Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> ساخت بازی با نرم افزار 3D Game Studio -> سوال خيلي مهم

ارسال يك موضوع جديد   اين انجمن قفل شده است شما نمي توانيد نامه جديدي ارسالي كنيد يا به نامه اي پاسخ دهيد و يا اينكه آنها را ويرايش كنيد. ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

سوال خيلي مهم
نويسنده
پيغام
mssr
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 2 شنبه 16 اسفند 1389
تعداد ارسالها: 60

2 شنبه 16 اسفند 1389 - 05:19
پاسخ بصورت نقل قول
با سلام
من به تازگی بازی سازی را برنامه گیم استودیو شروع کردم و چند مشکل برای من به وجود امده است که از بقیه ممنون می شوم که در حل ان مرا راهنمایی کنند :
1 – من اکثر آموزش های این سایت را دانلود کرده ام و آموزش ها بسیار عالی می باشد ولی در این آموزش ها به این نکته اشاره ای نکرده اید که چگونه از اسکریپت ها استفاده کنیم به عنوان مثال ما اسکریپتی را برای راه رفتن یک سرباز نوشته ایم این اسکریپت را چگونه به سرباز اعمال کنیم تا عمل راه رفتن را انجام دهد یا ساده تر مثلا اسکریپتی برای چریخیدن یک در به دور خود نوشته ایم چگونه ان را به در اعمال کنیم تا عمل چرخیدن را انجام دهد؟
2- من از گیم اسوتدیو 7.1 استفاده می کنم ولی برای استفاده از اسکریپت های آماده باید از گزینه اکشن استفده کنیم طبق آموزش های شما . ولی من تمام نرم افزار را گشته ام ولی نتوانستم اکشن را پیدا کنم ؟
3 – من از کجا می توانم اموزش کامل اسکریپت نویسی و اموزش بازی سازی با گیم اسودیو را پیدا کنم ؟
4 – شما در آموزش های خود طریقه ساختن پنل را گفته اید ما چگنه از این اسکریپت پنل استفاده کنیم تا در بازی مان نمایش داده شود و دوم اینکه ما وقتی یک پنل دیجیت برای شمارش تعداد تیر اسلحه گذاشته ایم چگونه عمل شمارش و نمایش شمارش را انجام دهد؟
5 – بعد از اتمام مراحل ساخت بازی چگونه ما خروجی نهایی را بگیریم؟
6 – دستورات کامل اکشن برای کاراکتر ها را از کجا می توانم به دست اورم؟
7 – در یکی از اموزش های شما اسکریپت چرخیدین یک در را گذاشته اید بعد از انکه اسکریپت را نوشته وبه نام 1 ذخیره کرده ام و در را ساخته من اسکریپت را ار منوی فایل و گزینه خصوصیات نقشه واز سربرگ مین اسکریپت را وارد کرده ام ولی بعد از ساختن و در مرحله اجرا این خطارا می گیرد
Syntax error –‘1 invalid character’

با تشکر از همتون . من از گیم اسوتدیو 7.1 استفاده می کنم و یکسری تغیراتی در منو ها و ظاهر نرم افزار داده شده . لطفا پاسخ هایتان را به این ایمیل بفرستید چون من دسترسی به اینترنت ندارم تقریبا هفته ای یک بار باتشکر
Email : moh.sagh@yahoo.com
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
hellboy117
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 3 شنبه 23 آذر 1389
تعداد ارسالها: 28

2 شنبه 16 اسفند 1389 - 08:10
پاسخ بصورت نقل قول
سلام mssr, عزیز

1- برای اعمال اکشن بر روی کاراکتر (ها) ابتدا باید داخل یک action کد خود را بنویسید. بعد با استفاده از WED بر روی کاراکتر(ها) خود کلیک کنید و از تب Behaviour بر روی action کلیک کرده و نام اکشنی را که در SED نوشته ای انتخاب کنی و OK را بزنی.

2-ورژن شما قدیمی با جست و جو در اینترنت می تونید کد های آماده را دانلود کنید.

3- از مقالات همین سایت یا جست و جو در گوگل...

4- خوب شما باید ابتدا پنل خود را تعریف کنید و در Flag های این این کد رو بنویسید.

flags = OVERLAY | SHOW

و دومی برای این که کم شه باید با اکشن -1 بنویسی و کد بنویسبی که وقتی به صفر رسید چی بشه که می تونی با دستور IF این کار رو بکنی.

5-برای خروجی نهایی اگر ورژنت کرک شدست بر روی FILE > Publish و بر روی Compile EXE تیک بزنی و در نهایت OK.

6- سرچ کردن. یک سایت می دم بهت خیلی به دردت می خوره:

http://www.opserver.de

7- احتمالاٌ یک جای کد ایراد داره خطش رو نگاه کن شمارش چنده بعد ببین مشکل از کجاست.

موفق باشید Laughing

نويسنده
پيغام
dj darush
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 28 بهمن 1388
تعداد ارسالها: 256
محل سكونت: خمين

3 شنبه 17 اسفند 1389 - 11:17
پاسخ بصورت نقل قول
با سلام! Laughing

دوستان عزيز اينم آموزش مدل اديتور:

لينك دانلود:

http://ayynjafari.blogfa.com/page/med.aspx

اين آموزش مقدماتي برنامه مدل اديتور هستش و مقالات بعدي در حال نوشتن مي باشند.

بزرگترین منبع آموزش ساخت گیم در ایران:
http://www.game-makers.blogfa.com

درحال ساخت بازی جنگ پادشاهان برای دیدن تریلر و اسکرین شات ها و همینطور اخبار روزانه به فیس بوک ما مراجعه نمایید.
https://www.facebook.com/pages/Persian-Gamers/324713547674808
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   اين انجمن قفل شده است شما نمي توانيد نامه جديدي ارسالي كنيد يا به نامه اي پاسخ دهيد و يا اينكه آنها را ويرايش كنيد.    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011