Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> انتقادات و پیشنهادات -> بازيهاي بدون قصه!!!!!

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2  بعدي

بازيهاي بدون قصه!!!!!
نويسنده
پيغام
eta
مدیر سایت
مدیر سایت

تاريخ عضويت: 2 شنبه 27 تير 1384
تعداد ارسالها: 2153
محل سكونت: شاهين شهر

2 شنبه 19 دي 1384 - 20:13
پاسخ بصورت نقل قول
سلام به همگي دوستان عزيز
وقتي خوب فكر كنيد ميبينيد كه جاي يه چيز توي اين سايت خاليه و اون هم بخشيه براي صحبت درباره جذابيت ها و سبكها و زمينه هاي مختلف بازي هاي كامپيوتريه و از اونجايي كه بزرگترين دليل اينجا بودن بنده تا حد زيادي تواناييم در طراحي قصه پردازي و جذابيتهاي مختلف بازيه اين موضوع منو خيلي آذار ميده آخه بازي ساختن كه همش به كد نويسي و مدل ساختن نيست.
بيش از نصف كار روي قصه و ساير مساپل ميگذره.
آخه اين چه persian game development cummunity ايه(اينو اون بالا نوشته) يعني اينجا بازي بدون قصه ميسازن!!!!! Sad Sad Sad Sad
بنده موكدا از مديران خواستارم يك انجمن مخصوص اين قضيه باز كنند.
هر كسي هم كه خواست از اين قضيه حمايت كنه پستش رو از ما دريغ نكنه!

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
MANI_CHET
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 2 شنبه 9 آبان 1384
تعداد ارسالها: 82

2 شنبه 19 دي 1384 - 23:44
پاسخ بصورت نقل قول
نظر بدي نيست
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
mory
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 3 شنبه 3 خرداد 1384
تعداد ارسالها: 1187

3 شنبه 20 دي 1384 - 02:16
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

هر كسي هم كه خواست از اين قضيه حمايت كنه پستش رو از ما دريغ نكنه!

فكر خوبيه . من هم موافقم . خيلي ها فكر ميكنن اگه قصه اي واسه بازي بگن اون قصه لو ميره و در واقع ميپره . ولي در واقع مشكل اينه كه كسي نيست كه بازي اي از اين قصه ها بسازه .

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Sirus-v
کاربر اخراج شده

تاريخ عضويت: شنبه 1 مرداد 1384
تعداد ارسالها: 325

3 شنبه 20 دي 1384 - 04:15
پاسخ بصورت نقل قول
من موافق نيستم . اين قابليت بيشتر لايق گيمر ها و كسايي هست كه خوره بازي هستند . كساني كه بهترين قابليتشون رو در زمينه توسعه بازي داستان نويسي مي دونند معمولا" هميشه بايد دنبال 4 تا برنامه نويس بگردند كه پروژه هاشونو عملي كنه !! يك داستان تا وقتي روي كاغذ باشه فقط يك داستانه ولي يك بازي بدون قصه ميشه يك دموي تكنيكي و سرآغاز فعاليت هاي رسمي و ......

به هر حال من كلاس كلي اين سايت رو براي برنامه نويسان و گرافيست ها و طراح ها مي دونم و بنظر (من) اين قضيه رو هر كسي با كمي مطالعه و بازي كردن و استعداد بدست مياره .
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
voldemort
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 4 شنبه 24 تير 1383
تعداد ارسالها: 392
محل سكونت: تهران

3 شنبه 20 دي 1384 - 22:28
پاسخ بصورت نقل قول
eta عزیز همه ما می دونیم که داستان جزو مسائل اساسی یه بازی خوبه.
تصمیم اینکه یه بخش مجزا برای داستان بازی ساخته بشه به عهده آقا علیه ولی شما می تونید تو بخش :اصول اولیه در طراحی بازیهای کامپیوتری فعالیت کنید و مطالب مورد نظرتون رو بنویسید.
Sirus-v عزیز برای ساخت یه داستان بازی خوب لزوما نباید یه گیمر باشید. حتما می دونید که مثلا داستان بازی Devil may cry توسط کارگردان خود بازی نوشته شده! به هر حال فکر می کنم این سایت برای همه دوستانی هست که علاقه به ساخت بازی در هر سطحی دارن. اساتید می تونن به دیگران یاد بدن و مبتدیها می تونن یاد بگیرن در همه زمینه ها.

نويسنده
پيغام
Kochol
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تعداد ارسالها: 298

3 شنبه 20 دي 1384 - 23:16
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

به هر حال من كلاس كلي اين سايت رو براي برنامه نويسان و گرافيست ها و طراح ها مي دونم

خوب اين هم جز طراحي حساب مي شه.

[img]http://barnamenevis.org/forum/image.php?type=sigpic&userid=6875&dateline=1258101798[/img]
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
voldemort
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 4 شنبه 24 تير 1383
تعداد ارسالها: 392
محل سكونت: تهران

4 شنبه 21 دي 1384 - 01:50
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول از سايت GameDev.net

Writing and Story Development

One of the most important elements of game design is having a strong story and writing that fits, so we've dedicated a whole section to it.

منبع:
http://www.gamedev.net/reference

نويسنده
پيغام
matrix
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 5 شنبه 1 بهمن 1383
تعداد ارسالها: 232
محل سكونت: The Mega City

4 شنبه 21 دي 1384 - 12:37
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
ولي در واقع مشكل اينه كه كسي نيست كه بازي اي از اين قصه ها بسازه

دقيقا همينه.

وبلاگ من درباره ماتريكس
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
eta
مدیر سایت
مدیر سایت

تاريخ عضويت: 2 شنبه 27 تير 1384
تعداد ارسالها: 2153
محل سكونت: شاهين شهر

4 شنبه 21 دي 1384 - 18:38
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

ولي در واقع مشكل اينه كه كسي نيست كه بازي اي از اين قصه ها بسازه

ولي به نظر من يه مشكل ديگه كه هست اينه كه وقتي بر اساس تفكر فوق قصه پردازي، جذابيت سازي و ... به كنار گذاشته ميشه سال به دوازده ماه كه يه سري پيدا ميشن بازي رو بسازن بازيشون مذخرف از آب در مياد ميشه يه بازي بي سر و ته.

علي آقا ميشه بگين آخر درخواست بنده مقبوله يا نه.

نقل قول:

اين قابليت بيشتر لايق گيمر ها و كسايي هست كه خوره بازي هستند . كساني كه بهترين قابليتشون رو در زمينه توسعه بازي داستان نويسي مي دونند معمولا" هميشه بايد دنبال 4 تا برنامه نويس بگردند كه پروژه هاشونو عملي كنه !! يك داستان تا وقتي روي كاغذ باشه فقط يك داستانه ولي يك بازي بدون قصه ميشه يك دموي تكنيكي و سرآغاز فعاليت هاي رسمي و ......

سيروس عزيز همچين يه نيمچه فحشي هم به ما داديد ولي بي خيال.
ميخواستم بدونم اونايي كه بهترين قابليتشون رو داستان نويسي ميدونن اگه خودشون برنامه نويس باشن نظر شما فرق ميكنه اگر چه اگر نباشند هم نظر من يكي فرق نميكنه.
نقل قول:

يك داستان تا وقتي روي كاغذ باشه فقط يك داستانه ولي يك بازي بدون قصه ميشه يك دموي تكنيكي و سرآغاز فعاليت هاي رسمي و ......

خوب اين نظر شماست.
مشابه اين حرف اينه كه:
يه دموي تكنيكي تا وقتي كه بدون قصه باشه فقط يه دموي تكنيكي كسالت آوره ولي يه قصه صرف ميتونه كلي جزابيت براي شروع داشته باشه و بشه سرآغاز فعاليتهاي رسمي و ....
بنده خودم به هر دو معتقدم ولي خوب هيچ وقت نميخوام ارزشي رو كه يه قصه ناب به يه بازي ميده فراموش كنم.
معروفيت بازيهايي مثل sims ،warcraft و حتي تا حدودي ميشه گفت مافيا بيشتر به خاطر ايده و داستان خيلي زيباي اونهاست البته واضحه بدون يه ساخت خوب هرگز اين معروفيت نصيبشون نميشد

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
Sirus-v
کاربر اخراج شده

تعداد ارسالها: 325

5 شنبه 22 دي 1384 - 01:26
پاسخ بصورت نقل قول
دوست عزيز فحش چيه من بيشتر از شما انتظار داشتم كه اينجا همچين نظري دادم . منظور من از لايق بودن اين بود كه داستان نويسي كار هركسي با كمي استعداد و ايده خوبه ولي بازي سازي چيزيه كه بايد ياد گرفت و براش زحمت كشيد و اين چيزيه كه به مكان آموزشي نياز داره .

ما اينجا شاهد چندين نفر بوديم كه اومدن و اسم يك گروه الكي انتخاب كردن و خودشونو كرده بودن داستان نويس و مي خواستن 5 تا بازي ساز بيان زير دستشون تو گروهشون ولي يكودومشون كارشون راه افتاد ؟؟؟ نام هم مي برم گروهي مثل hell !!!!

در مورد صحبتتون در مورد داستان و دموي تكنيكي بايد عرض كنم وقتي شما مي خواين با يك شركت واسه ساخت بازي قرارداد ببندين بهش داستان و بدين يارو كلي جذابيت توش ايجاد ميشه و ميگه دمتونم گرم و بعد وقتي دموي تكنيكي ببينه ميگه اين چقدر كسالت اوره !!! ؟؟؟؟؟ عزيز من همه تكنيك يك گروه به همون دموي تكنيكيش وگرنه داستان رو خيلي مواقع ممكنه تهيه كننده و اسپانسر و كارگردان و خواهرزاده دوست منشي و هركس ديگه اي هم ميتونه بنويسه . به هر حال قصد نداشتم ناراحت بشي به عنوان يك انتقاد نگاه كن .

در مورد اينگه گفتي كسي كه بهترين كارشو داستان نويسي ميدونه در حالي كه خودش هم برنامه نويس باشه بايد بگم من اينطور فكر نمي كنم . فكر مي كني تو اين سايت ما چند تا برنامه نويس داريم ؟؟ آخرش 5 الي 10 نفر . اين يادت باشه كه يك برنامه نويس با كسي كه برنامه نويسي بلده خيلي فرق مي كنه . براي اين هم كه كسي ناراحت نشه بايد بگم اين مثال روي سايتهاي تخصصي تري مثل barnamenevis.org و iranvig هم صدق مي كنه ( با كمي تفاوت ) .

موفق باشي .
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011