Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> برنامه نويسي تخصصي DirectX و اصول برنامه نويسي تحت ويندوز -> DirectX9 در Visual Basic 6

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2, 3  بعدي

DirectX9 در Visual Basic 6
نويسنده
پيغام
siamak-s
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 5 شنبه 9 خرداد 1387
تعداد ارسالها: 8

1 شنبه 19 خرداد 1387 - 19:18
پاسخ بصورت نقل قول
سلام دوستان

این اولین پستی هست که من در این سایت میزنم از همه ی دوستان خواهش می کنم که اگر اطلاعاتی دارند هر چند ناچیز به من بگن و کمکم بکنند ، احساس می کنم که ایجا تنها مرجعه برنامه نویسی با DirectX در اینترنت باشه و احیانا اگر من اینجا جواب سوالمو نگیریم فکر نکنم هیچ جای دیگه بتونم بگیرم Crying or Very sad

من تازه می خوام برنامه نویسی با DirectX رو شروع کنم ، یک کتاب با عنوان "برنامه نویسی بازی های سه بعدی در DirectX " رو هم از انتشارات ناقوس اندیشه گرفتم منتهی مشکلی که دارم اینه که من تقریبا 6 سال VB کار می کنم و این کتاب هم به زبان C هست . نمی دونم DirectX9 چه جوری در VB اضافه میشه در صورتی که DX7 , DX8 به راحتی در لیست Refrence ها هستند و اضافه میشن ، حالا من نمی دونم چی کار کنم ، یک پروژه دارم که یک ماه فرصت دارم ، علت این هم که از VB استفاده می کنم یکی اینه که به C مسلط نیستم و مورد دیگه اینه که برنامه من یک برنامه ای هست که باید با Database در ارتباط باشه و مدیریت DB در C مشکل هست همچنین فقط یک فرم از برنامه من قراره از DX استفاده کنه و مابقی فرم ها چیزهای دیگه ای هستند . حالا شما با این داستانی که تعریف کردم و سرتونو درد آوردم چی پبشنهاد می کنید ؟
در ضمن بايد حتما با DirectX9 کار کنم !!!
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
_Akhtar
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: جمعه 10 فروردين 1386
تعداد ارسالها: 1212

1 شنبه 19 خرداد 1387 - 20:14
پاسخ بصورت نقل قول
سلام. خوش اومدی!
اول چندتا سوال :

نقل قول:
یک پروژه دارم که یک ماه فرصت دارم

چه پروژه ایه که یک ماه وقت داره؟!!

نقل قول:
در ضمن بايد حتما با DirectX9 کار کنم !!!

دلیلش چیه؟

اگر 6 سال با VB کارکردی، یادگیری C نباید برات زیاد سخت باشه..

www.Saeed-Shahriyari.ir
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

1 شنبه 19 خرداد 1387 - 20:52
پاسخ بصورت نقل قول
siamak-s, من كه 4 ساله با وي بي كار ميكنم الان اقريبا كار با دايركس رو بلدم
ولي نه كامل. اول بگو بينم مگه تو با كدوم ورژن كار ميكني هرچند فرقي نداره تازه ميتوني از داريكسهاي 7 و 8 هم استفاده كني اليته به اين سايت يه سر بزن توش در مورد وي بي باسه دايركس سرچ كن حتما سورس هايه خوبي باست مياره.
www.plantsourcecode.com
Surprised

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
lord_akinak
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: شنبه 15 ارديبهشت 1386
تعداد ارسالها: 349
محل سكونت: Hell

1 شنبه 19 خرداد 1387 - 22:24
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
چه پروژه ایه که یک ماه وقت داره؟!!
دلیلش چیه؟

پروژه کلاسی اینجوریه دیگه ( درست گفتم ، برای دانشگاه میخوای دیگه ...؟؟ )

نقل قول:

اگر 6 سال با VB کارکردی، یادگیری C نباید برات زیاد سخت باشه..

نه لزوما ، خیییییییییییییییییییییییلی فرق میکنن ....

نقل قول:

من كه 4 ساله با وي بي كار ميكنم الان اقريبا كار با دايركس رو بلدم

بله // MahanGM یکی از اساتید dx هستن ، صحبتهای علمی شما رو در تاپیک های قبلی هم دیدیم ... Very Happy
-----------------------------

خوش اومدی آقای سیامک ...
اول اینکه کد زدن برای dx کار مشکلی خواهد بود/ اگه می خوای ماس مالی بشه بهتره سفارش بدی برات بنویسن.
ولی اگه خودت علاقه مند به dx باشی :
با عرض شرمندگی DirectX 9 در VB6 ساپورت نمیشه و امکان برنامه نویس براش نیست.
اگه بتونی از .net استفاده کنی ، ردیفه ، DX9 برای تمام زبان های .net پشتیبانی میشه و C# برای کارای دانشجویی ردیف ترینش هست.
فقط نمیفهمم database این وسط چیکارست / به هر حال اگه بتونی از .NET استفاده کنی همه جوره مشکلت حل میشه ، هم VB.NET هست ، هم Database راحت توی VB و هم DX Managed /
اما اگه نتونی از .net استفاده کنی ، کارت در اومده / همون طور که گفتی db توی Cpp مزخرفه و تازه در مقابل dx هیچ خواهد بود ...

نقل قول:

احساس می کنم که ایجا تنها مرجعه برنامه نویسی با DirectX در اینترنت باشه و احیانا اگر من اینجا جواب سوالمو نگیریم فکر نکنم هیچ جای دیگه بتونم بگیرم

اول GOOGLE ، بعد GOOGLE ، بعدش GOOGLE بعدش EBOOK .... Smile

موفق باشی ....

Mother mary miscarry
But we pray just like insects
The world is so ugly now
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
_Akhtar
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: جمعه 10 فروردين 1386
تعداد ارسالها: 1212

2 شنبه 20 خرداد 1387 - 00:24
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
پروژه کلاسی اینجوریه دیگه ( درست گفتم ، برای دانشگاه میخوای دیگه ...؟؟ )

من که خودم هنوز پشت در های آهنین کنکورم! ولی یه بابایی (از رفقا) به ما گفت بیا این پروژه دانشگاهیمو انجام بده، منم پرسیدم چقدر وقت داری، گفت: 3 ماه! Shocked

نقل قول:
نه لزوما ، خیییییییییییییییییییییییلی فرق میکنن ....

یه سوال توی پرانتز (میبینید چطوری دارم سوء استفاده میکنم!! PDT_002 ) :
اگر یه نفر VB کار بخواد #C یاد بگیره، اونوقت چطور؟ (زمانش هم آزاد تر باشه)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

سیامک جان گفته های این آقا پیمان رو دریاب که کارش درسته! منم تا بیش از این ضایع نشدم برم! Very Happy

www.Saeed-Shahriyari.ir
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Pswin
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: جمعه 29 دي 1385
تعداد ارسالها: 261
محل سكونت: پشت کامپیوترم

2 شنبه 20 خرداد 1387 - 07:55
پاسخ بصورت نقل قول
یرای یادگیری dx داخل vb یه کتاب داخل flazx دیدم که دقیقا اسمش یادم نیست ولی اگر توی همون catagory36 در مورد vb سرچ کنید پیداش میکنید.

سمینار تخصصی بازی سازی و گرافیک کامپیوتری (یکشنبه 29 آذر 1388 - 9:30 صبح تا 13 بعد از ظهر ):
http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=28
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

ممنون از همه
نويسنده
پيغام
siamak-s
کاربر جدید
کاربر جدید

2 شنبه 20 خرداد 1387 - 10:39
پاسخ بصورت نقل قول
سعید جان من نمیدونم یک ماه کمه یا زیاده ! ولی در اصل من 3 ماه برای این پروژه فرصت داشتم که توی دو ماه گذشته داشتم روی سایر قسمت های برنامه کار می کردم و الگوریتم های دیگه ی برنامه و همین طور می خواستم ببینم که از DX چی می خوام تا بتونم راحت تر Dx رو یاد بگیرم .
دلیل اینکه حتما باید DirectX9 باشه گفتم چون من یه کتاب دارم که DirectX9 رو آموزش میده و کتاب خوبی هم هست و مرجع خوبی هم هست .
زبان Cpp رو بلدم باهاش در Microcontoller روبات برنامه نوشتم C رو هم تا حدی بلدم و چند تا برنامه کار کردم منتهی اونقدر با این دو تا کار نکردم که بتونم پروژه به این سنگینی رو بنویسم بعدشم مابقی قسمت های برنامه VB هست .

MahanGM جان همون طور که گفتم چون منبع خوبی برای کار با DX9 دارم می خوام DX9 رو یاد بگیرم و از طرفی احساس می کنم که DX8 , DX9 قدیمی شدند (اوه اوه چه غلطا) ولی اگر مرجع خوبی برای DX8 داشته باشم اونو کار می کنم .

دوستانم این پروژه اصلا دانشجویی نیست یک پروژه کاری هست البته برای خودم یک پروژه تجربی محسوب میشه .

پیمان جان حتی حرفش رو هم نزن که من به کس دیگه ای بدم ، واقعا نمی خواستم اینو بشنوم که شنیدم "VB رو DX9 ساپورت نمی کنه" حالا واقعا نمی دونم چیکار کنم .
شديده علاقه بر برنامه نويسي با DX دارم هر وقت که یه خورده زور می زنم چند خط کد بنویسم بعدش که نمی تونم میرم Need For Speed بازی می کتم و یه خورده حسرت می خورم ! (البته نکته اینکه اگه اشتباه نکرده باشم که NFS با DX باشه !)
Database هم برای این هست که به طور مثال قرار به ازای هر رکورد در تیبلی یک آیتم با DX رسم شه (خیلی سخت شد نه !)
پیمان جان من تقریبا یک ماه دارم توی Google در مورد DX سرچ می کنم و این سایت رو هم از Google پیدا کردم ، چندتا EBOOK هم گرفتم ولی مشکل من بیشتر مشاوره ای هست و به همین دلیل می خوام از شما دوستان کمک بخوام.

آقای Pswin جان کتابی رو که گفته بودی قبلا پیدا کرده بودم منتهی همه ی لینک های دانلودش مشکل داشت لینکش رو در زیر میزارم اگه شما تونستی دانلود کنی که حتما من مشکل داشتم!

Visual Basic Game Programming with DirectX (The Premier Press Game Development Series)
http://www.flazx.com/ebook3457.php

واقعا از همتون ممنونم استقبال گرمی داشتید از من حقیر
حالا عزیزان با این اوصافی که من مطرح کردم و شما گفتید ، من با این پروژه چی کار کنم من VB6 بلدم (آفرین!) یه کتاب آموزش DX9 با C دارم و تا یک ماه دیگه هم می خوام یه خورده DX بلد باشم ، چی کار کنم
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

2 شنبه 20 خرداد 1387 - 10:52
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

بله // MahanGM یکی از اساتید dx هستن ، صحبتهای علمی شما رو در تاپیک های قبلی هم دیدیم ...

اولا اونجا داشتم چيزتون ميكردم.... از اين بفهميد --> Confused
Very Happy دوما حرف شما درباره اينكه تو ويبي 6 dx9 ساپورت نميشه دقيقا درسته DX7 و هشت توي وي بي 6 هست.
نقل قول:

اول GOOGLE ، بعد GOOGLE ، بعدش GOOGLE بعدش EBOOK ....

اول سورس, بعد EBOOK,بعدش خودت,آخرش هم ببين چي از آب درمياي Surprised

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
siamak-s
کاربر جدید
کاربر جدید

2 شنبه 20 خرداد 1387 - 10:58
پاسخ بصورت نقل قول
من شايد تا الان هر چي ياد گرفتم از سورس بوده ولي DirectX چیزیه که نمیشه از Source یاد گرفت چون که مثلا برای رسم یک مکعب راه های متفاوتی هست که این راه های هر کدوم یه چیز متفاوتی مثلا از طریق ورتکست ها یا از طریق توابع خود Dx واقعا نمیشه از Source یاد گرفت .
یه چیزیم یادم رفت من تقریبا گذرا تا ورتکست ها و دوربین ها و رنگ ها و رسم و این جور چیزا یاد گرفتم ولی تا حالا سورسی ننوشتم ( خسته نباشی !)

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

2 شنبه 20 خرداد 1387 - 13:05
پاسخ بصورت نقل قول
siamak-s نوشته:
من شايد تا الان هر چي ياد گرفتم از سورس بوده ولي DirectX چیزیه که نمیشه از Source یاد گرفت چون که مثلا برای رسم یک مکعب راه های متفاوتی هست که این راه های هر کدوم یه چیز متفاوتی مثلا از طریق ورتکست ها یا از طریق توابع خود Dx واقعا نمیشه از Source یاد گرفت .
یه چیزیم یادم رفت من تقریبا گذرا تا ورتکست ها و دوربین ها و رنگ ها و رسم و این جور چیزا یاد گرفتم ولی تا حالا سورسی ننوشتم ( خسته نباشی !)

اول از اينكه بهت تبريك ميگم Idea (هنوز سورسي ننوشتي)

دوما اگه اNم مشكلي داشته باشه توي سورسها اونهارو ببينه ميتوني مشكلش رو حل كنه
در هر صورت اينجا كسي ازش چيزي در نمياد بهترين راه Search كردن. Surprised

ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 3 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2, 3  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011