Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> اصول اولیه در طراحی بازیهای کامپیوتری -> موضوع بازي

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  بعدي

نويسنده
پيغام
اسحاق
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 1 شنبه 8 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 561
محل سكونت: تهران

شنبه 18 مهر 1383 - 19:56
پاسخ بصورت نقل قول
پس ديگه چه ايول تر...

اسماعيل رادپور
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
بازيگر
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: جمعه 20 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 94

شنبه 18 مهر 1383 - 20:56
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
بگيد ببينم چي تو ذهنتونه؟
1 بازي 2 بعدي يا 3 بعدي؟
امكان ساخت روبات توسط بازيگر؟
اگر فقط بشه از قطعات پيش فرض خود برنامه استفاده كرد خيلي جالب نيست
اما اگه بشه هر كي از راه ميرسه 1 رباتي كه مثلا توي 3d max ساخته رو لود كنه كولاك ميشه. البته شرايطش رو ما تعيين مي كنيم.
نوع بازي؟مبارزه؟ربات امداد؟شبيه سازي؟فوتبال؟

كسي اينجا رشته اش كامپيوتر هست؟ اگه داشته باشيم راحت مي تونه كدهاي c موجود رو كه براي سيستم عامل لينوكسه به سيستم ويندوز بياره.
كدهاي c باز و آماده دريافت از سايته.
در مورد مدلسازي هندسي رباتها من چون رشته ام مهندسي مكانيكه يه كارهايي ميتونم بكنم. ولي تكسچرينك يه بحث ديگه است و كار من نيست.
تو برنامه نويسي هم تا حدي مي تونم باشم. با لينوكس هم آشنام.(مقدماتي) .تويه استخراج اطلاعات عمومي اش هم مي تونم كمك كنم.
ديگه معطل چي هستين؟
علي اقا گروه رو راه بنداز ديگه.

بقيه هم هر كي هر چي بلده رو كنه.
Surprised

ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
Takavar
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: جمعه 6 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 180
محل سكونت: تكاور آباد

1 شنبه 19 مهر 1383 - 01:24
پاسخ بصورت نقل قول
من حاضرم برایTextureing همکاری کنم، البته اگر همه جدّی باشن و مطمئن باشم که کارم به حدر نميره.

بنظرم بيشتر بايد روی موضوع بازی کار شه.
و درمورد مدل هايی که بازی کن خودش ساخته باشه. اکثر بازی کنان مدل سازی بلد نيستن که!

نويسنده
پيغام
اسحاق
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 1 شنبه 8 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 561

1 شنبه 19 مهر 1383 - 09:24
پاسخ بصورت نقل قول
من هم هستم ....
اگه يه وقت كار دلفي و ويژال بيسيك داشتين هستم
اگه يه روز كار 3dmax در سطح متوسط داشتين هستم
اگه يه بار خواستين براي بازي سايت درست كنين همه جورش رو هستم
اگه براي بازي موزيكي خواستين يا افكتي بازم هستم
اگه بخواين بازي نيمه كاره يا شروع نكرده ولش كنيد منم نيستم

اسماعيل رادپور
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

1 شنبه 19 مهر 1383 - 22:48
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
بگيد ببينم چي تو ذهنتونه؟
1 بازي 2 بعدي يا 3 بعدي؟
امكان ساخت روبات توسط بازيگر؟

اصلا اين بازي قرار نيست كه 3 بعدي باشه... موتور بازي ساخته ميشه و شما يك سري لوپ براي حالات مختلف حمله و دفاع روباتتان درست ميكنيد ( با استفاده از دستوراتي كه طراح در موتور ميگنجاند ) و سپس ان را به ميدان ميفرستيد... ديگر فقط تماشا گر صحنه خواهيد بود...

در ضمن من قصد نداشتم به اين زودي ها كار بر روي اين پروژه را شروع كنم. چون هنوز چند كار نيمه تمام دارم... ولي چنانچه شما مايل باشيد كه خودتان اين كار را انجام بدهيد يك گروه را برايتان افتتاح خواهم كرد...

موفق باشيد
علي

نويسنده
پيغام
voldemort
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 4 شنبه 24 تير 1383
تعداد ارسالها: 392

1 شنبه 26 مهر 1383 - 20:20
پاسخ بصورت نقل قول
ساختن یک بازی به شکل محیطی که بازیکن بتونه Robot مورد نظرش رو بسازه و بعد در این محیط با روباتهای دلخواهش مبارزه کنه با وجود تکراری بودن خیلی قشنگه و تازه داره جای خودشو بین انواع بازیها باز می کنه.

نمونه این قبیل کارها رو می تونید در RoboCode که قبلا معرفیش کردم ببینید که چون بصورت Open Source عرضه شده در دانشگاهها هم سر و صدای زیادی به پا کرده و در حال حاضر در بعضی از کلاسهای دانشگاهها روی سورس اون کار می کنن. یه ضعفی که در این نرم افزار وجود داره اینه که اولا بصورت 2D طراحی شده و ثانیا شما نمی تونید روی شکل روبات مانور بدید و تغییرات صرفا به تغییر رنگ قسمتهای مختلف اون محدوده که البته برای نسخه های آتی این مسئله قراره برطرف بشه.
(اگه کسی پایه باشه من می تونم یه سری آموزش Java برای ساخت روبات با استفاده از کلاسهای RoboCode تو سایت ارائه بدم)

نرم افزار دیگه ای هم که یکی از دوستان معرفی کرده بود RoboForge است که بصورت 3D طراحی شده و بسیار جالب است ولی متاسفانه علاوه بر اینکه Open Source نیست مجانی هم نیست. به هر حال شما برای دیدن اونم که شده بد نیست نسخه Demo اون رو دانلود کنید.

اینها رو به عنوان مقدمه گفتم تا اگه کسی با این سبک بازیها آشنا نیست بره آشنا بشه. اما نکته بسیار مهم در این بازیها هوش مصنوعی روباته. در حقیقت این بازیکنه که هوش مصنوعی روبات رو طرح می کنه. این امکان در RoboCode با استفاده از زبان Java وجود داره که بازیکن بتونه استراتژی مورد نظرشو با استفاده از Java در روباتش پیاده کنه و اونو به میدون بفرسته. RoboForge رو نمی دونم ولی احتمالا اونم از یه همچین ایده ای استفاده کرده.

بعد از این همه حرف می خواستم بگم که مهمترین قسمت ساخت یه همچین بازیهایی ساخت Interpreter یا Compiler برای کدهای نوشته شده توسط کاربره. حالا با این تفاسیر شما چه پیشنهادی برای ساخت این قسمت از بازی دارید؟

نکته: یادتون باشه به صرف اینکه یه موضوع تکراریه نمیشه ازش گذشت. اگه اینطور بود پس معنای رقابت چی بود؟

پاورقی: بد نبود اگه آقا علی این دو تا نرم افزار رو دانلود می کرد و به عنوان CD در سایت عرضه می شد. اینطوری لااقل بر و بچی که از اینترنت های کند استفاده می کنن به راحتی می تونستن به این بازیها هم دسترسی پیدا کنن.

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

1 شنبه 26 مهر 1383 - 22:46
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
اگه کسی پایه باشه من می تونم یه سری آموزش Java برای ساخت روبات با استفاده از کلاسهای RoboCode تو سایت ارائه بدم

محمد عزیز
حتی اگه کسی پایه هم نبود شما آموزش هات رو بده... چون متاسفانه این بحث ها توی ایران خیلی کم شده ممکنه کسی اصلا ندونه که منظور ما چیه و با دیدن مثال تازه موضوع براش روشن بشه.

در ضمن من بزودی سیستم روبوکد با استفاده از GM رو توي سايت براي دانلود ميذارم. البته سورس باز اين روبوكد در سي دي شماره 100 وجود داره و كسايي كه اونو تهيه كردن ميتونن از اطلاعاتش استفاده كنن. ولي من هدفم اينه كه برنامه رو اول فارسي كنم و سپس اونو توي سايت بزارم تا همه بتونن به طراحي روبات بپردازن. چون هيچ نيازي به برنامه نويسي وجود نداره و فقط D&D هستش. به اضافه يكم استعداد و هوش براي انتقال به روبات بيچاره !!

نقل قول:
بد نبود اگه آقا علی این دو تا نرم افزار رو دانلود می کرد و به عنوان CD در سایت عرضه می شد. اینطوری لااقل بر و بچی که از اینترنت های کند استفاده می کنن به راحتی می تونستن به این بازیها هم دسترسی پیدا کنن.

سعي ميكنم در آينده نزديك اين كار را انجام بدهم. با تشكر از پيشنهادتان.

موفق باشيد
علي

نويسنده
پيغام
Takavar
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: جمعه 6 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 180
محل سكونت: تكاور آباد

3 شنبه 12 آبان 1383 - 08:34
پاسخ بصورت نقل قول
مدتی هست که اين موضوع رو ميبينيم توش پستی نشده . راستش من دارم يه برنامه کوچيک تو ذهنم ميريزم
که شايد يه روزی به مرحله اجرا بزارم، به نام : بازی کوتاه.

بازی کوتاه يه جور هايی شبيه فيلم کوتاه هست .
يک داستان قشنگ و جمع و جور رو که سريع هم بشه ساختش مينويسيم ، و سازنده ها برای تفريح در ضمن کار های ديگشون قسمت هايی اش رو به عهده ميگيرن . حدود زمان ساخت بايد 1 ماه تا 2 ماه باشه ، و نتيجه يک مرحله بازی هست ، که شايد مثلاً بر اساس
يک فيلم ، يک داستان يا ... باشه. برای بازی کن فوقعلاده هيجان انگيز، ولی کوتاه باشه.

مثلاً ( اين فقط يک مثال هست ) يکی از صحنه های جنگ رو توی فيلم ماتريس را ميشه باز سازی کرد، يا اينکه يه جنگ تن به تن رو که توی شاهنامه توضيح داده شده.
يه کار کوچيک.

البته اين يک ايده هست ، و هنوز بر قابليت اجرای اون شک دارم، و به زودی هم اجرا نخواهد شد.
با اين حال گفتم فقط مطرح کرده باشم ببينم نظر بقيه چيه

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

3 شنبه 12 آبان 1383 - 16:43
پاسخ بصورت نقل قول
تكاور عزيز

متاسفانه بدليل عدم وجود قانون حمايت از توليد كننده از ساخت بكلي دلسرد شده ام.
اما چنانچه قرار باشه كه روي يه پروژه به طور جدي كار بشه ، منم پايه ام.

علي

نويسنده
پيغام
voldemort
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 4 شنبه 24 تير 1383
تعداد ارسالها: 392

3 شنبه 19 آبان 1383 - 14:01
پاسخ بصورت نقل قول
علی جان پس چی شد؟ من خیلی مشتاق دیدن بازی RoboCode با GM و خوندن جزییات ساخت اون هستم. می دونم سرت شلوغه ولی امیدوارم که زودتر یه حالی به من و بر و بچ دیگه سایت بدی.

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 7 از 9 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011