Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> اصول اولیه در طراحی بازیهای کامپیوتری -> چطور حرفه اي شويم

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2, 3  بعدي

چطور حرفه اي شويم
نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه 4 آذر 1385
تعداد ارسالها: 2069
محل سكونت: تهران

4 شنبه 22 آذر 1385 - 22:05
پاسخ بصورت نقل قول
همه ما تا به حال به اين موضوع فكر كرده ايم كه چرا ما با اين همه استعداد تو صنعت بازي سازي نتونستيم حرفي براي گفتن داشته باشيم (يه سر به بخشهاي مختلف سايت بزنيد متوجه می شيد) و همه دلايل خودمون رو داريم يكي می گه پشتيباني نمي شه يكي می گه كار گروهي تو ايران امكان پذير نيست و امثالهم
من در اين مورد نظري داشتم كه می خواستم بيان كنم :

من اقتصاد می خونم و تو درسامون يه شخص به اسم آدام اسميت بيان می كنه كه اگه 20 نفر بخوان تو يك روز سوزن درست كنند 40 تا سوزن درست می شه كه كيفيت چنداني هم ندارند ولي اگه به اين 20 نفر آموزش داده بشه و هر كدوم يه كار خاص رو انجام بدن بدليل تكرار تو اون زمينه حرفه اي می شن و روزي 1000 سوزن با كيفيت بدست می آيد ....(عددهاش دقيق نيست ولي تو همين حدوده)

هر وقت يكي می پرسه می خواهم بازي ساز بشم همه می گن اول يه زبان برنامه نويسي بعد GM بعد ...... ولي به نظر من بگيد تو كدوم زمينه مربوط به بازي سازي علاقه داريد به نظر من اين هم كافي نيست و اگه بخواهيد اصولي كار كنيد مثلا تو زمينه گرافيك فقط بايد نورپردازي يا ماده دهي يا مدلينگ يا ...... كار كنيد ممكنه تو ايران كاربرد نداشته باشه و بايد همه اين ها رو با هم ياد گرفت ولي من می خوام اصل رو بگم و اگه بخواهيد تو يه زمينه حرفه اي بشيد بايد اين كار رو بكنيد . در كشور هاي خارجي هم به همين صورت هست مثلا ما اگه بخواهيم يه بازي مثل سايبريا درست كنيم يه تيم نهايتا 5 نفره تشكيل می ديم ولي بايد بدونيد تيمي كه روي سايبريا كار كرد حدودا 35 نفر بودند ...................

نويسنده
پيغام
mostafa_cpp
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه 24 دي 1384
تعداد ارسالها: 488

4 شنبه 22 آذر 1385 - 23:27
پاسخ بصورت نقل قول
شما جواب خودتون رو تو دو تا جمله پشت سر هم داديد Very Happy

نقل قول:
ممكنه تو ايران كاربرد نداشته باشه و بايد همه اين ها رو با هم ياد گرفت

نقل قول:

ولي من می خوام اصل رو بگم و اگه بخواهيد تو يه زمينه حرفه اي بشيد بايد اين كار رو بكني

خب برادر من اگر كار برد نداره پس براي چي مطرح ميكني !

نقل قول:
مثلا ما اگه بخواهيم يه بازي مثل سايبريا درست كنيم يه تيم نهايتا 5 نفره تشكيل می ديم ولي بايد بدونيد تيمي كه روي سايبريا كار كرد حدودا 35 نفر بودند ...................

خدا سايت ويرتولزو واسه همه حفظ كنه Smile

شما تو ايران 35 نفر رو با تخصص هاي لازم پيدا كن و حقوقشون رو هم تقبل كن ، من قول ميدم از تمامشون تو گروهمون استفاده كنم Laughing

تمام اعضاي سايت اين حرفها رو كهنه كردن و بهتر از من و شما ميتونند اصول حرفه اي گري ! رو بيان كنند . اما همه چيز روي كاغذ و ارائه تئوري و بيان شعار خلاصه نميشه !

در آخر هم توجه دوستان رو به قسمتي از صحبتهاي آقا مجتبي كه در پيام خصوصي با من در ميون گذاشتند رو جلب ميكنم تا خودتون قضاوت كنيد

نقل قول:
اگه بخواهيد اصولي كار كنيد مثلا تو زمينه گرافيك فقط بايد نورپردازي يا ماده دهي يا مدلينگ يا ...... كار كني

ولي ايشون در پيام خصوصي به بنده گفتند :

iran_adventure نوشته:

می تونم تو 4 زمينه كار كنم
1. مدلينگ (پيشرفتمو وقتي مدل كلت رو ساختم متوجه می شي)
2. كار با موتور
3. وقتي توي جايي گير كرديم می تونيد حل اون مشكل رو به من بسپاريد
4. به دليل زياد بازي كردن می تونم روند پيشرفت مراحل رو مشخص كنم

موفق باشيد
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
amir_m_r
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 4 خرداد 1385
تعداد ارسالها: 260
محل سكونت: كرج

4 شنبه 22 آذر 1385 - 23:53
پاسخ بصورت نقل قول
ريشه كلمه حرفه اي وابسته به كاره!
كار كنيد حرفه اي شويد! Very Happy حرف بزنيد سخنران و همينطور تا آخر Very Happy
(نظر شخصي)

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

5 شنبه 23 آذر 1385 - 07:42
پاسخ بصورت نقل قول
mostafa_cpp نوشته:

خب برادر من اگر كار برد نداره پس براي چي مطرح ميكني !

واقعا كه .. به نظر شما اگه يه عملي كاربرد نداشته باشه نبايد بيان بشه پس من از فردا كرك نرم افزارها رو تو سايت می ذارم !!!! شما به چه دليل از اين كار ممانعت می كنيد >> كه شايد روزي قانون كپي رايت رو اجرا كنيد (كه البته يكي از قدمهاي رسيدن به تخصصي كردن كارها همين قانون كپي رايت هستش)

mostafa_cpp نوشته:

شما تو ايران 35 نفر رو با تخصص هاي لازم پيدا كن و حقوقشون رو هم تقبل كن

خوب من در حال حاضر نمي تونم حقوقشون رو بدم ولي بايد توجه كني اين مشكل من و شماست آقاي بهرام عظيمي كه انيميشن هاي راهنمايي و رانندگي رو می سازند با تمام اين مشكلات گروهشون رو تشكيل دادن و پيشرفتشونو می تونيد ببينيد

mostafa_cpp نوشته:

تمام اعضاي سايت اين حرفها رو كهنه كردن و بهتر از من و شما ميتونند اصول حرفه اي گري ! رو بيان كنند

فكر نمي كردم اين حرف رو بزنيد مگه اين مكان محل تبادل افكار نيست يا من اشتباه متوجه شدم اولا من اصول حرفه اي گري رو بيان نكردم فقط نظرم رو گفتم دوما من هميشه به حرف هاي ديگران گوش می دهم ممكنه من اشتباه فكر كنم حتي ممكنه اشتباه فكر نكنم ولي دليلي بشه بر قاطعيت نظر خودم ....

mostafa_cpp نوشته:

صحبتهاي آقا مجتبي كه در پيام خصوصي با من در ميون گذاشتند

من گفتم توي اين 4 زمينه نگفتم همشون يعني انتخاب می كردين
اصلا سر اين موضوع صحبت زيادي نمي كنم واقعا متاسفم كه پيغام *خصوصي* رو تو تاپيك عمومي بيان كرديد

amir_m_r نوشته:

ريشه كلمه حرفه اي وابسته به كاره!
كار كنيد حرفه اي شويد! حرف بزنيد سخنران و همينطور تا آخر
(نظر شخصي)

از نظرتون ممنونم

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

5 شنبه 23 آذر 1385 - 17:33
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

هر وقت يكي می پرسه می خواهم بازي ساز بشم همه می گن اول يه زبان برنامه نويسي بعد GM بعد ...... ولي به نظر من بگيد تو كدوم زمينه مربوط به بازي سازي علاقه داريد به نظر من اين هم كافي نيست و اگه بخواهيد اصولي كار كنيد مثلا تو زمينه گرافيك فقط بايد نورپردازي يا ماده دهي يا مدلينگ يا ...... كار كنيد ممكنه تو ايران كاربرد نداشته باشه و بايد همه اين ها رو با هم ياد گرفت ولي من می خوام اصل رو بگم و اگه بخواهيد تو يه زمينه حرفه اي بشيد بايد اين كار رو بكنيد . در كشور هاي خارجي هم به همين صورت هست مثلا ما اگه بخواهيم يه بازي مثل سايبريا درست كنيم يه تيم نهايتا 5 نفره تشكيل می ديم ولي بايد بدونيد تيمي كه روي سايبريا كار كرد حدودا 35 نفر بودند ...................

فرمایش شما کاملا منطقی و صحیحه. ولی جو نامناسب ایران اوضاع رو بگونه ای رقم زده که نمیشه ایده آل عمل کرد. هر کی بیشتر بدونه، جلوتره و هرکی از موقعیت ها استفاده کنه، برندست. البته گاهی اوقات بعضیا فراتر از این حرفها عمل میکنن و ستاره میشن، ولی در کل این ماجرا برای اکثریت صدق می کنه... رو این نظر شما فقط سعی کنین کاری که دارین انجام میدین رو درست و به بهترین شکل ممکن انجام بدین...

نويسنده
پيغام
mostafa_cpp
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه 24 دي 1384
تعداد ارسالها: 488

جمعه 24 آذر 1385 - 18:24
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
به نظر شما اگه يه عملي كاربرد نداشته باشه نبايد بيان بشه

شما داريد راه هاي حرفه اي شدن رو بيان ميكنيد در حالي كه هيچ كدوم از پيش نياز هاش مهيا نيست
يكي گويد ز درد بي نوايي - يكي گويد اقا زردك مي خواهي ؟!

ما ميگيم مشكلات مالي اجازه نميده بازي سازي تو ايران بصورت حرفه اي و ايده آل دنبال بشه ، شما ميگي بايد 35 نفر رو استخدام كنيد و هر كس تخصص خاصي رو دنبال كنه !

وقتي من مدل ساز ندارم ، پس بايد خودم مدلسازي هم بكنم

نقل قول:
خوب من در حال حاضر نمي تونم حقوقشون رو بدم ولي بايد توجه كني اين مشكل من و شماست

پس داري براي كي راههاي حرفه اي شدن رو ميگي ؟ براي رئيس Ubi ؟!!!
همه اعضا با همين مشكلات دست و پنجه نرم ميكنن

نقل قول:
فكر نمي كردم اين حرف رو بزنيد مگه اين مكان محل تبادل افكار نيست يا من اشتباه متوجه شدم

نخير ، اشتباه متوجه نشديد ، ولي بحثي كه شما مطرح كرديد جزو بديهياته .
حتي يك بچه 5 ساله هم ميدونه كه اگر كار ها تخصص گرايي بشه راندمان ميره بالا

نقل قول:
من گفتم توي اين 4 زمينه نگفتم همشون يعني انتخاب می كردين
اصلا سر اين موضوع صحبت زيادي نمي كنم واقعا متاسفم كه پيغام *خصوصي* رو تو تاپيك عمومي بيان كرديد

مورد شماره 3 خودش همه چيز رو شامل ميشه ! Very Happy
در واقع اين نشون ميده كه تفكر شما با اون چيزي كه به زبون مياريد فرسنگها فاصله داره .
مثل اين ميمونه كه يه آدم سيگاري بگه ، سيگار نكشيد ، چيز بديه !
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
مهدي 2190
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: جمعه 26 فروردين 1384
تعداد ارسالها: 402

جمعه 24 آذر 1385 - 19:05
پاسخ بصورت نقل قول
مصطفی با اون تیکه شعر خیلی حال کردم . ایول Very Happy
ببین دوست من ( اقا مجتبی ) اگه شما میگین اقای فلانی الان تو زمینه کارهای تبلیغاتی برای tv کار می کنه و قبلا از صفر شروع کرده . خوب اینا همش درست ، ولی تو بازی سازی قضیه کمی فرق میکنه :
مثلا مصطفی به من میگه آقا بیا برای ما کار کن و تا بازی ساخته نشده هیچ حقوقی و یا دستمزدی وجود نداره . اگه شما عاشق این راه نباشی و مدتی رو مشغول یادگیری و یا کار در این زمینه نباشی ، بعید می دونم جواب مثبت بدی . Embarassed
چرا که نه مصطفی رو می شناسی و نه از امنیت کاری مطمئن هستی و یا حتی ایا این بازی به نتیجه خواهد رسید یا نه . خوب مصطفی بیچاره هر کاری بکنه نمی تونه کسی رو این طوری و بدون پول استخدام بکنه . پس تصمیم میگیره که یواش یواش اون کارهایی رو که قرار بود به اون بابا بده برای انجام ، خودش انجام بده ( البته این درسته که کیفیت لازم رو نخواهد داشت ولی با تلاش و پشت کار بالاخره انجام خواهد شد ) و در مرحله بعد که اولین کار رو به اتمام رسوند می تونه برای کار بعدی ( به پشتوانه درامدی که از کار اول بدست آورده ) نیرو استخدام کنه و کارهارو حرفه ای انجام بده .
نمونه حقیقی این مثال ، یکی بچه های پر تلاش همین سایت ( مرتضی ) که بازی نجات بندر رو به تنهایی به اتمام رسوند . پیشنهاد می کنم سری به انجمن موجود بزنید .
خوب بدور از منطق ، شما فکر می کنید تو ایران با این شرایط به غیر از این روش میشه کار کرد ؟
اگه پول داری بسم الاه و اگه پول نداری باید صبر کنی تا معجزه ای بشه و اتفاق خاصی بیافته .
نه دوست من .
حرفه ای شدن گفتنش راحته ولی ...
الان لیگ فوتبال ما هم حرفه ای هستش ولی .... Smile
اصلا قصد جسارت و یا چیز دیگه ای رو نداشتم و امیدوارم که حرفهای منو به عنوان نصیحت برادرانه و واقعیت موجود بپذیرید .
موفق باشید .

ادیتور سورنا
http://sourena.gamedev.ir/
ادیتور سیمرغ
http://simorgh.SourenaGames.com
بازی دوازده رخ - 12 رخ (سیاوش)
www.SourenaGames.com
شرکت نرم افزاری سورنا پردازش
WWW.SOURENACO.IR
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

جمعه 24 آذر 1385 - 21:19
پاسخ بصورت نقل قول
خوب آقا مهدي من الان داشتم جواب آقا مصطفي رو می دادم كه وصل شدم و جواب شما رو ديدم خودم هم دوست داشتم كه پاسخ يه جا بدم تا ...
ببينيد آقا مصطفي می تونست نظر خودش رو بيان كنه من اين تاپيك رو براي همين بوجود آوردم كه افراد نظراتشون رو بگن و بحث روال عادي خودش رو طي بكنه ولي آقا مصطفي ( كه فكر كنم مشكلات گروه بدجوري اعصابشو خورد كرده ) مقابل نظر من دراومده و البته با لحني كه خودتون می بينيد
من اصلا منظورم اين نيست كه شما يه كاري رو تخصصي ياد بگيريد ديگه تمومه مشكل تشكيل گروه هم خود به خود حل می شه من منظورم اينه كه افرادي مثل من 5 سال با انواع نرم افزار كار می كنند (با كلي ادعا) آخرش هم هيچي به هيچي ... من می خواستم به افرادي كه با كامپيوتر كار می كنند تجربه خودم رو بگم و بهشون پيشنهاد بدم كه به جاي كار با انواع نرم افزار و زمينه ها تو يه زمينه واقعا حرفه اي بشن نه اين كه ديگه هيچ چيز ديگه رو كار نكنند ...
مگه شما نمي گيد بعد از اولين بازي می خواهيد افرادي رو به گروهتون بياريد كه تو زمينه خاص حرفه اي باشند خوب اگه من تو زمينه مورد نظر حرفه اي نباشم شما هم از پذيرش من خودداري می كنيد Embarassed

خوب مسلما منظور من بعد منتقل شده ( حالا يا مشكل از نويسنده يا خواننده ) ولي اگه بصورت ديگه اي پرسيده می شد من زودتر منظورم رو می گفتم

آقا مصطفي اگه تخصص گرايي و راندمان بالا از بديهياته الان تو اين سايت همه بايد تو يه زمينه اي End حرفه اي باشن شايد اگه ازشون بپرسي بدونند ولي عمل نمي كنند البته آدام اسميت كه از بزرگان اقتصاد هست و بنيانگزار اقتصاد به صورت علم اقتصاد هست اين نظريه رو بيان كرده كه اهميت مسئله رو نشون می ده .

خوب من هم تازه به اين نتيجه رسيدم كه بايد تو يه زمينه بيشتر كار كنم و در پستي كه تو تاپيك تشكيل گروه بازي سازي دادم می تونيد ببينيد كه نوشتم :

نقل قول:

براي معرفي خودم بايد بگم كه تقريبا تمام شرايط عمومي كه بيان كردم خودم دارم ولي فعلا تو زمينه خاصي تخصص ندارم يعني برام مشخص نشده كه بايد تو كدوم زمينه فعاليت كنم

من دارم گروه بازي سازي تشكيل می دم و شايد تو زمينه اي كه می خوام حرفه اي بشم اصلا كار نكنم ولي اين بخاطر مشكلات و محدوديت هايي كه خودتون هم اشاره كردين مطمئننا اين مراحل بايد طي بشه تا به حالت ايده آل برسيم ولي باز هم نظرم اينه كه بايد تو يه زمينه حرفه اي بشيم شايد بعد از اتمام بازي .......

خوب من يه بار ديگه منظورم رو مي گم " آقايوني كه با انواع نرم افزار كار می كنيد اگه می خواهيد اشتباه من رو تكرار نكنيد از حالا تو يه زمينه كه علاقه داريد بيشتر سرمايه گزاري كنيد و در كنار بقيه كاراتون تو اون زمينه حرفه اي بشيد "

آقا امير سخنراني خوب بود Very Happy

نويسنده
پيغام
malekcity
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: شنبه 1 مهر 1385
تعداد ارسالها: 1
محل سكونت: اصفهان - ملك شهر

4 شنبه 4 بهمن 1385 - 17:04
پاسخ بصورت نقل قول
سلام آقا ما مي خواستيم بدونيم براي بازي نويسي ++c بهتره يا vb.net
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
eta
مدیر سایت
مدیر سایت

تاريخ عضويت: 2 شنبه 27 تير 1384
تعداد ارسالها: 2153
محل سكونت: شاهين شهر

5 شنبه 5 بهمن 1385 - 00:19
پاسخ بصورت نقل قول
malekcity نوشته:
سلام آقا ما مي خواستيم بدونيم براي بازي نويسي ++c بهتره يا vb.net

سلام دوست عزیز
میدونم این اولین پست شماست و شما با این سایت آشنا نیستی.
ولی اولین اصلی که باید رعایت کنی اینه که پست بی ربط با موضوع مورد بحث نزنی.
اما برای سوالت باید بگم جواب قطعی نمیشه داد ولی تصور من اینه که ++C بیشتر استفاده میشه.

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 3 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2, 3  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011