Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> برنامه نويسي تخصصي DirectX و اصول برنامه نويسي تحت ويندوز -> انتخاب زبان برنامه نویسی برای ساخت بازی

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2  بعدي

انتخاب زبان برنامه نویسی برای سا
نويسنده
پيغام
mamadghaz
کاربر اخراج شده

تاريخ عضويت: شنبه 5 خرداد 1386
تعداد ارسالها: 118
محل سكونت: تهران

1 شنبه 27 خرداد 1386 - 11:37
پاسخ بصورت نقل قول
دوستان سلام من این مقاله را نوشتم تا راهنمایی بشود برای کسانی که می خواهند زان برنامه نویسی خودشان را انتخاب کنند امیدوارم که از این مقاله راضی باشید
لینک دانلود
http://www.divshare.com/download/937417-d80
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه 4 آذر 1385
تعداد ارسالها: 2069

1 شنبه 27 خرداد 1386 - 12:56
پاسخ بصورت نقل قول
محمد آقا دستت درد نكنه . اول اينكه منظورت از اين جمله ها رو متوجه نشدم :
منبع : ....

مگه كار خودت نيست .

بعد هم اينكه مقاله " انتخاب زبان برنامه نويسي " نبايد از زبان خاصي طرف داري بكنه شايد بهتر بود اسمش رو ميذاشتي بهترين زبان برنامه نويسي از نظر من !!

نويسنده
پيغام
mamadghaz
کاربر اخراج شده

1 شنبه 27 خرداد 1386 - 13:05
پاسخ بصورت نقل قول
این مطالب یک مقداریش مال خودمه و یک مقدارش مال یک مجله است
من از زبان خاصی طرفداری نکردم فقط واقعیت را نوشتم می تونی در مورد صحت نوشته هام تحقیق کنی تا متوجه بشی که از چی بیشتر استفاده می شود و اینکه با یکسری مطالب ثابت کردم که کدام به درد برنامه نویسی بازی های رایانه ای می خورد البته یک با دلفی هم توسط دلفی ایکس می شود کار کرد اما یادت نره که .net و سری مجموعه های دات نت با توابع گرافیکی خوب کار نکرده پس همون دو مورد آخری بود
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه 4 آذر 1385
تعداد ارسالها: 2069

1 شنبه 27 خرداد 1386 - 13:15
پاسخ بصورت نقل قول
اتفاقا من هم نظرم و انتخابم ++VC هست ولي منظور من چيز ديگه ايه مقاله انتخاب زبان برنامه نويسي بايد ويژگي ها و نقاط ضعف و قوت يه زبان رو بگه نه اينكه به راحتي همه زبان ها رو كنار بزاره و ... مثلا همين دلفي يا جاوا خيلي ها هستند كه طرفدارش هستند و به جاهاي خوبي هم رسيدند پس نمي شه به همه گفت برن ++C ياد بگيرند ...

نويسنده
پيغام
lord_akinak
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: شنبه 15 ارديبهشت 1386
تعداد ارسالها: 349
محل سكونت: Hell

1 شنبه 27 خرداد 1386 - 18:48
پاسخ بصورت نقل قول
نمي دونم كدوم قسمت از مقاله رو خودت نوشتي و كجاهاشو از اون مجله. ولي هر بي سوادي مي دونه Visual Cpp زبان برنامه نویسی نیست. زبان برنامه نویسی Cpp ..و Visual Cpp کامپایلر این زبان. برای Cpp کامپایلر های دیگه ای هم هست حتی اکثرا کامپایلر Borland رو به مایکروسافت ترجیه می دن. حالا کاری به اینش ندارم...
کدوم بی سوادی گفته فورتون فقط تحت Dos اجرا می شه ؟ فورتون بین زبان های شی گرا بعد از Java محبوب ترین زبان. حتی از Cpp هم جلوتره ( از لحاظ شی گرایی ).
در باره .NET : کتابخانه .NET فقط یک سری API از قبل آماده شده هستن. کی گفته .NET سرعت پایینی داره؟ اونی که شما شنیدی درستش اینه: .NET امکان نوعی برنامه نویسی ( یک تکنیک ) با Cpp رو داره که بهش می گن Managed Cpp که به دلایلی ایجاد شد و کمی کنده...
و در ضمن .NET از زبان های :C# , Cpp , J# , Visual Basic پشتی بانی می کنه
Visual Basic برای ساخت بازی یکی از انتخاب های بد محسوب می شه. چون OO نیست.
در مورد جاوا هم که هیچی نگفتی .... بهترین زبان برنامه نویسی شی گرای دنیا رو ریختی دور ......
احتمالا Ada , Delphi رو هم کلا آدم حساب نکردی !!!!!
در کل، از این به یعد خواستی در مورد چیزی قضاوت کنی، ویژگی ها و ضعف هاش رو بگو بعد ، با دلیل درست ، نظر بده ...
و در آخر تاکید می کنم مقالت افتضاح بود .... ( امید وارم ناراحت نشی ، چون تمام حرف هام از دید انتقاد و بدون قرض بود « اصلا نمی شناسمت که قرض داشته باشم » همین )....

Mother mary miscarry
But we pray just like insects
The world is so ugly now
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
voldemort
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 4 شنبه 24 تير 1383
تعداد ارسالها: 392

2 شنبه 28 خرداد 1386 - 23:59
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

کدوم بی سوادی گفته

از دوستان عزيز خواهش مي كنم كه مودبانه تر صحبت كنيد! شما مي تونيد دلايلتونو بدون بكار بردن الفاظي كه ممكنه باعث كدورت و ناراحتي بشه ذكر كنيد.

نويسنده
پيغام
mamadghaz
کاربر اخراج شده

2 شنبه 4 تير 1386 - 01:14
پاسخ بصورت نقل قول
به نام خدا
با سلام به همگی
دوستان عزیز یک ضرب المثل قدیمی می گوید ((تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد)) این نظراتی که شما می دهد فقط یک پیام نیست بلکه حامل شخصیت و شعور و در عین حال تربیت خانوادگی شماست
نباید محیط صمیمی این سایت به خاطر نظرات برخی افراد بی فکر به مناظره جنجالی تبدیل شده که به جای بحثهای علمی جز توهین به هم چیزی نصیبمان نشود
دوست من جناب lord_akinak تو یا مثل آدمهایی هستی که نمی توانند کنترل اعصاب خودشان را داشته باشند و تا یک چیزی می شود زود از کوره در می روند و یا از آن دسته از آدمهاای هستی که اصلا ...
تو می توانستی با یک نطق مودبانه و محکم سوالاتتو بپرسی اما به جای آن با نطقی تحقیر آمیز سعی کردی که فضای صمیمی سایت را به هم بزنی در هر صورت جواب سوالاتتو می دهم
دوست عزیز اول مقاله را خوب بخوان و بعد در موردش نظر بده من ابتدای مقاله نوشتم این مقاله مخصوص تازه کارهاست که می خوان یک زبان را برای شروع انتخاب کنند من که نمی توانم آن طور که شما توضیح می دهید برای این افراد توضیح بدهم چون می ترسم که گیج بشوند و قیافه شان این شکلی بشود Confused
در مورد جاوا حق داری چون من یک مقدار عجله ای مقاله را نوشتم نتوانستم زیاد پر بار کنم
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
lord_akinak
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: شنبه 15 ارديبهشت 1386
تعداد ارسالها: 349
محل سكونت: Hell

5 شنبه 7 تير 1386 - 13:25
پاسخ بصورت نقل قول
mamadghaz نوشته:
به نام خدا
با سلام به همگی
دوستان عزیز یک ضرب المثل قدیمی می گوید ((تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد)) این نظراتی که شما می دهد فقط یک پیام نیست بلکه حامل شخصیت و شعور و در عین حال تربیت خانوادگی شماست

احتمالا من جزو عناصر غرب زده هستم !!
ولي برادر عزيز!!! . اگه بلد نيستي مجبور نيستي مقاله بنويسي‌!
مقاله شما از لحاظ بار علمي در حد 0 و يا كمتر از اون هست. حالا اگه اين نظر من به نظر شما بي تربيتي، دیگه به من ربطی نداره ( یعنی اصلا برام مهم نیست )....
ولی از این به یعد تا سواد نوشتن مقاله رو پیدا نکردی برای ملت ( از تازه کار تا حرفه ای ) نسخه نپیچ !! من به جرئت می گم شما شایستگی نوشتن این مقاله رو نداشتی و نداری. تلاش کن ، شاید! در آینده این شایستگی رو بدست بیاری (ان شا الله !!!!!!! )
انتقاد من كاملا واضح بود. حالا از 4 تا كلمه بي شواد ناراحت شدي ! اگه فكر مي كني اشتباه كردم. جواب انتقادها رو بده .....

نقل قول:
دوست من جناب lord_akinak تو یا مثل آدمهایی هستی که نمی توانند کنترل اعصاب خودشان را داشته باشند و تا یک چیزی می شود زود از کوره در می روند و یا از آن دسته از آدمهاای هستی که اصلا ...

ولی شما با این پستت نشون دادی چقدر صبور و از کوره در نرو !! هستی ....

و برای nایمن بار من از این که انتقاد کردم ، پشیمونم ! باشد که فرهنگ انتقاد در بین جوانان ما بالا رفته و موجبات گسترش ........

Mother mary miscarry
But we pray just like insects
The world is so ugly now
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

5 شنبه 7 تير 1386 - 16:40
پاسخ بصورت نقل قول
@mamadghaz,

تلاش شما در تهیه این مقاله جای تقدیر داره. به هر حال زحمتیه که کشیده شده. ولی باید در نظر داشته باشین که مقاله باید تا حد امکان دقیق و عاری از عیب باشه. مخصوصا اینکه رده تازه کار رو هم نشونه گرفته و باید تمامی ابهامات رو از بین ببره. نه اینکه بر ابهام خواننده اضافه کنه. سطح علمی مقاله شما ضعیف بود و شما به عنوان

نویسنده(؟)/مولف(؟)/مترجم(؟)/ ؟
نقل قول:

این مطالب یک مقداریش مال خودمه و یک مقدارش مال یک مجله است

باید پاسخگوی انتقادات باشید. شدت انتقادات هم معمولا نسبت مستقیم به سطح مقاله و نویسنده داره و تقریبا در سایر تالار های خارجی هم اینطور نیست که همه خیلی محترمانه با مقالاتی که نقص های فاحش دارن برخورد کنن. بهرحال نوشتن مقاله یه سری مسولیت هم به همراه داره و نویسنده باید اینو به خاطر داشته باشه...

ضمنا مقاله ای که خودش کلا" یک صفحه هست و دو سه تا نویسنده داره بدیهیه که به همین سرنوشت دچار بشه. اگه برای فرار از مسولیت یا شک در درستی مقاله نویسنده دومی رو در کار شریک کردین، بهتره از دفعات بعد اینکارو انجام ندین. اگرهم بردشت خودتون رو در این مقاله بطور چکیده نوشتین باید پاسخگوی انتقادات وارده باشین...

علی

نويسنده
پيغام
_Akhtar
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: جمعه 10 فروردين 1386
تعداد ارسالها: 1212

5 شنبه 7 تير 1386 - 18:47
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
Visual Basic برای ساخت بازی یکی از انتخاب های بد محسوب می شه. چون OO نیست.

شما که انقدر اطلاعات کافی دارید ، چرا خودتون دست به کار یه مقاله نمی شید .
من که توی همین چند خط کلی چیز یاد گرفتم ، اگر مقالتون هم همینقدر پر بار باشه که دیگه خیلی خوبه .
نقل قول:
و برای nایمن بار من از این که انتقاد کردم ، پشیمونم ! باشد که فرهنگ انتقاد در بین جوانان ما بالا رفته و موجبات گسترش ........

منبع ؟

از mamadghaz ممنوم ، بلاخره نیت خیر داشتن ، مثل امضاشون .
امیدوارم که دفعات بعدی فقط نیت رو ملاک نوشته در نظر نگیرن .

www.Saeed-Shahriyari.ir
ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011