Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> گفتگوی آزاد پیرامون مسایل متفرقه -> دومين جشنواره و نمايشگاه ملي رسانه هاي ديجيتال

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2, 3  بعدي

دومين جشنواره و نمايشگاه ملي رسا
نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه 4 آذر 1385
تعداد ارسالها: 2069
محل سكونت: تهران

5 شنبه 2 آبان 1387 - 03:56
پاسخ بصورت نقل قول

بلاخره اين جشنواره هم شروع شد ...
من ممكنه زياد برم اونجا و اگه خبر داغي چيزي بود اينجا مي گم و عكس مي زارم ...

اين سري به نظرم خلوت تر اومد . شايد به خاطر اينه كه غرفه مجله هاي بازي سازي كنار غرفه هاي شركتهاي بازي سازي نيست . اصلا نمي دونم كجان !!

اين غرفه مربوط به گروهي هستش كه بازي شون از قديم كار مي كردند و وقتي فهميدند جشنواره هست به صورت ضربتي ! در عرض دو ماه يه دموي قابل بازي در حد 30 دقيق رو آماده كردند . بازي با ogre هست ... ( البته اينها رو تو baziCenter گفتند . من ازشون نپرسيدم ! )

اين هم كه مي شناسيد ديگه ! مدل ها كه آماده اند برنامه نويسي رو هم ويرتولز انجام مي ده ! ...

خوب اينها هم گروهي هستند كه خيلي سر و صدا كردند . لباس يه دست هم جو مي ده ها !
بازي مثل gow هستش و انجين هم ogre هستش ...

اين هم كه ديگه همه مي شناسيد ...

من نمي دونم كي به اين ها غرفه داده Smile
البته منظورم كسي كه بازي ه خميري رو درست كرده ( سياره خاموش )
بازي سياره خاموش هم كه به سفارش گروه پژوهندگان سپهر انديشه جوان هستش هنوز كامل نشده ( صدا و تصاوير روايت داستان ) ...

اين هم كارهاي آقاي رضايي براي كانون ...

فعلا ...

نويسنده
پيغام
moh0913
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: شنبه 13 اسفند 1384
تعداد ارسالها: 287
محل سكونت: سرزمین میانه

5 شنبه 2 آبان 1387 - 06:25
پاسخ بصورت نقل قول
جالب بود منتظر عکس ها و توضیحات بعدیت هستم. Laughing Laughing
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
mahdifanaei
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: شنبه 31 ارديبهشت 1384
تعداد ارسالها: 796
محل سكونت: زاهدان

5 شنبه 2 آبان 1387 - 13:18
پاسخ بصورت نقل قول
خسته نباشيد و دستتون درد نكنه.
اجازه هست از عكس هاتون در سايت يا وبلاگ هاي ديگه استفاده كنيم؟ Embarassed

نويسنده
پيغام
ashkan_203
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 5 شنبه 9 آذر 1385
تعداد ارسالها: 794
محل سكونت: همه جای ایران سرای من است

5 شنبه 2 آبان 1387 - 18:16
پاسخ بصورت نقل قول
اين بازي خميري كه ميگي چيه؟

آی گیمز
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
liantec
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 1 شنبه 28 آبان 1385
تعداد ارسالها: 718
محل سكونت: تهران ، بوشهر

5 شنبه 2 آبان 1387 - 20:02
پاسخ بصورت نقل قول
دستت درد نکنه که اطلاع رسانی کردی .
برای کسایی مثل من که امسال نمیتونن بیان واقعا کمک میکنه که ببینیم سطح کارها تا کجا پیشرفته.

راستی تبیان غرفه نداشت؟!!

ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
kooshy
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 14 شهريور 1385
تعداد ارسالها: 784
محل سكونت: آسمون

جمعه 3 آبان 1387 - 00:06
پاسخ بصورت نقل قول
من حتما میرم ببینم دنیا دست کیه

اگه نیاز به سرمایه داری ….

نگران نباش …..
ما برات دعا می کنیم.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

جمعه 3 آبان 1387 - 03:15
پاسخ بصورت نقل قول
ممنون

نقل قول:

اجازه هست از عكس هاتون در سايت يا وبلاگ هاي ديگه استفاده كنيم؟

مشكلي نيست ...

نقل قول:

اين بازي خميري كه ميگي چيه؟

همون بازي كه دارم روش كار مي كنم!

نقل قول:

راستی تبیان غرفه نداشت؟!!

داره . من هم امروز تازه پيداش كردم ! خدا رو شكر از شركت هاي بازي سازي جداش كرده بودند ! فردا عكس هاش رو مي زارم ...

نقل قول:

من حتما میرم ببینم دنیا دست کیه

از اين دست پست هاي اسپم و چرت و پرت تو تاپيك هاي من نزنيد !

نويسنده
پيغام
Ali_Hashemi
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: شنبه 3 ارديبهشت 1384
تعداد ارسالها: 95
محل سكونت: Earth

جمعه 3 آبان 1387 - 13:36
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
خاطرات من از نمایشگاه چند رسانه ای :
من هم دیروز رفتم به این نمایشگاه به این امید که مقداری از حقوقی که روز قبل دریافت کرده بودم رو صرف خربد از این نمایشگاه کنم و با دیدن پیشرفت شرکتهای ایرانی ناراحتی دریافت حقوق را فراموش کنم.
(سوال : از کی تا حالا دریافت حقوق ناراحتی داره ؟
جواب : اگر به خاطر 8 ساعت و 13 دقیقه تاخیر حضور در شرکت (در یک ماه) , مبلغ 62 هزار تومان از حقوقتون کم بشه , اونوقت دریافت حقوق خیلی هم ناراحتی داره!)
بگذریم , نمی خوام دلتون رو به درد بیارم Razz

بازی های ایرانی زیادی در غرفه های مختلف ارائه شده بود.
اپیزود اول --------------------------------------------------
ابتدای امر که وارد سالن شدم دیدم یکسری پسر های جوان با لباسهای همشکل (دقیقا مثل اینکه همین الان از تو رخت خواب بیرون اومده باشند و لباسهاشونو عوض نکرده باشند) با یک شلوار گرمکن سفید رنگ و یک تی شرت آویزون که روی سینه ( نه روی شکم اونها) نوشته بود : بنیاد بازیهای رایانه ای, در قسمت خاصی که تقریبا وسیع بود حضور داشتند و مثل کسی که ملخ به داخل لباس آنها انداخته باشی بالا و پایین میپریدند و حرکات خنده آوری انجام میدادند! بعد که نزدیک شدم دیدن که چندین دستگاه WII در اونجا قرار دادن و اگر کسی میخواست میتونست بره اونجا و دسته ها رو بگیره دستشو شروع کنه به بازی. اونیکه بازی بوکس را توضیح میداد داشت نفس نفس میزد از بس که جو گیر شده بود میدید که همه جذب بالا و پایین پریدن اون شده اند!Shocked

کوثر نگار --------------------------------------------------
بازی های کوثر نگار که از لحاض گرافیک بسیار سطح پایین بوند. یک بازی ماشین سواری هم ارائه داده بوند که در گفتگویی که من با یکی از مسئولینش داشتم گفت که از موتور فیزیک Havok استفاده کرده اند ! گفتم : جان من ؟ گفت آره چون کار ما مهمه ! رفتیم و لایسنسشو خریدیم!
زیاد به صحت گفته هاش نمیشه اعتماد کرد.

سوشیانت --------------------------------------------------
بهترین کاری که از نظر گرافیک و بخصوص حرکت دوربین جالب بود همون بازی سوشیانت بود که تصویرشو جناب iran_adventure در این تاپیک قرار دادند. موتور گرافیکی آن Ogre و موتور فیزیک آن Physix بود. چیزی که نمایش داده میشد دارای FrameRate بسیار بالایی بود و این با توجه به Shadow بسیار دقیق و زیبا کمی تعجب انگیز بود. البته حدود 10 دقیقه هم بازی رو انجام دادم. یه کمی مشکل بود کنترل کارکتر ولی واقعا از دیگر بازیها یک سرو گردن بالاتر بود. البته حمله و زدو خورد با شمشیر صورت می گرفت. نکته مهمی که من سوال کردم این بود که این چه کارت گرافیکیه که به شما FrameRate حدود 100 رو داده ؟ که متوجه شدم یه کارت گرافیکی ATI خفن قدرت آخرین مدل برای نمایشگاه خریده اند و بر روی Geforce های معمولی بیشتر از 25 فریم در ثانیه نمیده.

تبیان --------------------------------------------------
یک بخشی هم بود که درمورد دفاع مقدس و بسیج و از این جور مسائل بود که در طبقه بالا قرار داشت و در آن قسمت هم غرفه بود که محصولات تبیان رو ارائه داده بود. یک بازی اکشن تیر اندازی که یک برادر رو هدایت میکردیم و به دشمنان شلیک میکردیم. یه کم بازی کردم. دشمنان که هوش مصنوعی شون تعطیل بود و گرافیک هم در حد Doom 1 Dos Version
یک بازی ماشین سواری هم بود به نام ( فکر کنم نیروی ویژه!) اون هم کمی بازی کردم. به نظرم اومد از Newton یا ODE برای فیزیک ماشین استفاده کرده باشند. 2 تا خواهر اونجا بودند که پرسیدم : آیا کسی هست که به سوالات فنی من جواب بده ؟ اون خانم هم اینو در جواب گفت : سوال چی چی ؟ بازی ماشین سواریه دیگه !!!! Exclamation

بگذریم , ترجیح میدم چیزی نگم.

ویژه پرداز --------------------------------------------------
در غرفه ویژه پرداز هم یک بازی نظرمو جلب کرد : برره
از لحاظ گرافیکی متوسط بود . مدلسازی ها هم خوب بود. من هم خواستم یه نسخه شو بخرم که خریدم و یک پاکت مقوایی حاوی بازی دریافت کردم به قیمت 3000 تومان.
در بحث فنی مشخص شد که انجین گرافیکی کار خودشون بوده و از انجین آماده استفاده ننموده اند. البته چیزی که من متوجه شدم از Managed Directx استفاده شده. به اون مسئول فروششون گفتم که من این بازی رو به خاطر پاکتش گرفتم که وسیله هامو بذارم توش ! اونهم گفت خیلی دلت بخواد, بازی به این خوبی!
در یک تاپیک دیگه نظرم رو در مورد این بازی میگم. فقط اینو بدونید که دیروز نصبش کردم ولی پس از 5 دقیقه ترجیح دادم بشینم و فیلم Wanted رو ببینم.

--------------------------- Motion Capture

نظرم به غرفه شرکت مبنا جلب شد که سیستم MotionCapture رو در اختیار داشت.
این سیستم از 18 دوربین تشکیل شده بود که بر در محدوده خاصی که مشخص شده بود هر حرکتی که انجام میدادی با سرعت 100فریم در ثانیه کپچر میکرد و میشد از اون در نرم افزار های سه بعدی استفاده کرد. مبلغی که برای این تجهیزات هزینه کرده بودند حدود 30 میلیون تومان بود. خدماتی که داده بودند بیشتر برای انیمیشن بود و در زمینه بازی های کامپیوتر تا بحال درخواستی نداشته اند. از آنها خواستم که سیستم را فعال کنند تا بتوانم کارکرد اونو از نزدیک ببینم. ولی چون هنوز تنظیمات اون کامل نشده بود موفق به این کار نشدم.

موتور گرافیکی پرشیا --------------------------------------------------
غرفه ای وجود داشت که فقط موتور بازی پرشیا رو تبلیغ کرده بود. در مشخصات انجین نوشته بود : امکان ارتباط با نرم افزار Poser !!!! Shocked
من هم طبق معمول وارد بحث فنی شدم و گفتم آخه این به چه دردی میخوره ! مدلهای این نرم افزار که به درد بازی نمیخوره با اون همه Poly ؟ خلاصه بگذریم که دیگه بحثو پیچوندن. یکسری سی دی هم روی میزشون بود که هیچ تصویری روی اون چاپ نشده بود! به نام نمیدونم چی چی ! گفتم میشه ببینم نمونه اجرایی رو ؟ بعدش دیدم که همه اون سی دی ها قاب خالی هستند! Confused
بعدش اون شخص محترم گفت بیا تو لپ تاب یه شات ببین ! خیلی جلوی خودمو گرفتم که نخندم! تصویر یه اتاق بور که در کنج اون یه جعبه بود و یک مرد به شدت نا موزون پشت به دوربین قرار داشت با لباس کاملا مشکی. بالا تنه مرده 5 برابر قسمتهای دیگه بدنش بود. گفتند تو سبک مکس پین هستش.
هرکدوم از دوستان که تشریف بردند سعی کنند این شات رو ببینند که به خودشون امیدوار بشن.(خستگی هم از تنشون در میره Rolling Eyes )

اپیزود آخر --------------------------------------------------
خوب دیگه پس از دو بار مشاهده تمام نمایشگاه از اون بیرون اومدم و به سمت درب پایین پیاده به راه افتادم و نظرم به جمعیتی جلب شد! جمیتی که از درب نمایشگاه وارد می شدند در صورتی که خانم بودند , پس از انحراف مسیر حرکت خود و مطابق با یک منحنی Bezier به سمتی می رفتند و می ایستادند! که پس از اینکه نزدیک شدم دیدم یه بنده خدایی بساط کرده و جوراب هایی به ضخامت 5 سانتیمتر میفروشه و از این جور خرت و پرتها.

از نمایشگاه تخصصی چند رسانه ای که بیشترین نرم افزار ارائه شده در اون نرم افزار های حسابداری و انبار داری و قرض الحسنه باشه , بیشتر از اینها هم نمیشه انتظار داشت.
یکی از همین نرم افزار هارو که بررسی می کردم با یک چیز جالب در پایین صفحه روبرو شدم: Button1
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

شنبه 4 آبان 1387 - 03:56
پاسخ بصورت نقل قول
اول از همه تشكر مي كنم كه نظر خودتون رو گفتيد . از بقيه هم مي خوام اگه رفتند بيان و نظرشون رو اينجا بگند اگر كسي عكس هم داره بزاره ...

نقل قول:

یک بازی ماشین سواری هم ارائه داده بوند که در گفتگویی که من با یکی از مسئولینش داشتم گفت که از موتور فیزیک Havok استفاده کرده اند !

اون بازي ماشين با virtools هستش كه ويرتولز هم از Havok استفاده مي كنه . مثل 3DS Max كه از Havok استفاده مي كنه ! وقتي سوشیانت با اين همه گرافيك هيچ چيز رو مخفي نمي كنه من نمي دونم اينها چرا هنوز جو زده هستند و دروغ مي گند ...

نقل قول:

بهترین کاری که از نظر گرافیک و بخصوص حرکت دوربین جالب بود همون بازی سوشیانت بود که تصویرشو جناب iran_adventure در این تاپیک قرار دادند. موتور گرافیکی آن Ogre و موتور فیزیک آن Physix بود. چیزی که نمایش داده میشد دارای FrameRate بسیار بالایی بود و این با توجه به Shadow بسیار دقیق و زیبا کمی تعجب انگیز بود. البته حدود 10 دقیقه هم بازی رو انجام دادم. یه کمی مشکل بود کنترل کارکتر ولی واقعا از دیگر بازیها یک سرو گردن بالاتر بود. البته حمله و زدو خورد با شمشیر صورت می گرفت. نکته مهمی که من سوال کردم این بود که این چه کارت گرافیکیه که به شما FrameRate حدود 100 رو داده ؟ که متوجه شدم یه کارت گرافیکی ATI خفن قدرت آخرین مدل برای نمایشگاه خریده اند و بر روی Geforce های معمولی بیشتر از 25 فریم در ثانیه نمیده.

البته بازي اونها در حال تكميله و به نظر من هم گيم پلي بايد بهتر بشه ...
واقعا باهاشون حال مي كنم ! هر سوالي مي پرسي با دقت جواب مي دن و چرت و پرت نمي گند . آخرين سوالم از يكيشون اين بود كه حمايت كننده مالي داريد يا نه ؟ كه گفت نه ما مستقل هستيم و پرسيدم چه طور يه گروه 5 6 نفري بدون سرمايه دور هم جمع شديد . برخلاف گروه هاي ديگه كه بياد يه ساعت مضخرف بگه چند كلمه بيشتر نگفت : "اين قسمتش معجزست!" البته باز هم نمي شه به حرف اينها اطمينان كرد ولي به نظر نمي ياد دروغي توي كارشون باشه ...

نقل قول:

اون خانم هم اینو در جواب گفت : سوال چی چی ؟ بازی ماشین سواریه دیگه !!!!

من هم براي نيروي ويژه سوال پرسيدم . هيچ كس نبود جواب بده ...
عزيز جان رفتي چي بپرسي ؟! تبيان كه شركت بازي سازي نيست . بازي هاي ملت رو به قيمت مفت مي خره و پخش مي كنه . سازندگان بازي هم اصلا كاري با بازي ندارند ( تو غرفه ما هر كي والفجر 8 رو مي خواست آدرس تبيان رو مي داديم ! ) من حتي يكي از سازنگان يكي از بازي ها ! رو مي شناسم كه از دستشون فراريه !!

نقل قول:

بگذریم , ترجیح میدم چیزی نگم.

بگو ! اون جا كه چيزي نمي شه گفت حداقل اينجا حرف هامون رو مي زنيم ...

نقل قول:

ویژه پرداز --------------------------------------------------
در غرفه ویژه پرداز هم یک بازی نظرمو جلب کرد : برره
از لحاظ گرافیکی متوسط بود . مدلسازی ها هم خوب بود. من هم خواستم یه نسخه شو بخرم که خریدم و یک پاکت مقوایی حاوی بازی دریافت کردم به قیمت 3000 تومان.
در بحث فنی مشخص شد که انجین گرافیکی کار خودشون بوده و از انجین آماده استفاده ننموده اند. البته چیزی که من متوجه شدم از Managed Directx استفاده شده. به اون مسئول فروششون گفتم که من این بازی رو به خاطر پاکتش گرفتم که وسیله هامو بذارم توش ! اونهم گفت خیلی دلت بخواد, بازی به این خوبی!
در یک تاپیک دیگه نظرم رو در مورد این بازی میگم. فقط اینو بدونید که دیروز نصبش کردم ولی پس از 5 دقیقه ترجیح دادم بشینم و فیلم Wanted رو ببینم

متاسفانه من غرفه شون رو نديدم ...
تيكه رديفي بود Very Happy

نقل قول:

موتور گرافیکی پرشیا --------------------------------------------------
غرفه ای وجود داشت که فقط موتور بازی پرشیا رو تبلیغ کرده بود. در مشخصات انجین نوشته بود : امکان ارتباط با نرم افزار Poser !!!!
من هم طبق معمول وارد بحث فنی شدم و گفتم آخه این به چه دردی میخوره ! مدلهای این نرم افزار که به درد بازی نمیخوره با اون همه Poly ؟ خلاصه بگذریم که دیگه بحثو پیچوندن. یکسری سی دی هم روی میزشون بود که هیچ تصویری روی اون چاپ نشده بود! به نام نمیدونم چی چی ! گفتم میشه ببینم نمونه اجرایی رو ؟ بعدش دیدم که همه اون سی دی ها قاب خالی هستند!

دوستان من هم اطلاعات درخواست كردند و نتيجه :
يا اون شخصي كه داره توضيح مي ده برنامه نويسش نيست يا اينكه كلا انجيني در كار نيست !! كه احتمال دومي خيلي بيشتره !

نقل قول:

اپیزود آخر --------------------------------------------------

نظر كلي من :

به نظر من هم زياد شرايط خوبي نداره ولي خوب همينشم براي بازيساز ها كه دستشون به جايي نمي رسه فرصت خوبيه . البته بايد يه محدوديت هايي باشه تا هر كي نتونه غرفه داشته باشه و نظم بيشتري داشته باشه ولي گفتم كه از هيچ چي بهتره ...

=================================================

اين قسمت از طرف بنياد ملي هستش و چند ( فكر كنم 6 تا ) دستگاه wii گذاشته بود كه عموم بازي كنند ...

اين بازي ماشين هم از طرف گروه سينا ديتا هستش كه دارند روش كار مي كنند .
به گفته خودشون تا يك ماه و نيم ديگه بازي بايد تموم بشه ولي من بعيد مي دونم . اطلاعات هم طبق عقده بازي قدیمی ! جزو اسرار هستش !!

اين هم غرفه تبيان ...
اون عكسي كه توش دو تا BMW هست ببينيد ... پرسيدم خوب اينكه از تو بازي نيستش ؟! يارو گفت آره از تو بازيه !!!!!!!! بعد از اينكه ديدم داره زيادي چرت و پرت مي گه ! پرسيدم شما برنامه نويسش هستيد يا نه ؟! كه گفت نه ... البته اولش خودش رو به عنوان سازنده معرفي كرده بود و در نهايت متوجه شدم كه منظورش اينه كه با سفارش ما ساخته شده !

نويسنده
پيغام
michael_bier
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 1 شنبه 5 فروردين 1386
تعداد ارسالها: 656

شنبه 4 آبان 1387 - 08:58
پاسخ بصورت نقل قول
علاقه مند شدم که برم!!
مجتبی! خودت اونجا قرفه داری!؟
چه روزایی نمایشگاهش دایره!؟ جمعه ها یا روزهای تعطیل ( مثل امروز ) بازه!؟
حال میده با چند تا از بچه های سایت ( بچه مثل من !! :دی ) یا بهتر بگم اعضای سایت دور هم جمع بشیم و با هم بریم! حالش بیشتره! و یشتر میتونیم حال راهنما های اونجا که هیچی بارشون نیستو بگیریم!!

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 3 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2, 3  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011