Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> برنامه نويسي تخصصي DirectX و اصول برنامه نويسي تحت ويندوز -> AGE : موتور گرافیکی عصر ، nامین موتور ایرانی !

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2  بعدي

نويسنده
پيغام
lord_akinak
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: شنبه 15 ارديبهشت 1386
تعداد ارسالها: 349
محل سكونت: Hell

2 شنبه 19 شهريور 1386 - 00:46
پاسخ بصورت نقل قول
سلام

AGE یک موتور گرافیکی نیمه کامل ! هست تحت DirectX 9 ،
این یک خروجی تقریبا قابل قبول از موتور گرافیکی عصر ( AGE ) هست!
بسیاری از کلاس های هنوز 100% کار نمی کنن ، اما 80% هسته موتور کامل شده و می شه از موتور خروجی هایی رو گرفت...

http://akinak.persiangig.com/AGE/AGE.zip
راهنمای استفاده از AGE شماره 1 ::
http://akinak.persiangig.com/other/AGE%20-%20programmers%20guid%201.pdf

---
خوش حال می شم ، نظر کارشناسان عرصه DirectX رو بدونم ...
مخصوصا کسانی که قبلا با موتورهای دیگه مثل OGRE , Irlich و ... کار کردن
اگر یه مقایسه ای هم با نرم افزار هایی مثل Quest داشته باشیم بد نیست

نکته : لطفا از لحاظ کیفی و کمی مقایسته نکنید ، منظورم مقایسه تکنیکی است ، یعنی تکنیک های کدوم موتور رو می پسندید ؟؟

نکته 2 : این اسم رو زیاد جدی نگیرید ، احتمالا با شروع همکاری مجتبی اسم عوض شه !...!

Mother mary miscarry
But we pray just like insects
The world is so ugly now
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
_Akhtar
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: جمعه 10 فروردين 1386
تعداد ارسالها: 1212

2 شنبه 19 شهريور 1386 - 01:58
پاسخ بصورت نقل قول
سلام!
یه موتور 78 کیلو بایتی!! به حق چیزای Download نکرده!

دستت دردنکنه مقاله آب داری بود ، فقط اون جمله آخر ... نصفه شبی مو به تن آدم سیخ میشه!!
موفق باشید ...

www.Saeed-Shahriyari.ir

اين نامه توسط _Akhtar در 2 شنبه 19 شهريور 1386 - 23:00 ويرايش شده است.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
كنجكاو
مدیر پروژه
مدیر پروژه

تاريخ عضويت: 1 شنبه 29 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 180
محل سكونت: نپتون-زمين

2 شنبه 19 شهريور 1386 - 03:31
پاسخ بصورت نقل قول
@Akhtar:
آقا سعید این کار خود بچه هاست... Laughing (همینطور اون مقاله)

@lord_akinak:
سلام و خسته نباشید... حالا میفهمم اون AGE که تو کد بعضی سوالات می نوشتی چیه، پس namespace مربوط به موتورتون بوده... ایول... الان ساعت سه و نیمه (صبح)، در اولین فرصت همین پست رو ویرایش می کنم چون الان چشامو به زور باز نگه داشتم... Very Happy

راستی قبل از اینکه چیزی بگم یه سوال بپرسم... اوووم... هدفتون ساخت یه موتور سه بعدیه یا یه موتور با تمام ویژگی های خاص یه موتور برای ساخت بازی؟ (چون از OGRE3D و Irrlicht نام بردید اینو می پرسم)
(شایدم فعلا 3d engine و بعدا یه game engine کامل... Very Happy ... Akinak Game Engine دیگه... مگه نه... Arrow )

خوبیش اینکه هنوز موتور بسط داده نشده و در ابتدای کاره پس هنوز هم فرصت برای بهبود زیر ساختش دارید... Surprised

یه نگاه سطحی به مقاله انداختم... هم رویه ها جالبن هم اصطلاحات باحالی بکار بردین... ولی منم از اون جمله آخری ترکیدم... Mad Confused Shocked

فعلا تا ویرایش... Surprised

موفق باشید.

ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Kochol
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: شنبه 1 مرداد 1384
تعداد ارسالها: 298

2 شنبه 19 شهريور 1386 - 12:32
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
اول از هر چیز تبریک می گم به خاطر این کار خوبی که شروع کردید و دارید انجام می دید.
من اون سوالاتی که در پیام خصوصی پرسیده بودید در اینجا جواب می دم.
نقل قول:

سلام

من دارم سعي مي كنم يه موتور رندر كردن ، با DX درست کنم.
با دیدن سایت kge.gamedev.ir یکمی با ساختار KGE آشنا شدم و توتوریال HelloWorld رو هم خوندم ...
چند تا سوال .:.:.
1 - شما از Main استفاده کردی نه از WinMain ! می خوام بدونم چطور پنجره باز می شه ؟ از MFC استفاده کردی یا چیزه دیگه ؟

2 - مشکل من با حلقه MSGLoop هست، نمی نونم اجرای این حلقه رو کنترل کنم ، Render کردن من توی این حلقه اتفاق می افته و باید بتونم FPS رو کنترل کنم ... اما نمی دونم چطور ... ( در ضمن تمام Update های بازی هم توی این حلقه هست ... )

3 - برای ضرب ماتریس های انتقال و دوران از چه سیستمی استفاده کنم بهره ، من یه 2 راه فکر کردم ؛ اول : استفاده از SceneGraph و TransformGroup ، دوم : خود اشیا متد های MoveTo و Rotate داشته باشن.. ؟

مرسی...

1- من چون می خواهم در آینده موتور را کراس پلت فرم بسازم مجبور بودم که از main استفاده کنم و سختی کار هم گرفتن HInstance هست دیگه که اون هم دستور داره.
كد:

hInst = GetModuleHandle(0);

2- مثل اینکه خودت حلش کردی. آفرین.

3- من راه دوم رو بهتر می پسندم ولی مثل اینکه خودت راه اول رو انتخاب کردی من از این نظر می گم که راه دوم چون به نظرم این طوری کار با موتور راحت تر می شه.

من خودم به شخصه از مدیریت حافظه انجینت خیلی خوشم اومد من تازه این کارو برای موتورم انجام دادم.

می دونی من دو موتور IrrLicht و Ogre رو بررسی کردم و سوالی برام پیش اومد چرا با این که Ogre اینقدر کاملتره و کیفیت رندر بالاتری هم داره ولی موتور irr هم این همه کاربر داره. به نظرم این فقط به این دلیله که کار کردن با irrlicht خیلی راحت تر از ogre هست.

من یه پیشنهادی دارم که البته دیدم خودت به این مسئله دقت کردی.
من می گم سعی کن دو سری کلاس داشته باشی یکی کلاس هایی که انعطاف پذیر هستند و دیگری کلاس هایی که با این کلاس ها کار می کنند و کارها رو اسون می کنند.

یک سری مسائل هم هست که بعدا درباره ی d3dx و lib ها می خواهم بگم.

در کل برات ارزوی موفقیت می کنم و تشویقت می کنم که این کار رو ادامه بدی.

[img]http://barnamenevis.org/forum/image.php?type=sigpic&userid=6875&dateline=1258101798[/img]
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
_Akhtar
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: جمعه 10 فروردين 1386
تعداد ارسالها: 1212

2 شنبه 19 شهريور 1386 - 13:19
پاسخ بصورت نقل قول
Shocked Laughing تبریک می گم! ، شما هم به جمع engine نویسان پیوستید.
منو ببخشید دیگه آخه 2 نصفه شب بود ، چشمام خوب کار نمی کرد Question

www.Saeed-Shahriyari.ir
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
lord_akinak
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

2 شنبه 19 شهريور 1386 - 16:39
پاسخ بصورت نقل قول
از همگي ممنون ...

اي كاش دوستاني كه با OGRE , Irlich کار کردن ساختمان این موتور ها رو با AGE مقایسه می کردن ... یا حد اقل توضیحاتی در مورد ساختمان اونها می دادن ..!

نقل قول:

من می گم سعی کن دو سری کلاس داشته باشی یکی کلاس هایی که انعطاف پذیر هستند و دیگری کلاس هایی که با این کلاس ها کار می کنند و کارها رو اسون می کنند.

حتما سعی می کنم بیشتر به این موضوع توجه کنم ...
البته تا حالا فقط در مورد سامان دهی صحنه از این تکنیک ها استفاده کردم...

نقل قول:

هدفتون ساخت یه موتور سه بعدیه یا یه موتور با تمام ویژگی های خاص یه موتور برای ساخت بازی؟

فعلا فقط موتور گرافیکی ... اگر قسمت شد موتور فیزیک و ... رو هم به این موتور اضافه می کنم ...

نقل قول:

من راه دوم رو بهتر می پسندم ولی مثل اینکه خودت راه اول رو انتخاب کردی من از این نظر می گم که راه دوم چون به نظرم این طوری کار با موتور راحت تر می شه.

از نظر کاربری راه دوم ساده تره ، ولی فکر کردم برای ساختن کینماتیک ( حرکت اسکلتی ) استفاده از راه اول بهتر باشه ... در ضمن با طراحی به شیوه اول می شه کلاس ها رو به شکل دوم گسترش داد ولی از شیوه دوم به اول راهی نیست !
برای KGE از کدوم روش استفاده کردی ؟؟؟
KGE حرکت اسکلتی داره ؟؟؟ چطور پیاده کردی ؟؟؟

نقل قول:

من چون می خواهم در آینده موتور را کراس پلت فرم بسازم مجبور بودم که از main استفاده کنم و سختی کار هم گرفتن HInstance هست دیگه که اون هم دستور داره.

خوب ... منم می خوام ادیتور AGE رو با جاوا بنویستم ... می خوام با JNI یک جور AGE تحت جاوا در بیارم و از اون برای نوشتن ادیتور استفاده کنم ....
نظرت چیه ؟؟؟

چند تا سوال مخصوص KGE ::
1 - شما چطور header های DX رو پنهان کردی ؟؟ یعنی وقتی تو پروژه ، یه نفر KGE.h رو include کنه ، d3dx9.h هم include میشه ؟؟؟
راهی که من پیدا کردم Foraward Dec هست ، ولی نمی دونم چطور اون همه کلاس و ... رو که از DX استفاده کردم پیش تعریف کنم ؟؟
2 - سیستم Material ها و Texture ها و Shape ها توی KGE چطوره ؟؟ ای کاش به مقاله می نوشتی تا بشه از ساختمان کلاس های KGE سر در آورد... ؟؟؟
3 - من می خواستم AGE به صورت .dll خروجی بده ، ولی نمی دونم برای چطور باید توی VS از dll های خروجی استفاده کرد ؟؟ نمی خوام .lib باشه ...

بازم ممنون ...
منتظر مقایسه ها هستم ...

Mother mary miscarry
The world is so ugly now
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
jonathan
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: جمعه 8 ارديبهشت 1385
تعداد ارسالها: 1166
محل سكونت: شيراز

2 شنبه 19 شهريور 1386 - 20:35
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
lord_akinak . آفرين و بهت تبريك ميگم . من هيچ چيزيش (مقاله و AGE) رو هنوز دانلود نکردم ولی خاستم بگم کار خوبی رو شروع کردی . امیدوارم موفق بشی .

tearing out my soul
tearing out my soul
tearing out my soul
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Kochol
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: شنبه 1 مرداد 1384
تعداد ارسالها: 298

3 شنبه 20 شهريور 1386 - 16:25
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
نقل قول:

برای KGE از کدوم روش استفاده کردی ؟؟؟

از روش دومی.

نقل قول:

حرکت اسکلتی داره ؟؟؟ چطور پیاده کردی ؟؟؟

بله
ببین اصلا من نمی دونم چرا می گی که روش اول برای ایجاد حرکت اسکلتی بهتره. یعنی اگه کسی الان بخواد با AGE انیمیشن اسکلتی بسازه باید هر دونه از اسکلت ها رو مثل دست و پا و سر و.. به عنوان یک node جدا تعریف کنه. خیلی سخت می شه.
تو KGE کاربر کاری به این نداره که انیمیشن اسکلتی چه طور کار می کند یه node هست به نام AnimatedMesh که از داخل یه فایل milk shape مدلی رو با انیمیشن اسکلتی لود می کنه و نمایش می ده و برای انیمیشن اسکلتی یه سری کلاس از نوع Bone داره که اونها خودشون این کارهارو انجام می دن.
اگر هم که بخوای یه چیزی به هر اسکلت بچسبونی تابع GetBoneByName رو صدا می زنی.

نقل قول:

وب ... منم می خوام ادیتور AGE رو با جاوا بنویستم ... می خوام با JNI یک جور AGE تحت جاوا در بیارم و از اون برای نوشتن ادیتور استفاده کنم ....
نظرت چیه ؟

اینی که من گفتم فرق داره من منظورم اینه که تو Linux هم بتونه اجرا بشه.
فکر خوبیه اینکه یک بایندر برای جاوا هم براش بسازی.

نقل قول:

چند تا سوال مخصوص KGE ::

1- با استفاده از ارث بری اگر توضیح بیشتر می خواهی بگو.

2- هر node یک متریال دارد ولی مثلا نور ها و دوربین ها ندارند. معمولا اشکال از داخل فایل ها لود می شوند و سیستم تکستچر هم زیاد جالب نیست شبیه OpenGl هست که به ازای هر تکستچر به شما یه عدد می ده و تکستچر رو خودش نگه داری می کنه. ولی بعدا به کلاس تغییرش خواهم داد.
این هم کلاس Material من.
كد:

class Material
{
public:
   Material():shader(NULL)   {   }

kge::core::String   Name;         //! Material name
   Colorf            Ambient;      //! Ambient color
   Colorf            Diffuse;      //! Diffuse color
   Colorf            Specular;      //! Specular color
   Colorf            Emissive;      //! Emissive color
   float            Shininess;      //! 0 - 128 Derakhshandegi.
   bool            Alpha;         //! Shafafiyat.
   u32               Texture[4];      //! Texture IDs.
   Shader*            shader;         //! A Pointer to the shader if it's exist.

}; // Material

3- من قبلا یه مقاله راجع به dll نوشته بودم ولی الان موجود نیست کلا می تونی همین طوری ادامه بدی من هم قصد دارم KGE رو dll کنم ولی خوب تست کردن با lib هم اسونه ولی در مراحل اولیه. کلا کار اسونیه.

در مورد مقایسه به نظر من irrlicht خیلی ساختارش با ساختار موتورت فرق داره واقعا ایرلیچ easy to use هست.

[img]http://barnamenevis.org/forum/image.php?type=sigpic&userid=6875&dateline=1258101798[/img]
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
jonathan
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: جمعه 8 ارديبهشت 1385
تعداد ارسالها: 1166
محل سكونت: شيراز

4 شنبه 21 شهريور 1386 - 07:19
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
lord_akinak
اينكه خاسته بودي . Sad
يك نگاهي بهش بنداز :
http://i16.tinypic.com/6f81emp.jpg
فعلا

tearing out my soul
tearing out my soul
tearing out my soul
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
lord_akinak
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

5 شنبه 22 شهريور 1386 - 10:38
پاسخ بصورت نقل قول
مرسي كوچول...

نقل قول:

این هم کلاس Material من

اين طور كه به نظر مياد ، همه کلاس های شما ( نور ، متریال و ... ) فقط اطلاعات رو نگه می دارن و کلاس های DX موقع رندر ساخته می شن ؟؟ چون من D3DMaterial9 نمی بینم ... فکر نمی کنی این طوری کمی کند رندر پیش بره ؟؟
من ترجیح دادم هر کلاسی ، کلاس معادل DX اش رو بسازه و فقط موقع لازم Device اون رو بگیره و رندر کنه ...!

//
مرسي جاني !
قرار بود يه چيزي تو مايه هاي شيرو خورشيد باشه ... من كه چيزي ازش نمي فهمم !

Mother mary miscarry
The world is so ugly now
ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011