Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> معرفی نرم افزار های ساخت بازی -> این بازیا رو با چه انجینی نوشتن ؟

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

این بازیا رو با چه انجینی نوشتن ؟
نويسنده
پيغام
nene
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 3 شنبه 25 اسفند 1388
تعداد ارسالها: 3

3 شنبه 25 اسفند 1388 - 11:32
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
سوال من اینه که این بازی های 2 بعدی رو با چی نوشتن ؟

یکیش
world of goo
و دیگه :
max and the magic marker
http://wiimedia.ign.com/wii/image/article/102/1025798/max-the-magic-marker-20090917105831501.jpg[/img]

[/img]
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

3 شنبه 25 اسفند 1388 - 13:12
پاسخ بصورت نقل قول
WOG با Open Dynamics Engine ساخته شده که بخش عمده ی شبیه سازی فیزیک دو بعدی بازی رو به دوش می کشه. اما کلا در جواب سوال شما باید گفت که این بازی ها رو توی هر نرم افزاری میشه ساخت. منتها توی یکسری از نرم افزارها، بعضی کارها را راحت تر میشه انجام داد و توی بعضی از نرم افزارها هم بعضی کارها رو نمیشه درست مطابق نمونه انجام داد.

شما اگه توی یک نرم افزار/شاخه عمیق بشین، می تونین هر سبکی که دلتون بخواد کار کنین. منظورم اینه که ابزار اولویت اول نیست، بلکه توانایی های شماست که اولویت اوله.

نويسنده
پيغام
nene
کاربر جدید
کاربر جدید

3 شنبه 25 اسفند 1388 - 13:17
پاسخ بصورت نقل قول
Ali نوشته:
WOG با Open Dynamics Engine ساخته شده که بخش عمده ی شبیه سازی فیزیک دو بعدی بازی رو به دوش می کشه. اما کلا در جواب سوال شما باید گفت که این بازی ها رو توی هر نرم افزاری میشه ساخت. منتها توی یکسری از نرم افزارها، بعضی کارها را راحت تر میشه انجام داد و توی بعضی از نرم افزارها هم بعضی کارها رو نمیشه درست مطابق نمونه انجام داد.

شما اگه توی یک نرم افزار/شاخه عمیق بشین، می تونین هر سبکی که دلتون بخواد کار کنین. منظورم اینه که ابزار اولویت اول نیست، بلکه توانایی های شماست که اولویت اوله.

ممنون . اما در مورد اون بازی دومی که تصویرشو گذاشتم و فیزیک سبکتری داره هم میشه بگین چه انجینی مناسب تره ؟

مساله سر اینه که من فعلا توی هیچ کدوم از این انجین ها هیچ توانایی ندارم و قصد شروع به یادگیری رو دارم . اما چیزی رو می خام یاد بگیرم که این سبک بازی ها رو بسازه (نه سه بعدی و ...)
یعنی از لحاظ توانایی من همه ی انجین ها در یک اولویت ان برام (چون تو هیچی تخصص ندارم) فقط می خام بدونم برای این بازیها کدوم انجین بهتره که برم سراغش
ممنون
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Unity3D
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 2 شنبه 23 آذر 1388
تعداد ارسالها: 1034

3 شنبه 25 اسفند 1388 - 14:17
پاسخ بصورت نقل قول
nene, خب برای شما فکر کنم همون Game Maker مناسب باشه ... کار کردن باهاش خیلی راحت و آموزش های انگلیسی و فارسیش هم توی همین سایت قسمت مقالات هست ...
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
nene
کاربر جدید
کاربر جدید

3 شنبه 25 اسفند 1388 - 14:30
پاسخ بصورت نقل قول
Unity3D نوشته:
nene, خب برای شما فکر کنم همون Game Maker مناسب باشه ... کار کردن باهاش خیلی راحت و آموزش های انگلیسی و فارسیش هم توی همین سایت قسمت مقالات هست ...

ولی من هر چی از گیم میکر دیدم گرافیک پایینی داشت ! یعنی چیزی در حد گرافیک این بازیایی که گذاشتم با گیم میکر ساخته نشده بود
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Fantasy.Gamer
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 2 شنبه 16 آذر 1388
تعداد ارسالها: 278
محل سكونت: کنار کامپیوتر

3 شنبه 25 اسفند 1388 - 15:20
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
با انجین یونیتی(سه بعدی) هم میشه دو بعدی ساخت
کاری نداره که
اگه سه بعدی یاد بگیری با یه تیر 2 نشون زدی
هم سه بعدی و هم دو بعدی رو یاد گرفتی
می تونی بیای تو فروم یونیتی خواسته هات رو بگی و مدیران عزیز بهت می گن که با یونیتی میشه یا نه.
http://www.persian-designers.com/forum/viewforum.php?f=50
نظر من بود Laughing

نويسنده
پيغام
eng1computer
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 5 شنبه 31 تير 1389
تعداد ارسالها: 13

3 شنبه 19 مرداد 1389 - 15:22
پاسخ بصورت نقل قول
براي ساخت بازي استاركرافت starcraft ساخته شركت billzard از چه انجيني استفاده شده است
مخصوصا استاركرافت 2 كه به تازگي وارد بازار بايد شده باشه ( Wink 5 مرداد)
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
مصطفي سپهريان
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: جمعه 24 آذر 1385
تعداد ارسالها: 1147
محل سكونت: تو يه فلش مموري دو گيگ

3 شنبه 19 مرداد 1389 - 16:07
پاسخ بصورت نقل قول
nene نوشته:
Unity3D نوشته:

ولی من هر چی از گیم میکر دیدم گرافیک پایینی داشت ! یعنی چیزی در حد گرافیک این بازیایی که گذاشتم با گیم میکر ساخته نشده بود

همونطور كه علي آقا گفتن به شما بستگي داره نه به انجينتنون (البته يه كمم به اون بستگي داره!)
بذاريد باز ترش كنم! من هم يه هندي كم دارم و شما هم يه هندي كم داري، من خلاقيت ندارم ولي شما داري. شما مي توني فيلم هاي كوتاه (از اين جشنواره اي ها! Wink ) بسازي خيلي خوب ولي من نه!
بگذريم...
در مورد گرافيك:
1- بازي دردسر هاي همستر آقا فرهود رو ديديد؟ من كه سالها قبل و بعد از ديدن اون بازي هيچ بازي دوبعدي به اون جذابيت و زيبايي نديدم! (خيلي دلم رو برد!)
2- به عنوان بهترين مثال مي تونم جناب آقا مرتضي (Mory) رو معرفي كنم كه با استفاده از گيم ميكر بازي ساخت كه در فروم سايت اصلي گيم ميكر هيچ كس باور نمي كرد! حتي يادمه تاپيكشو بستن و گفتن دروغ مي گي! Confused

بگذريم:

در كنار گيم ميكر كه دوستان معرفي كردن بنده هم TGB رو بهتون معرفي مي كنم ولي نسبت به گيم ميكر افراد كمتري كار كردن و در نتيجه منابع (بخصوص فارسي) درش كمه! بايد روي پاي خودتون وايستيد!
اطمينان ميدم TGB همونه كه ميخواي ولي لايسنسش از گيم ميكر گرونتره! زبانش (اگه بشه اسمشو گذاشت زبان) از GML سخت تره (ولي شباهت زيادي به C/C++ داره) و محيطش از گيم ميكر جذابتره!
هر دو رو امتحان كنيد ببينيد كدوم به دلتونه Arrow

در ضمن در زمينه ساخت بازي هاي دو بعدي ميتونيد از Pygame (پايتون و SDL) و خود SDL هم استفاده كنيد. (پيشنهاد نمي كنم! فقط گفتم كه نگيد نگفت!)
موفق باشيد

نقل قول:
سلام
با انجین یونیتی(سه بعدی) هم میشه دو بعدی ساخت
کاری نداره که
اگه سه بعدی یاد بگیری با یه تیر 2 نشون زدی
هم سه بعدی و هم دو بعدی رو یاد گرفتی
می تونی بیای تو فروم یونیتی خواسته هات رو بگی و مدیران عزیز بهت می گن که با یونیتی میشه یا نه.
http://www.persian-designers.com/forum/viewforum.php?f=50
نظر من بود Laughing

بله دوست عزيز با تموم انجين هاي سه بعدي ميشه بازي هاي دو بعدي ساخت! كسي منكرش نميشه ولي وقتي اين دوستمون مي خواد (فقط) روي بازي هاي دو بعدي كار كنه چرا خودش رو الكي به زحمت بندازه! (و اينكه تازه اين انجين هاي مختص دوبعدي هم نيستن و خيلي كارها كه توي انجين هاي دو بعدي به راحتي انجام ميشه اينجا سخت تره!)
مثل اينه كه به ايشون بگيد برو دايركت ايكس رو كامل يادبگير و بعد از دوبعديش استفاده كن! خوب براي دوبعدي (صرفاً دو بعدي) SDL هم وجود داره كه خيلي راحت تره! درسته؟
بنده به شدت به اين دوستمون پيشنهاد مي كنم كه اين كار رو نكنه!
مثلاً اگر قراره ساخت يه ميني گيم خيلي ميني در گيم ميكر 15 دقيقه طول بكشه توي يونيتي 1.5 ساعت طول ميكشه (و حتي بيشتر!)
هر چيزي براي كاريه! Wink
موفق باشيد

نويسنده
پيغام
مصطفي سپهريان
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: جمعه 24 آذر 1385
تعداد ارسالها: 1147
محل سكونت: تو يه فلش مموري دو گيگ

3 شنبه 19 مرداد 1389 - 16:19
پاسخ بصورت نقل قول
E!
حالا كه تاريخ پست رو نگاه مي كنم ميبينم مال اسفنده! Wink عجب سوتي دادم ها! (البته تقصير من نيست! eng1computer كه پيام داد من ديگه تاريخ پست اول رو نديدم!)
به هر حال باشه تا ديگران استفاده كنند! Question

نويسنده
پيغام
eng1computer
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 5 شنبه 31 تير 1389
تعداد ارسالها: 13

4 شنبه 20 مرداد 1389 - 12:23
پاسخ بصورت نقل قول
شما كه پير اين كارا هستين نبايد پيام هاي گذاشته شده رو كامل بخونين تو پيامم نوشتم كه تاپيك قديميه
در ضمن جواب سوال من رو نمي دونين؟
نقل قول:

براي ساخت بازي استاركرافت starcraft ساخته شركت billzard از چه انجيني استفاده شده است
مخصوصا استاركرافت 2 كه به تازگي وارد بازار بايد شده باشه ( 5 مرداد)
ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011