Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> معرفی نرم افزار های ساخت بازی -> یه بازی مثل تراوین چطوری برنامه نویسی شده؟

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2  بعدي

بازی به سبک تراوین و با موضوع مافیا چقدر میتونه جذاب باشه؟
کسی حاضر نیست تراوین رو با این نوع بازی عوض کنه
30%
 30%  [ 3 ]
میتونه جای تراوین رو بگیره. آخه تراوین بعد از یه مدتی خسته کننده میشه
40%
 40%  [ 4 ]
برای نظر دادن نیاز به توضیح بیشتر در مورد بازی و سبک جنگهای اون دارم
30%
 30%  [ 3 ]
مجموع آراء : 10

یه بازی مثل تراوین چطوری برنامه ن
نويسنده
پيغام
rasooli.behnam
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 5 شنبه 8 بهمن 1388
تعداد ارسالها: 65
محل سكونت: shiraz

جمعه 9 بهمن 1388 - 15:23
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
من یه بازی به سبک تراوین (web-base game) و با موضوع مافیایی طراحی کردم. الآن نزدیک به یک سال میشه که دارم طراحیش میکنم و واقعا هم روش کار کردم. تا این حد قوی طراحی شده که یه بازیکن دلیل خوبی برای ترجیح دادن بازی من نسبت به بازی تراوین داره. اما از اونجایی که من با برنامه نویسی آشنا نیستم, نمیدونم باید با کدوم زبان این بازی رو بنویسم. PHP یا C#.net و Ajaks یا هر زبان دیگه؟
یه دوست دارم که C#.net رو بلده و میخواد باهام همکاری کنه, اما دوست دارم اگه کسی در این مورد تجربه داره به من کمک کنه تا خدایی نکرده راه رو اشتباه نریم.
سوالم اینه:
این طرح رو چطور به یه بازی تبدیل کنم؟ با کدوم زبان برنامه نویسی؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید.
اگه کسی هم از شیراز بخواد باهامون همکاری کنه, منو در جریان بذاره. هم برنامه نویس لازم داریم و هم طراح گرافیکی!
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

جمعه 9 بهمن 1388 - 23:58
پاسخ بصورت نقل قول
من اول به طرح بلند پروازانه شما آفرین می گم. اما در نظر داشته باشید ساخت یه بازی مثل تراوین به چند تا پارامتر خاص خلاصه نمیشه. سازندگان تراوین هم یقین داشته باشین تراوین اولین کارشون نبوده. بنابراین بهتره قدم به قدم جلو برین. اصول ساخت بازی ها رو بطور کلی یاد بگیرین. چند تا درفت بزنین. بعد یه نگاهی به ساختار بازی های آنلاین بندازین. الگو برداری کنین. ساختار های ساده و زود بازده رو امتحان کنین و اگه همه چی مرتب بود، سراغ پروژه های بزرگ و انقلابی برین.

در کل تو همه زمینه ها، نه فقط ساخت بازی، سنگ بزرگ نشونه نزدنه. سعی کنید اهداف رو منطقی انتخاب کنین تا وسط کار از سختیاش دلزده و بی انگیزه نشین.

نويسنده
پيغام
rasooli.behnam
در حال رشد
در حال رشد

شنبه 10 بهمن 1388 - 11:05
پاسخ بصورت نقل قول
با تشکر از توجهی که به تاپیک من کردید.
من اکثر بازی های آنلاین که با موضوع مافیا بودن رو بررسی کردم و واقعا بازی من طرحش پر ملات تر از اونا هست. سناریو ی این بازی توسط افرادی که واقعا بازیکن بودن نوشته شده و اگه هم مشکلی داشته باشه خیلی کوچک و قابل حل هست. در کل کلی تحقیق و تفکر پشت این بازی هست.
ممنون میشم اگه بتونید در این زمینه که با چه برنامه ای بازی رو بنویسیم, ما رو یاری کنید.
هم اکنون نیازمند یازی سبزتان هستیم Surprised
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

شنبه 10 بهمن 1388 - 20:32
پاسخ بصورت نقل قول
rasooli.behnam, من هم یه مدت تو فکر نوشتن یه بازی آنلاین بودم. داشتم فکر میکردم با php بنویسم. ( البته من چون زبون های تحت وب مثل css, html, javascript, php, sql و اینچیزا رو بلدم ) به این فکر بودم.

همیشه باید کارهای بزرگ به کارهای کوچیک تقسیم کرد و همیشه نگاهش به این پروژه های بزرگ مثل یک پروژه کوچیک باشه. من توسیه می کنم در مورد برنامه نویسی بازی های آنلاین یکم تحقیق کنی. Surprised

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
rasooli.behnam
در حال رشد
در حال رشد

شنبه 10 بهمن 1388 - 22:19
پاسخ بصورت نقل قول
ماهان جان ممنون عزیزم
حتما در این باره خوب تحقیق میکنم. در واقع همین الآن هم دارم همین کار رو میکنم. برای همین این تاپیک رو ساختم. دلم نمیخواد زحمت یکسالم بیخودی حدر بره.
امروز هم که داشتم با دوستم که برنامه نویس هست صحبت میکردم, همین رو میگفت. میگفت که باید پروژه رو به قسمتهای کوچیکتر تقسیم کنیم. اگه بتونیم بازی رو به چند قسمت تقسیم میکنیم و یکی یکی میسازیم و روی سرور قرار میدیم تا فید بکشو ببینیم.
به هر حال از راهنماییتون ممنونم.
باز هم نیازمند یاری سبزتان هستیم Surprised

نويسنده
پيغام
rasooli.behnam
در حال رشد
در حال رشد

شنبه 10 بهمن 1388 - 22:49
پاسخ بصورت نقل قول
من یه چیزی متوجه شدم که شاید برای شما دوستان هم جالب باشه!
موضوع اینست که هر کی برنامه نویسی بلده میخواد بازی سازی کنه. یا فکر میکنه میتونه بازی بسازه. البته میدونم که لحن صحبتم تند هست. ولی این یه حقیقت تلخ تو کشور ماست. اینکه برنامه نویسا میخوان جای طراحان بازی هم ایفای نقش کنند. طراحی بازی و برنامه نویسی دو چیزه مجزا هستند. اگه بازی فقط به برنامه نویسی بود که تمام بازیهایی که ساخت میشدند باید با موفقیت روبرو میشدند. مثلا برنامه نویسای شرکت COPCOM چیشون از برنامه نویسهای شرکت KONOMI کمتر هست. پس چرا بازی MGS4 در مقابل با بازی Resident Evil به عنوان بهترین بازی اکشن شناخت میشه؟ همین نشون میده که طراحی بازی یه مقوله مجزا از برنامه نویسی هست. و باید توسط طراح بازی ساخته بشه نه برنامه نویس!

نويسنده
پيغام
arashdj71
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 5 شنبه 30 شهريور 1385
تعداد ارسالها: 1347
محل سكونت: ايران-->سرزمين سركوب!

1 شنبه 11 بهمن 1388 - 00:05
پاسخ بصورت نقل قول
rasooli.behnam, سلام!
فكر نميكنم طراح بازي يك وظيفرو مشخص كنه... طراح بازي خودش شامل: برنامه نويس,مسعول 2d,3d arts , sketcher , level designer, cinematic scense designer طراح textures ها , طراح AI , و ... جزو طراح های بازی به حساب میان و البته سبک و سیاق بازی MGS4 کولا با RE فرق میکنه و مقایسشون کاره اشتباهیه.
موفق باشی.

نويسنده
پيغام
rasooli.behnam
در حال رشد
در حال رشد

1 شنبه 11 بهمن 1388 - 02:05
پاسخ بصورت نقل قول
آره عزيزم سبكشون با هم فرق ميكنه, اما در بهترین بازی اکشن هر دوتای این بازی نامزد بهترین بازی بودن. پس مقایسشون همچین کاره اشتباهی هم نیست.
آقا آرش شما درست میگی. طراحي بازی یک وظیفه واحد نیست. منظوره من طراحي سناریو و کسی که نظر آخر رو میده. مثلا آقای کوجیما که طراح MGS هست. ایشون قرار نیست که برنامه نویسی کنه يا طراح Texture باشه. کارش طراحی اساس بازی هست.(و البته همه کاره) منم منظورم دقيقا همچين طراحي بود.
ممنون از وقتي كه براي خوندن اين تاپیک میذارید Laughing
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
milmili
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: جمعه 30 بهمن 1388
تعداد ارسالها: 2

جمعه 30 بهمن 1388 - 21:16
پاسخ بصورت نقل قول
درکل برای ساخت یه چنین بازیه مثل تراوین چه زبانی لازم هستش برای یادگیری؟؟؟؟؟؟
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
vahidpoor
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 31 تير 1388
تعداد ارسالها: 531
محل سكونت: مشهد

جمعه 30 بهمن 1388 - 21:55
پاسخ بصورت نقل قول
بازیهایی مثل تراوین تا چند وقت دیگه تبش می خوابه به نظر من

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011