Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> ساخت بازی با نرم افزار Unity -> کرایسیس در یونیتی

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3  بعدي

نويسنده
پيغام
m_basij
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 19 شهريور 1388
تعداد ارسالها: 523
محل سكونت: داخل کد

شنبه 7 فروردين 1389 - 16:09
پاسخ بصورت نقل قول
Unity3Dممنونم
خوب فکر کنم بهتر بود اینها همچین فکری نمی کردند و این کارو نمی کردند ، چون اگه دقت کنید گرافیکش خیلی خیلی از اون کمتره و اینجوری مقایسه ها باعث میشه یک انجین ارزشش بیشتر بشه و یک انجین قدرتش کمتر تو چش بخوره . حد اقل باید از یک بازی استفاده می کردن که وقتی تو یونیتی میاد گرفیکش 360 درجه تفاوت نداشته باشه.
البته از نظر شبیه سازی اون خوب بود.

نويسنده
پيغام
Unity3D
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 2 شنبه 23 آذر 1388
تعداد ارسالها: 1034

شنبه 7 فروردين 1389 - 21:15
پاسخ بصورت نقل قول
arashdj71, البته تو اینکه قدرت گرافیکی موتور کرای بیشتر از یونیتی هست شکی نیست ... ولی اینکاری که این آقا کرده کامل نیست ، یعنی نه از شیدری استفاده کرده ( درختها و صخره ها چقدر بد نمایش داده میشن ) ... تکسچزها مخصوصا تکسچر زمین درست ایمپورت نشده ( معلومه ریزولوشنش چقدر پایینه !! ) ... ار افکتهای Post-Render که فکر کنم تو بازی اصلی استفاده شده ، تو یونیتی استفاده نشده !! ... برا سایه ها نمیدونم چیکار کرده ولی واقعا افتضاح در آورده ... skybox هم که هیچی !!! Sad

خلاصه اینکه اینا و خیلی چیزایه دیگه همه امکاناتی هست که توی یونیتی وجود داره ولی ازش استفاده نشده !!!

m_basij, عزیز من که مقایسه نکردم ... آقای arashdj71 فرمودند چطور مدلها رو ایمپورت کرده منم برای اینکه نشون بدم چطور توی 5 دقیقه میشه اینکار رو کرد مرحله اول POP2 رو آوردم تو یونیتی ... و اصلا اینکار ارزشی نداره که بخوام در موردش مقایسه کنم !! Shocked
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
m_basij
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 19 شهريور 1388
تعداد ارسالها: 523
محل سكونت: داخل کد

1 شنبه 8 فروردين 1389 - 09:26
پاسخ بصورت نقل قول
نه اقای Unity3D بد برداشت نکن ، منظورم با شما نبود.
کلی گفتم که این اقا که این کارو کرده کار اشتباهیه چون قدرت یونیتی رو که 1 بگیریم ، قدرت کرای 100 ، حالا که بخواهی این دو تا رو مقایسه کنی خوب اصلا چیزی شبیه به اصلیه در نخواهد امد ، و همین امر باعث میشه قدرت کرای بیاد تو چشم و از ارزش یونیتی کم بشه ، همین. و در کل مقایسه کردن یک انجین قدرتمند و تجاری با یک انجین ارزان قیمت که درست نمی دونم ولی خوب با 100 یا 200 تومان میشه بخریش کاری درست نیست.

نويسنده
پيغام
hz
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 5 شنبه 28 آذر 1387
تعداد ارسالها: 220
محل سكونت: I live in...

1 شنبه 8 فروردين 1389 - 15:37
پاسخ بصورت نقل قول
با سلام دوستان ، کسی می تونه بگه قیمت خرید Engine یونیتی (لایسنس) چه قدر است ؟ (به تومان)

با تشکر

نويسنده
پيغام
Ali_Hashemi
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: شنبه 3 ارديبهشت 1384
تعداد ارسالها: 95
محل سكونت: Earth

1 شنبه 8 فروردين 1389 - 16:38
پاسخ بصورت نقل قول
خود یونیتی نسخه پرو , 1200 دلار قیمت داره
قیمت به تومان تقریبا بی معنی هست Arrow
قصد شما رو از این سوال نمیدونم , ولی اگر کسی همچین نیازی داشته باشه ,
من با قیمت هر دلار 1015 تومان میتونم این انجین رو به نام خود شخص خریداری کنم.
یعنی حدودا 1,218,000 تومان
(البته یه درصد ناچیزی هم هزینه کارمزد پرداخته که بستگی به نحوه پرداخت داره Paypal یا Wire یا ...)

متاسفانه این اتفاق خیلی نادریه که کسی تو ایران بابت انجین (یا هر نرم افزار دیگه ای) هزینه کنه. Confused
به دلایل مختلف , یکیش اینکه کسی نمیتونه از بازی سازی درآمد قابل توجهی کسب کنه که بتونه هزینه انجین رو پوشش بده.
و مهمتر اینکه کسی اجباری نداره که برای این نرم افزار پول بده. در کشور ما تا کسی مجبور نشه هیچ نرم افزاری رو به صورت قانونی خریداری نمیکنه. Idea
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
hamzehshabani
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: شنبه 16 شهريور 1387
تعداد ارسالها: 357
محل سكونت: استان گیلان

1 شنبه 8 فروردين 1389 - 23:06
پاسخ بصورت نقل قول
1200 دلار برای پیش فروش نسخه 3 این انجین هست.

قیمت اصلش 1500 دلاره، با توجه به بهترین انجین گرافیکی جهان یعنی کرای انجین و چنین رندری از یونیتی باید متوجه بشید که یونیتی چقدر زیبا رندر گرفته در ضمن همونطور که امین جان فرمود این آقا از شیدر خاصی استفاده نکرده حتی فکر کنم بامپ هم بکار نبرده.

خدایا کمکم کن تا درهایی که به سویم میگشایی ندانسته نبندم و درهایی که به رویم میبندی به اصرار نگشایم. . .

آی دی من : Hamzeh_Shabani

سایت من : www.GameLab.ir

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Ali_Hashemi
در حال رشد
در حال رشد

2 شنبه 9 فروردين 1389 - 00:32
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
1200 دلار برای پیش فروش نسخه 3 این انجین هست.

نقل قول:
قیمت اصلش 1500 دلاره

مگه لایسنس غیر اصل هم میفروشن ؟ Crying or Very sad
قیمت یونیتی پرو همون 1200 دلاره - یعنی یونیتی 2.6 به علاوه تمامی امکاناتی که در یونیتی 3 ارائه خواهد شد رو با همون 1200 دلار میشه خریداری کرد.

قضیه 1500 دلار از این قراره که معمولا یونیتی رو همراه با پکیج iPhone خریداری میکنند که قیمت اون 300 دلاره و جمعا میشه 1200+300 دلار.
البته پکیج حرفه ای Iphone به تنهایی 1200 دلاره و اون 300 دلاریه یکسری امکانات رو نداره.

در مورد این کرایسیس هم , من نمیدونم اون شخصی که این کار رو کرده چه منظوری داشته.
هر انجینی یکسری محدودیتهایی داره و هیچ انجینی همه منظوره نیست. یونیتی محدودیتهایی در رندر محیط های بزرگ یا با تعداد پلی های بالا داره (در مقایسه با انجین هایی در این سطح )
ولی یه سری خصوصیات بسیار عالی داره که به محبوبیتش دامن زده و برای خیلی از پروژه ها بهترین انتخاب هست. ولی نه برای هر نوع پروژه ای.
البته یونیتی بیشتر یه نرم افزار بازی سازی به حساب میاد تا یه انجین.
این شبیه سازی کرایسیس هم اگر جهت نشون دادن قدرت بالای یونیتی و مقایسه با کرای انجین بوده , به نظر من کار بیهوده و اشتباهی بوده.
(البته به احتمال قریب به قریب مقصود این نبوده) Sad
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Unity3D
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تعداد ارسالها: 1034

2 شنبه 9 فروردين 1389 - 11:01
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
مگه لایسنس غیر اصل هم میفروشن ؟

لایسنس غیر اصل که نه ، ولی فعلا قیمتش غیر اصله !!

نقل قول:

قیمت یونیتی پرو همون 1200 دلاره - یعنی یونیتی 2.6 به علاوه تمامی امکاناتی که در یونیتی 3 ارائه خواهد شد رو با همون 1200 دلار میشه خریداری کرد.

قضیه 1500 دلار از این قراره که معمولا یونیتی رو همراه با پکیج iPhone خریداری میکنند که قیمت اون 300 دلاره و جمعا میشه 1200+300 دلار.
البته پکیج حرفه ای Iphone به تنهایی 1200 دلاره و اون 300 دلاریه یکسری امکانات رو نداره.

فکر نکنم همچین قضیه ای در کار باشه Idea

قیمت یونیتی pro همون 1500 دلار هست که حمزه گفت ... فعلا تا زمان انتشار نسخه 3 ، یونیتی رو با قیمت 1200 دلار میفروشن ( به عبارتی دیگه 2.6 قدیمی رو میفروشن و 3 رو که هنوز نیومده پیش فروش Shocked که البته یجوایی زرنگی کردن !! )

نقل قول:
یونیتی محدودیتهایی در رندر محیط های بزرگ یا با تعداد پلی های بالا داره (در مقایسه با انجین هایی در این سطح )

بحث سر تعداد پلی ها نیست ( چون ربطی به خود اینجین نداره ) بحث سر بهینه سازی هست که وظیفه انجین هم همینه و فکر کنم سیستم Terrain یونیتی این کار رو به خوبی انجام میده ...
دقت کنید اون مرحله ای که این آقا از کرایسیس وارد یونیتی کرده یه ایرادی داره ...
توی انجین کرایسیس برای زمین از سیستم Terrain کرایسیس استفاده شده ولی وقتی توی یونیتی واردش کرده به عنوان یه Mesh مستقل و بدون بهینه سازی هایی که موتور یونیتی برای ترین در نظر میگیره !!!

نقل قول:
البته یونیتی بیشتر یه نرم افزار بازی سازی به حساب میاد تا یه انجین.

ببخشید میشه بفرمائید فرق نرم افزار و انجین چیه Shocked
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
Ali_Hashemi
در حال رشد
در حال رشد

2 شنبه 9 فروردين 1389 - 12:42
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
قیمت یونیتی pro همون 1500 دلار هست که حمزه گفت ... فعلا تا زمان انتشار نسخه 3 ، یونیتی رو با قیمت 1200 دلار میفروشن ( به عبارتی دیگه 2.6 قدیمی رو میفروشن و 3 رو که هنوز نیومده پیش فروش Shocked که البته یجوایی زرنگی کردن !! )

بله شما درست میفرمایید. اشتباه از من بود. من نسخه 2.6 رو خریداری کردم, ولی برای اپگرید گفتن که 500 دلار باید پرداخت بشه! البته انجین برای خودم نیست . ولی اینجوری که میشه 1700 دلارConfused
زرنگی هم کردن , چون در لایسنسی که برای 2.6 گرفتم ذکر شده بود که این لایسنس برای تمام امکانات نسخه 3.0 هم معتبره. الان هم میگن که معتبره ولی باید 500 دلار هم بدیConfused

نقل قول:

بحث سر تعداد پلی ها نیست ( چون ربطی به خود اینجین نداره ) بحث سر بهینه سازی هست که وظیفه انجین هم همینه و فکر کنم سیستم Terrain یونیتی این کار رو به خوبی انجام میده ...

بله زحمت رندر poly ها به عهده سخت افزاره , ولی همین روشهای بهینه سازی هست که باعث اینهمه تفاوت بین موتورهای رندر مختلف میشه و الا نهایتا poly ها در هر انجینی که باشه توسط Directx یا Opengl رندر میشه. بازی های کامل ساخته شده با یونیتی رو دیدم که افت فریم در آنها مشخص هست.
مثلا بازی WolfQuest محیط ساده ای داره و poly های بسیار محدود و یک Terrian در اندازه متوسط, ولی فریم ریت چندان مناسبی نداره.
گرچه این مسئله به نحوه ساخت بازی و برنامه نویسی هم وابسته است و همه چیز رو نمیشه از ضعف انجین دانست.
نقل قول:

دقت کنید اون مرحله ای که این آقا از کرایسیس وارد یونیتی کرده یه ایرادی داره ...
توی انجین کرایسیس برای زمین از سیستم Terrain کرایسیس استفاده شده ولی وقتی توی یونیتی واردش کرده به عنوان یه Mesh مستقل و بدون بهینه سازی هایی که موتور یونیتی برای ترین در نظر میگیره !!!

دقیقا همینطوره و این خیلی در افت پرفورمنس این دمو تاثیر داشتهSurprised

نقل قول:
ببخشید میشه بفرمائید فرق نرم افزار و انجین چیه

انجین به مجموعه ای از توابع بهینه سازی شده گفته میشه که رابط بین توابع سطح پایین گرافیکی (یا فیزیک یا صدا) و یک زبان سطح بالا است. و خصوصیت یه انجین اینه که میشه مستقیما و بدون هیچ لایه نرم افزاری میانی ,از طریق زبان برنامه نویسی به توابع انجین دسترسی داشت.
ولی یونیتی یک Game Development Tool است. و این محیط توسعه IDE هست که کد ها رو میسازه (لایه نرم افزاری اضافه) و شما نمیتونید به صورت مستقیم توابع انجین رو از محیط برنامه نویسی صدا بزنید و باید از اسکریپت های یونیتی استفاده کنید.(که محسنات و معایب خودش رو داره)
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
alpine
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تعداد ارسالها: 431

2 شنبه 9 فروردين 1389 - 17:40
پاسخ بصورت نقل قول
فكر كنم اگر بحث تموم شه بهتر باشه.

كار جالبي بود عزيز اگر باز هم از اين كارها داشتي لطف كن سرسهاش رو هم در اختيار بچه ها بزار تا ما هم استفاده كنيم Arrow

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 2 از 3 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011