 5 شنبه 18 تير 1388
تعداد ارسالها: 9

جمعه 26 تير 1388 - 14:28
پاسخ بصورت نقل قول
با سلام
اول از مديران بخش بدليل اينكه شايد اين تاپيك رو در جاي درستش مطرح نكردم معضرت مي خوام چون نمي دونستم اين مطلب كجا بايد قرار بگيره.
من سيد حميد موسوي هستم.
يه كتاب در مورد OpenGL نوشتم و مي خوام قبل از اينكه بره زير چاپ ُ يه نظر سنجي در موردش انجام بدم.
فهرست كتاب در لينك زير هست. لطف كنيد اون رو دانلود كنيد و نظرتون رو بهم بگيد.

http://g.imagehost.org/download/0902/Content
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
ashkan_203
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 5 شنبه 9 آذر 1385
تعداد ارسالها: 794
محل سكونت: همه جای ایران سرای من است

جمعه 26 تير 1388 - 14:57
پاسخ بصورت نقل قول
دانلودش کردم واقعا عالیه . خیلی عالی و کامل اونم توی بیست و نه فصل و شش پیوست!
از چیزی که خوشم اومد توضیح فیزیک و ریاضیات مورد نیاز بود . سرفصل ها هم در مورد open gl خیلی کامل و منطقی بود . ولی معیار برای تشخیص یک کتاب خوب سرفصلهای اون نمی تونه باشه .
اگه که توضیحات هم مثل سرفصل ها دقیق و کامل باشه می تونه به عنوان یه منبع خوب مورد استفاده تمام علاقه مندان قرار بگیره .
در هر حال من به شخصه directX رو بر Opengl ترجیح می دهم و فکر می کنم بیشتر علاقه مندهای ساخت بازی هم با نظر من موافق باشند ولی این نمی تونه تو فروش همچین کتابی تاثیر بگذاره .

هر وقت کتابت چاپ شد ناشرش رو اینجا بنویس تا از اینترنت بخریمش چون اینجور کتابها معمولا زود توی بازار خالی می شوند
Laughing Laughing

آی گیمز
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Pswin
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: جمعه 29 دي 1385
تعداد ارسالها: 261
محل سكونت: پشت کامپیوترم

شنبه 27 تير 1388 - 18:12
پاسخ بصورت نقل قول
منم دارم یه کتاب برای OpenGL می نویسم. اگر واقعیتش رو بخوای از نظر سر فصل یه مقدار مشکل داری. البته سر فصلهای خوبی هم توی کتابت دیده میشن. اونجور که ظاهر امر نوشن میده برای فصلهای آخر که مربوط به نگاشتهای بافت وتکنیک های اونها هستن از شیدر استفاده نکردی ( چون سر فصلی رو با این موضوع نداری). برای بعضی از موارد مانند مه و یا متریلها لازم نیستش که یه فصل جدید بذاری. همینطو بحث فزیک که بطور کل از OpenGL جداست. در مورد ریاضیات هم ماتریس ها و بردارها کافی هستن و مباحث خیلی خوبی هم بشمار میرن

سمینار تخصصی بازی سازی و گرافیک کامپیوتری (یکشنبه 29 آذر 1388 - 9:30 صبح تا 13 بعد از ظهر ):
http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=28
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
توسعه نویس
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 2 شنبه 28 آبان 1386
تعداد ارسالها: 41
محل سكونت: تهران

3 شنبه 27 مرداد 1388 - 23:29
پاسخ بصورت نقل قول
امیدوارم کتاب خوبی از کار در بیاد.

یادت باشه از مباحث جدیدتر OpenGL غافل نشی. GLSL رو خیلی توصیه میکنم روش تاکید داشته باشی. امکاناتی که در OpenGL 2 به بعد هستند رو هم فراموش نکن. resterization رو هم سعی کن بهش بپردازی.

البته من فهرست شما رو هنوز نخوندم ولی بعدا نگاهش میکنم. یه نیمچه فصلی هم برای تست اگه بزاری بعد نیست.

حالا این کتاب کی قراره بیاد تو بازار. من که پوسیدم بس که دنبال کتاب چاپ جدید توی بازار گشتم. یعنی اصلا نیست. تنها کتابی که هست مال سال 81 با 82 هستش. که اونم فکر کنم مباحث OpenGL 2 رو نداره.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011