Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> انتقادات و پیشنهادات -> کامل شدن

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3

نويسنده
پيغام
شهروز
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: جمعه 16 مرداد 1383
تعداد ارسالها: 3279
محل سكونت: Germany

1 شنبه 15 بهمن 1391 - 00:53
پاسخ بصورت نقل قول
من هم هستم و فعلاً مدیریت یه گیم سرور رو دارم که تمام وقتم رو گرفته. کار کد نویسی و گسترش core ش هم با خودمه. پس میشه گفت که هنوز توی این کارم ولی دیگه وقتی برام نمونده که به فروم ها سر بزنم یا برای خودم کار کنم.

استدیوی نرم افزاری بلوبالک
www.Bluebulk.info
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر

نويسنده
پيغام
smit
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 2 شنبه 22 آبان 1391
تعداد ارسالها: 18

2 شنبه 16 بهمن 1391 - 13:27
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
یکی از مواردی که گفتم قبلا بودند و الان نیستند سایت آزمایشگاه بازی بود که مدت کوتاهی فعالیت کرد و بعد ناگهان دیگر دیده نشد مثل یک جرقه.
نمی دانم چرا کسی تا به حال اقدام به ساخت سایتی برای مدیریت آنلاین پروژه های بازی سازی نکرده یا اصلا چرا سایتی ایرانی برای فروش بازی های کوچک وجود ندارد؟
البته مورد اول رو گروهی در حال اقدام هستند ولی خیلی آروم کار می کنند و تا بیان تمومش کنند عمر بنده هم تموم خواهد شد.
به نظر بنده باید سایتی برای فروش بازی کوچک وجود داشته باشد تا با پرداخت آنلاین مبلغی ناچیز اجازه دانلود به کاربر داده بشه هرچند که قانون کپی رایت وجود ندارد ولی حداقل دو سه نفر که میان بازی رو بخرن و پول به بازی ساز پرداخت کنند.
از طرف دیگر ما با این کارمون به مردم اعتماد می کنیم و در کارهامون به مردم می گیم که ما به شما اعتماد کردیم و شما هم خواهشا کپی نکنید چون دزدی است و حرام و زحمات شبانه روزی بازی ساز با این کار به فنا می رود و یا می توانیم برای سود بیشتر سیستم رمزگذاری هم قرار بدیم که بازی فقط یکبار و روی یک گوشی نصب بشه و تمام.
نظرتون چیه؟

ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
MEHRDAD_R
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 2 شنبه 3 مهر 1385
تعداد ارسالها: 199

2 شنبه 16 بهمن 1391 - 21:22
پاسخ بصورت نقل قول
smit@

ببین عزیزم حرف از اعتماد و دزدی و حرام و اینجور چیزا را خواهشا نزدید که متاسفانه ما تو برخورد با محصولات نرم افزاری دنیا رو همه را سفید کردیم.
وقتی مفهوم تریال ورژن را نمیفهمیم و چشممون فقط دنبال کرک برنامه هاست. و مدام تو رپیدشیر و امثالهم سیر میکنیم اونوقت از هموطن خودت انتظار داری با بازیت برخورد قانونی کنه؟

بله شما زحمت کشیدی. ولی مگه همین ویندوز و فتوشاپ و فلش و انجین های جور واجور براشون زحمت نرفته؟ وقتی میگن نسخه ی تجاری قیمتش فلانه و اگر نداری اسنتیال یا تریال نصب کن ما چی کار میکنیم؟
برخورد قانونی میکنیم؟

فکر میکنید کم برا محصولاتشون زحمت میکشن؟ فکر کردید اونا راضین به برخورد ما با برنامه هاشون؟

پس از هر دست بگیری از همون دست پس میگیری.
خواهشا حرف قیمت بالای دلار و نبودن کپی رایت و این چیزا را وسط نکشید.ما داریم محصولاتشون را میدزدیم.کارمون هم حرامه.حتی اگه اونا هم بدزدن کار ما بازم حرامه.

حالا راه حل چیه:

1) هر برنامه ی گرافیکی و انیمیشن یه آلترناتیو مجانی هم براش هست مثل گیمپ و بلندر و...
2) اگر دوس داری با برنامه های گرون قیمت کار کنی با نسخه ی مجانی اون کار کن .
3) اگر واترمارک داره یا منوهای مهمش خاموشه و خیلی اذیت میشی باهاش کار نکن.اگر خیلی دوسش داری پولاتو جمع کن بخرش.حتی اگه سالها طول بکشه که نمیکشه.

خلاصه
قانونی برو جلو و قانونی زندگی کن .اونوقت قانونی باهات رفتار میکنن و طبق قانون برنامه ات را بفروش.هر کی هم حرف زد با دل راحت لایسنس ها را رو کن.چه تو خارج چه تو ایران.

موفق باشید

http://www.pershaland.com/
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير MSN

نويسنده
پيغام
smit
کاربر جدید
کاربر جدید

2 شنبه 16 بهمن 1391 - 22:00
پاسخ بصورت نقل قول
دوباره سلام
دوست عزیز خیلی ممنون از توجهتون به بنده و راهنماییتون بنده باید بگم که با تمام بخشهای سخنان شما کاملا موافقم ، بنده هم گیمپ و بلندر رو دارم و گیمپ رو به صورت متوسط بلدم و در بلندر هم فعلا در سطح مبتدی هستم و با نسخه رایگان یونیتی هم کار می کنم و تا حالا هیچ چیز پولی به جز ویندوز استفاده نکردم با ابزارهایی که خدممتون گفتم تونستم 3تا بازی با نام و به حساب بانکی یکی از اقوام در خارج از کشور بازی هایی رو به فروش برسونم و سود ناچیز ولی راضی کننده ای به دست آوردم که علت اصلی سود کم کیفیت پایین بازیهام بودش.
ولی الان بعد از تحریمها دیگه انتقال وجه از خارج هم بسته شده و هر چند سال یکبار عید می تونم به فامیلمون دسترسی داشته باشم که اونم دیگه روم نمیشه بهش بگم مثلا اون ده یا بیست هزار تومن من رو از اونور وردار بیار اینور و بده Embarassed
ولی به نظر بنده حقیر اگر سایتی باشه که پول بسیار ناچیزی دریافت کنه و بازیهایی که می خوان بفروش برسن رو به صورت آنلاین بفروشه خیلی به نفع بازی سازی ایران میشه حتی اگه تعداد خیلی زیادی حق کپی رایت رو رعایت نکنند باز هم حداقل اگر چهار ، پنج نفر بازی رو بخرند خیلی به بازی ساز روحیه میده و باعث پیشرفتش میشه
حیف که بنده دانشی در زمینه برنامه نویسی تحت وب و مدیریت سایت ندارم وگرنه خودم خیلی وقت پیش این سایت رو احداث می کردم و هر چند وقت یک بار هم با پولهایی که قبلا از سایت جمع کردم به بهترین بازی از نظر کاربران جایزه می دادم تا بیشتر تشویق بشه
شما فقط فکرش رو بکن اگر یک بازی ساز مبتدی بتونه بازیش رو به دو نفر بفروشه و یه سود ناچیز حداقل حداقلش پول توجیبیش رو دربیاره چقدر خوشحال میشه؟
مطمئن باشید روشهایی وجود داره که باعث میشه بازی خیلی دیر کرک بشه و یا گاها هم اصلا کرک نمیشه.

نويسنده
پيغام
MEHRDAD_R
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 2 شنبه 3 مهر 1385
تعداد ارسالها: 199

3 شنبه 17 بهمن 1391 - 09:35
پاسخ بصورت نقل قول
smit نوشته:
دوباره سلام
دوست عزیز خیلی ممنون از توجهتون به بنده و راهنماییتون بنده باید بگم که با تمام بخشهای سخنان شما کاملا موافقم ، بنده هم گیمپ و بلندر رو دارم و گیمپ رو به صورت متوسط بلدم و در بلندر هم فعلا در سطح مبتدی هستم و با نسخه رایگان یونیتی هم کار می کنم و تا حالا هیچ چیز پولی به جز ویندوز استفاده نکردم با ابزارهایی که خدممتون گفتم تونستم 3تا بازی با نام و به حساب بانکی یکی از اقوام در خارج از کشور بازی هایی رو به فروش برسونم و سود ناچیز ولی راضی کننده ای به دست آوردم که علت اصلی سود کم کیفیت پایین بازیهام بودش.
ولی الان بعد از تحریمها دیگه انتقال وجه از خارج هم بسته شده و هر چند سال یکبار عید می تونم به فامیلمون دسترسی داشته باشم که اونم دیگه روم نمیشه بهش بگم مثلا اون ده یا بیست هزار تومن من رو از اونور وردار بیار اینور و بده Embarassed

درود بی پایان بر شما.تقریبا همدردیم.با این تفاوت که من پس از یه مدت مستقیم میرم خارج و خودم پولهامو میارم.(برا کارهای انیمیشنم)
نقل قول:

ولی به نظر بنده حقیر اگر سایتی باشه که پول بسیار ناچیزی دریافت کنه و بازیهایی که می خوان بفروش برسن رو به صورت آنلاین بفروشه خیلی به نفع بازی سازی ایران میشه حتی اگه تعداد خیلی زیادی حق کپی رایت رو رعایت نکنند باز هم حداقل اگر چهار ، پنج نفر بازی رو بخرند خیلی به بازی ساز روحیه میده و باعث پیشرفتش میشه
حیف که بنده دانشی در زمینه برنامه نویسی تحت وب و مدیریت سایت ندارم وگرنه خودم خیلی وقت پیش این سایت رو احداث می کردم و هر چند وقت یک بار هم با پولهایی که قبلا از سایت جمع کردم به بهترین بازی از نظر کاربران جایزه می دادم تا بیشتر تشویق بشه
شما فقط فکرش رو بکن اگر یک بازی ساز مبتدی بتونه بازیش رو به دو نفر بفروشه و یه سود ناچیز حداقل حداقلش پول توجیبیش رو دربیاره چقدر خوشحال میشه؟
مطمئن باشید روشهایی وجود داره که باعث میشه بازی خیلی دیر کرک بشه و یا گاها هم اصلا کرک نمیشه.

درست می فرمایید واقعا باعث تشویق شدن طرف مقابل میشه.اگه همچین سایتی باشه خیلی هم خوبه.ولی هر جور فکر میکنم نمیتونم با رعایت نکردن کپی رایت کنار بیام.باور کنید کافیه سبد خرید محصولات اوریجینال را بیاریم تو لیست خریدمون. عین کتاب که هنوز نیاوردیم.مطمئن باشید با پس انداز اندک میشه اونها را خرید و لذت برد.اونوقت سیل ایمیل ها و تشکر ها سمتتون میاد و کلی پلاگین مجانی که خودتون صاحبش میشید.
حالا این لذت بیشتر نیست؟ با این کار صد برابر تشویق میشید با محصول خریداری شده کار کنید و توش استاد بشید. خدا و خلق خدا هم ازمون راضین.

مهرداد

http://www.pershaland.com/
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير MSN

نويسنده
پيغام
smit
کاربر جدید
کاربر جدید

3 شنبه 17 بهمن 1391 - 10:07
پاسخ بصورت نقل قول
اگر برای سازنده سایت خیلی رعایت کردن کپی رایت مهم باشه و بخواد که بازیهایی که ارائه میده مدت بیشتری دوام بیارن می تونه با سایتهایی که ارائه دهنده سرویس های دانلود و آپلود و وبلاگ و بعضی از سایتهای مهم فارسی زبان به توافق برسه که بازیهایی که ما در سایت به فروش می رسونیم رو در سایتهای خودشون برای دانلود قرار ندن و یا هرگونه پستی که در اون لینک دانلود بازیهای ما باشه رو فورا حذف کنند در این صورت دیگه سرعت کرک شدن به صورت وحشتناکی کاهش پیدا می کنه.
مطمئن هستم که اگر ما به صورت اصولی با صاحبان سایتها صحبت کنیم حتما به توافق می رسیم و اگه هم خدایی نکرده در دفعه اول به توافق نرسیدن که امکانش خیلی کمه می تونیم با قول قرار دادن تبلیغات سایتشون یا امتیازاتی مشابه اونها رو تشویق به همکاری کنیم.
اگر سایتی این چنینی راه بیافته دیگر بازی ساز مبتدی نمیاد بره بازی کال آف دیوت بسازه و یه چیزی میسازه که زود به سود برسه و کارها اصولی تر میشه.
با تشکر از توجهتون به پیشنهاد بنده

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 3 از 3 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011