Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> ساخت بازی، مدلسازی و انیمیشن با نرم افزار Blender -> قابلیت ها و نمونه کارهای بلندر

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  بعدي

قابلیت ها و نمونه کارهای بلندر
نويسنده
پيغام
hoplite
کاربر اخراج شده

تاريخ عضويت: 4 شنبه 9 ارديبهشت 1388
تعداد ارسالها: 193

5 شنبه 23 دي 1389 - 14:50
پاسخ بصورت نقل قول
سلام تو این پست میخوام کلا بلندر رو زیر و رو کنم که چی به چی هست و از کجا اومده و از اینجور چیزا.
اول چندتا عکس از قدرت انجین بلندر ببینید

تصاویری که دیدید همه با انجین بلندر هستند و هیچ گونه کلکی در کار نیست.شما میتوانید با دانلود کردن سورس این فایل ها به این واقعیت پی ببرید.تقدیم به آنهایی که انجین بلندر را قابل نمیدانند
http://blenderartists.org/forum/showthread.php?t=204148 اینم صفحه ی دانلود سورس

و اما تصاویری ببینید از قدرت رندر بلندر

این پیر مرد غیر واقعیست.اشتباه نکنید!!!

کینگ کونگ رو با بلندر نساختند!اشتباه نکنید!

ای کاش این تاج برای من بود!

راز بقا رو هم با بلندر نساختند!

ساعت چنده؟!

منبع http://www.blender.org/features-gallery/gallery/art-gallery/

انیمیشن هایی که با بلندر ساخته شده

سینتل:یک انیمیشن تقریبا 10-12 دقیقه ای که بنیاد بلندر ساخته و به صورت open movie است.یعنی فایل هایی که در پروژه به کار رفته همه برای دانلود در دسترس اند.مثل همون اوپن سورس خودمون دیگه!!!
www.sintel.org

در مجموع 17 انیمیشن ساخته شده در سایت بنیاد بلندر بود که با بلندر ساخته شده بودند

http://www.blender.org/features-gallery/movies/ برای دیدن همه ی انیمیشن ها به این صفحه بروید

چند بازی ساخته شده با بلندر

بازی yo frankie یک بازی اوپن سورس میباشد

سوپر بلندر گالاکسی

project panthera

Advanced GLSL 2d Filter Demo

Krum

[img]http://www.theboomshelter.com/blenderartists/deloincejp.jpg
[/img]
Maxima et le poste treize

اینم بازی سینتل

لوسی و ماشین زمان

بلندر گیم انجین چیست؟

بلندر یک نرم افزار اوپن سورس و رایگان است که به منظور ساخت انیمیشن های سه بعدی و بازی های کامپیوتری مورد استفاده قرار میگیرد.این انجین برای شبیه سازی فیزیک از bullet استفاده میکند و برای اصوات داخل بازی هم از open Al.بلندر را میتوان اولین انجینی دانست که ساخت بازی را بدون برنامه نویسی میسر ساخته است.هم چنین برای کد نویسی بازی هم از زبان پایتون(python) استفاده میکند که یک زبان شی گرا، اوپن سورس و قدرتمند میباشد.از ایراداتی که به بلندر میگیرند اینست که دایرکت ایکس را پشتیبانی نمیکند ولی با دیدن عکس های بالا میتوانیم به قدرت OpenGL پی ببریم.در بلندر امکان ساخت بازی های تحت شبکه هم وجود دارد که کار نه چندان سختی به نظر میرسد.

خلاصه ی قابلیت های انجین بلندر
1-Logic Editor=به وسیله ی این ابزار میتوانید Visual Scripting انجام دهید.یعنی اسکریپت نویسی ویژوال.بدون نوشتن حتی یک خط کد(قابل توجه کسانی که علاقه به کدنویسی ندارند)
2-Physic=بلندر برای شبیه سازی فیزیک از موتور bullet استفاده میکند.خیلی ها تصور میکنند که تنها Nvidia PhysX میتواند شبیه سازی های فیزیکی را بخوبی انجام دهد ولی bullet هر کاری که فیزیکس انجام میدهد را تقریبا انجام میدهد.در بلندر امکان شبیه سازی برخوردها و حتی فیزیک Rigid Body و Soft Body
3-شبیه سازی کامل از فیزیک ماشین ها و وسایل نقلیه به همراه شبیه سازی فیزیک فنر و اصطکاک تایر و...
4-استفاده از کدنویسی پایتون برای هوش مصنوعی و تمام چیزهایی که میخواهید در بازی به وجود آورید
5-پشتیبانی از تمام روش های نورپردازی در OpenGL از قبیل شفاف سازی،انیمیت شده ،(Reflection)و...
6-پشتیبانی ازmultimaterial،multitexture،texture blending modes،نور پردازی per-pixel،نور پردازی پویا،mapping modes،GLSL vertexPaint texture blending،toon shading،animated materials،پشتیبانی از Normal Maping و Parallax Mapping
7-صحنه های چند لایه ای شده برای روی هم قرار دادن Interfaceها(مثل فتوشاپ)
8-...

در ادامه باید چند قابلیت مهم دیگر را معرفی کنم

سیستم Node Editor در بلندر یک قابلیت فوق العاده هست که با استفاده از Node ها (کانال در کوئست تری دی)میتوانید به ساخت تکسچر،متریال و Compositing بپردازید و حتی از آنها در بازی خود استفاده کنید

در نسخه ی 2.5x امکان اضافه کردن add-on به نرم افزار ایجاد شده است.طوری که شما میتوانید افزونه ای به نرم افزار یا انجین بلندر اضافه کنید به عنوان مثال ساخت Terrain رو به انجین اضافه کنید
در زیر من به راحتی با چند خط کد افزونه ای با نام خودم نوشته و به انجین افزوده ام

با یه کم کدنویسی میشه یه RSS reader هم دربازیتون بذارید تا اخبار بازی رو بدون نیاز به مرورگر وب در خود بازی شما ببینند

Network:بلندر قادر به ساخت بازی های تحت شبکه هم میباشد.حتی در FAQ انجین آمده که ساخت بازی های MMO RPG هم میسر است.یعنی یک بازی در سبک World Of Warcraft

بلندر را از کجا یاد بگیریم:
سایت های زیادی در اینترنت به ساختن آموزش هایی برای بلندر مشغولند که میتوان اینها را نام برد

فارسی:
www.blender.ir
بزودی www.persian-designers.com
انگلیسی:
blendercookie.com
http://cg.tutsplus.com/tutorials/blender/
http://www.blenderguru.com/
www.blender.org
همچنین ویکی بلندر زبان شیرین پارسی را هم پشتیبانی میکند

سوالات خود را مطرح کنید

0 بار اين نامه ويرايش شده است كه آخرين بار توسط 1 شنبه 26 دي 1389 - 19:24 در 4 بوده است.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

5 شنبه 23 دي 1389 - 15:29
پاسخ بصورت نقل قول
hoplite, جالبه. اون تصویر سه تای وسطی رو خیلی قبل ها خود سایتش گذاشته بود.
این نسخه جدیدش خیلی تغییر کرده.

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
hoplite
کاربر اخراج شده

5 شنبه 23 دي 1389 - 15:34
پاسخ بصورت نقل قول
اون آبی که از سمت چپ بالا هست رو میبینی؟همش کار Node های بلندر هستش.اون BMW هم که کار مدلسازی بلندر هست.اون وسطی سمت راست هم depth of field.اون کوهها هم با اون کیفیت بالا در ردیف وسط هم که دیگه قضاوت با خودت
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
vahidpoor
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 31 تير 1388
تعداد ارسالها: 531
محل سكونت: مشهد

5 شنبه 23 دي 1389 - 15:53
پاسخ بصورت نقل قول
سلام به نظر شما اینکه این تصاویر زیبا خلق شده قدرت نرم افزاره یا هنرمند ؟؟؟
ساخت بازی یا انیمیشن 30 در صد نرم افزاره اما 70 درصدهنرمند یا تولید کننده است

نويسنده
پيغام
hoplite
کاربر اخراج شده

5 شنبه 23 دي 1389 - 16:08
پاسخ بصورت نقل قول
به نظر من قدرت هردوست.نرم افزار با امکاناتش دست هنرمند رو باز میکنه واسه انجام کارهای زیبا تر و بهتر.اگه نرم افزار ابزاری نداشته باشه هنرمند کاری نمیتونه بکنه و اینا ابزارهایی که بلندر در اختیار ما و شما میذاره
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
emadgh
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 5 شنبه 22 مرداد 1388
تعداد ارسالها: 159
محل سكونت: تو Unity3D

5 شنبه 23 دي 1389 - 16:21
پاسخ بصورت نقل قول
ایول بابا این عکسا خیلی خفنن. من قبلا با بلندر کار کرده بودم ولی نمی دونستم تا این حد دیگه.
aaaaaaaa Shocked
فکّم افتاد، یکی بگیرش گمش نکنم. Cool

دانلود آسان از تمام آپلود سنترها Very Happy
http://rapidbaz.ir/from/157845
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
hoplite
کاربر اخراج شده

5 شنبه 23 دي 1389 - 16:34
پاسخ بصورت نقل قول
emadgh نوشته:
ایول بابا این عکسا خیلی خفنن. من قبلا با بلندر کار کرده بودم ولی نمی دونستم تا این حد دیگه.
aaaaaaaa Shocked
فکّم افتاد، یکی بگیرش گمش نکنم. Cool

تازه کجاشو دیدی Rolling Eyes
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
moryafa
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 5 شنبه 23 دي 1389
تعداد ارسالها: 1

5 شنبه 23 دي 1389 - 20:20
پاسخ بصورت نقل قول
دو تا سوال کوچیک:

اول) لیسانس بلندر برای بازی چه محدودیت هایی دارد؟ یک مطلبی در خود سایت بلندر در این مورد بود که من خیلی ازش سر در نیاوردم

دوم) آیا می‌شود با بلندر، بازی های تحت شبکه هم ساخت؟ بازی هایی که یا به صورت p2p یا به صورت سرور - کلاینت باشند؟
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
hoplite
کاربر اخراج شده

5 شنبه 23 دي 1389 - 20:31
پاسخ بصورت نقل قول
سلام.بلندر از لایسنس GPL استفاده میکنه که هیچ محدودیتی برای شما نداره که چه بازی ای میسازید.همانطور که در بالا گفتم بلندر بازی های تحت شبکه هم میسازه.نکته ی جالب اینه که توان ساخت بازی های MMO RPG هم داره.(طبق FAQ)
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
AshkaN_666i
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 27 آبان 1389
تعداد ارسالها: 951
محل سكونت: NoWhere Land

5 شنبه 23 دي 1389 - 22:04
پاسخ بصورت نقل قول
نه! داره کم کم از این بلندر خوشم میاد!
راستش فکر نمی کردم واسه بازی سازی خوب باشه ولی این عکسا نظرمو عوض کرد! مخصوصا این که مجانیه و محدودیتی برای عرضه ی بازی وجود نداره!
خواهشن آموزش ها بر پایه بازی سازی باشه نه مدل سازی و انیمیشن سازی!

If you say pls, because it is shorter than "please", I will say no, because it is shorter than yes
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 7 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011