Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> اصول اولیه در طراحی بازیهای کامپیوتری -> تشکیل تیم ترجمه متون گیم و گرافیک

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2  بعدي

تشکیل تیم ترجمه متون گیم و گرافیک
نويسنده
پيغام
توسعه نویس
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 2 شنبه 28 آبان 1386
تعداد ارسالها: 41
محل سكونت: تهران

5 شنبه 16 خرداد 1387 - 01:33
پاسخ بصورت نقل قول
سلام به همه دوستان.

در ایران مشتاقان زیادی هستند که دوست دارند وارد ساخت بازی شوند. ولی توان فنی ندارند و خیلی هاشون هم نمیدونند از کجا شروع کنند. و عده زیادی هم اصلا با ابعاد کار و این حوزه اصلا آشنایی ندارند. این در حالیه که در ایران صنعت بازی و انیمیشن اصلا حمایت نمیشه و بر عکس گفته های ناچیز برخی مسئولین و حامیان ناتوان، در عمل اتفاقات متضادی در جریان هست.

بگذریم. با توجه به مطالب بالا، حالا کسی که بخواد وارد گود بشه باید از کجا اطلاعات فنی رو بدست بیاره ؟؟

دانشگاه؟ جواب خیر - آموزشگاه؟ جواب خیر - کتاب؟ جواب خیر - نرم افزار؟ جواب خیر . پس از کجا ؟ !!

فقط تنها منابع کتب انگلیسی و همین فرومها هستند.

می بینید که ما شدیدا دچار فقر اطلاعاتی هستیم. در حال حاضر صدها عنوان کتاب در زمینه برنامه نویسی گیم و گرافیک به زیان انگلیسی وجود دارد ولی به زبان فارسی دو یا سه کتاب با ترجمه بسیار بد وجود دارد. و هر کسی به ناچار باید به کتابهای انگلیسی رجوع کند.

برای همین من تصمیم گرفتم یک گروه تشکیل بدیم و کم کم کتایهای خیلی خوب رو با کمک هم ترجمه کنیم و بصورت رایگان (ebook) منتشر کنیم. اگر یک نفر به ترجمه بپردازه خیلی کار سنگین میشه و با توجه به اینکه بعد مالی هم نداره ممکنه اصلا نشه.
ولی وقتی مثلا 20 نفر هماهنگ بیان و هر کس حدود 20 صفحه را ترجمه کنه ناگهان ما یک کتاب 400 صفحه ای رو ترجمه کردیم. تازه اولین کسانی که به این اطلاعات مفید فنی دست پیدا می کنند خود این گروه هست.

من از کسانی که توانایی ترجمه متون انگلیسی رو دارند و می خواهند یکمی وقت برای بازی سازی بزارند دعوت می کنم همینجا اعلام موجودیت کنند تا با کمک هم یک گام مهم رو برداریم.
Surprised
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
eta
مدیر سایت
مدیر سایت

تاريخ عضويت: 2 شنبه 27 تير 1384
تعداد ارسالها: 2153
محل سكونت: شاهين شهر

5 شنبه 16 خرداد 1387 - 08:47
پاسخ بصورت نقل قول
عرض کنم به حضورتون که خوب توی اوضاع قعلی که کمی فروم خوابیده از فعالیتهای اینچنینی استقبال میشه.

بچه هایی که میخوان همکاری کنن نگران نظر سایت در این موارد نباشن.

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

5 شنبه 16 خرداد 1387 - 09:28
پاسخ بصورت نقل قول
توسعه نویس, eta,

اگه ميخايد ترجمه كنيد تك نفره نميشه هتمن بايد چن نفر باشن من خودم 3 ماه پيش ميخواستم اينكارو بكنيم ولي مخم نكشيد.....(با اينكه انگليسي باسه من مثل آب خوردنه) Surprised

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

5 شنبه 16 خرداد 1387 - 09:30
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

من از کسانی که توانایی ترجمه متون انگلیسی رو دارند و می خواهند یکمی وقت برای بازی سازی بزارند دعوت می کنم همینجا اعلام موجودیت کنند تا با کمک هم یک گام مهم رو برداریم.

البته من از همكاري با هر كسي دريغ نميكنم ولي الان.....
من همكاريمو اعلام ميكنم ولي من الان باسه مسابقه ي بازي سازي و پروژه اخراجي ها سرم شلوغه!!! Surprised

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
توسعه نویس
در حال رشد
در حال رشد

جمعه 24 خرداد 1387 - 00:24
پاسخ بصورت نقل قول
از همکاریتون کمال تشکر را دارم. امیدوارم یک تیم خوب در زمینه ترجمه بتونیم تشکیل بدیم.

از مدیر عزیز تقاضا دارم این تایپیک را به انجمن "گفتگوی آزاد پیرامون مسایل متفرقه" انتقال بدن. مثل اینکه اینجا زیاد مناسب نیست. شاید تو اون قسمت یکم بیشتر استقبال بشه. Neutral
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
eta
مدیر سایت
مدیر سایت

تاريخ عضويت: 2 شنبه 27 تير 1384
تعداد ارسالها: 2153
محل سكونت: شاهين شهر

جمعه 24 خرداد 1387 - 16:09
پاسخ بصورت نقل قول
جای این مطلب همین جاست.

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
توسعه نویس
در حال رشد
در حال رشد

شنبه 25 خرداد 1387 - 23:37
پاسخ بصورت نقل قول
خوب فکر می کنم درسته. اینجا بهتره.

بیش از 100 کتاب معتبر خارجی رو دانلود کردم، تمام اونها رو نگاهی انداختم. هر چی که برای بازی سازی لازمه در مجموع این کتابها پیدا میشه. از ریاضبات و برنامه نویسی با API های مختلف و آموزش های ساخت انجین گرفته تا مدل سازی و هنر های ترسیمی وجود داره. اما واقعا نمی دونم چرا ما ایرانیها ازشون نمیتونیم استفاده کنیم. به نظر شماها ایراد چیه. چرا مطالعه برای ماها اینقدر سخته و زیاد به این ابزار قوی تن نمیدیم، در حالی که الان درست زمانیه که اینقدر بهش احتیاج داریم. با چند تا وبلاگ و فروم نمیشه مثلا OpenGL رو درست و حسابی یاد گرفت. ما احتیاج به متون کامل و کاربردی داریم و اینها توی همین کتابهاست. چرا؟

-------------------------------------------------------------------------------
بلاخره تونستم کتاب GPU Gems 3 رو پیدا و دانلود کنم. کتاب یه فرمت CHM هست و حدود 25.6 مگابایت حجم داره. نسخه کاغذی این کتاب بصورت نفیس و تمام رنگی چاپ شده و 1000 صفحه می باشد. تمام مطالب کتاب توی این ایبوک وجود داره. این کتاب چکیده دانش 78 نفر از شرکتهای بزرگی چون NVIDIA، Apple، Electronic Arts، Havok، Crytek، microsoft و ... و همچنین چندین دانشگاه معتبر می باشد.

مباجث کتاب جالب هستند و به آموزش تکنیهایی که هم اکنون در پیشرفته ترین انجینها وجود دارد پرداخته است. در اصل با این کتاب می فهمید که چگونه یک انجین خوب ساخت. فرمولهای ریاضی و فیزیک در تمام کتاب با مطالب آمیخته شده. تصاویر هم زیاد هستند. یک فصل کامل به شبیه سازی فیزیک پرداخته شده.
وقتی همه کتاب رو نگاه کردم، متوجه شدم که این یک کتاب در حد پیشرفته است و پیشنیاز لازم داره. مثلا باید قبلا DirectX و openGL رو بلد باشی. و همینطور باید از اون فرمولهای ریاضی سر در بیاری.
در nvidia.com به معرفی کتاب و معرفی فصول کتاب پرداخته که اگه دوست داشتید می تونید برید و نگاهی بندازید.

اینم لینکش : http://developer.nvidia.com/object/gpu-gems-3.html
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
mory
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 3 شنبه 3 خرداد 1384
تعداد ارسالها: 1187

1 شنبه 26 خرداد 1387 - 23:13
پاسخ بصورت نقل قول
اگر ممكنه لينك خود كتاب رو هم بگذاريد . و اگر نمي گذاريد دليلش رو هم بگيد .

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
توسعه نویس
در حال رشد
در حال رشد

1 شنبه 26 خرداد 1387 - 23:32
پاسخ بصورت نقل قول
من بوسیله t o r r e n t دانلود کردم. دوستانی هم که تمایل دارند میتونند از لینک زیر استفاده کنند:

http://isohunt.com/torrent_details/36828826/gpu+gems+3?tab=summary
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
arashdj71
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 5 شنبه 30 شهريور 1385
تعداد ارسالها: 1347
محل سكونت: ايران-->سرزمين سركوب!

5 شنبه 6 تير 1387 - 13:25
پاسخ بصورت نقل قول
توسعه نویس نوشته:
من بوسیله t o r r e n t دانلود کردم. دوستانی هم که تمایل دارند میتونند از لینک زیر استفاده کنند:

http://isohunt.com/torrent_details/36828826/gpu+gems+3?tab=summary

كتاب بسيار بسيار مفيديه !‌
دوست عزيز شما ميتونيد برامون آپلودش كنيد آخه من اصلا بلد نيستم تور*نت دانلود كنم يا حد اقل چطوري ميتونم بخرمش؟ لطفا كمك كنيد بدجوري طالب اين كتاب مفيد شدم!
با تشكر... Cool

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011