Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> انتقادات و پیشنهادات -> <<<<<انمیشن>>>>>

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2  بعدي

<<<<<انمیشن>>>>>
نويسنده
پيغام
JOKER 3000
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 5 شنبه 12 شهريور 1388
تعداد ارسالها: 23
محل سكونت: جهنم

4 شنبه 1 مهر 1388 - 12:52
پاسخ بصورت نقل قول
سلام علیکوم بر همه اساتید

بچه ها ازهمه چی صحبت کردیم ولی از انمیشن چیزی نگفتیم

همینطور که میدونید یک بازی که گرافیک وبرنامه نویسی خوبی داشته باشه ولی انمیشن خوبی نداشته باشه (منظورم حرکت کاراکتراست)

این بازی یک جوریه بدرد نخور یا ضایع است .

تا اونجای که من میدونم برای سخت حرکت کاراکتر به دستگاهای نیاز دارد. ولی خرید اینها درتوان ما نیست.

پس اگه ممکن است هرکسی یک انمیشن کاراکتر یا هرچیز دیگری را درسایت قراربدهد <<< البته با اجازه مدیر سایت >>> Question

یا اینک استاد علی ، بی زحمت یک بسته ای که انمیشن (((.راه رفتن.شلیک کردن.نشستن.درازکشیدن.مردن(دور ازجون).سوار ماشین شدن .و...)))

را در فروشگاه سایت قرار بدهید تا ما استفاده کنیم !!!! Surprised

سپاسگزارم Embarassed

نويسنده
پيغام
nimaprofessionalism
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 12 تير 1387
تعداد ارسالها: 510
محل سكونت: جی میل

4 شنبه 1 مهر 1388 - 16:41
پاسخ بصورت نقل قول
""تا اونجای که من میدونم برای سخت حرکت کاراکتر به دستگاهای نیاز دارد. ولی خرید اینها درتوان ما نیست. ""
Shocked
خوب از برنامه max یا maya برای ساخت کراکتر یا انمیشن کردن اون استفاده میشه.همه یکی از این دو برنامه را بر روی کامپیوتر خود دارنید. Wink

سایت اعتراض به وضعیت اینترنت

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

4 شنبه 1 مهر 1388 - 21:20
پاسخ بصورت نقل قول
JOKER 3000, خوب عزیز جون این ها رو با Motion Capture شبیح سازی می کنن دیگه.
خودشون که نمیان فریم فریم حرکات رو بسازند که تازه به اون خوبی هم در نمیاد. والا من از قیمت و تجهیزات Motion Capture خبر ندارم ولی تا اونجا که دیدم چند تا حس گر وسل می کنن به نقاط کلیدی بدن و کلا هر جا رو که به بخوان بگیرن بعد آدم حرکت می کنه این حرکات توی نرم افزار کامپیوتر ضبط میشه. Surprised

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
nimaprofessionalism
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 12 تير 1387
تعداد ارسالها: 510
محل سكونت: جی میل

4 شنبه 1 مهر 1388 - 21:34
پاسخ بصورت نقل قول
MahanGM نوشته:
JOKER 3000, خوب عزیز جون این ها رو با Motion Capture شبیح سازی می کنن دیگه.
خودشون که نمیان فریم فریم حرکات رو بسازند که تازه به اون خوبی هم در نمیاد. والا من از قیمت و تجهیزات Motion Capture خبر ندارم ولی تا اونجا که دیدم چند تا حس گر وسل می کنن به نقاط کلیدی بدن و کلا هر جا رو که به بخوان بگیرن بعد آدم حرکت می کنه این حرکات توی نرم افزار کامپیوتر ضبط میشه. Surprised

منکه نمی فهمم در مورد چی حرف میزنید یعنی منظور این دوستمون را متوجه نشدم Shocked Exclamation Confused

سایت اعتراض به وضعیت اینترنت

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Pswin
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: جمعه 29 دي 1385
تعداد ارسالها: 261
محل سكونت: پشت کامپیوترم

4 شنبه 1 مهر 1388 - 23:35
پاسخ بصورت نقل قول
خوب Montion capture یعنی ضبط کردن حرکت. اصولا توی این حالات هشت تا دوربین ( دوربینی که اشعه ماورا بنفش رو میگیره) رو با زوایای خاصی قرار میدن و یکسری المت که تولید کننده ماورا بنفش هستش رو به بدن نصب می کنن. این المنتها به مفصلها متصل میشن ( یا جاهای کلیدی) که حداقل تعداد اونها برای تشخیص باید 16تا باشه. حالا وقتی طرف شورع به زاهرفتن میکنه دوربینها موقعیت المنتها رو تشخیص میدن و اونها رو ضبط میکنن. بعد از اینکارها این موقعیت ها رو به انیمیشنها اسکلتی داخل برنامه های مثل مکس میدن که حرکت رو روی کاراکتر شبیه سازی کنه.
این روش میتونه توی ضبط انیمیشن سناریو بازی و یا حرکات پیچیده بدن استفاده بشه ( مثل حرکت فوتبالیستها).
قیمت المنتها زیاد نیستش اما قیمت دوربین ها سر به فلک میکشه. روشها دیگه ای هم برای اینکار وجود داره. که میشه به روشها مکانیکی ( سنسورها حساس به حرکت و یا پیچ و مهره) و یا روشها مغناطیسی استفاده کرد که ارزونتر تموم میشه اما هیچ کدوم دقت کافی رو ندارن. (یعنی به اندازه روش اول دقت ندارن)

چند عکس:
لباس مکانیکی:
http://www.comp.nus.edu.sg/~cs5245/images/gypsy-mocap.jpg
سنسورها حساس به حرکت:
http://img.zdnet.com/techDirectory/_MOTION.GIF
روش نوری ( بدون بهره گیری از ماوراء بنفش)
http://www.cs.berkeley.edu/b-cam/Papers/Kirk-2005-SPE/Images/figure1.gif
روش معمول ( استفاده از ماورا بنفش):
http://www.artisticwhim.com/blog/media/polar-mocap.jpg
http://sitemaker.umich.edu/pavelka/files/cunningham-dance.jpg
نتیچه نهایی:
http://pic.leech.it/images/4cfafactivemark.png

و دست آخر:
توی ایران استادیو هایی هستند که برای motion capture میشه اونها رو کرایه کرد.

سمینار تخصصی بازی سازی و گرافیک کامپیوتری (یکشنبه 29 آذر 1388 - 9:30 صبح تا 13 بعد از ظهر ):
http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=28
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
ashkan_203
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 5 شنبه 9 آذر 1385
تعداد ارسالها: 794
محل سكونت: همه جای ایران سرای من است

5 شنبه 2 مهر 1388 - 08:31
پاسخ بصورت نقل قول
ولي براي كساني كه مستقل كار مي كنند موشن كپچر يه آرزوست.
روش جايگزينش يه برنامه كامپيوتري است به اسم charachter shop كه مدل مورد نظر رو بهش مي دي و حركت هايي كه مي خواي رو بهت مي ده مثلا راه رفتن و پريدن و ...

آی گیمز
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
JOKER 3000
کاربر جدید
کاربر جدید

5 شنبه 2 مهر 1388 - 10:45
پاسخ بصورت نقل قول
آفرین Pswin PDT_014 منم همینو میگم مثلا یک کاراکتر این نمایش رو بازی کنه یا مثلا در

بازی ، کاراکتر سوار موتور یا ماشین یا پیاده بشه اینها همه انیمیشن هستن دیگه!!! Shocked

فقط با 3D MAX نمیشه این حرکاتو فریم به فریم درست کرد . چون درست در نمیاد.

مگر با نرم افزار مخصوص این کار که یکشو ashkan_203 PDT_018 گفت؟

آیا نرم افزارهای دیگری هم هستن؟؟؟؟؟؟

نويسنده
پيغام
توسعه نویس
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 2 شنبه 28 آبان 1386
تعداد ارسالها: 41
محل سكونت: تهران

5 شنبه 2 مهر 1388 - 13:17
پاسخ بصورت نقل قول
من در این مورد چند سال پیش فکر می کردم که چطور میشه ساخت. روشش رو تقریبا بلدم. ولی نمیدونم برای دوربین و المانهای نوری باید از چی استفاده کرد. مثلا آیا میشه بجای ماوراء بنفش از مادون قرمز استفاده کرد؟ دوربینهای مادون قرمز در ایران با قیمت مناسب پیدا میشوند. برای مادون قرمز هم LED های مناسب وجود دارد. میشه از چهار دوربین هم برای گرفتن مختصات استفاده کرد. من قبلا به استفاده از نورهای رنگی فکر میکردم. ولی فکر کنم استفاده از مادون قرمز بهتر باشه. بقیه کار رو الگوریتم های نرم افزار کپچر گیر انجام میده.
3DMax هم احتمالا امکاناتی برای انتقال کپچرها به اسکلت مدل داره. Rolling Eyes
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
JOKER 3000
کاربر جدید
کاربر جدید

5 شنبه 2 مهر 1388 - 13:39
پاسخ بصورت نقل قول
آقای توسعه نویس جون PDT_018 یعنی شما این کارو کردین

منظورم اینه که شما یک نمایش درست کردین

سوال دیگم اینکه بطور کلی چقدر هزینه داره که این دستگاهارو بخری ؟؟؟ PDT_001

نويسنده
پيغام
Pswin
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: جمعه 29 دي 1385
تعداد ارسالها: 261
محل سكونت: پشت کامپیوترم

5 شنبه 2 مهر 1388 - 15:35
پاسخ بصورت نقل قول
توسعه نویس نوشته:
من در این مورد چند سال پیش فکر می کردم که چطور میشه ساخت. روشش رو تقریبا بلدم. ولی نمیدونم برای دوربین و المانهای نوری باید از چی استفاده کرد. مثلا آیا میشه بجای ماوراء بنفش از مادون قرمز استفاده کرد؟ دوربینهای مادون قرمز در ایران با قیمت مناسب پیدا میشوند. برای مادون قرمز هم LED های مناسب وجود دارد. میشه از چهار دوربین هم برای گرفتن مختصات استفاده کرد. من قبلا به استفاده از نورهای رنگی فکر میکردم. ولی فکر کنم استفاده از مادون قرمز بهتر باشه. بقیه کار رو الگوریتم های نرم افزار کپچر گیر انجام میده.
3DMax هم احتمالا امکاناتی برای انتقال کپچرها به اسکلت مدل داره. Rolling Eyes

من هم یه پروژه برای یک جا کار کردم که اونها داشتن لباس ( با حسگر حرکت) رو میسواختن. ظاهرا کاربردش نظامی بودش ولی چیزی بهم نمی گفتن.

در مورد دوربینها باید بگم شاید تو دید اولیه چهار تا کافی باشه اما اگر دقت کنی متوجه میشی که اگر عظلات هم دیگه رو بپوشونن به تعداد بیشتری نیاز هستش. اگر پردازش تصویرت هم قوی باشه میتونی همینکار رو با ledها معمولی هم انجام بدی ولی اون موقع حتما باید رنگ لباس و محیط اطراف مخصوص باشه. اما این تازه یه طرف قضیه هستش. چه جوری میخوای با 4 تا دوربین کپچر و پردازش تصویر رو با حداقل فریم ریت 60 انجام بدنی؟؟!!!

سمینار تخصصی بازی سازی و گرافیک کامپیوتری (یکشنبه 29 آذر 1388 - 9:30 صبح تا 13 بعد از ظهر ):
http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=28
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011