Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> اصول اولیه در طراحی بازیهای کامپیوتری -> بازی های مبارزه ای

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

بازی های مبارزه ای
نويسنده
پيغام
MASAKI_DIMON
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: جمعه 18 دي 1383
تعداد ارسالها: 1
محل سكونت: شائولین

شنبه 19 دي 1383 - 17:49
پاسخ بصورت نقل قول
با عرض سلام و خسته نباشید ! این اولین نوشته ای است که من در این سایت می نویسم.
من چندین ماه با این سایت آشنا بودم و هر از چند وقتی به این سایت سر می زدم. باید بگویم که سایت بسیار خوب و آموزنده ای است. بخصوص زمانی که با سایت ترویا از طریق همین سایت آشنا شدم. در این سایت تالارهای متعددی درباره ساخت انواع بازی های FPS و غیره وجود دارد اما هیچ گونه مطلبی درباره چگونگی ساخت بازی های مبارزه ای موجود نیست ! متاسفانه تقریبا" همگی بازی های PC از نوع جنگی یا ورزشی هستند و تاکنون تعداد محدودی بازی های مبارزه ای برای PC ارائه شده است. ژاپنی ها از اولین سازندگان اینگونه بازیها در دنیا هستند. شاید بتوان از اولین بازیهای مبارزه ای به بازی street fighter محصول سال 1989 شرکت capcom اشاره کرد. بعدا" شرکت midway با ارائه بازی mortal kombat به این جرگه پیوست. بعد از ظهور پلی استیشن و کارت های گرافیک 3 بعدی نیز اولین بازیهای مبارزه ای 3 بعدی مثل tekken محصول شرکت namco وارد بازار شد و تا حالا با گذشت بیش از یک دهه از ظهور اینگونه بازیها هر روز به تعداد آنها اضافه می شود. یکی از دلایلی که باعث کم شدن علاقه مندی به PC ها می شود همین کلیشه ای بودن بازی های آن هست. تمام بازی های PC یا جنگی است یا ورزشی که این موجب یکنواختی و عدم پیشرفت می شود. در حالی که کنسول ها بازی هایی به مراتب متنوع تر از pc دارند و روز به روز به طرفداران آن اضافه می شود. من دلیل ناکامی pc را در عدم ارائه بازیهای مبارزه ای می دانم. بعضی ها معتقدند که چون pc از کیبورد استفاده می کند مناسب بازیهای مبارزه ای نیست. من در جواب آنها می گویم که مشکلی ندارد ! از joystick با رابط usb2 استفاده می کنیم.
خوب می بینیم که چنین مشکلاتی براحتی حل می شود. مشکل واقعی این هست که سازندگان واقعی برای pc چنین بازیهایی را طراحی نمی کنند ! pc به مراتب قوی تر از کنسول است. من خودم بسیاری از بازی های پلی استیشن را بر روی pc اجرا کرده ام. گرافیک آنها بر روی pc خیلی خیلی بیشتر از کنسول هاست.
خوب ! برای هر شخصی که می خواهد قدم در این راه بگذارد سوالات مختلفی به ذهنش خطور می کند :

1- آیا علاقه ای به اینگونه بازی ها دارید ؟ چرا ؟
2- بازیهای مبارزه ای 2 بعدی یا مبارزه ای 3 بعدی ؟؟؟ کدام را می پسندید ؟؟ کدام بیشتر طرفدار دارد ؟ به نظر شما چرا ؟
3- آیا بازیهای مبارزه ای را به حالت تن به تن ( بدون اسلحه و شمشیر) دوست دارید (مثل تیکن) یا از بازیهای مبارزه ای شمشیری (مثل soul calibur) بیشتر خوشتان می آید ؟؟ به نظر شما چرا ؟
4- برای ساخت اینگونه بازی ها ( چه 3 بعدی و چه 2 بعدی) به چه نوع برنامه هایی نیاز داریم ؟
5- آیا موتور آماده (engine) برای ساخت این دسته از بازیها وجود دارد ؟
6- آیا فقط بایستی ژاپنی ها از اینجور بازی ها بسازند ؟ یا ما هم می توانیم بسازیم ؟
7- اصلا" تولید اینگونه بازیها به صرفه است ؟ چقدر هزینه دارد ؟؟
8- اگر روزی بتوانید چنین بازی هایی تولید کنید آیا با استقبال روبرو می شود یا خیر ؟ چرا ؟
9- در صورت ساخت اینجور بازیها , دوست دارید شخصیت های آن ایرانی باشند یا خارجی !؟؟ یا ترکیبی از آنها !؟؟؟
10- چه ایده هایی درباره ساخت شخصیت ها و خصوصیات آنها دارید ؟؟
11 - خط سیر داستانی بازی چگونه باشد ؟

لطفا با نظراتتان ما را راهنمایی کنید.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

شنبه 19 دي 1383 - 22:40
پاسخ بصورت نقل قول
دوست عزيز

يكي از مهمترين دلايلي كه بازي كامپيوتري براي PC ساخته نميشود اينست كه امكان بازي كردن دونفره در يك PC غير ممكن يا بسيار سخت است. به همين دليل كمتر شركتي بر روي موارد خاصي نظير اين سرمايه گذاري ميكند.

موفق باشيد

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011