Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> ساخت بازی با نرم افزار Unity -> سوال و جواب ( يونيتي )

ارسال يك موضوع جديد   اين انجمن قفل شده است شما نمي توانيد نامه جديدي ارسالي كنيد يا به نامه اي پاسخ دهيد و يا اينكه آنها را ويرايش كنيد. ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3 ... 70, 71, 72, 73  بعدي

نويسنده
پيغام
miladigs
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 24 ارديبهشت 1388
تعداد ارسالها: 435

1 شنبه 16 اسفند 1388 - 11:52
پاسخ بصورت نقل قول
1-چه جوري ميشه يك اسكريپت كه متعلق به يك شي ديگه هست رو از توي يه اسكريپت ديگه فعال يا غير فعال كرد و به متغيرهايه اون دسترسي داشت؟
2-مي خوام وقتي كليد space رو زدم منوهام ظاهر بشه بازي ايست كنه و و وقتي دوباره زدم برگردم به بازي.
ممنون.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Unity3D
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 2 شنبه 23 آذر 1388
تعداد ارسالها: 1034

1 شنبه 16 اسفند 1388 - 14:42
پاسخ بصورت نقل قول
miladigs,

1- کدها رو تو نت پد نوشتم ( ممکنه حروف کوچیک با بزرگ اشتباه نوشته باشم ... خودت اصلاح کن )
كد:

public GameObject otherobject;
private Script2 otherscript;

void Start() {
   otherscript = (Script2)otherobject.GetComponent(typeof(Script2));
}

void Update() {
   otherscript.variable1 = 5f;

otherscript.enabled = false;
}

نقل قول:

2-مي خوام وقتي كليد space رو زدم منوهام ظاهر بشه بازي ايست كنه و و وقتي دوباره زدم برگردم به بازي.

منوها رو با چی ساختی ؟
اگه از تابع GUI ، میتونی یه متغییر بولین تعریف کنی ... کدهای مربوط به منو رو در حالتی که این متغییر true هست رندر کنی ...
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
miladigs
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

1 شنبه 16 اسفند 1388 - 15:17
پاسخ بصورت نقل قول
خدا خيرت بده.جواب داد.يعني بايد مي داد.
اما اين Typeof چی کارست؟چون من هم همین کد رو نوشته یودم اما اینو ننوشته بودم.چرا وقتي نباشه كد كارنمي كنه؟

ممنون از لطفت. Razz
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
miladigs
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

1 شنبه 16 اسفند 1388 - 17:31
پاسخ بصورت نقل قول
رنگ فونت و سايز رو چه جوري ميشه تويه تابع OnGUI تغییر داد؟مثلا برایه یه لیبل؟

ممنون.

مرجع معرفی،نقدوبررسی اپلیکیشن های موبایل
www.appreview.ir
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

1 شنبه 16 اسفند 1388 - 19:08
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
رنگ فونت و سايز رو چه جوري ميشه تويه تابع OnGUI تغییر داد؟مثلا برایه یه لیبل؟

سلام. اینکه تاپیک سوال و جواب به این صفحه رسیده از یه طرف خوشحال کننده و از یه طرف نگران کنندست. من الان داشتم یکسری سوالا رو نگاه می کردم که امین جان، مدیر تالار یونیتی، با حوصله بهشون جواب داده، ولی کار پیدا کردنشون فقط یک سرچ، یه تک سرچ، توی راهنمای نرم افزاره.

شما دوستای خوب من قراره بازی ساز بشین. این تالار برای وقتیه که واقعا توانایی های ذهنی خودتون اجازه استفاده از خلاقیت های بیشتر، کلک زدن (که تو ساخت بازی فراوان استفاده میشه) ، راه حل های جانبی و ... رو بهتون نمیده و بعنوان آخرین راه حل بهش مراجعه کنین و سوالتون رو بپرسین. اینطوری هم دلتون نمیسوزه، چون تلاشتون رو کردین، و هم اینکه بازی نهایی رو خودتون ساختین. اگه از اول همه چیزا رو با سوال و جواب بسازین که دیگه اسم خودتون رو نمی تونین بزارین طراح و سازنده.

@ Unity3d

امین جان نظرت چیه یه تاپیک جدید به موازات همین تاپیک داشته باشیم برای معرفی ایده ها و کار گروهی روشون؟ مثلا همکاری در ایجاد یک فیچر جدید، رفع بعضی باگهای ریز یونیتی که مسلما کسایی که باهاش زاید ور میرن از این باگ ها می بینن و مسایلی از این دست...

نويسنده
پيغام
Unity3D
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1 شنبه 16 اسفند 1388 - 21:54
پاسخ بصورت نقل قول
سلام

علی جان من با نظر شما 100% موافقم ...

در مورد ایده ای هم که دادید ، واقعا عالیه ... البته باز هم بستگی داره به استقبال و همکاری بچه ها ...
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
hamzehshabani
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: شنبه 16 شهريور 1387
تعداد ارسالها: 357
محل سكونت: استان گیلان

1 شنبه 16 اسفند 1388 - 23:18
پاسخ بصورت نقل قول
منم بعد از 1 سال اومدم و موافقم Very Happy

خدایا کمکم کن تا درهایی که به سویم میگشایی ندانسته نبندم و درهایی که به رویم میبندی به اصرار نگشایم. . .

آی دی من : Hamzeh_Shabani

سایت من : www.GameLab.ir

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
miladigs
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

2 شنبه 17 اسفند 1388 - 17:37
پاسخ بصورت نقل قول
علي جان سلام.
من تا حدي با نظر اولت مخالفم.بعد از اين كه اين پست رو خوندم يه سري به فروم يونيتي و چند فروم ديگه انداختم.ديدم اونها هم تقريبا به همين صورت هستن.و سوالها شون به همين صورته.و اين عجيب نيست.درسته جوابه خيلي از سوالها تويه راهنما هست ولي خيليها زبانشون قوي نيست و بازهم درسته كه اين هم مشكله خودشونه.اما خوب وقتي يه نفر ذوق داره كه زودتر مطالب رو ياد بگيره نبايد بهش بي اعتنايي كرد يا گفت برو خودت سرچ بزن.درست بر عكس اين مطلب تويه قوانين فرومه يونيتي هست كه ميگه اگه يه نفر سوالي پرسيد بهش نگيد برو تو گوگل سرچ كن و يا....و باز هم ميگه اگه مي توني جوابش رو بده.كه اين كارو اقا امين به خوبي و به صورت كامل انجام داده و دستش درد نكنه.

از طرفي هم با نطرت كمي موافقم اما اين سوالاتي كه بچه ها و من مي پرسيم چيزهايي هست كه بايد به عنوان اصول بلد باشيم يعني بدونيم مثلا فلان دستور هم وجود داره و يا فلان كارو ميشه اين جوري انجام داد و اطلاعات پايه انجين رو بدونيم . اين به يه نفر كه كمكمون كنه تا زودتر راه بيفتيم و به اون درجه خلاقيت كه مورد نظر شماست برسيم احتياج داره.اخه بدون داشتن اطلاعات كه نميشه خلافيت به خرج داد!!!
در ضمن اگه شما و دوستاني كه مهارت دارن بيان و يه اموزش ويديويي كامل و جامع درست كنن و خيلي از همين چيزهايه پايه رو توش اموزش بدين ديگه خيلي از همين سوالها پرسيده نميشه و همه سوالهايه پيشرفته تري رو مي كنن.و خيلي ها هم حاضرن اين مجموعه رو با هر قيمتي بخرن.و يه چيز ديگه تويه PD خداييش همين يه فروم هست كه خيلي فعاله!!!كه من خيلي از اين قضيه ناراحتم پس اجازه بديد كارشو بكنه.
ممنون.اميدوارم از نوشته هايه من ناراحت نشيد.
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Unity3D
مدیر انجمن
مدیر انجمن

2 شنبه 17 اسفند 1388 - 19:31
پاسخ بصورت نقل قول
miladigs, یه پیشنهاد ...
اگه میخوایی حرفه ای کار کنی :

اول برو زبان انگلیسیت رو قوی کن ... میدونم که میدونی برای یونیتی (و خیلی از نرم افزارهای دیگه ) منابع آموزشی انگلیسی چقدر بیشتر از منابع فارسی هست
شاید برای شروع بتونید به منابع فارسی تکیه کنید اما یکم جلوتر که برید متوجه میشید که چقدر سرعت یادگیریتون پایین می آد و بعضی موقع ها هم اصلا جواب نمیگیرید !!
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
miladigs
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

2 شنبه 17 اسفند 1388 - 19:48
پاسخ بصورت نقل قول
من در مورد زبان زياد مشكلي ندارم.مشكل من چيز ديگس.اينو واسه ديگران گفنم.در مورد اين نظر ي هم كه دادي موافقم.منبع انگليسي بهتره.به هر حال ممنون امين جان.ما مخلصيم.به خاطر شما باز هم مي رم زبان مي خونم.

مرجع معرفی،نقدوبررسی اپلیکیشن های موبایل
www.appreview.ir
ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   اين انجمن قفل شده است شما نمي توانيد نامه جديدي ارسالي كنيد يا به نامه اي پاسخ دهيد و يا اينكه آنها را ويرايش كنيد.    صفحه 71 از 73 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3 ... 70, 71, 72, 73  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011