Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> اصول اولیه در طراحی بازیهای کامپیوتری -> داستان هم از اصول اوليه است!

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه 4 آذر 1385
تعداد ارسالها: 2069
محل سكونت: تهران

3 شنبه 3 بهمن 1385 - 03:18
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
بايد چه رياضياتي بلد باشم؟ به فيزيك هم نيازي هست؟

فيزيك و رياضي بايد به شما قدرت تجزيه و تحليل داده باشه و تمريني براي ذهن شما بوده باشه تنها اينكه رشته شما رياضي بوده كافي نيست .

نقل قول:

1. يك توپ كه به مانع برخورد مي كنه٬ مانع انحنا پيدا مي كنه و توپ رو تحت يك زاويه جديد بر مي گردونه.

خيلي كليه ... زاويه دوربين محيط بازي و ... بهتره يه طراحي با دست انجام بدين

نقل قول:

2. يك بازي شبيه به Minesweepe كه توي اون انفجاراتي رخ ميده و خانه هاي نزديك منفجر ميشن.

بيشتر توضيح بديد .

پيشنهاد : ساخت يه بازي رو شروع كنيد مهم نيست خوب بشه يا نه ولي اين طوري فقط زمان رو از دست مي ديد . بعد از ساخت يه بازي كليت كار دستتون مياد .

نويسنده
پيغام
meshki
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 3 شنبه 14 آذر 1385
تعداد ارسالها: 105
محل سكونت: در محضر خداوند متعال

3 شنبه 3 بهمن 1385 - 19:34
پاسخ بصورت نقل قول
[quote="iran_adventure"]
فيزيك و رياضي بايد به شما قدرت تجزيه و تحليل داده باشه و تمريني براي ذهن شما بوده باشه تنها اينكه رشته شما رياضي بوده كافي نيست .
[quote/]
درسته٬ مي خواستم بگم كه اگه ياد گرفتن يك سري مسائل ساده هستش كه ميتونم فقط برم براي ياد آوري بخونمش اما نه اگه فوت و فناي ديگه ميخواد كه برم كلهم اجمعين روش كار كنم.
نقل قول:

خيلي كليه ... زاويه دوربين محيط بازي و ... بهتره يه طراحي با دست انجام بدين

داستان رو صفحه اول همين تاپيك گفته ام:
[quote]اولين ايده رو از بازيي گرفتم كه اسمش رو نمي دونم. فقط يادمه كه يه توپي بود كه به يك مانع مي خورد و برمي گشت. حالا من ميگم يك كمي پيچيده ترش كنيم. يعني وقتي توپ به مانع برميخوره مانع انحنا پيدا كنه يعني بره تو٬ بعد توپ با يه سرعت بيشتر برگرده٬ اما اينجا يه امكاناتي بهش اضافه بشه٬ مثلا قبل از اينكه توپ از توي گودال مانع بياد بيرون٬ ما بتونيم مسير گودال يا همون گوديشو تغيير بديم همچنين با توجه به زاويه اي كه توپ موقع برگشتن و برخوردن به مانع داره توي ايجاد مانع تاثير داشته باشه. مثلا اگه توپ با مانع (يا افق) يك زاويه 45 درجه اي داره٬ گودالي كه ايجاد ميشه يك زاويه 135 درجه اي (يعني همون 45 درجه از طرف ديگش) پيدا كنه٬ نكته اي كه اينجا هست٬ اينه كه بازيكن نبايد اين امكان رو داشته باشه كه مسير گودال رو بيشتر از يه حد مشخصي (مثلا 35 درجه) تغيير بده٬ چون اونوقت اثر زاويه توپ بي معني ميشه!
[quote/]
[quote]
بيشتر توضيح بديد .[quote/]
نقل قول:

يه بازي مثله Minesweeper فقط با يك سري تفاوت:
1. اون شماره ها كه نشون دهنده تعداد بمب هاي اطراف هستن به عنوان امتياز محسوب بشن.
2. اگه كسي يك بمب رو انتخاب كرد٬ نسوزه٬ بلكه با انفجار خونه هاي اطراف و طبعا امتيازا٬ از امتيازاتش كم بشه. طبيعيه كه هر چي تعداد بمبا بيشتر باشه خرابكاري بيشتري ميشه و به دنبالش امتيازاي بيشتري ميره هوا.

نقل قول:

پيشنهاد : ساخت يه بازي رو شروع كنيد مهم نيست خوب بشه يا نه ولي اين طوري فقط زمان رو از دست مي ديد . بعد از ساخت يه بازي كليت كار دستتون مياد .

پيشنهاد خوبيه! چشم روش كار مي كنم.
اما طرحي كه گفتيد:

دوربين از بالاست. منتها طرح دو بعديه در حالي كه مي خوايم سع بعدي كار كنيم كه نمي دونم چقدر فرق مي كنن.

ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
meshki
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 3 شنبه 14 آذر 1385
تعداد ارسالها: 105
محل سكونت: در محضر خداوند متعال

3 شنبه 3 بهمن 1385 - 19:37
پاسخ بصورت نقل قول
ببخشيد شماره گذاري رو يادم رفت٬ از بالا سمت چپ شماره اولشه.

ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 2 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011