Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> برنامه نویسی با زبان های C++ و Delphi و VB -> دنیای برنامه نویسی

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

نظر شما درمورد مقاله چه بود؟
عالي
50%
 50%  [ 1 ]
خوب
50%
 50%  [ 1 ]
مجموع آراء : 2

دنیای برنامه نویسی
نويسنده
پيغام
ty.taleby
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: جمعه 6 دي 1387
تعداد ارسالها: 71
محل سكونت: كري انجين2

1 شنبه 8 دي 1387 - 01:24
پاسخ بصورت نقل قول
دنیای برنامه نویسی

مقدمه:
این مقاله برای کسانی نوشته شده است که می خواهند تازه برنامه نویسی را شروع کنند و به انها توصیه می شود که اول از یک زبان برنامه نویسی ساده شروع کنند مانند ویژوآل بیسیک درون این مقاله برای خواننده راه های ورود به دنیای برنامه نویسی شرح داده شده است تا راحت بتواند یک برنامه نویس شود.

پایان
-------------------------------------------------------------------------

دنیای برنامه نویسی دنیایی بسیار زیبا، ولی هر کسی نمی تونه وارد این دنیا بسیار زیبا بشه چون نیازبه چند چیز داره 1- علاقه 2- فکری فعال 3-حوصله بسیار زیاد.
برای شروع 3درب و چند کلید ورود به این دنیا را معرفی می کنم .
درب اول :
این درب یکی از مهم ترین درب ها ست که کلیدش در خود آدم ا ست و آدم باید آن را درون خودش پیدا کند. خیلی ها این کلید را ندارند به خاطر همین نمی توانند وارد این درب شوند، پس، وارد درب های دیگر هم نمی توانند بشوند.خوب شما که نمی دانید این کلید کجاست به خاطر همین من به شما می گویم.نه نگران نباشید نمی خواهم برایتان یک کیلو متر آدرس بنویسم چون آدرس خاصی ندارد.برای شروع شما باید بروی یک کاغذ بنویسید که از برنامه نویسی چه خواسته ای دارید.دوست دارید با این نرم افزار که نرم افزار های دیگر می نویسد برای شما:نرم افزار هایی را بسازید که یک دکمه داشته باشد و با کلیک بروی این دکمه برای شماتا صبح پیغام دهید. یا نرم افزاری رو بسازید که برای شما فقط یک عکس نشان دهد .نه شما این نرم افزار های ساده را نمی خواهین شما فکر بزرگ تر در ذهنتون دارین .به طور مثال شما می خواهین نرم افزاری را بسازین این نرم افزار ویرایش گرفایل های صوتی باشد مثل نرم افزار های بزرگ که وقتی که این نرم افزار را ساختید نرم افزارشما از این نرم افزار ها حرفه ای تر بشه کارباحاش راحت تر بشه اون وقتی که اون نرم افزار به این میزان وج گرفت و بهترین نرم افزار ویرایش دنیا شد اون موقع است که به خودتون می گیناه ... عجب نرم افزاری ساختم خوب آیا دوست ندارید همچین نرم افزاری بسازید.خود به خود این نرم افزار ساخته که نمی شود باید بای آن زحمت بکشید برایش از قبل یک طراحی بکنید و کار های دیگه.ولی شما الآن حتی بلد نیستید یک نرم افزار بسازید که برایتان تا صبح پیغام بده . پس اگر می خواهین همچین نرم افزاری بسازین باید اول:یک کاغذ آماده کنید و طراحی که برای نرم افزارتان در نظر گرفته ایدبروی آن کاغذ پیاده کنید خوب این کارچه فیه ای داره ، فایده اش این که شما این طراحی را در ذهنتان داریدولی ممکنه بعضی از قسمت های این طراحی از ذهنتان پاک شود به خطر همین که می گم همین الآن طراحی را روی کاغذ بیارید .جای دکمه ها را تعیین کنید شکل دکمه دوست دارین چه جوری باشه رنگش چه جوری باشه اصلا کجا باشه و چیز های دیگه وقتی اماده اش کردین برای نرم افزارتان یک اسم انتخاب کنید چوناسم خیلی مهم و همین اسم که معرف نرم افزار شما است و این اسم را بروی کاغذ دیگر بنویسید. وداخل پاکتی بگزارید و آن را مخفی کنید که کسی آن را برندارد و برای خودش استفاده کند .وقتی که قایمش کردیدبه سراغش نروید تا وقتی که برنامه نویسی این دست نرم افزار ها را یاد بگیرید تا وقتی که یاد نگرفتید دنبالش نروید.چرا؟ چون این کارباعث پشیمانی شما از این پروژه می شود ولی وقتی که برنامه نویسی این نوع نرم افزار را یاد گرفتید به سراغش بروید . خوب این بود کلید درب اول شما موفق شدید درب اول را بازکنید.
درب دوم:
این درب دو کلید دارد کلید کلید اول دردست خودتان است و کلید دوم در دست کسی است که به شما برنامه نویسی را یادمی دهد.کلیدی که دردست شما است باید ان را به این روش پیدایش کنید.
1-یک آموزشگاه خوب برای یادگیری برنامه نوسی پیداکنید(این اموزشگاهی که انتخاب می کنیدبرروی راه بدست آوردن کلید دوم این درب خیلی تاثیر دارد.پس آموزشگاهی خوب پیدا کنید.
2-درآن آموزشگاه ثبت نام کنید
3-به کلاس های ان بروید تا کلید دوم این درب را ازدست کسی بگیرید که به شما برنامه نویسی
را آموزش می دهد. خوب این فرد به همین راحتی کلید را به شما نمی دهد باید اول تمامی برنامه نویسیرا یاد بگیرید وقتی که یاد گرفتید بدون اینکه بفمید استاد شما کلید را به دست شما نداده است بلکه کلید رابه حافظه شما داده است و مثل این می ماند که شما دیگه نیاز به کلیدی ندارید شما خود آن کلید هستیدشما هردوی کلید های این درب را در وجود خودتان ترکیب کردید و یک کلید واحد پیدا کردید.حالا درب دوم راهم بازکنید. کلید را بیندازید و کلید را به سمت درست به گردانید. وحالا شما صدای باز شدن درب دوم را می شونید ولی درب اول برایتان بسته می شود پس راه برگشتی وجود ندارد .وارد درب دوم شوید .اول نوری تند چشمان شما را اذیت می کنید . بعد از چند لحضه خودتان را در جایی می بینید که درب و دیوار آن سفید است. وپیرامونتان پر شده است از کد های برنامه نویسی.به دنیای برنامه نویسی خوش امدید .وقتی جلو تر می روید به دربی دیگر می ریسید این درب یکی از سخت ترین وقت گیر ترین درب است که بین درب های دیگر است .

درب سوم:
حالا شما یک برنامه نویس شده اید که می توانید بهترین نرم افزار های دنیا را بنویسید.
اگر شما تا این جاهمه راه را آمده باشید ودیگران هم آمده باشند آدم ها دودسته می شوند کسانی که باوردارند که یک برنامه نویسند و می توانند بهترین نرم افزار را بنویسید وکسانی که باورندارند به خاطر همین در همان درب سوم می مانند و نه می توانند به جلو بروند نه به عقب ولی اگر خودشان را باور کنند می توانند به هرقسمتی که خواستند بروند .حالا بروید پاکتی را که را درون آن طراحی نرم افزار ری را که می خواستید بسازید را بر دارید و درب آن را باز کنید و بعد به طراحی که کرده اید نگاه کنیدو وقتی که اون طراحی به ذهنتان سپردید شروع کنید به طراحی وبرنامه نویسی.تا آن نرم افزار را بنویسید.در حین کار اگر جایی به مشکل برخوردید نا امید نشوید آن مشکل را رفع کنید و دوباره به کارتان ادامه دهید برنامه نویسی ویژآل بیسیک به صورتی طراحی شده است که اگر شما در برنامه نویسی جایی را اشتباه کنید به شما اشتباه شمارا نشان می دهد و به راحتی می توانید این اشکال را رفع کنید.خوب آیا شما نرم افزار مورد علاقه تون را نوشته اید آیا این نرم افزار را آزمایش کرده اید آیا بازده این نرم افزار خوب بوده است اگر بلی پس این نرم افزار را به نام خودتان به ثبت برسانید.تا دیگران نتوانند این نرم افزار را از شما بگیرند و به نفع خودشان کنند.حالا اگه این نرم افزار را به نام خودتان ثبت کردین به دنبال یک ناشر بگردید تا نرم افزار شمارا در بازار پخش کند.ناشر:شرکتی که می تواند به صورت گسترده نرم افزار شمارا در بازارهای کشور پخش کند تا مردم بتوانند از نرم افزار شما استفاده کنند.خوب همه این کار هارا انجام دادین اگر بلی .پس شما می توانین ادعا کنین که یک برنامه نویس هستین . حالا که یک برنامه نویس شدین به همین نرم افزار قانع نباشین .بشینین و چندتا دیگه نرم افزار خوب جالب و باکارایی بالا بنویسید تا حدی که شما چندین نرم افزار به ثبت برسانین و اون موقع است که باید بگوییم که شما آدم معروفی می شوین و این معروفیت شما باعث فرستادن دعوت نامه از شرکت های مختلف برای شروع به کار .خوب حالا شما اگرهمه این مراحل را گزرانده باشید باید دوباره علم یا همان سطح یاد گیری خود را بالا ببرید تا علوم دیگر را هم یاد بگیرین من نمی گویم فقط برنامه نویسی را با نرم افزار برنامه نویسی ویژوآل بیسیک خلاصه کنید نه باید زبان های برنامه نویسی های دیگری را هم یاد بگیرین تا یک برنامه نویس کامل شوید.تابرای کشور خودتان یک افتخار شوید.
ممنون از اینکه وقت خودتان را برای خواندن این مقاله صرف کره اید و انشاا...ه این مقاله برای شما مفید
واقع شده باشد

نویسنده:محمد طالبی

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
ty.taleby
در حال رشد
در حال رشد

1 شنبه 8 دي 1387 - 01:32
پاسخ بصورت نقل قول
اگر غلط ديكته اي ديدين بگذارين رو حساب وقت كم Question Question Question Question

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه 4 آذر 1385
تعداد ارسالها: 2069
محل سكونت: تهران

1 شنبه 8 دي 1387 - 02:17
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

اول نوری تند چشمان شما را اذیت می کنید . بعد از چند لحضه خودتان را در جایی می بینید که درب و دیوار آن سفید است. وپیرامونتان پر شده است از کد های برنامه نویسی.به دنیای برنامه نویسی خوش امدید .وقتی جلو تر می روید به دربی دیگر می ریسید این درب یکی از سخت ترین وقت گیر ترین درب است که بین درب های دیگر است .

شما بايد قبل از ماموران frenchman كليدساز را پيدا كنيد ! همه چيز برنامه نويسي شده حتي اختيار ! پس نگران نباش اگه قرار باشه در باز بشه در باز مي شه !!!

=================================================

ورود به دنياي برنامه نويسي راه ها و اهداف زيادي داره كه بستگي زيادي به خود فرد داره . شما راه و هدفي كه به احتمال زياد تجربه خودتونه گفتيد ...

نويسنده
پيغام
ty.taleby
در حال رشد
در حال رشد

1 شنبه 8 دي 1387 - 02:35
پاسخ بصورت نقل قول
هوممممممم
ميشه گفت بله تجربيات خودمه گفتم شايد ديگران به دردشان بخورد
به همين دليل اين مقاله را نوشتم
منظورتان از ماموران frenchmanچي هستش
منظور از شما اختيار خود آدمه يا اختيار ساخت يك نرم افزار
اگر اختيار خود ادمه كه بايد بگم من فكر نكنم درمورد اختيار خود انسان گفته باشم كه دردستان برنامه نوسي نه من گفتم به اختيارخودتان كه ايا مي خواهيد برنامه نويس شويد يا نه.اگر اختيار ساخت نرم افزار بله شما هيچ اختياري ندارين بلكه زبان برنامه نويسي به شما همچين اختيار مي ده شما كه يك انساني نيستين كه بتوانين درون خودتان كدنويسي كنين و بعد از كد نويسي خودتان كامپايلش كنين و بعد خودتان درون يك سي دي كنين را در بازار پخشش كنين فقط مراحل اخر دست شما هستش و مراحل اول دست نرم افزار برنامه نويسي.

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه 4 آذر 1385
تعداد ارسالها: 2069
محل سكونت: تهران

1 شنبه 8 دي 1387 - 02:51
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

منظورتان از ماموران frenchmanچي هستش
منظور از شما اختيار خود آدمه يا اختيار ساخت يك نرم افزار
اگر اختيار خود ادمه كه بايد بگم من فكر نكنم درمورد اختيار خود انسان گفته باشم كه دردستان برنامه نوسي نه من گفتم به اختيارخودتان كه ايا مي خواهيد برنامه نويس شويد يا نه.اگر اختيار ساخت نرم افزار بله شما هيچ اختياري ندارين بلكه زبان برنامه نويسي به شما همچين اختيار مي ده شما كه يك انساني نيستين كه بتوانين درون خودتان كدنويسي كنين و بعد از كد نويسي خودتان كامپايلش كنين و بعد خودتان درون يك سي دي كنين را در بازار پخشش كنين فقط مراحل اخر دست شما هستش و مراحل اول دست نرم افزار برنامه نويسي.

نه دوست من
با خوندن اون جملات ياد فيلم ماتريكس افتادم و كمي از توهماتم رو نوشتم ! جدي نگيرشون !

در مورد مقاله هم ممنون و اين هم مسير و هدف من :

در دوران تحصيل خيلي به رياضي علاقه داشتم و اون رو بدون هدف دوست داشتم ! كم كم كه بزرگ شدم ديدم براي دوست داشتن بايد هدف وجود داشته باشه پس كم كم رياضي رو رها كردم ! ولي رياضي ورزش مغز هستش و كار خودش رو كرد ...
البته چند باري هم سمت برنامه نويسي رفتم ولي به همون دليل بي هدف بودن كه گفتم رهاش كردم .
چند سال پيش با اين سايت آشنا شدم و ديدم كه براي برنامه نويسي هدف پيدا كردم ! و اين هدف من رو به سمت برنامه نويسي بازي كشوند ( رياضياتي كه در دوران تحصيل خوندم خيلي به من در اين مسير كمك مي كنه ) . البته هنوز در ابتداي راه هستم ولي مسير و هدفم مشخصه ...

نويسنده
پيغام
ty.taleby
در حال رشد
در حال رشد

1 شنبه 8 دي 1387 - 16:56
پاسخ بصورت نقل قول
چقدر خوب كه شما از توهمات ذهني خودتان استفاده مي كنيد
حالا كه شما از خودتان بيشتر گفتين من هم مي گوييم
من اول به دنبال نجوم رفتم كه خيلي برايم جالب نبود و بعد به دنبال علوم فناوري اطلاعات رفتم حتي تا كارداني هم پيشرفتيم ولي از دانشگاه خارج شدم و اين حرفه كامل اموختم تا حدي كه از آموزشگاه هاي معتبري خارج از كشور مدرك دارم منظورم MCA,MCP,MCSE,MCBDA,CCLP,CCLN,CCN,واگر كسي اين مدارك را داشته باشه
از مهندسين مايكروسافت حساب ميشه مي توانين درمورد اين مدارك تحقيق كنين
وبعدازاينكه تمام مدارك بالا را گرفتم حتي قبل از آن من مادساز بودم ولي با دوستي بازيساز آشناشدم شما ها ميشناسينش ولي از گفتن نامش معذورم بعد از اون بيشتر به يازيسازي روي آوردم اول از انجين دارك بيسيك شروع كردم و بعد آن ريل و بعد سي 4بعد با سندباكس ولي با هركدام چند ماهي سروكله زدم ولي بعد يك انجين براي خودم انتخاب كردم كه ديگه با ان نجين كار كنم و با انجين كراي انجين1كار كردم كه خيلي عالي بود.وبعد از آن وارد دانشكده صداوسيما شدم مهندسي بازي هاي رايانه اي.وبعد از كار با انجين را گذاشتم كنار وبه دنبال گيم پلي نويسي رفتم كه فعلا در اين زمينه تحقيق مي كنم.اينها را گفتم كه بدونن من فقط برنامه نويسي علاقه ندارم
من اين حرف پايين را همه جا مي زنم
صاپب تبريزي مي گه:اگه من بلندشم و تو بلندشي ديگران بلند مي شوند ولي اگر من بشينم و توهم بشيني ديگران هم مي نشينند پس همه ماها بلند شيم تا همه ديگران هم بلندشند.اگر من يا شما ها اين علم را بيشتر گسترش دهيم ديگران هم مي توانند
بزرگترين آرزوي من اينكه روزي با تفكراتم با تواناييهايم با شما دوستان علم و صتعت بازيسازي را در تمام ايران گسترش دهيم.
Laughing TY

ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011