Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> نرم افزار Quest3D -> لطفا يكي از دوستان كه در زمينه‌ي Quest3d خوب كار كرده است...

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

لطفا يكي از دوستان كه در زمينه‌ي
نويسنده
پيغام
smmsamm
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 3 شنبه 8 آذر 1384
تعداد ارسالها: 12

جمعه 15 دي 1385 - 13:03
پاسخ بصورت نقل قول
با سلام،
خواهشمندم يكي از دوستان كه در زمينه‌ي Quest3d كار كرده است مشكل مرا حل كند.

من خيلي تمايل دارم كه از Database در برنامه‌ام استفاده كنم، چون ديتاي ورودي من نامشخص و متغير است، ولي اگه "قدم به قدم" همه‌ي مراحل توضيح داده شده در
Tutorial ، Help, Wiki و حتي سوالات جواب داده شده در Forum را هم اجرا كنيم نتيجه نمي دهد

مشكل من اينجاست كه بر خلاف توضيحات نرم‌افزار Quest3D، در زمان استفاده از Odbc بعد از اتصال، نمي توانم از فيلدهائي كه داراي عكس يا به طور كلي OleObject هستند به كمك Db buffer اطلاعاتي، بازيابي كنم يعني اگر Query بگيرم اطلاعات Text و Value بازيابي مي شود اما به محض رسيدن به فيلدهاي داراي عكس و يا هر اطلاعات باينري ديگر، بدون هيچ پيغامي در Log و در پنجره‌ي Debug، از اديتور كوئست خارج مي شود و اگر خروجي بگيريم، باز هم بدون پيغامي برنامه‌ي Exe توليد شده "halt and exit " مي كند، نكته جالبتر اينكه اگه به يك ديتابيس با يك Table هم وصل بشويم در پنجره‌ي DB Monitor تعداد Table هاي وصل شده را اشتباه نشان مي دهد.
در استفاده از MySQL وضع بدتري پيش مي آيد، به اين صورت كه اصلا به هيچ وجه به ديتابيس وصل نمي شود من هر دو حالت Localhost با IP:127.0.0.1 و تحت شبكه را تست كرده‌ام و حتي با معرفي كاربر به عنوان % در MySQl نيز نتيجه اي نگرفتم، اينها در حالي است كه هر دو سيستم ODBC و MySQL بر روي سيستم من درست نصب شده و به درستي كار مي كنند. و با ساير نرم افزارها به راحتي و بدون مشكل از آنها اطلاعات استخراج مي كنم.
من چند احتمال را در نظر مي گيرم:
1- نرم‌افزار فقط ادعا كرده و واقعا ديتابيس را به درستي پشتيباني نمي‌كند!
اين احتمال خيلي ضعيف است چون در تمام سايت و فروم به اين بخش از نرم‌افزار اشاره شده و شركتهاي بزرگي مثل VSTEP هم ادعا دارند كه از اين قابليّت نرم‌افزار كاملا استفاده كرده‌اند.

2- اين قابليت در نسخه‌هائي كه تاكنون از اين شركت بيرون داده شده به درستي پشتيباني نمي شده و در نسخه هاي بعدي به صورت كامل پشتيباني مي شود!
اي يكي هم باز با توجه به نكته‌ي (1) به نظر منتفي است.

3-در نسخه هاي كرك شده مثل 3.0d كه در همين سايت به فروش مي رسد و يا هر چه در اينترنت يافته مي شود اين قابليّت وجود ندارد!
براي من، اين، بدترين حالت خواهد بود و در اين صورت بايد با قسمت هاي ديگري از نرم افزار كرك شده هم با چنين مشكلاتي مواجه شويم و بايد ريسك بالائي براي ادامه كار با اين نرم افزار در نظر بگيريم و من احتمالا مجبور به استفاده از نرم افزار ديگري گردم.

4- در راه اندازي بخش ديتابيس يك نكته و راه حل نهفته است!
به نظرم اين احتمال بسيار قوي تر از بقيه است.

اين مشكل را فكر كنم آقاي رحيمي، (كه به نظر مي رسد در سايت و فروم شركت ACT3D ارزش و احترامي دارند) به راحتي مي توانند با سوال از يكي مثل Remko و يا... حل كنند
و يا هر كدام از دوستان اين سايت كه توانائي حل آن را دارند مرا راهنمائي كنند

خواهشمندم در صورتي كه جواب اين مشكل را پيدا كرده‌ايد با شرح جزئيات كامل آن را مشخص كنيد، چون در فروم اصلي، جواب هاي كلي به اين سوال داده شده كه هيچ كدام قابل استفاده نيست.
با تشكر
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

جمعه 15 دي 1385 - 17:19
پاسخ بصورت نقل قول
چرا خودتون مستقیما" سوال رو در تالار quest مطرح نمی کنین؟

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011