Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> ساخت بازی با Unreal Development Kit یا UDK -> حداقل سخت افزار مورد نیاز

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

حداقل سخت افزار مورد نیاز
نويسنده
پيغام
hoshyar
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: شنبه 11 شهريور 1385
تعداد ارسالها: 13
محل سكونت: زاهدان

جمعه 16 دي 1390 - 16:54
پاسخ بصورت نقل قول
سلام دوستان Idea
اگه دوستان آشنا با این موتور در مورد این مبحث هم کمک کنن به نظرم به خیلی ها کمک میشه . براستی بازی ساخته شده با udk به چه حداقل هایی برای اجرا شدن روی سیستم نیاز دارد . در این مورد دوستان لطفا در مورد حجم و اندازه بازی ، مراحل ، و این قبیل مسائل نپرسید . بیشتر حرف من اینه که برای سبک ترین بازی هم مسلما این موتور نیاز به یه حداقل هایی هست .
مثلا یکی از ایراد هایی که معمولا به udk گرفته میشود اینه که میگن " بازی های ساخته شده با این موتور رو فقط میشه با سیستم هایی که دارای کارت گرافیک امروزی و با تکنولوژی های روز هستن اجرا کرد "

فرض کنید که به شما پیشنهاد ساخت یه بازی برای گروه سنی کودک داده شده ؛ حالا مسئله مهم اینه که شما بازی ای بسازید که بر روی سیستم های معمولی قابل اجرا باشه . فکر نکنم تو هر خونه ای یه سیستم یکی دو میلیونی وجود داشته باشه .

منتظر جواب دوستان صاحب نظر و آشنا با udk هستم . Arrow

لطفا یکی زودتر این موضوع رو بخونه Smile

نويسنده
پيغام
xkapitanx
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 3 شنبه 27 ارديبهشت 1390
تعداد ارسالها: 133
محل سكونت: اهواز

جمعه 16 دي 1390 - 19:26
پاسخ بصورت نقل قول
خوشبختانه من انو زود خوندم(البته فکر کنم.!!) Smile

خوب با اجازه ی افراد فوق حرفه ای سایت من در حد توانم یه توضیحی میدم.

اینا از نظره منه.:

1-udk بازی هایی که میسازه بر مبنای دایرکت ایکس 11 و 9 هست.و ممکنه 11 رو هر کارتی ساپورت نکنه ولی اصولا 9 رو الان هر کارتی حداقل ساپورت میکنه.

شما میگید که بازی برای کودکان.خوب مگه وقتی میگیم کودکان یعنی میگیم بدبختان؟ Very Happy اتفاقا گروه کودک سیستمشون از ما بهتره تو این دوره زمونه Crying or Very sad
الانه دیگه میشه گفت تو هر خونه ای یه سیستم پیدا میشه.udk هم یک انجین قدرتمند مدرن که نمیشه باهاش یه بازی ساخت که روی گرافیک های 4 مگابایت اجرا بشه که. Very Happy

وقتی تیمی یه بازی میسازه میدونه که این بازی رو چه سیستم هایی هم قابل اجراست و اونو میسازه.

خوب ما فرض میکنیم می خوایم تو یک کشوری بازی بسازیم که اون کشور اکثرا وضع مالی متوسط به پایین دارن و این که سیستم دارن اما سیستمشون قوی نیست.

خوب تیم نمیاد یه بازی بسازه که رو این سیستم ها تو کشورشون اجرا نشه که.مثلا نمیاد با udk که گرافیک default هست بازی بسازه که نیاز به سیستم های تقریبا قوی داره.

میاد از مثلا یونیتی یا یه انجین شخصی استفاده میکنه.اصلا مهم نیست بازی واسه کودک باشه یا واسه جوان ها.

میاد از یه انجین که خروجیش نیاز به قدرت چندانی نداره واسه اجرا استفاده میکنه.

این نظر من بود Laughing

نويسنده
پيغام
hoshyar
کاربر جدید
کاربر جدید

جمعه 16 دي 1390 - 19:57
پاسخ بصورت نقل قول
ممنونم xkapitanx عزیز که اینقدر زود جواب دادین Laughing واقعا در این حد توقع نداشتم Arrow

میدونم که سوالم خیلی حرفه ای نبود اما من خودم و دوروبریای خودم رو میبینم که به صورت حرفه ای داریم از کامیپیوتر استفاده میکنیم و تازه همین امسال بود که من یه سیستم 2 میلیونی خریدم و هنوز خیلی از همکارای خودم رو میشناسم که با توجه به کارشون ( انیمیشن سه بعدی ) بازم سیستم های خیلی کمتر از مال من دارن . این بود که به خودم اجازه دادم قشر کودک رو دارای کامپیوتر های ضعیف بدونم Embarassed .

اما گرافیک 4 مگا بایت خیلی خیلی کم و دور از انتظاره Twisted Evil به نظر شما گرافیک در حد 128 یا 256 چطورن . میدونم بازم سوالم غیر حرفه ای هست اما بزار یه چیزی رو بالاخره برای مقایسه داشته باشیم .

نويسنده
پيغام
Unity3D
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 2 شنبه 23 آذر 1388
تعداد ارسالها: 1034

جمعه 16 دي 1390 - 20:33
پاسخ بصورت نقل قول
سلام

حداقل ها رو که تو سایت خودشون هم زده ... اینهاست :

كد:
Minimum:
Windows XP SP3 or Windows Vista
2.0+ GHz processor
2 GB system RAM
SM3-compatible video card
3 GB Free hard drive space

Recommended for Content Development:
Windows 7 64-bit
2.0+ GHz multi-core processor
8 GB System RAM
NVIDIA 8000 series or higher graphics card
Plenty of HDD space

Minimum for DX11 Development:
 Windows Vista
2.0+ GHz processor
2 GB system RAM
DX11 Graphics Card:

Nvidia: 400 series or above

ATI: 5000 series or above
3 GB Free hard drive space

برای گرافیک حداقل Shader Model 3 نیاز هست ...
از سیستم 2 میلیونی که بگذریم !! الان با 50- 60 تومن میشه کارت DX10 و SM4.0 تهیه کرد

البته باز به هدف شما بستگی داره یعنی اگه بازی آموزشی برای سنین کودکان میسازید که توی سیستم های مدارس یا سیستم های قدیمی خونگی قابل اجرا باشه باز همین SM3 هم زیاده ، بهتره برید سراغ یونیتی ...
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
hoshyar
کاربر جدید
کاربر جدید

جمعه 16 دي 1390 - 21:13
پاسخ بصورت نقل قول
ممنون Unity3D
شما هم آدرس یونیتی رو دادید.
از آماری که زحمتش رو کشیدید ممنون اما فکر کنم این حداقل ها مربوط به نصب خود udk باشه . کاش میشد یه جورایی به این مطلب پی برد که یه بازی با کمترین توان پردازش مورد نیاز که با udk ساخته شده به چه حداقل هایی نیاز داره

نويسنده
پيغام
Unity3D
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 2 شنبه 23 آذر 1388
تعداد ارسالها: 1034

جمعه 16 دي 1390 - 23:32
پاسخ بصورت نقل قول
hoshyar,

تو همون System Requirment که خودش گذاشته اولی رو نوشته Minimum دومی برا توسعه سومی برا DX11
وقتی میگه حداقل SM3 معنیش اینه که چه سیستم Dev و چه سیستم Target حداقل به SM3 نیاز دارن دیگه Shocked
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
hoshyar
کاربر جدید
کاربر جدید

1 شنبه 18 دي 1390 - 06:41
پاسخ بصورت نقل قول
Unity3D عزیز بازم ممنون
از کجا این اطلاعات رو از کلمه SM3 بدست آوردی Shocked خداییش من که قبلا چیزی ازش نشنیده بودم Shocked و این نشانی است از تفاوت سطح ما Neutral

ایول کارت درسته عزیز Idea فقط از این اصطلاحات اگه بازم هست و ازشون میدونی پیشنهاد میکنم که یه بخش برای همین مطالب ایجاد کنی مطمئنا استقبال میشه .

بازم دستت درد نکنه Arrow

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011