Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> اصول اولیه در طراحی بازیهای کامپیوتری -> تفاوتها ؟

ارسال يك موضوع جديد   اين انجمن قفل شده است شما نمي توانيد نامه جديدي ارسالي كنيد يا به نامه اي پاسخ دهيد و يا اينكه آنها را ويرايش كنيد. ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5  بعدي

نويسنده
پيغام
ncodes
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 3 شنبه 23 اسفند 1384
تعداد ارسالها: 103

1 شنبه 14 خرداد 1385 - 09:57
پاسخ بصورت نقل قول
sepul2 نوشته:
نقل قول:
اين همه كامپايلر و IDE رايگان ريخته. من نميدونم اين چه چيزيه كه همه چسبيدن به اين محيط برنامه نويسي ويژوال استدويو (حالا چه دات نت چه قبل از دات نت). اصلا انگار توي ايران نام سي++ با مايكروسافت گره خورده.

چون که بهترين IDE هست، و بيشتر شرکت های بازی سازی از Valve گرفته تا id software از همين محيط Visual Studio .NET برای نوشتن موتورشون استفاده می کنند.

میشه برام توضیح بدین اگه id software از .net برای نوشتن doom3 استفاده کرده چه طوری اون رو توی لینوکس اجرا می کنند؟(بدون wine)

نويسنده
پيغام
sasan_dracula_59
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 4 شنبه 6 مهر 1384
تعداد ارسالها: 65

1 شنبه 14 خرداد 1385 - 11:16
پاسخ بصورت نقل قول
<<>>

اين نامه توسط sasan_dracula_59 در 3 شنبه 16 خرداد 1385 - 00:13 ويرايش شده است.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
sepul2
کاربر اخراج شده

تاريخ عضويت: 3 شنبه 10 آبان 1384
تعداد ارسالها: 105

1 شنبه 14 خرداد 1385 - 12:37
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
مدیریت کدها به وسیله GCC سخته باید بگم برعکس بسیار ساده تر از بقیه هست

کامپايلر چه ربطی به مديريت کد داره ؟ فرق کامپايلر و IDE میدونی چيه ؟

نقل قول:
در ضمن GCC یکی از بهترین ها هست Optimize های زیادی داره بخصوص برای کمپایل کردن, شما می تونی سرعت کمپایل رو خودت تنظیم کنی! در لینوکس فقط با اضافه کردن یه -0 به دستور کمپایل.

اگه با بقيه کامپايلر ها هم کار کرده باشی همشون option های optimize زيادی دارند، در ضمن تو اين مقاله با optimize ترين حالت تست گرفته شده.
خوب شما اگه دوست داری GCC کار کن، ما که حرفی نزديم، فقط اينارو نوشتم که اطلاعات الکی به مردم ندين که VS.NET بدهست و از اين جور حرفهای.

نقل قول:
میشه برام توضیح بدین اگه id software از .net برای نوشتن doom3 استفاده کرده چه طوری اون رو توی لینوکس اجرا می کنند؟

ببين، IDE محيط ای هست که توش کد می نويسن و debug می کنند، compiler کد خروجی رو می سازه، شما می تونی تو يک IDE کد رو بنويسی بعد با کامپايلر های مختلف تو محيط های مختلف کامپايلش کنی.
اين هم يک عکس مربوط به سال 2001 (اون موقع VC7.1 نبود VC6 بود)

SDK جديد doom3 هم تحت Vs2003 هست :
http://www.3dgamers.com/dlselect/games/doom3/Thirdparty/d3_1.3_sdk.txt

در مورد valve هم که گفتم (half-life2) اين pdf رو بگير در مورد موتورشون هست، و صفحه دوم رو ببين که با چه محيطی کار می کنند :
http://www.steampowered.com/img/index03/SOURCE_Info+Licensing.pdf

نقل قول:
ما همه اينجا جمع شديم كه دانش و اموخته هامون را بريزيم روي هم و به هم ديگه چيز ياد بديم و در صورت امكان مشكلات همديگه را حل كنيم. من به شخصه دوست دارم جو اينجا هميشه صميمي باشه.

اگه عقايد اشتباه خودت رو نخوای به زور به بقيه بگی صميمی می مونه، شما داری می گی که با VS.NET کار نکنيد که مذخرف هست، من هم جواب دادم که مذخرف نيست و خيلی هم خوبه و حرف اشتباه شما رو تصحيح کردم، اين کجاش مشکل داره ؟ دوست نداری بگم ؟

نقل قول:
مايكروسافت چيزي نيست به جز يه مقلد بزرگ .....

blah blah blah ...

نقل قول:
نمونه ميخواي چشم. چندين مرورگر اينترنت از جمله Opera Firefox Mozila Netscape و غيره موجودند كه بسيار بهتر از مرورگر آشغال IE هست

من فکر کردم داريم راجع به کامپايلر و محيط برنامه نويسی صحبت می کنيم !!!
به هر حال من خودم firefox استفاده می کنم ، اين دليل نميشه که با بقيه محصولات مايکروسافت بد باشم

نقل قول:
نمونه ديگرش پشتيباني نكردن از OpenGL بعد از ورژن 1.1 ميباشد.برو توي دايركتوري همون ويژوال استديو دات نت ببين فايلهاي هدرش gl.h glu.h مال كدوم ورژن هست.

خوب برو opengl جديد رو بگير lib هاش رو نصب کن و رو هر IDE که خواستی کار کن.

نقل قول:
اگه مايكروسافت بهترين كامپايلر و IDE دنيا را هم بسازه. من بازم ازش متنفرم. و به شخصه ترجيح ميدم تا اونجايي كه ميشه از نرم افزارهاي آزاد مثل CodeBlock و ++Dev-c كه براي سي ++ هست و از Netbean5 كه براي جاوا هست استفاده كنم.

اگه شما اين رو ترجيح می دی دليل نداره به بقيه هم توصيه کنی و در ضمن اون يکی محصول رو بدون هيچ دليل درستی نهی کنی، اگه متنفر هستی چه دليلی داره که به بقيه هم اين تنفرت رو انتقال بدی ؟
مگه من ميام تو اين فروم ها بگم که سراغ opengl نريد آشغاله؛ يا بيام بگم که مثلا با GCC کار نکنيد ؟ اگه فکر می کنی که يک محصول واقعا بد هست خوب با دليل بگو، ولی اگه مثل الان صرفا بدت مياد از شرکتش و محصولش هم خوب هست پس بهتره بصورت سليغه شخصی نگه داری و به بقيه توصيه نکنی .
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
ncodes
بازی ساز
بازی ساز

1 شنبه 14 خرداد 1385 - 13:13
پاسخ بصورت نقل قول
در مورد IDE و مدیریت کدها متاسفم, ببخشید Shocked
شما الان که داری از ویندوز استفاده می کنی حاضرم شرط ببندم با 500تومان پول رایج مملکت از سرکوچه خریدی, رایت شده و داغ داغ Very Happy یا همچین حالتی! و بابت اون پولی به مایکروسافت ندادی همچنین برای visual studio و... در نتیجه شما بدون هیچ مانعی داری از محصول دزدیده شده استفاده می کنی! به نظر شما هیچ ایرادی نداره, نه؟
اطلاعات "غلط" داده نشده که VS مزخرفه! مایکروسافت اولین سیستم عامل ویندوز اش رو به تقلید از Apple ساخت... . قابلیت های ساده نرم افزارهاش رو بزرگ نمایی می کنه, مثلا پخش انواع موسیقی در ویندوز(متن انگلیسی اش رو سرچ کن) Sad

نويسنده
پيغام
sasan_dracula_59
در حال رشد
در حال رشد

1 شنبه 14 خرداد 1385 - 13:15
پاسخ بصورت نقل قول
<<>>

0 بار اين نامه ويرايش شده است كه آخرين بار توسط 3 شنبه 16 خرداد 1385 - 00:13 در 2 بوده است.
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
sepul2
کاربر اخراج شده

تاريخ عضويت: 3 شنبه 10 آبان 1384
تعداد ارسالها: 105

1 شنبه 14 خرداد 1385 - 16:11
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
طلاعات "غلط" داده نشده که VS مزخرفه! مایکروسافت اولین سیستم عامل ویندوز اش رو به تقلید از Apple ساخت... . قابلیت های ساده نرم افزارهاش رو بزرگ نمایی می کنه, مثلا پخش انواع موسیقی در ویندوز(متن انگلیسی اش رو سرچ کن)

خوب پس VS چی ؟ داشتی در مورد VS حرف می زدی چرا رفتی سراغ ويندوز و مديا پلير و تاريخچه مايکروسافت ؟ lol

نقل قول:
شما الان که داری از ویندوز استفاده می کنی حاضرم شرط ببندم با 500تومان پول رایج مملکت از سرکوچه خریدی, رایت شده و داغ داغ Very Happy یا همچین حالتی! و بابت اون پولی به مایکروسافت ندادی همچنین برای visual studio و... در نتیجه شما بدون هیچ مانعی داری از محصول دزدیده شده استفاده می کنی! به نظر شما هیچ ایرادی نداره, نه؟

می تونم بپرسم ، باز هم به موضوعی که صحبت می کرديم چه ربطی داشت ؟ شما ساکن خارج از کشور هستيد که صحبت از قيمت نرم افزار می کنيد؟
(اوه راستی من ويندوز ام چون مال laptop هست اوريجينال هست ، برات متاسفم که شرط رو هم باختی )

در ضمن ما داشتيم در مورد کيفيت VS.NET صحبت می کرديم، نه قيمتش يا اينکه من چقدر می خرمش ؛

نقل قول:
در ضمن با كمال احترام از اين به بعد به هيچ عنوان پست هاي من را جواب نده به هيچ وجه. اگه چيز خاصي به نظرت ميرسه كه بايد به بقيه ياد بدي يا با نظرات من مخالفت كني از نظرات من براي اهدافت استفاده نكن.
اصلا من يه هالو بيشتر نيستم. شما كه علامه دهر هستي ديگه خواهشا پستهاي من رو جواب نده. هر چي را لازم ميدوني از قول خودت عنوان كن. من به خاطر غرض ورزي يه نفر نميام پرشين ديزاينرز را بيخيال بشم. شما هم كس ديگه اي را پيدا كن كه به پاش بپيچي.

خيلی عاليه که يک بحث ساده رو اينجوری تموم کرديد. چون فقط موضوع اين بود که VS.NET اونجور که شما می گيد بد نيست (با دليل) و بيشتر شرکت های خارجی هم از اون استفاده می کنند، و شما همينجوری بيشتر غاط زديد.
از اين به بعد بهتره وقتی يکی يک چيزی می گه منطقی حرف بزنی، چون فروم جای بحث کردن هست، اگر هم دقت کنی شما بودی که اصلا بحث رو از موضوع خارج کردی و زدی تو مايه های "مايکروسافت = شيطان بزرگ" و شعارهای اينجوری.

در ضمن اينجا يک فروم آزاد هست، و هر کس که حرف اشتباهی بزنه فرد ديگه ای حق داره که حرفش رو تصحيح کنه تا حداقل بقيه که می خونن راه اشتباه نرن. حالا دوست داری ديکتاتوری فکر کنی ديگه ميل خودت هست، ولی هميشه اون چيزی که می خوای نميشه.

من به پايه کسی نمی پيچم و صرفا جواب حرفهای مذخرف و بدون دليل و منطق رو می دهم.

اگرم حرف يک طرفه و صرفا طرفداری از يک شرکتی و فحش دادن به يکی ديگه رو می خوای بزنی فکر می کنم همون وبلاگی که درست کردی مناسبتر باشه در اين موارد؛ هر چی باشه ما تو ايران برنامه نويس گيم نداريم ولی معلم و استاد برنامه نويسی گيم تا دلتون بخواد داريم، خيلی جالبه .
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Sirus-v
کاربر اخراج شده

تاريخ عضويت: شنبه 1 مرداد 1384
تعداد ارسالها: 325

1 شنبه 14 خرداد 1385 - 16:49
پاسخ بصورت نقل قول
ncodes نوشته:

در این مورد یک قانون ساده وجود داره . هر وقت نرم افزار ما با قانون کپی رایت عرضه شد ما هم محصولاتی رو که کپی رایت دارند بصورت قانونی تهیه می کنیم .

انتقادهای شما از مایکروسافت فقط درر سطح یکسری شعار هست و باقی می مونه . شمایی که طرفدار Open Source هستید !!! فقط بلدید ازشون استفاده کنید ؟؟؟ نشون بدید به طرفداری از Open Source چیکار کردید ؟؟ محصولی منتشر کردید ؟؟ توی SourceForge عضویت فعال دارید ؟؟ یا صرفا" در حد شعار های مجلات ازش یاد می کنید ؟؟
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
ncodes
بازی ساز
بازی ساز

1 شنبه 14 خرداد 1385 - 17:42
پاسخ بصورت نقل قول
جنابتین sirus-v و sepul2 باید بدونید چیزهایی که می گم در حد شعار نیست. الان از ویندوز کانتک شدم چون قرار با یکی از دوست ها چت کنم, اما برخلاف بعضی از دوستان ویندوز من دزدی نیست و شرکت HP بابتش 160$ پول پرداخت کرده!
شما نمی تونید بگید چون توی ایرانی پس نقض کپی رایت دزدی محسوب نمیشه! نکنه شما خوشحال می شی که اگه بازی ات رو ساختی ملت بگن چون توی ایرانیم گور کپی رایت و بقیه Sad
اگه نمی دونید میگم که بندونید برنامه ها به صورت کپی رایت دار منتشر میشه فقط یه عده ملت شریف دارن ازش بدون کپی رایت استفاده می کنند! Surprised
بحث رو هم به مدیاپلیر نکشوندم... در ضمن ببینم بجز IDE ویژوال دات نت شما به طریق دیگه ای می تونی برنامه هات رو کمپایل کنی؟ Very Happy بیشتر ادامه نمی دم چون به نظر می رسه ali نتونسته این بحث رو مطالعه کنه وگرنه با مشاجره بعضی دوستان با اعضای محترم بحث قفل می شدWink

من تازه شروع به برنامه نویسی کردم تقریبا 2ماه ای هست. اما تا قبل از اون کلی گرافیک برای نرم افزار های مختلف ساختم(بعضی هاش هم توس sf.net بوده و بیشترش برای لینوکس). آخرینش که 5 ماه پیش بود برای یه برنامه ویرایش و ساخت موزیک/صوت بود! در طول اون مدت کلی ایمیل و اسم عوض کردم به همین دلیل کارهام پخش و پلا شد Confused

نويسنده
پيغام
sasan_dracula_59
در حال رشد
در حال رشد

1 شنبه 14 خرداد 1385 - 18:32
پاسخ بصورت نقل قول
<<>>

اين نامه توسط sasan_dracula_59 در 3 شنبه 16 خرداد 1385 - 00:14 ويرايش شده است.
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

1 شنبه 14 خرداد 1385 - 19:34
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

البته به زودي ميخوام يه مقاله در مورد همين مايكروسافت توي همين سايت خودمون بنويسم و با دلايل كافي بگم كه چرا از مايكروسافت و همه چيزش بدم مياد.
مايكروسافت چيزي نيست به جز يه مقلد بزرگ و يك انحصار طلب كثيف كه خيلي جاها چون نميتونه با بقيه رقابت كنه ترجيح ميده اونها را حذف كنه.

ساسان جان ، مشکل اینجاست که طرفداری و بیزاری از یک کمپانی مثل مایکروسافت کاملا سلیقه ای هستش و چیزی نیست که بشه در قالب مقاله و امثال اینها به دیگران منتقل کرد. کاملا طبیعیه که یه عده ای طرفدار سورس باز و یه عده طرفدار مایکروسافت باشن. ولی به عقیده من ما در موقعیتی نیسیتم که بخوایم کار غولای بزرگی مثل مایکروسافت رو به همین راحتی نقض کنیم. محصولات مایکروسافت با وجود داشتن این همه باگ و مشکل امنیتی بازم جزو پراستفاده ترین محصولات هستن و این دلیلش چیزی جز مزیتهای بی شمار ( در کنار اشکالات فراوان ) نیست. اگه قرار باشه منصف باشیم باید قبول کنیم که سیستم های خونگی همه ماها بدون داشتن بعضی از محصولات مایکروسافت واقعا بی مصرفه. حتی اگه طرفدار پروپا قرص سیستم عاملای سورس باز مثل نسخه های مختلف لینوکس و نرم افزارهای سورس باز باشین ، بازم باید قید بازیهای موجود در بازار ( که همگی تحت ویندوز اجرا میشن ) ، اکثر نرم افزارهای تحت ویندوز و خیلی چیزای دیگه رو بزنین. علاوه بر این حالا که امکان استفاده غیر قانونی از محصولات مایکروسافت وجود داره ، دلیل این محدودیت خود خواسته که ایجاد کردین چیه ؟ طرفدار سورس باز بودن و در عین حال طرفدار مایکروسافت بودن هیچ منافاتی با هم نداره. با این وجود اکثر اوقات این موضوعات با هم قاطی میشه و بحث و جدال بوجود میاد...

در ضمن توی یک محیط گفتگوی مجازی مثل این تالار افراد فقط بر اساس گفته هاشون سنجیده میشن و بنابراین امکان برداشت غلط از یک حرف و ایجاد سوء تفاهم خیلی زیاده. سپهر هم دیگه بخاطر انتقادای رک و راستش حسابی شناسه و اینو نباید به حساب چیز دیگه گذاشت. همه اینجا جمع شدیم تا به هم کمک کنیم و خب کاملا واضحه که هر کی از راه منحصر بفرد خودش داره اینکارو میکنه. یکی مقاله مینویسه و یکی هم مطالب نادرست رو اصلاح میکنه. هر دو تا به یه اندازه ارزش دارن و به پیشرفت همه ما کمک میکنن...

تقاضا میکنم بحث های علمی رو به مشاجره های خارج از موضوع (Off Topic) تبدیل نکینن تا ناخواسته مجبور نشیم تاپیک ها رو قفل کنیم...

ارادتمند دوستان
علی

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   اين انجمن قفل شده است شما نمي توانيد نامه جديدي ارسالي كنيد يا به نامه اي پاسخ دهيد و يا اينكه آنها را ويرايش كنيد.    صفحه 3 از 5 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011