Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> گفتگوی آزاد پیرامون مسایل متفرقه -> پیش بینی و قضاوت باشما

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2  بعدي

پیش بینی و قضاوت باشما
نويسنده
پيغام
vahidpoor
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 31 تير 1388
تعداد ارسالها: 531
محل سكونت: مشهد

شنبه 16 آذر 1392 - 00:33
پاسخ بصورت نقل قول
http://persian-designers.com/forum/viewtopic.php?t=5713

این تاپیک ماله چند سال پیشه یک بحث بین من و آقای سید اف دوست دارم اقای سید اف الان جواب بده اون چندتا شرکتی دنبالش بودین بزرگ بشه کجان ؟ بنیاد کجاست ؟ و شما کجایی ؟

راستی یادم رفت بگم شرکت افرانت رسما همون سالی که اون تاپیک رو فعال کردم فعالیت رو شروع کرد ( البته قبلش بود اما خیلی گسترده نبود ) الان فروشش در سال حدود 13 میلیارده من تو همون تاپیک گفتم برین سراغ فناوری اطلاعات این هم نمونش

چقدر خوبه این انجمن قدمت اندازه صنعت بازی سازی ایران است حافظه خوب هست برای این صنعت و یک دفترچه خاطرات عالی

از اینکه خاطر دوستان رو مکدر کردم عضر خواهم

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

شنبه 16 آذر 1392 - 22:42
پاسخ بصورت نقل قول
vahidpoor, من هم سالهای پیش یه بحثی سر مفید نبودن بنیاد برای بازی ساز ها با آقای سیداف کردم توی همین انجمن و یکسری از دوستان که اونموقع کارشون گیر بنیاد بود و الآن خودشون ورشکست شدن اومدن از آقای سیداف طرفداری کردن و من شدم آدم بده. من هم همون حرفهایی که زده بودم به حقیقت پیوست، الآن بنیاد رو داریم میبینیم که به کجا رسیده.

کلا بازی سازی از همون اولش توی ایران معلوم بود چه شکلی هست فقط یکسری هی سر خودشون رو شیره میمالیدن که بگن شکل خوبی داره.

خوب شد من تنها نفری نیستم که پیشبینیم به واقعیت پیوست.

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
AshkaN_666i
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 27 آبان 1389
تعداد ارسالها: 951
محل سكونت: NoWhere Land

1 شنبه 17 آذر 1392 - 12:06
پاسخ بصورت نقل قول
ببینید بحث سر بنیاد نیست, کلاً نظام مدیریتی ایران به خصوص تو سازمان های دولتی مشکل داره. بنیاد هم از این قضیه مستثنی نیست. بنیاد میتونست خیلی مفید باشه اگه یه برنامه ریزی و مدیریت درست رو پیش میگرفت.

If you say pls, because it is shorter than "please", I will say no, because it is shorter than yes
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
vahidpoor
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

1 شنبه 17 آذر 1392 - 12:55
پاسخ بصورت نقل قول
بچه ها من صدای آقای سید اف رو نمیشنوم شما چطور

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

1 شنبه 17 آذر 1392 - 15:37
پاسخ بصورت نقل قول
vahidpoor, آقای سیداف فرد با تجربه ای هست. حداقل تو بازی ساختن. ایشون هم میخواست بنیاد باعث پیشرفت بازی سازی بشه ولی خوب همه این رو باید بدونیم که با این اخلاق کاری توی ایران چنین چیزی اتفاق نمیفته.

AshkaN_666i, اشکان اون که بحثش جدائه. این مسئله ای که تو میگی رو همه میدونیم، الآن بحث اینه که چرا افرادی که از بنیاد حمایت میکردن الآن صحبتی نمیکنن. البته جواب این رو هم میدونیم...

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
vahidpoor
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

1 شنبه 17 آذر 1392 - 18:22
پاسخ بصورت نقل قول
سلام دوست من درسته اما تاپیک رو بطور کامل مطالعه نمایید شاید به من حق بدید

نويسنده
پيغام
AshkaN_666i
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 27 آبان 1389
تعداد ارسالها: 951
محل سكونت: NoWhere Land

1 شنبه 17 آذر 1392 - 20:32
پاسخ بصورت نقل قول
MahanGM, خب ماهان من الان خودم فروشگاه پوشاک دارم, یکسری کارت بن های دولتی رو هم تو فروشگاه قبول می کنم. چند وقت پیش یه نفر اومد مغازه دیدم رو کارت بنش نوشته "بنیاد ملی بازی های رایانه ای", فهمیدم از بنیاده, خلاصه صحبت باهاش کردم و گفتم چند وقت پیش یه نفر از دوستان می خواست مجوز بگیره خیلی اذیتش کردید و .... ( تو و پویانو می گفتم ), شماره تماس داد گفت هر موقع خواستی مجوز بگیری بیا پیش خودم.
اینو گفتم که بدونی بنیاد هم مثل بقیه سازمان ها با رابطه پیش میره و از همچین رویکردی هم نباید توقع پیشرفت و کار سازنده داشت. البته گله ای هم نیست, اینجا ایرانه و کارا با رابطه پیش میره. من خودمم لازم شه همین کارو می کنم.

If you say pls, because it is shorter than "please", I will say no, because it is shorter than yes
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
كنجكاو
مدیر پروژه
مدیر پروژه

تاريخ عضويت: 1 شنبه 29 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 180
محل سكونت: نپتون-زمين

1 شنبه 17 آذر 1392 - 21:47
پاسخ بصورت نقل قول
آقا من خیلی وقته تو سایت نظری ندادم ولی بنده خدا آقای سیداف حرف های خیلی منطقی و خوبی زدن و شماها دارید بی انصافی میکنید!

مشخصه که میزان سختی کار (و حتی میزان کار کردن) با میزان بهره وری هیچ نسبت مستقیمی نداره! این یکی از اصول اولیه اقتصاده...

پیش بینی و این حرف ها چیه؟! چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است؟ شما به بنیاد چیکار داری، اصلاً فکر کن بنیاد وجود نداره...

شما اگه تخصصی داری و احساس میکنی درست ازت استفاده نمیشه باید بگردی و نقاط ضعف خودت رو با نقاط قوت دیگران ترکیب کنی تا یه چیزی ازش به دست بیاد... اینکار هم قناعت و صبر میخواد تا شناخته بشی

کار نشد نداره، بعضی از تیم ها هستن که همین الان هم بی منت و بی داد و بیداد، دارن کار خودشون رو میکن، چه برای داخل و چه خارج از ایران... تو بازارهای بزرگی مثل App Store و Google Play ایده های ساده با پیاده سازی خوب اسقبال زیادی دارن، اگه ایده و توان داری بسم ا... حتی همین کافه بازار هم بد نیستا...!

اینجا با غرغر کردن و یار کشی و مدرک رو کردن چیزی حل نمیشه، اگه کار کردن و پول در آوردن با هزار جور حمایت و سرمایه و نگفتن بالای چشمت ابروئه و ناز کشیدن و استعداد یابی، کار کردن محسوب میشد که خب خیلی ها میلیاردر میشدن و مشکلی نبود... اما دنیای واقعی این نیست.
همین الان اگه از خیلی بچه های اینجا رزومه بخوای یه رزومه ی درست و حسابی برای خودشون ندارن، حالا بازاریابی، روش های ارائه، مستند سازی، طرح توجیهی، کار تیمی و مدیریت و ده تا چیز دیگه پیشکش

البته من دغدغه شما رو درک میکنم ولی ما داریم تو دنیایی زندگی میکنیم که تقریباً هیچ چیزش عالی نیست.

ببین اصل مشکل کجاست، شما کجا ایستادی و چه کاری از شخص خودت بر میاد و چه چیز نادرستی رو میتونی درست کنی تا مشکلی که طی سال ها خودمون و هموطنامون برای خودمون درست کردیم رو طی مدت کوتاهتری حل کنیم.

گاندی میگه تغییری باش که میخوای در دنیا ببینی
بیل گیتس میگه اگه فقیر به دنیا اومدی تقصیری نداری اما اگه فقیر از دنیا بری خودت مقصری (فقر فقط مادی نیستا)
جان کارمک برای 200 دلار سفارش برنامه نویسی یه برنامه طالع بینی رو قبول میکنه تا روزگارش سپری بشه
استیو جابز شب ها رو کف خوابگاه های دوستاش میخوابیده
آقای کنتاکی کلی اینور و اونور میزنه تا ایده مرغ سوخاری رو جا بندازه
و کلی مثال دیگه که از گاراژ و نداری و مشکلات شروع شدن و به عددهای میلیاردی (دلار) رسیدن... موفقیت یه خط صاف از بدبختی تا موفقیت نیست

جالبه که اکثر این آدم ها رو کسی پیدا نکرده، کسی استعداد یابی نکرده، اینا اول خودشون بودن که خودشون رو پیدا کردن بعد چیزهایی رو پیدا کردن که دیگران یا ندیده بودن یا پیدا نکرده بودن یا نمی دونستن که میتونن چقدر مهم باشن، بعد اون یافته رو ارائه کردن، کسایی رو که متوجه نبودن متوجه کردن، کسی رو که متوجه نمیشد رها کردن، ادامه دادن و نهایتاً کاری رو که باورش داشتن به سرانجام رسوندن...

امیدوارم موفق باشید

ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

1 شنبه 17 آذر 1392 - 22:51
پاسخ بصورت نقل قول
AshkaN_666i, من بحثی سر این موضوع ندارم. بحث من سر افراد بود. چون متن تاپیک میگه چرا آقای سیداف نیست که صحبتی بکنه من هم داستان خودم رو گفتم. من دور همشون خط کشیدم.

كنجكاو, والا ما دوست داشتیم بنیاد وجود نداشت ولی خوب نمیشه چون کارمون بهش گیر کرد. بنیاد همین که برای آدم مانع نشه خودش کافیه.

بقیه حرف های شما هم برای من تکراریه. البته توهین نشه، مشکلات انقدر زیاد، پایه ای و پیچیده شدن که هرج و مرج بوجود اومده و یکی از نتایج همین هرج و مرج استاندارد نبودن جامعه امروزی ماست. 99 درصد مثال هایی که شما درباره کار آفرینی بزنی اینجا صدق نمیکنه. اون افرادی هم که مثال زدی توی ایران زندگی نمیکردن.

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
vahidpoor
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

2 شنبه 18 آذر 1392 - 00:19
پاسخ بصورت نقل قول
دوست عزیز روی صحبت من شخص آقای سید اف که گفت ما می خوای یک تعداد شرکت رو حمایت کنیم تا بزرگ بشه

الان فن افزار کجاست ( دریافت بیش از .... میلیون در سال 1389 )
رسانه افزار کجاست ؟
و البته بقیه موارد

دوست عزیز بنیاد شده نون دونی بعضی از دوستان هیچ کس از بنیاد راضی نیست از ناشر تا بازی ساز

ببین دوستم بعد از 7 سال تلاش کجا هستیم به جای اینکه عقب افتادگی رو جبران کنیم بیشتر عقب افتادیم

دوست عزیز کپی رایت چی شد ؟

دوست عزیز البته همین الان هم با یک برنامه 5ساله میشه این توان رو چند برابر کرد البته بدون رانت و سالم کار کردن

من نمیتونم همه چیز رو اینجا بگم اما خوب قضاوت با دوستان

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011