Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> برنامه نویسی با زبان های C++ و Delphi و VB -> لطفا....

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

لطفا....
نويسنده
پيغام
beckham
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 2 شنبه 5 ارديبهشت 1384
تعداد ارسالها: 98

4 شنبه 27 دي 1385 - 14:53
پاسخ بصورت نقل قول
با سلام

من مي خوام برنامه اي بنويسم كه در آن از يك جعبه نوشته خارج بشه .(آيا در نرم افزار c++

مي تونم اين كار رو انجام بدم يا نياز به يك نرم افزار ديگه دارم )(لطفا كد مربوط به اين برنامه رو هم بنويسيد يا سايت آموزشي اي در اين زمينه معرفي كنيد)

با تشكر
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
mostafa_cpp
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه 24 دي 1384
تعداد ارسالها: 488
محل سكونت: تهران

4 شنبه 27 دي 1385 - 15:27
پاسخ بصورت نقل قول
عنوان تاپيكت رو خوب انتخاب نكردي ولي بهر حال...

بستگي داره چه گرافيكي رو از كار انتظار داشته باشي ، دوبعدي ، سه بعدي ، ايزومتريك و ...

اگر دو بعدي يا ايزومتريك بخواي كه ميتوني با c++ و يه نرم افزار ويرايش تصوير مثل فتوشاپ اين كار رو انجام بدي ، كار مشكلي هم نيست.

اما اگه ميخواي سه بعدي باشه بايد از api هاي سه بعدي مثل دايركتس يا اپن جي ال همراه c++ استفاده كني كه دنگ و فنگ زيادي داره ، و سخت تر از روش قبليه
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
beckham
در حال رشد
در حال رشد

5 شنبه 28 دي 1385 - 10:43
پاسخ بصورت نقل قول
با تشكر

لطفا اگر در اين زمينه كدي وجود داره براي من حقير در اين سايت بذاريد تا من از اون استفاده كنم
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
beckham
در حال رشد
در حال رشد

5 شنبه 28 دي 1385 - 12:18
پاسخ بصورت نقل قول
آقا مصطفي غير از سوال بالا دو سوال ديگر هم داشتم

من مي خوام برنامه اي بنويسم كه در اون بتونم مثلا تعداد گوشي موبايل يا تاريخ فروش اون رو در پنجره اي تايپ كنم و اين موارد به صورت خودكار در يك جدولي كه از قبل طراحي شده ذخيره بشن.

من مي خوام برنامه اي بنويسم كه در اون از يك صفحه ،دو صفحه دیگر خارج بشه و در اون دو صفحه شماره ظاهر بشه (مانند زمان پخش فوتبال چه نتیجه ها رو اعلام می کنن)

با تشکر
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
beckham
در حال رشد
در حال رشد

5 شنبه 28 دي 1385 - 12:19
پاسخ بصورت نقل قول
آقا مصطفي غير از سوال بالا دو سوال ديگر هم داشتم

من مي خوام برنامه اي بنويسم كه در اون بتونم مثلا تعداد گوشي موبايل يا تاريخ فروش اون رو در پنجره اي تايپ كنم و اين موارد به صورت خودكار در يك جدولي كه از قبل طراحي شده ذخيره بشن.

من مي خوام برنامه اي بنويسم كه در اون از يك صفحه ،دو صفحه دیگر خارج بشه و در اون دو صفحه شماره ظاهر بشه (مانند زمان پخش فوتبال چه نتیجه ها رو اعلام می کنن)

با تشکر
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
beckham
در حال رشد
در حال رشد

شنبه 30 دي 1385 - 20:01
پاسخ بصورت نقل قول
چرا كسي جواب نمي ده. Exclamation Exclamation
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
mostafa_cpp
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه 24 دي 1384
تعداد ارسالها: 488

شنبه 30 دي 1385 - 20:17
پاسخ بصورت نقل قول
شما نياز به دانش برنامه نويسي C++ داريد

كدي در اين زمينه سراغ ندارم
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
مهدي 2190
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: جمعه 26 فروردين 1384
تعداد ارسالها: 402

1 شنبه 1 بهمن 1385 - 13:41
پاسخ بصورت نقل قول
دوست سلام .
چیزی که شما می خوای ، چیزه ساده ای نیست که با 10 -15 خط کد بشه ایجادش کرد .
اول از همه نیاز به یک گیم انجین و یا در صورت اشنایی ، اشنا بودن با DirectX و یا Open GL دارید .
که البته من موتور آماده رو برای کار شما مناسب تر می دونم . ( البته اگه API های ذکر شده رو بلدید هیچ اجباری به استفاده از موتور آماده نیست ) .
بعدش شما باید یه جعبه ایجاد کنید ( در موتور آماده کاری نداره و فقط کافیه که از اشیا پیش فرض موتور یک مربع و یا یک مستطیط به داخل صحنه بیارید ) ( ولی در API ها لازمه که شما از ورتکسها برای نقاط مختلف مربع و یا مستطیطتون استفاده کنید دوربین تعریف بکنید ، نرمال ها رو تنظیم بکنید ( البته اگه می خواهید از نورپردازی استفاده کنید ) تکسچر رو تعریف و سپس به ورتکس ها نسبت بدین وووو )
ولی تو موتور آماده ساخت اون چیزایی که گفتم به مراتبط براتون راحتره .
مسله بعدی اینکه متنی که از جعبه خارج میشه ، فقط یک متن هستش و یا به صورت سیستم های ذره ای صدها متن قراره که از جعبه به بیرون پرتاب بشه ؟
البته نا گفته نماند که نوع متن هم خیلی مهمه . 2 بعدی و یا 3 بعدی ، انگیلیسی و یا فارسی . هر کدوم از اینا یک داستان پشت سره خودش داره Embarassed
فکر نمی کنم که با API های DirectX و OpenGl و حتی C++ آشنا باشید ( البته سوء تفاهم نشه ، حدس می زنم ) پیشنهاد می کنم که از 3d game studio 6 ( موجود در فروشگاه سایت ) استفاده کنید . و تو این زمینه آموزش های بسیار خوبی از طرف دوستان خوبم سیروس علی و ستاره وجود داره که می تونید اونارو دانلود و ازشون استفاده کنید .
موفق باشید .
Evil or Very Mad

ادیتور سورنا
http://sourena.gamedev.ir/
ادیتور سیمرغ
http://simorgh.SourenaGames.com
بازی دوازده رخ - 12 رخ (سیاوش)
www.SourenaGames.com
شرکت نرم افزاری سورنا پردازش
WWW.SOURENACO.IR
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
beckham
در حال رشد
در حال رشد

1 شنبه 1 بهمن 1385 - 16:08
پاسخ بصورت نقل قول
آقا مهدي اون بحث قبلي رو رها كنيد حالا چند سوال ديگه داشتم

من مي خوام برنامه اي بنويسم كه در اون از يك صفحه ،دو صفحه دیگر خارج بشه و در اون دو صفحه شماره ظاهر بشه (مانند زمان پخش فوتبال كه نتیجه ها رو اعلام می کنن)

(البته يك مقدار درباره متغيرها اطلاعاتي دارم ولي مي خواستم شما بهتر راهنمايي كنيد)
با تشکر
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
مهدي 2190
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: جمعه 26 فروردين 1384
تعداد ارسالها: 402

2 شنبه 2 بهمن 1385 - 23:28
پاسخ بصورت نقل قول
فکر می کنم می خواهید چند برنامه داشته باشید !
در مورد اولی نمی دونم با چه زبانی می خوای این کارو بکنی ولی من با دید C++ و MFC برات توضیح می دم :
شما یه پنجره اصلی داری که تمام ابجت ها تونو اونجا قرار می دین و برای همشون هم متغیر از نوع خودشون تعریف می کنین و در صفحه بعدی از خاصیت شی گرایی استفاده کرده و در صفحه فرعی که قرار اطلاعات صفحه رو نشون بده از کلاس پنجره اصلی تون یه شی می سازید تا به تمام اشیا عمومی پنجره اول دست رسی داشته باشید و بعدش هم با نسبت دادن اشیا پنجره فرعی تون به متغیرهای تعریف شده در پنجره اصلی و دریافت مقدار اونا و چاپ در پنجره فرعی ( قرار دادن ) کار تمام میشه . کلیت قضیه بیشتر از این نیست .
در مورد دومی اگه می خواهید که صفحه اصلی باقی بمونه ! حتملا باید از پروژه MDI استفاده کنید تا بتونید از خاصیت پدر و فرزندی در پنجرهاتون بهره بگیرید . تو این هم مثل قبلی اگه قرار مقدارهای متغیرهای پنجره های فرعی از پنجره پدر گرفته بشه همون کارها رو انجام بده و اگر خودشون عشقی کار می کنم که مشکلی نیست Evil or Very Mad
ولی اگه قرار که لحظه ای این کا رو انجام بدن ( هر ثانیه اطلاعاتشون تغییر کنه ، کمی کار سختر میشه و باید اول یه تایمر سیستمی تعریف کنید و تو تابع init صفحه اونو فعال کنید با مقدار زمان مثلا 1000 ( یعنی 1 ثانیه ) بعدا تو قسمت WM_TIMER اگه اشتباه نکرده باشم عمل ارتقاء اون متغیر رو انجام می دید ( یعنی اینکه هر موقع اون 1000 میلی ثانیه تموم شد یک پیغام wm_timer فرستاده میشه ، و هر وقت این پیغام رو دید مثلا یک واحد به متغیر فلان اضافه کن . البته من خیلی راحت دارم میگم . قضیه تو عمل یکمی پیچیده تره .
اینا همشون تو C++ بودن ولی اگه زبان راحتری اگه بلد باشید مثل VB مطمئنا دردسره کم تری خواهید کشید و خیلی از چیزهایی که گفتم رو اصلا نخواهید دید .
امیدوارم که توضیحات بالا به دردتون خورده باشه
موفق باشی

ادیتور سورنا
http://sourena.gamedev.ir/
ادیتور سیمرغ
http://simorgh.SourenaGames.com
بازی دوازده رخ - 12 رخ (سیاوش)
www.SourenaGames.com
شرکت نرم افزاری سورنا پردازش
WWW.SOURENACO.IR
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011