Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> انتقادات و پیشنهادات -> پیشنهاد

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  بعدي

نويسنده
پيغام
vahidpoor
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 31 تير 1388
تعداد ارسالها: 531
محل سكونت: مشهد

3 شنبه 28 دي 1389 - 23:43
پاسخ بصورت نقل قول
من گفتم که ایده خوبیه اما سایت رو فعال شاید نکنه ما باید بازدید ها رو هم بالا ببریم

نويسنده
پيغام
ogre
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 3 شنبه 27 مرداد 1388
تعداد ارسالها: 22

3 شنبه 28 دي 1389 - 23:56
پاسخ بصورت نقل قول
من نیز به عنوان یک برنامه نویس کوچولو و آماتور با طرح اشکان جان موافقم ...

[center]خودمونی...[/center]
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر

نويسنده
پيغام
Xhizors
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 1 شنبه 19 ارديبهشت 1389
تعداد ارسالها: 251
محل سكونت: 127.0.0.1

4 شنبه 29 دي 1389 - 05:23
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

آقای فنایی اینکار رو میکرد من خودم هم یک بار اسپانسر شدم اما واقعا کاره قوی درست نمیشه که بخواییم بهش جایزه بدیم
در ضمن ما تا الان حدود 10 نفر فعال داریم

قانون اول: با هیچ ایده‌ای مخالفت نکنید هر چند بی‌ارزش و اینها باشد.
نقل قول:

اگه گفتم گیم میکر خواستم عملی باشه و همه بتونن بسازن! مگه چند نفر هم مدل سازی بلدن هم یه انجین مثل یونیتی!
بدش چرا با گیم میکر انقدر مخالفین! بچه ها تا حالا کارای با حالی باهاش زدن!
به نظر شخصیه من فعلا عملی ترین نرم افزار ساخت بازیه!

ساخت بازی یک کار جدیه و سخت و دست‌کم یک نفر هست که به خاطر یک بینوآل یا همچین چیزی مرتکب یک‌چنین جرمی نمی‌شه.vahidpoor, هم در مورد تجربه‌ی مسابقه‌های سایت فنایی درست میگه. تاریخ در بار اول تراژدیه و تکرارش کمدی.
و در ضمن کلمه‌ی "مسابقه" یه بار منفی داره که باعث می‌شه حرفه‌ای‌ترها مشارکت نکن. بگو سمپوزیوم، یا ورک‌شاپ شاید. Very Happy

روی ایده و کانسپت و اینها با کمی خلاقیت می‌شه کارهایی کرد. اینجوری خره خراطی می‌کنه و بزه هم بزازی (و موشه؟). مثلن طراحی شخصیت قاسم‌جابر با فلان خصوصیات برای فلان بازی. یا ساخت مدل سه بعدی فلان کارکتر که کانسپت‌هاش هست.یا مثلن طراحی یک مرحله برای یک بازی معروف-ماریو؟- دوست خوبم مهدیار جهانگیری همچین کاری رو اینجا کرد.- که سرس‌ش هست. کارهای جک‌و‌جوادتری مثل ایده‌بازی و اینها هم هست البته.
شادزی.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر

نويسنده
پيغام
voldemort
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 4 شنبه 24 تير 1383
تعداد ارسالها: 392
محل سكونت: تهران

4 شنبه 29 دي 1389 - 19:11
پاسخ بصورت نقل قول
ساخت بازي بصورت گروهي و Open Source کار جالبی برای سایت نیست و مطمئنا جواب نمیده دلیلشو بخواید بایم بگم به هزار و یک دلیل که کار تیمی توی ایران خوب جواب نمیده چه برسه بصورت انلاین هم باشه. تازه علاوه بر اون خیلی مسائل تکنیکی دیگه هم تو کار انلاین گروهی مطرح میشه که نیاز به دانش داره و نمیشه انتظار داشت به سرعت دانشش را همه یاد بگیرن.
ایده مسابقه هم در صورتی که بی گدار به آب نزنید ایده خوبیه. البته مشکلات خاص خودشو داره ولی میشه با یه برنامه ریزی خوب این مشکلات را هم در نظر گرفت.
رسالت اصلی این سایت طی چند سال گذشته آموزش بازی سازی با انواع تکنولوژی های موجود به زبان فارسی بوده و هست بنابراین باید روی این جنبه قضیه دقت بیشتری داشت. قرار دادن سورس بازیهایی که می سازیم بصورت Open Source خیلی می تونه کمک کنه هم به رونق سایت و هم به اعضای سایت و هم به خودمون، بنابر فواید Open Source که خارج از بحث ماست. متاسفانه اکثر دوستانی که بازی می سازن در بهترین حالت یه نسخه از اونو در اختیار بقیه میذارن تا اونا بازی کنن و اشکالات بازی را گوشزد کنن. کسی معمولا سورس بازی را نمیذاره تا بقیه ضمن بازی کردن و بررسی سورس اشکالات سورس را هم توی فروم بگن. این یکی از اون اشکالات اساسی اغلب برنامه نویسان ایرانیه در صورتی که اگه به سالهای اول فعالیت PD نگاه کنیم می بینیم که خیلی از دوستان از جمله علی آقا علاوه بر مقالات خوب و آموزشی، سورس بازیها و دموهاشونم گذاشتن. پس مهمترین کار به نظرم جا انداختن فرهنگ Open Source تو سایته.
یکی دیگه از پیشنهاد های من تهیه آموزشهای ویدیویی برای اعضای سایته. الان این قضیه خیلی رایج شده حتی سایتی مثل CodeProject هم اخیرا به کاربراش اعلام کرده که می تونن مقالاتشونو بصورت ویدیویی تهیه کنن. فکر می کنم این مورد اینجا هم کارساز باشه. فقط میمونه همت خودمون.
مورد مهم دیگه ای که می تونم بهش اشاره کنم تهیه یه نشریه در مورد بازی و بازی سازیه البته با نظارت مدیران سایت و تشکیل یه تیم قوی برای نشریه است. از اونجایی که نشریه بعد از مدتی تو سایتهای مختلف می چرخه می تونه تبلیغ خوبی برای سایت باشه.
تهیه وبلاگ برای اعضای خاص سایت که مثلا در مورد مراحل ساخت بازیشون و یا مسائل روز دنیای بازی سازی بنویسند.
دیگه الان چیزی به نظرم نمیرسه. فقط اشکان عزیز اون که از گاراژ شروع کرد اپل بود نه مایکروسافت!!! Smile

نويسنده
پيغام
AshkaN_666i
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 27 آبان 1389
تعداد ارسالها: 951
محل سكونت: NoWhere Land

4 شنبه 29 دي 1389 - 20:24
پاسخ بصورت نقل قول
نه دوست عزیز, من زندگینامه بیل گیتز رو خوندم! اونم اول با دوستش تو پارکینگ کار می کرد!
من نمیدونم چرا همه بجای پیشنهاد دادن، اون یه دونه ای هم که هست رد می کنند! همه میگن بازی گروهی نمیشه! خب تکی هم که نمیشه! پس یهو سایت رو هم ببندید همه بریم کلاس گلدوزی ثبت نام کنیم دیگه!
اگه تا حالا پیشرفتی اتفاق نیافته پس کارمون اشکال داره! هیچ کس هم که حاظر نیست کوچکترین تغییری ایجاد کنه! شما که مدیری باید همکاری کنی دیگه! چند نفر جمع شیم شروع کنیم، بقیه هم ببینند کار پیش میره سورسو تکمیل میکنند!
بعدش کی میگه تو ایران کسی رو سورس کار نمیکنه! 10 نمونه لینوکس پارسی نام ببرم!
بازم تکرار می کنم!در ابتدا با GM پیش میریم! پس دانش خاصی مد نظر نیست! اگه دیدیم جواب میده میریم سراغ پروژه های حرفه ای تر!
امتحانش که ضرری نداره! همتون 100 تا پروژه نیمه کاره دارید! اینم روش! اصلا فقط به جنبه آموزشیش نگاه کنید!

If you say pls, because it is shorter than "please", I will say no, because it is shorter than yes
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
hoplite
کاربر اخراج شده

تاريخ عضويت: 4 شنبه 9 ارديبهشت 1388
تعداد ارسالها: 193

4 شنبه 29 دي 1389 - 21:11
پاسخ بصورت نقل قول
سلام.من میدونم نظرم دیگه اهمیتی نداره و شما هم اصلا به نظر من اهمیت نمیدید.ولی من مینویسم.
اگه میخواین این سایت از این وضع دربیاد باید نرم افزارها و انجین های بیشتری به انجمن اضافه بشه.شاید یکی از گیم میکر و گیم استودیو و یونیتی و کوئست تری دی و بلندر خوشش نیاد.باید چیکار کنه؟مجبوره از اینجا بره.واسه پیشرفت خودش هم شده میزاره و میره.به همین چهارتا انجین نباید بسنده کرد.مسئله ی بعد اینه که باید پیگیری کنیم ببینیم چرا حرفه ای ترها رفتن؟باید جلوی این قضیه رو بگیریم.مثلا یکی یه جا اعتراض کرد از سایت انداختیمش بیرون 10 نفر معترض بقیه رو هم نندازیم بیرون.ببینیم اینا از چی ناراحتن.اگه بخوایم با نفر صدم هم مثل اول برخورد کنیم دیگه طراحان پارسی ای نمیمونه.مثال نمیزنم که چه کسایی رو میگم چون همه ی شما قدیمی هستید و میدونید،نمیخواین به روی خودتون بیارید که سه نشه.
نکته ی بعد.آقا اشکان اگه بخوایم یه دفعه به صورت گله ای کل سایت بریزیم سر یه بازی که بخواهیم بسازیمش صدتا اختلاف نظر پیش میاد.باید طرح ها رو بپرسیم.انجین ها رو بپرسیم.اعلام کنیم.بعد تو دسته های کوچک تر بسازیم.نه اینکه یه دفعه کل سایت بیان یه بازی بسازن.شاید این داستانی که درنظر گرفته شده رو کسی دوست نداره باید به زور بیاد همینو بسازه؟یا اینکه میندازینش بیرون؟
اول باید همه ی جنبه هارو در نظر گرفت.نه اینکه شب بخوابیم صبح بلند شیم بگیم یه بازی میسازیم با گیم میکر همه هم صد در صد میان.
نکته ی آخر.این صفحه ی اول سایت خیلی مهمه.مدیران باید مطلب بذارن.این صفحه اصلی این سایت اگه من بحث بلندر رو نمیکشیدم تا صدسال دیگه هم میخواست سری مسابقات تخصصی “Dominance War” رو نشون بده.تازه های نقد و بررسی سایت هم که اصلا ولش کن.آنریل انجین 4 هم داره میاد ولی هنوز داره سیستم انیمیشن آنریل انجین 3 رو بررسی میکنه.یعنی ازوقتی که آنریل 3 اومده هیچ خبری نشده که نقدو بررسی بشه؟
اینم نظرات بی اهمیت ما
مخلص شما
پدر دست و پا بسته ی بلندر ایران
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
vahidpoor
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 31 تير 1388
تعداد ارسالها: 531
محل سكونت: مشهد

4 شنبه 29 دي 1389 - 21:47
پاسخ بصورت نقل قول
نکته مهم اینجاست کاربرای فعال این سایت الان از 15 نفر کمترن این رو مد نظر قرار بدین
اضافه کردن یک انجین مثلا بلندر که فقط 3 تا کاربر شاید داشته باشه که خوب راه حل جالبی نیست
من میگم تبلیغات

نويسنده
پيغام
AshkaN_666i
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

4 شنبه 29 دي 1389 - 21:51
پاسخ بصورت نقل قول
hoplite, اول سلام! دوم نظر شما لااقل برای من مهمه! من هم موافقم انجین های بیشتری به سایت اضافه شه (فقط مهم ها) به شرطی که یه مدیر پیدا شه که با اون انجین حسابی کار کرده باشه و بتونه ساپورت کنه! این بحث رفتن حرفه ای ها هم خواهشن همین جا تموم کنید!
من نگفتم گله ای بریزیم سر یه بازی! لطفاً پست های قبلی رو هم بخون! گفتم اول طبق یه مسابقه یا یه چیز دیگه یه موضوع با ایده ی خوب مشخص میشه! بعد هم یه مدیر برای پروژه ی اوپن سورس انتخاب میشه و افراد داوطلب زیر نظر مدیر روی سورس کار می کنند! افرادی هم که خودشون انفرادی می خوان سورسو گسترش بدن تحت لیسانس طراحان پارسی میتونن!

کلا تعریف اوپن سورس همینه! اول یه بازی ساده ساخته میشه، بعد هرکسی که تواناییشو داشت طبق مقررات میتونه توسعش بده!

If you say pls, because it is shorter than "please", I will say no, because it is shorter than yes
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
hoplite
کاربر اخراج شده

تاريخ عضويت: 4 شنبه 9 ارديبهشت 1388
تعداد ارسالها: 193

4 شنبه 29 دي 1389 - 22:10
پاسخ بصورت نقل قول
vahidpoor, ببین آقای وحیدپور.درباره ی بلندر درست صحبت کن.یعنی اگه میخوای کل بندازی با من به خاطر بلندر هم که شده صدبار هم یوزرم حذف شه بازم میام جواب میدم.الان که میبینی 3تا کاربر(به قول شما)داره.تقصیر من نیست تقصیر مدیر سایته.من وقتی مدیر اونجا نیستم چجوری طرفدارهای بلندر رو زیاد کنم؟بعدشم.شما با یه تاپیک ساده اومدی میگی 15 نفر فعالن.از کجا میدونی؟شاید 30تای دیگه حال نکردن جواب بدن.شاید انقدر فعال بودن که وقت جواب به اون مبحث رو نداشتند.حالا ولش
AshkaN_666i, سلام!اگه سخت گیری ها کم تر شه انجین های دیگه ای اضافه میشن.انجین های مهمی موندن که هنوز به سایت اضافه نشدن.مثل UDK و شیوا.اون بحثی که گفتی و منم دیگه اسمشو نمیبرم هم بیخیال ولی بهش فکر کنید.دست کم نگیرید.راستش من اول جواب دادم بعد پست های قبلی رو خوندم Smile.من با نظرت موافقم.خیلی هم موافقم.ولی موافق بودن من که بدرد نمیخوره.
و اما کاری که از دست من بر میاد.اگه دست و پای من رو باز کنید.چندتا پروژه مثل شکارچی سکه شروع میکنم به آموزش و میرم جلو.اینطوری با سورس هم آشنا میشن بچه ها
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
AshkaN_666i
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

4 شنبه 29 دي 1389 - 22:43
پاسخ بصورت نقل قول
چرا نظر شما مهمه! خیلی هم مهمه! نه فقط شما بلکه تک تک بچه ها! طراحان پارسی یعنی ما! وگرنه میشد طراح پارسی! شما اگه برای پروژه پایه ای باید باید بگم از خیلی ها جلویی! لااقل بجای غر زدن یه حرکتی می کنی!

ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 2 از 8 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011