Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> معرفی نرم افزار های ساخت بازی -> يك برنامه مفيد

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

يك برنامه مفيد
نويسنده
پيغام
matrix
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 5 شنبه 1 بهمن 1383
تعداد ارسالها: 232
محل سكونت: The Mega City

3 شنبه 13 بهمن 1383 - 15:20
پاسخ بصورت نقل قول
سلام به همگي

مي خوام يه برنامه خوب و به درد بخور براي استفاده در توسعه بازيها رو معرفي كنم. (البته براي اينكار طراحي نشده ولي توضيح ميدم)

خوب مطمئن هستم كه همتون بازي Mafia: the city of lost heaven رو بازي كرديد. درسته؟ (اگر بازي نكرديد حتما امتحانش كنيد)

اطلاعات اين بازي اعم از مودلها و تكسچرها و ... در داخل يكسري فايل فشرده شده با فرمت dta ذخيره شدن. ما هم به اين فايلها نياز داريم ولي اين فايلها با برنامه هايي مثل Winzip و غيره باز نمي شوند.

پس من يك برنامه معرفي ميكنم تا بتونه اين فايلهارو باز كنه:

http://barmods2.free.fr/prog/mafia/logiciels/MafiaXtractor1.1.zip

اسم اين برنامه Mafia Extractor هست براي استفاده از اين برنامه:

1 - بايد بازي مافيا ورژن انگليسي رو روي دستگاه داشته باشيد. (اين برنامه با نسخه فارسي شده توسط دارينوس مشكل داره)

2 - برنامه رو احرا كنيد. (بهتر هست كه اين برنامه رو در محل نصب بازي كپي كنيد تا همه چيز در دسترس باشه). OK رو كليك كنيد . حالا ليستي از component هاي بازي رو مي بينيد. مثل تصوير زير:

3 - حالا هر چيزي كه مي خواهيد رو انتخاب كنيد و Extract رو كليك كنيد.

4 - حالا در شاخه اصلي بازي يك فلدر با همون اسم درست ميشه. مثلا texture يا model.

حالا كار اصلي شروع ميشه:
1. مي تونيد از texture هاي عالي اين بازي استفاده كنيد.
2. مي تونيد از model هاي عالي اين بازي استفاده كنيد. (البته من نتونستم از مودل ها استفاده كنم ولي دوستم گفت كه تونسته با 3d max اونهارو باز كنه و راست هم ميگه - البته بعد از نصب كلي plugin - من هم مطمئنم كه علي آقا و ديگران مي تونن از اونا استفاده كنن)
3. مي تونيد از موزيك هاي عالي اين بازي استفاده كنيد. (كه جايزه هم برده)
4. مي تونيد از مرحله هاي اين بازي رو تغيير بدبد و يه mod بسازيد. (البته اين كار به برنامه هاي ديگري احتياج داره كه اگر ديدم از اين موضوع استقبال شد. اونهارو هم ارائه ميكنم.)
5. مي تونيد از صدا هاي بازي استفاده كنيد و
...

فعلا تا اينجا رو داشته باشيد تا بعد.

راستي تا يادم نرفته 2 چيز رو بگم:
1 - وقتي فايهارو unzip كرديد اسم اون فلدر رو عوض كنيد. (چون از اين به بعد بازي از فايل فشرده شده استفاده نمي كنه. و به سراغ اون فولدر ميره)

2 - و همچين برنامه اي رو براي بازي MAX PAYNE 2 هم دارم. اگه كسي خواست بگه.

فعلا خداحافظ
محمد
Surprised
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
اسحاق
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 1 شنبه 8 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 561
محل سكونت: تهران

3 شنبه 13 بهمن 1383 - 18:39
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
2 - و همچين برنامه اي رو براي بازي MAX PAYNE 2 هم دارم. اگه كسي خواست بگه.

پس چرا معرفي نمي كني خيلي مشتاق شدم البته براي ساخت مود و فارسي كردن بازي چيز خوبيه ولي استفاده اينها در جاي ديگه يه خورده دور از انصافه

اسماعيل رادپور
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

مكس پين
نويسنده
پيغام
matrix
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 5 شنبه 1 بهمن 1383
تعداد ارسالها: 232
محل سكونت: The Mega City

3 شنبه 13 بهمن 1383 - 22:54
پاسخ بصورت نقل قول
اين هم برنامه RAS Master براي MAX PAYNE

http://66.135.32.21/levels4you/sections/maxpayne2/files/RASMaster%20-%20Install.zip
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

5 شنبه 15 بهمن 1383 - 13:46
پاسخ بصورت نقل قول
محمد عزيز

از برنامه اي كه معرفي كرديد بسيار ممنونم. البته بنده حدود يكسال و نيم پيش از اين برنامه كم حجم و مفيد استفاده كرده بودم...

نقل قول:
پس چرا معرفي نمي كني خيلي مشتاق شدم البته براي ساخت مود و فارسي كردن بازي چيز خوبيه ولي استفاده اينها در جاي ديگه يه خورده دور از انصافه

اسحاق جان

استفاده از گرافيك ها و بطور كلي ذخاير موجود در يك بازي از صوت و تصوير گرفته تا طرح و ايده بازي ، به شرطي كه بازي شما تجاري نباشه هيچ مشكلي نداره... بلكه مشكل زماني ايجاد ميشه كه شما بخوايد با حاصل زحمت ديگران محصول تجاري درست كنيد...

مثلا تا به اينجاي كار تمام اصوات و موسيقي هاي بكار رفته در بازيهاي ساخت خودم در واقع Rip Off بودن... اصطلاحي كه در بين آماتور ها خيلي كاربرد داره ... Question

نقل قول:
4. مي تونيد از مرحله هاي اين بازي رو تغيير بدبد و يه mod بسازيد. (البته اين كار به برنامه هاي ديگري احتياج داره كه اگر ديدم از اين موضوع استقبال شد. اونهارو هم ارائه ميكنم.)

همون طور كه خودتون گفتين ، براي مود سازي با موتور مافيا به برنامه (هاي) ديگري غير از اين استخراج دهنده نياز هست. ممنون ميشم اگه محبت كنيد و اون برنامه ها رو معرفي كنيد...

علي

نويسنده
پيغام
Takavar
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: جمعه 6 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 180
محل سكونت: تكاور آباد

5 شنبه 15 بهمن 1383 - 15:05
پاسخ بصورت نقل قول
استفاده از ذخير يك بازي براي مود سازي براي همان بازي و يا بازي هاي ديگر از همان سازنده بدون استفاده تجاري بلا مانع است.
در مورد اون برنامه ها . لطفا معرفي كنيدشان . مخصوصا اگه توي ايرن كار ميكنند خوشحالم كه در موردشان بيشتر بدانم.

نويسنده
پيغام
ALEXIN
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 5 شنبه 9 تير 1384
تعداد ارسالها: 44

شنبه 18 تير 1384 - 01:05
پاسخ بصورت نقل قول
دوستان من نتونستم دانلودش کنم (max payne 2 ) یکی این برنامه را به من بدهد یا لینک درست را بنویسید ممنون

mood_blan@yahoo.com Embarassed

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011