Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> انتقادات و پیشنهادات -> یه سری حرف و یه سری پیشنهاد

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

متن زیر رو بخونین، نظراتتون رو تایپ کنین و رای هاتون رو داخل صندوق بندازین
موافقم
75%
 75%  [ 3 ]
مخالفم
25%
 25%  [ 1 ]
مجموع آراء : 4

یه سری حرف و یه سری پیشنهاد
نويسنده
پيغام
omid3098
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 2 شنبه 14 آبان 1386
تعداد ارسالها: 132
محل سكونت: كرج

2 شنبه 14 دي 1388 - 00:22
پاسخ بصورت نقل قول
میخواستم برای تاپیکی که درباره شروع یه مجله توسط اعضای فروم بود جواب بدم، دیدم حرفها گسترده تر از موضوع تاپیکه، اینجا گفتم.
هرچی فکر میکنم میبینم برای اسم Persian Designers این فعالیتی که الان توی فروم هست، خیلی کمه.. خیلی خیلی خیلی کمه.. یعنی طراحان پارسی فقط همین افرادن؟ همین 10-15 نفر؟
از همون مجله شروع میکنم.
از اونجایی که برای تائید هر قسمت از مجله نیاز به یه آدم متخصص در این زمینه هست، برای تائید هر کدوم از این بخش ها باید از این افراد متخصص استفاده بشه. که پیدا کردن این افراد به عهده علی آقاست. به عنوان مثال به نظر من آقای مجید اسماعیلی برای قسمت Zbrush مناسب ترین فردیه که میتونه توی ارتقاء سطح کاربرای PD یه جهش بزرگ به همراه داشته باشه.
که به بهتره به صورت رسمی از این افراد دعوت بشه که در PD عضو بشن، حتی با برنامه ریزی درست میشه براشون حقوق هم در نظر گرفته بشه. که پایین بیشتر توضیح میدم.
این کار نیاز به یه تحول عظیم در PD داره. تحولی که همه رو به حرکت وادار کنه. تحولی که بعد از اون به جای اینکه به طور متوسط روزی 7-8 تا کاربر بیان و فقط توی یه زمینه فعالیت داشته باشن، توی همه زمینه ها. از کد نویسی برای بازی تا ساخت مدل برای بازی ها یا و آموزشهای واقعا مفید از مبتدی تا حرفه ای با Max یا مایا و ... توی PD پیدا بشه.
ما توی ایران حرفه ای ترین آدم ها رو توی همه زمینه ها داریم. ولی بعضی از اونها هر کدوم توی یه فروم فعالیت میکن، بعضی های دیگه هم فقط تو فروم های خارجی فعالیت میکنن، و بعضی دیگه فقط مشغول به کار توی زمینه تخصصی شون هستن.
PD باید توی هر کدوم از این زمینه های یه همچین افرادی رو پیدا کنه و گلچینی از برترین ها رو برای هدایت بقیه در بالای هر بخش قرار یده.
میشه یه بخش آموزشی مثل سری های آموزشی درست کرد و آموزش های کارآمد رو اونجا فروخت (نه اینکه Tutorial های Gnomon یا بقیه ترجمه بشه چون اینجوری هم نونش حلال تره!، هم اعتبار PD رو بیشتر میکنه).
علی آقا به نظر من شما دیگه باید از فکر فی سبیل الله بودن PD بیاین بیرون و طوری برنامه ریزی کنین که به صورت هدفمند، به افراد بیشتری خدمات بدین. میتونین افراد متخصصی رو تربیت کنین و به شرکتهای بازی سازی معرفی کنین و از سمت این شرکتها حمایت بشین. و مطمئن باشین هم ثوابش بیشتره، هم سطحَ علمی و فنی، هم اعتبار PD.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
m_basij
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 19 شهريور 1388
تعداد ارسالها: 523
محل سكونت: داخل کد

2 شنبه 14 دي 1388 - 12:14
پاسخ بصورت نقل قول
اقا من هم موافقم هم نه !!!!!! چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟
چون باید سایت فی سبیل الله باشه و در کنارش کار های جانبی شه که همه رو جمع کنه . می تونیم مقالات خیلی خوبی از اموزشات نرم افزار ی درست کنیم . مثلا : اموزش جامع 3dmax رو همه با هم اون قسمت هایش که همه بش نیاز دارن و خیلی سوال می شه رو توضیح می دهیم و به طور کامل و مفید و یا مثلا همین یونیتی رو می شه طی اموزشات پشت سر هم با همکاری همه اموزش بدیم چه جوری؟؟!!!! هان . اول ما میام اموزش می دیم که چه جوری کاراکترشون رو بسازن و ... بعد بایرن تو انجین بر نامه نویسی کنند بازی رو پیشرفتش بدن و ... در ضمن ما می تونیم مجله رو تصویری هم بکنیم . چه ایرادی داره .اما همه باید تلاش کنند . خوب در عوض اونوقت می تونیم مطالب رو قیمت گزاری کنیم چون دیگه مجلس و اونوقت یک پولی هم جمع می شه که اون دیگه بستگی به تصمیمات رئیس داره که به هر کی چقدر برسه . مثلا می تونه به تعداد مطالب چاپ شده باشه . هم برای سایت خوب می شه و هم هنر مندان ما یک پولی در میارن و هم همه می دونند که نیازی نیست هی برن و اونور تا یک مطلب بدرد بخور پیدا کنند . مجله رو هم می تونیم به دو صورت الکترونیکی و هم به صورت چاپ شده ارائه بدیم . مثلا چاپیش 4000 تومان و الکترونیش 500 . که فکر کنم الکترونیکی بهتره چون در این صورت همه می تونند راحت هر ماه وصل شند اینتر نت و دو سه دقیقه ای اون رو بدست بیارن . برای حسابشم راهای زیادی هست مثل ایجاد حساب در سایت براشون .
به هر حال فکر خوبیه و موافقم

نويسنده
پيغام
omid3098
بازی ساز
بازی ساز

2 شنبه 14 دي 1388 - 13:19
پاسخ بصورت نقل قول
یه نکته برای مدیریت منابع:
"خوب خرج کن تا خوب پول دربیاری تا خوب خرج کنی..."
مطمئنا هرچقدر توی این زمینه سرمایه گذاری بشه،(البته سرمایه گذاری حساب شده) هم بازگشت سرمایه و هم پیشرفت رو به همراه داره.
یه مطلب دیگه، "به جای اینکه به کسی یه دریا پر از ماهی بدی، بهش ماهیگیری یاد بده." (با اونی که قبلا شنیده بودین فرق داره! و هدف همین جمله ست نه اون.)
خود من هم نه تخصصشو دارم، نه وقتشو دارم، نه چشمم به دنبال پوله. خدا رو شکر هم کارم رو دارم هم وقتم به اندازه کافی پره.
پس فکر نکنین هدفم از این پیشنهاد، از آب گل آلود ماهی گرفتنه.

نظر سنجی رو برای این به تاپیک اضافه کردم که مدیریت فروم از نظر بقیه بچه ها با خبر بشن.
تصمیم نهایی با مدیریته و هدفی که از ساخت این پورتال داشتن، یا هدفی که میخوان داشته باشن.

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

2 شنبه 14 دي 1388 - 17:56
پاسخ بصورت نقل قول
امید عزیز،

اول ممنونم ازت که وقت گذاشتی و این پیشنهادات قشنگ رو نوشتی. دوم اینکه نظرات شما رو خوندم و با بیشترشون بطور کامل موافقم. در واقع اینایی که گفتید ایده آل هایی هست که باید سعی کنیم بهشون برسیم، ولی تا بحال تلاشی براشون نشده. همین که الان این مسایل مطرح میشن، خودش امیدوار کنندست که بتونیم به سمت این اهداف حرکت کنیم.

کارایی که فرمودید نیاز به تحول عظیم ندارن. کافیه یه برنامه تعیین بشه و بر اساس اون برنامه جلو بریم. همین جلو رفتن کافیه که یواش یواش به تحول برسیم. بنابراین در مورد فرمایشات شما:

1. من بشخصه از تمامی دوستانی که تمایل به همکاری با مجموعه ی طراحان پارسی دارن، دعوت می کنم پیشنهاداتشون رو برای بنده ارسال کنن. طراحان پارسی دست تمام دوستانی که توانایی بر عهده گرفتن بخشی از مسئولیت های مدیریتی و آموزشی رو دارن رو با قدرت می فشاره. لطف کنین و مختصری از خودتون، تجربیاتتون، خصوصا در زمینه بازی و اگه نمونه کاری هم هست ارائه کنید تا بتونیم همکاری رو شروع کنیم.

2. اگه کسی رو می شناسید که می تونه به ما کمک کنه، حالا در زمینه ی آموزش یک مبحث خاص و یک نرم افزار باشه یا اینکه کلا در زمینه ی بازی سازی باشه، بازم خوشحال میشیم افتخار همکاری داشته باشیم.

3. امکانات سایت، از مقالات گرفته ، تا دسترسی به انجمن های سایت، کماکان رایگان باقی می مونه. نیاز به پرداخت مبلغ برای عضویت پرمیوم نیست و دسترسی به انجمن های سایت و مطالعه پست ها هم برای تمامی میهمانان آزاده.

4. با آپگرید موفقی که روی سرور طراحان پارسی داشتیم، فشار عصبی که روی ما بود، واقعا کم شد. الان می تونیم سراغ ایده های جدید و عملی کردنشون بریم. ایده هایی که تا قبل از این امکان اجراشون وجود نداشت. از جمله ی این ایده ها، فراهم کردن امکانات خاص، برای مدیران انجمن و کلیه کسانیه که به جریان تولید محتوای آموزشی در طراحان پارسی کمک می کنن. این امکانات می تونه شکلای مختلف داشته باشه. ضمنا از ایده های دوستان هم استقبال می کنیم.

5. در مورد اهداف و چشم اندازهای سایت، میشه خدمات غیر آموزشی سایت رو بصورت حرفه ای ارائه کرد. ما مدتیه داریم به راههای وارد شدن به این قضیه فکر می کنیم و خوشبختانه اقدامات خوبی هم در این زمینه داره انجام میشه. ایشالا در آینده نزدیک تغییراتی رو در این زمینه در pd شاهد خواهیم بود.

6. در مورد مجله هم نظرم بر این هست که یه مجله ثابت ماهیانه داشته باشیم که جدیدترین رویدادهای بازی سازی ایران، بازی های مستقل ساخته شده با شات و لینک دانلود، سایتهای خوب فعال در زمینه بازی و بازی سازی، و همچنین اعضای فعال تو این زمینه رو گلچین و معرفی کنه. تعداد صفحات این ماهنامه خیلی مهم نیست. مهم اینه که هر ماه منتشر بشه. مثلا میتونه یه ماه 4 صفحه و یه ماه 40 صفحه باشه. برای استارت خوردن این قضیه هم کافیه یه تاپیک تشکیل بشه و کسایی که علاقمند به همکاری هستن اعلام آمادگی کنن. اونوقت تعیین وظیفه صورت می گیره و هر کس کار خودش رو انجام میده و میشه جوری اینکارو انجام داد بدون فشار و تنش این قضیه انجام بشه. برای جبران زحمات اعضای دست اندرکار مجله pd هم راهکارهای خوبی دارم که ایشالا اگه تیم تشکیل شد بطور خصوصی با اعضای تیم در میان می ذارم.

نويسنده
پيغام
m_basij
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

2 شنبه 14 دي 1388 - 18:08
پاسخ بصورت نقل قول
سلام . سلام سلام .
واقعا اقا علی خوبه . منم تا بتونم کمک می کنم . البته قبلا هم گفتم . فکر کنم بهتر باشه بچه ها تو همون پست مجله که تازه راه اندازی شده بگن که چی ازشون برمیاد تا با هم کارو شروع کنیم . اقا علی هم که دل منو واقعا شاد کردن . قم قصه پشتیبانی هم نیست .
http://www.persian-designers.com/forum/viewtopic.php?p=54620#54620
اقا بی زحمت سریع تر بگید کیا هستن تا کارو سریعتر شروع کنیم .

نويسنده
پيغام
omid3098
بازی ساز
بازی ساز

2 شنبه 14 دي 1388 - 18:53
پاسخ بصورت نقل قول
فکر میکنیم این فراد بتونن سرپرستی بعضی از بخش ها رو به عهده بگیرن. (البته نه به صورت فی سبیل الله!)

ZBrush:
مجید اسماعیلی
محمد مدرس
علی جلالی

3Ds Max:
سیروس پور لطیفی

Concept Art:
احسان دباغی
مهرداد ایسوند

Maya:
مرتضی نجفی

-----------------
یه مطلب خیلی مهم دیگه:
من تا حال تبلیغ Persian Designers رو تو هیچ سایت، فروم، یا بلاگ دیگه ای ندیدم..
امیدوارم برای تبلیغات هم برنامه ریزی ای کرده باشین. Razz

نويسنده
پيغام
m_basij
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

3 شنبه 15 دي 1388 - 18:39
پاسخ بصورت نقل قول
در مورد ساخت انجین هم دوست خوبمون حمید موسوی اینم شمارش 09183504802

09360380994 .فکر کنم قبول کنه اگه اقا علی ازش دعوت کنه . در ضمن موتور SHM3DEngine رو هم نوشتن.

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011