Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> برنامه نویسی با زبان های C++ و Delphi و VB -> كمك در خصوص ساخت بازي با زبان سي ++

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

كمك در خصوص ساخت بازي با زبان سي ++
نويسنده
پيغام
behruz
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: شنبه 9 خرداد 1388
تعداد ارسالها: 3

2 شنبه 21 دي 1388 - 13:36
پاسخ بصورت نقل قول
لطفا" راهنمائي كنيد
ميخوام يه بازي بنويسيم اين قابليتها رو داشته باشه جون مادرتون كمكم كنيد
1- اين بازي بايد بصورت آنلاين اجرا بشه
2- تعداد كساني كه بتونند همزمان آنلاين بشن خيلي زياد باشه (بي نهايت)
3- زمانبندي دقيق داشته باشه
4- نحوه بازي از نوع بازيهائي مثل تراوين و جنگ خانها و ... باشه(wow)
حالا سئوال اينه كه اولا" زبان مناسب ساخت اين بازي چيه؟
آيا سي ++ مناسب اينكار هست ؟ اگه مناسبه كدمشون c++.net \c++ .mfg \c++.win32 يا ....؟
به چه ابزارهائي احتياج دارم
و كلا" هر جور راهنمائي ديگه اي كه لازم ميدونيد دريغ نكنيد
ممنون
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
m_basij
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 19 شهريور 1388
تعداد ارسالها: 523
محل سكونت: داخل کد

2 شنبه 21 دي 1388 - 14:35
پاسخ بصورت نقل قول
اقا بهروز . اولا این کار شما سخته . چون با c++ ... نمی شه و باید php بنویسید. دوما این یک سیستم مدیریت محتوای بازی می شه . من خودم تراوین رو دارم (سیستم عاملشو) . دوما شما باید یک فضا و دامنه داشته باشید . حالا اگه می تونید با php کار کنید . بشینید و شروع به نوشتن کنید.

نويسنده
پيغام
Unity3D
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 2 شنبه 23 آذر 1388
تعداد ارسالها: 1034

2 شنبه 21 دي 1388 - 15:22
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
ميخوام يه بازي بنويسيم اين قابليتها رو داشته باشه جون مادرتون كمكم كنيد

لازم نیست جون مادر کسی رو قسم بخوری!!! Confused

درکل بستگی داره چقدر تجربه تو برنامه نویسی داری ... اگر تجربه زیادی نداری برو سراغ اینجینهایی مثل یونیتی که کارتو خیلی راحتتر میکنه ...
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
behruz
کاربر جدید
کاربر جدید

3 شنبه 22 دي 1388 - 10:14
پاسخ بصورت نقل قول
m_basij نوشته:
اقا بهروز . اولا این کار شما سخته . چون با c++ ... نمی شه و باید php بنویسید. دوما این یک سیستم مدیریت محتوای بازی می شه . من خودم تراوین رو دارم (سیستم عاملشو) . دوما شما باید یک فضا و دامنه داشته باشید . حالا اگه می تونید با php کار کنید . بشینید و شروع به نوشتن کنید.

من تازه كارم و بي تجربه لطفا" بگيد ب سيستم عاملشو از كجا بايد گير بيارم و اسمش چيه بعد از كجا شروع كنم يعني قدم اولم چي بايد باشه (بجز فضا و دامنه)
ممنون
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
m_basij
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 19 شهريور 1388
تعداد ارسالها: 523
محل سكونت: داخل کد

3 شنبه 22 دي 1388 - 13:03
پاسخ بصورت نقل قول
خوب ، از یونیتی هم می تونید استفاده کنید ولی ، دست اخر بهتون بازی میده و در حقیقت مثل اون نمی شه.
خوب اما برای شروع کارتون یا باید از ب بسم الله خودتون بنویسیدش یا اینکه یکی رو ویرایش کنید. البته تراوین با php نوشته شده . پیشنهاد من به شما اینه که برید و داخل گوگل جستجو کنید سیستم محتوای بازی تراوین. یا اینکه از داخل سایت پی سی ول برید و از قسمت های اسکریپت های بازی . این رو دانلود کنید و بعدهم رو سیستم ویرایشش کنید و برای ویرایشم باید عکساشو اگه دوست دارید و خلاصه کداشو ویرایش کنید که برای این کارم می تونید از فتوشاپ و ادوب دریم ویوور استفاده مپکنید .
انشا الله بازی شما رو هم ببینیم.

نويسنده
پيغام
مهدي 2190
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: جمعه 26 فروردين 1384
تعداد ارسالها: 402
محل سكونت: تهران

3 شنبه 22 دي 1388 - 23:42
پاسخ بصورت نقل قول
سلام دوست عزیز
من فکر کنم کمی داری تند روی می کنی
چون چیزهایی که شما می گی و دوست داری که بسازی در زبان راحت ولی در عمل فوق العاده سخت و زمان بر و هزینه بر هستند . مثلا شما WOW رو مثال میزنید . ولی می دونید که شرکت Billizard با حداقل 7-8 تجربه و کلی برنامه نویس حرفه ای وارد این قسمت از بازیهای کامپیوتری (آنلاین ) شده و تازه این همه ماجرا نیست . شما در قسمت سخت افزاری به تکنولوژی بسیار بالای نیاز داری که ساخت اونا شاید برای ما آرزو باشه و اجاره اونا هم در حد چند صد میلیون دلاره که بهتره بهش فکر نکنیم . بازی مثل تراوین فقط 7 تا سرور برای ایران داره آیا شما توانایی پیداسازی سرورها رو داری ؟ مطمئن باشید برای یک بازی مثل تراوین یا WOW فقط یک دومین و مقداری فضا تو اینترت کافی نیست و یا میشه گفت تقریبا هیچه . ولی اگه سطح و کاربران بازی رو در حد پایین در نطر بگیرید برای شروع خیلی هم خوبه . تو زندگی هیچ موقع سعی نکنید اول لقمه بزرگرو اونم بدون هیچ تجربه قبلی بردارید .
شاید صد ها شرکت بزرگ بازی سازی سعی کردند تو اینترنت بازی آنلاین بذارن ولی فقط بازیهایی مثل تراوین و wow و هت تریک و امثال اونا تونستند تو میدان باقی بمونن . که اونم بر می گرده به ساده گی ، جذابیت و سرورهای قوی و ... این بازی ها
به نظر من قبل از فکر کردن به فروش و سود آوری بهتره ساخت بازی رو یاد بگیرید . یواش یواش راه و چاه های فروش و بازاریابی رو خودتون یاد می گیرید .
زیاد فرقی هم نمی کنه با چه زبونی می خواهید بازی بسازید البته بیشتر به هدفتون ربط داره . ولی حرفه ای تر ها میرن سمت C++ و برنامه نویسی win32 و افرادی که کمتر علاقه به برنامه نویسی سطح پایین دارن میرن سمت زبان های سطح بالاتر c# - java و ... و بعضی ها هم اصلا با برنامه نویس زیاد حال نمی کنن میرن با موتورهای آماده کار می کنن و کمی هم به خودشون زحمت می دن و با اسکریپت اون موتور کارشون رو پیش میبرن . شما هم مثل بقیه اول هدف رو مشخص کنید و بعد شروع کنید . البته اینها هم در بستر pc و کنسولهای موجود در بازار هست . تو محیط شبکه هم c++ و php از همه کاربردی ترند .
موفق باشید

ادیتور سورنا
http://sourena.gamedev.ir/
ادیتور سیمرغ
http://simorgh.SourenaGames.com
بازی دوازده رخ - 12 رخ (سیاوش)
www.SourenaGames.com
شرکت نرم افزاری سورنا پردازش
WWW.SOURENACO.IR
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
behruz
کاربر جدید
کاربر جدید

5 شنبه 24 دي 1388 - 09:51
پاسخ بصورت نقل قول
از لطف همه متشكرم
اميدوارن با راهنمائي هاي خوب شما بتونم تو اينكار به جائي برسم
Razz
ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011