Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> ساخت بازی با نرم افزار Unity -> چند بازي كه با يونيتي ساخته شده اند نام ببريد

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4  بعدي

نويسنده
پيغام
m_basij
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 19 شهريور 1388
تعداد ارسالها: 523
محل سكونت: داخل کد

جمعه 20 فروردين 1389 - 22:18
پاسخ بصورت نقل قول
اقای SMOKE_UNITY .
اول کی بحث انرل را اینجا کشید وسط ، ببین شما هر جا بری انرل جزو بهترین انجین های جهانه .
من نمی دونم این ها از چه لحاظی این انجین ها رو دسته بندی کردن که جای unreal امده اول و cry رفته سوم؟!!
فکر کنم کسی که این رو مقایسه کرده مخش تاب داشته ، چون قدرت کرای خیلی بیشتر از انرل هست ، یعنی از کرای برای مقایسه کارت گرافیک ها استفاده میشه . و اگه درست یادم باشه ، اره ، رگ ، انجین راک استار گیم ، اولین انجین جهان شد و از همه لحاظ برتر شد. اما به هر حال ،
اما حالا که شما دوست دارید بحث انجین ها رو وسط بکشی مشکلی نیست. ببین خیلی دلایل مختلفی هست که انجین انرل را حتی باسه ما بهترین انجین می کنه. اولین موردش اینکه شما با 50 ملیون یک لایسینسش رو می تونید بگیرید و بازی را در سطح جهان منتشر کنید. و باسه کارهایی که سودی ندارند هم که مجانیه . ( یونیتی باسه کهرهایی که سود ندارند هم از شما پول می گیره ) ، قدرت یونیتی در مقابل انرل خیلی خیلی کم تره ، و هنوز مونده که به پای اون برسه. شاید ورژن جدیدش بهتر بشه. و... اگه خواستید واقعا این ها رو بر رسی کنیم ، حرفی نیست ، ولی تنمی خواهم تایپیک رو خراب کنم.
اما در مورد بازی ها
بازی هایی که با یونیتی ساخته شده عبارت اند از :
Cartoon Network Universe: FusionFall
Tiger Woods PGA Tour Online
GooBall
Global Conflicts: Palestine
Off-Road Velociraptor Safari
WolfQuest
بازی هایی که با انرل ساخته شدند عبارت اند از :
America's Army 3
Batman: Arkham Asylum
BioShock, Borderlands
BlackSite: Area 51
Gears of War
Gears of War 2
Unreal Tournament 3
Rainbow Six Vegas
Lost Odyssey
Mass Effect
Mass Effect 2
The Last Remnant
"Medal of Honour: Airbourne"
America's Army
Exteel
The Chronicles of Spellborn
Unreal Tournament 2004
در ضمن یادتون باشه که چند وقت پیشا قیمت انرل در حدود یک میلیارد بوده ها ، حالا اینقدر شده ، اونم فقط به خاطر رقابت با کرای هست.

اين نامه توسط m_basij در جمعه 20 فروردين 1389 - 22:21 ويرايش شده است.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
m_basij
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

جمعه 20 فروردين 1389 - 22:20
پاسخ بصورت نقل قول
m_basij نوشته:
اقای SMOKE_UNITY .
اول کی بحث انرل را اینجا کشید وسط ، ببین شما هر جا بری انرل جزو بهترین انجین های جهانه .
من نمی دونم این ها از چه لحاظی این انجین ها رو دسته بندی کردن که جای unreal امده اول و cry رفته سوم؟!!
فکر کنم کسی که این رو مقایسه کرده مخش تاب داشته ، چون قدرت کرای خیلی بیشتر از انرل هست ، یعنی از cry برای مقایسه کارت گرافیک ها استفاده میشه. و اگه درست یادم باشه ، اره ، رگ ، انجین راک استار گیم ، اولین انجین جهان شد و از همه لحاظ برتر شد. اما به هر حال ،
اما حالا که شما دوست دارید بحث انجین ها رو وسط بکشی مشکلی نیست. ببین خیلی دلایل مختلفی هست که انجین انرل را حتی باسه ما بهترین انجین می کنه. اولین موردش اینکه شما با 50 ملیون یک لایسینسش رو می تونید بگیرید و بازی را در سطح جهان منتشر کنید. و باسه کارهایی که سودی ندارند هم که مجانیه . ( یونیتی باسه کهرهایی که سود ندارند هم از شما پول می گیره ) ، قدرت یونیتی در مقابل انرل خیلی خیلی کم تره ، و هنوز مونده که به پای اون برسه. شاید ورژن جدیدش بهتر بشه. و... اگه خواستید واقعا این ها رو بر رسی کنیم ، حرفی نیست ، ولی تنمی خواهم تایپیک رو خراب کنم.
اما در مورد بازی ها
بازی هایی که با یونیتی ساخته شده عبارت اند از :
Cartoon Network Universe: FusionFall
Tiger Woods PGA Tour Online
GooBall
Global Conflicts: Palestine
Off-Road Velociraptor Safari
WolfQuest
بازی هایی که با انرل ساخته شدند عبارت اند از :
America's Army 3
Batman: Arkham Asylum
BioShock, Borderlands
BlackSite: Area 51
Gears of War
Gears of War 2
Unreal Tournament 3
Rainbow Six Vegas
Lost Odyssey
Mass Effect
Mass Effect 2
The Last Remnant
"Medal of Honour: Airbourne"
America's Army
Exteel
The Chronicles of Spellborn
Unreal Tournament 2004
در ضمن یادتون باشه که چند وقت پیشا قیمت انرل در حدود یک میلیارد بوده ها ، حالا اینقدر شده ، اونم فقط به خاطر رقابت با کرای هست.

نويسنده
پيغام
alpine
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 2 شنبه 23 آذر 1388
تعداد ارسالها: 431

جمعه 20 فروردين 1389 - 22:49
پاسخ بصورت نقل قول
m_basij, عزيز قصد جسارت ندارم ! اما لطفا تاپيك رو منحرف نكنيد اين تاپيك در قسمت Unity زده شده .

نويسنده
پيغام
m_basij
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

شنبه 21 فروردين 1389 - 12:01
پاسخ بصورت نقل قول
منم قصد منحرف کردن تایپیک رو نداشتم ، حتی داخل بحث هایی هم که قبل با خیلی ها کردم خیلی چیز ها معلوم شد ، از جمله چرا بچه ها می رن سراغ این انجین ،
من گفتم از چه نظر این ها رو امتیاز بندی کردن که اون سایت رو معرفی کردن ، بعدم که اون رو دیدم ، دیدم اصلا این رده بندیشون مشکل داره ، وقتی کرای را بزاره سوم ، خوب معلومه که این طرف یا از سر شوق نوشته یا قدرتشون رو با هم مقایسه نکرده. اگر نه من قصد منحرف کردن تایپیک را ندارم.

نويسنده
پيغام
hamedpooya
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 5 شنبه 17 آذر 1384
تعداد ارسالها: 78

شنبه 21 فروردين 1389 - 14:40
پاسخ بصورت نقل قول
[اقاي m_basij ببين شما بيخود داري مقايسه ميكني و بحث الكي ميكني . توي حرفهايي كه زدي براي مقايسه دو تا انجين كاملا درست گفتي ولي فكر كنم كسي كه مياد توي فاز ساخت بازي حتما يكسري تحقيقات داره و حتما نام انريل به گوشش خورده و توي قدرت اون شكي هم نيست . ولي ببين منظورم اينه كه مني كه وقت ميزارم و ميام توي تاپيك يه چيز جديد ياد بگيرم وقتي ميبينم كسي پست داده حتما ميام ميخونم ولي وقتي ميبينم كسي مثل شما كه عشق انريل دارين ولي هميشه يه پاتون توي تاپيك يونيتي هست و توي تمام پست هاتونم اين ارم انريل رو حالا به هر منظوري گذاشتين براي من ناراحت كنندست كه وقتمو هدر ميدم كه مثل بچه ها اين بهتره يا اون بهتره بخونم . البته ببخشيدها قصد جسارت ندارم .
من خودم مدتها كوست كار ميكردم ولي وقتي ميرم توي تاپيك ديگه فقط راجع به مبحث اون تاپيك ميپرسم يا اگه به فرض اگه بلد بودم ياد بدم و الكي اسم كوءست نميارم وسط چون ربطي نداره. بازم شرمنده .
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
m_basij
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

شنبه 21 فروردين 1389 - 19:51
پاسخ بصورت نقل قول
اقای عزیز ، بازم می گم ، من حرفی از انرل نیاوردم ، ببین بحث شد گفتن چرا همیشه پای انرل میاد وسط ، اینا اقای SMOKE_UNITY گفتن ، در صورتی که من پند پست قبل گفته بودم که نمی دونم اینا چه معیاری را برای مقایسه انتخاب کردن ، منظورمم هم نویسنده مقاله بود و نه تبلیغی باسه انرل کردن ، نه چیزی ، این اقا بد برداشت کردن ، منم مجبور شدم که اون حرف ها رو بزنم که فکر کنم که اگه اون اقا رو متوجه منظورم کرده بود بهتر بود.
اما در مورد امضا هم نه جنبه تبلیغاتی داره نه چیزی ، امضا ازاده ، و منم چون این انجین رو دوست دارم گذاشتمش .جواب تایپیک من رو ندید ، اگه هم دادید من دیگه جواب نمی دم.
اما یادتون باشه که تایپیک یعنی همه نظراتشون رو بگن و از اینکه داخل یک سایت همه جمع می شن اینه که از نظرات همه استفاده بشه ، اگر نه باسه هر انجینی یک سایت می زدن.

نويسنده
پيغام
Unity3D
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 2 شنبه 23 آذر 1388
تعداد ارسالها: 1034

2 شنبه 23 فروردين 1389 - 22:00
پاسخ بصورت نقل قول
حالا آنريل بهتر باشه يا كراي يا يونيتي‌ ... چه فرقي داره وقتي همه اين ابزارها رو داريم و بلد نيستيم باهاشون كار كنيم و يه بازي درست حسابي بسازيم !! Shocked ( اميدوارم كسي ناراحت نشه ُ منظورم شخص خاصي نيست )

شخصا من يونيتي رو خيلي خيلي دوست دارم چون باهاش بازي هاي ساده ( مثل همون هايي كه ليست كردين توي اين تاپيك ) رو ميشه بدون دردسر و تنهايي و تو مدت زمان كوتاهي ساخت ...
وگرنه اگه بحث سر ساخت بازي هايي مثل Gears of War هست كه خب هم قدرت انجين ها مشخصه و هم قدرت خودمون تو ساخت بازي Shocked

راستي اين رو هم بگم كه قدرت يه انجين رو با بازيهاش مقايسه نكنيد ( چون اين مسئله به توانايي گروه سازندش ربط داره نه انجين )
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
z92
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 1 شنبه 23 اسفند 1388
تعداد ارسالها: 275

3 شنبه 24 فروردين 1389 - 22:27
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

اما یادتون باشه که تایپیک یعنی همه نظراتشون رو بگن و از اینکه داخل یک سایت همه جمع می شن اینه که از نظرات همه استفاده بشه ، اگر نه باسه هر انجینی یک سایت می زدن.

باهاتون موافقم.

نقل قول:

راستي اين رو هم بگم كه قدرت يه انجين رو با بازيهاش مقايسه نكنيد ( چون اين مسئله به توانايي گروه سازندش ربط داره نه انجين )

اینم حرفیه!

نويسنده
پيغام
hamzehshabani
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: شنبه 16 شهريور 1387
تعداد ارسالها: 357
محل سكونت: استان گیلان

جمعه 3 ارديبهشت 1389 - 12:46
پاسخ بصورت نقل قول
m_basij جان من با نظر Unity3D کاملا موافقم، ببینید ما بدلیل محدودیتهای متفاوتی که داریم مجبوریم اگه بخواهیم بازی سازی یاد بگیریم و بازی بسازیم بریم و این چیزها رو خوب بلد شیم:

مدلسازی
انیمیشن دادن به مدلها
برنامه نویسی
طراحی محیط
تکسچرینگ
داستان سازی
و دهها حرفه دیگه که تو بازی های بزرگ هر کدومش رو 10 نفر انجام میدن اما منی که الان تو شهرستانم و کسی دور و برم نیست که عاشق بازی سازی باشه باید چیکار کنم؟

حرفت درسته آنریل بهترین انجین دنیاست، خیلی هم از کرای انجین و ریج قویتره چون آزمایشش رو پس داده و هر نوع بازی که تصور کنی باهاش ساختن اما ریج و کرای هرکدوم فقط 1 بازی داشتن و ممکنه در نهایت قوی باشن اما مطمئنا به آنریل نمیریسن، ببین هم ریج و هم کرای هر 2 دارن نون گرافیکشون رو میخورن اما آنریل داره نون قدرت و باز بودن دست بازیساز رو میخوره.

کاری ندارم بهترین انجین چیه چون تو جهات متفاوت نتایج متفاوتی وجود داره اما بدون شک، بهترین انجین عمومی و ارزون دنیا که من تک و تنها بتونم باهاش بازی بسازم، اون هم هر نوع بازیی همین یونیتیه، منی که دارم باهات صحبت میکنم تمام سبک های بازی که فکر کنی رو برای نمونه تو یونیتی پیاده سازی کردم و ممکنه مثلا تو ساخت بازی با سبک سوم شخص از آنریل خیلی بدتر باشه اما من یه بازی سوم شخص رو تو یونیتی اگه تو 5 ماه بسازم، تو آنریل تو 2 سال میسازم چون اونجا اینقدر امکانات زیاده که اگه بوام بازیم بهتر بشه بیخودی زمان از دست میدم.

یه نکته مهم برای کسانی که میخوان بازی سازی رو شروع کنن: اگه تک و تنها بازی میسازید یا برای تفریح فقط وفقط به یونیتی فکر کنید اما اگه یه گروه دارید (حتی اگه 4 نفر)، شک نکنید که بهتر از آنریل وجود نداره.
ممنون.

خدایا کمکم کن تا درهایی که به سویم میگشایی ندانسته نبندم و درهایی که به رویم میبندی به اصرار نگشایم. . .

آی دی من : Hamzeh_Shabani

سایت من : www.GameLab.ir

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
mg_mahyar
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: جمعه 20 فروردين 1389
تعداد ارسالها: 22

جمعه 3 ارديبهشت 1389 - 21:51
پاسخ بصورت نقل قول
یه سوال داشتم
هر ژانر بازی با کدوم موتور بهتره؟
یعنی یه منبع درست حسابی که مثلا قدرت موتور ها رو بسنجه یا بگه هر موتور واسه چه نوع بازی خوبه؟
مخصوصا گیم استدیو و اگره
ممنون
ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 3 از 4 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011