Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> اصول اولیه در طراحی بازیهای کامپیوتری -> من اگر یک تازه وارد باشم ....

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

من اگر یک تازه وارد باشم ....
نويسنده
پيغام
lord73
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: شنبه 8 اسفند 1388
تعداد ارسالها: 100
محل سكونت: انجین های بازی سازی

2 شنبه 16 فروردين 1389 - 22:28
پاسخ بصورت نقل قول
من چطور و تا چه زمان می توانم برنامه نویسی را یاد بگیرم اصلاً باید با چه کد هایی شروع کنم شما خودتان ( منظورم حرفه ای هاست ) از چه زمانی شروع کردید ....
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
alpine
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 2 شنبه 23 آذر 1388
تعداد ارسالها: 431

2 شنبه 16 فروردين 1389 - 23:04
پاسخ بصورت نقل قول
بستگي به اين داره كه تا حالا اصلا با هيچ زبوني كار كرده باشي يا نه ! اصلا زمينه ي فكري مناشبي از برنامه نويسي داري يا خير ! و اينكه با چه موتوري ميخواي شروع به كار كني و....

نويسنده
پيغام
lord73
بازی ساز
بازی ساز

2 شنبه 16 فروردين 1389 - 23:09
پاسخ بصورت نقل قول
alpine نوشته:
بستگي به اين داره كه تا حالا اصلا با هيچ زبوني كار كرده باشي يا نه ! اصلا زمينه ي فكري مناشبي از برنامه نويسي داري يا خير ! و اينكه با چه موتوري ميخواي شروع به كار كني و....

من اصلاً با هیچ زبونی کار نکردم و می خوام با یونیتی شروع کنم ....

حسرت دیروز، اتلاف امروز، ترس از فردا
دکتر علی شریعتی
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
alpine
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 2 شنبه 23 آذر 1388
تعداد ارسالها: 431

3 شنبه 17 فروردين 1389 - 01:44
پاسخ بصورت نقل قول
اينو بگم كه شروع كردن از يونيتي كار اشتباهي است .

ولي به هر حال...

در مورد يونيتي به نظر من شما اول از هرچيز با كاربرد انواع فانكشن آشنا شو - بعد از فانكشن با انواع متغيرها - بعد از متغيرها كار با آرايه هاي يك بعدي و چند بعدي رو ياد بگير - بعد از آن شروع كن به مطالعه در مورد كار با جملات شرطي و حلقه ها و بعد از آنها هم بر حثب نيازت كه چه بازي ميخواي بسازي برو سراغ بقيه كتابخانه هاي يونيتي مثل برخوردگرها - تگها - تريگرها- كار با آرايه هاي شبكه و...

فقط يادت باشه تو تمام اين مبحثها مهمترين چيز كه بايد كامل كامل ياد بگيري كار با انواع شرط هست چون يك بازي اساس و پايه اش شرطها هستن (اصلا بازي يعني شرط)

شروع كن انشاالله كه موفق باشي .

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

3 شنبه 17 فروردين 1389 - 08:38
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
اينو بگم كه شروع كردن از يونيتي كار اشتباهي است

به نظر شما احترام می ذارم. ولی بشخصه عقیده دارم یونیتی برای شروع یکی از بهترین گزینه ها محسوب میشه. هم کار باهاش راحت تره، هم محیط یکپارچه تری نسبت به سایر نرم افزارها داره، هم رفرنس و مراجع آموزشی بیشتری برای پیدا میشه و هم اینکه ساپورت فارسی داره (همین سایت)

@ لورد73:

با یونیتی و زبان اصلیش یعنی جاوا اسکریپت شروع کنین. تو سایت ما (بخش مقالات و بخش سوال و جواب) راهنمایی های خوبی برای شروع کار پیدا می کنین.

نويسنده
پيغام
m_basij
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 19 شهريور 1388
تعداد ارسالها: 523
محل سكونت: داخل کد

3 شنبه 17 فروردين 1389 - 12:10
پاسخ بصورت نقل قول
اقا علی می خواستم این سوال را خصوصی بپرسم ولی گفتم اینجوری بپرسم تا همه استفاده کنن.
همه قبول دارن که قدرت c++ از همه زبان ها بیشتره و البته c3 از اون بهتره . حالا چرا یونیتی زبان اصلیش جاوا هست. خوب اگه با c++ برنامه نویسی کنن که بازی قویتر میشه نه ؟!!!
امادر مورد یاد گیری شما بهتره از اول و اصولی زبانی رو که می خواهی یاد بگیر بعد در مواردی که نیاز داری بیشتر کار کن . من خودم دارم c++ کار می کنم. البته سه ماهی هست شروع کردم به یاد گیری.

نويسنده
پيغام
lord73
بازی ساز
بازی ساز

3 شنبه 17 فروردين 1389 - 13:39
پاسخ بصورت نقل قول
اما من از یکی از اعضا به اسم AliyerEdon شنیدم که یونیتی 80 در صد طراحی هست و فقط 20 در صد کد نویسی ..... بهتون بگم من طراحی ام خوبه اما من می خوام کد نویسی رو فرا بگیرم به خاطر همین میگم ...
اما دوستان و مدیران اگه ترفندی یا آموزشی دارند در مورد کد نویسی با هماهنگی مدیر سایت در بخش دریافت فایل بگذارند تا ما هم عقب نمونیم .....

اين نامه توسط lord73 در 3 شنبه 17 فروردين 1389 - 16:04 ويرايش شده است.
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Ali_Hashemi
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: شنبه 3 ارديبهشت 1384
تعداد ارسالها: 95
محل سكونت: Earth

3 شنبه 17 فروردين 1389 - 14:45
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
ما من از یکی از اعضا به اسم AlierDon شنیدم که یونیتی 80 در صد طراحی هست و فقط 20 در صد کد نویسی

کاملا درست شنیده اید. در محیط یونیتی چیزی به نام برنامه نویسی وجود نداره. هر کد نویسی که برنامه نویسی به حساب نمیاد Shocked . اون چیزی که در یونیتی وجود داره اسکریپت نویسیه.

مهمترین نکته اینه که دید خوبی از مفهوم برنامه نویسی پیدا کنید و همچنین قدرت ارائه راه حل برای حل مسائل رو پیدا کنید.
برای شروع باید از یادگیری الگوریتم و سپس Syntax یه زبان برنامه نویسی شروع کنید.
برای ساده تر بودن میتونی از دلفی استفاده کنی , اگر هم پیش زمینه خوبی داری از C++ شروع کن.

بعد این مرحله سعی کن با دستورات ساده یه بازی ساده رو پیاده سازی کنی. مثلا با دونستن حلقه و دستورات رسم اشیای گرافیکی سعی کن بازی Pong رو پیاده سازی کنی.
تو خود Example های دلفی هم تا اونجا که یادمه یه بازی Pong وجود داره.
بعد تعداد بسیار زیادی بازی ها رو که با سورس هستند میتونی بررسی کنی و بیشتر یاد بگیری.
در این قسمتها که تبحر پیدا کنی , میتونی از انجینهای مختلف و یا DirectX استفاده کنی. چون ساختار کلی رو بلدی و فقط از دستورات ترسیمی جدید استفاده می کنید.

برای سایتهای آموزشی هم
http://barnamenevis.org/forum/index.php
این هم از دست نده : (همین الان سرچ کرم پیداشد! قدم به قدم کمکت میکنه , فقط کافیه یه کمی با دلفی آشنایی داشته باشی)
http://delphigamedev.com/tutorials

ویرایش : این سایت آخریه تا Tutorial 15 خیلی خوبه چون اصول رو یاد میگیری ولی بعدش از یه کامپوننت استفاده کرده که کار رو راحت تر میکنه.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011