Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> انتقادات و پیشنهادات -> پیشنهاد

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  بعدي

نويسنده
پيغام
hoplite
کاربر اخراج شده

تاريخ عضويت: 4 شنبه 9 ارديبهشت 1388
تعداد ارسالها: 193

4 شنبه 29 دي 1389 - 22:52
پاسخ بصورت نقل قول
AshkaN_666i, من آماده ام که یک بازی مثل شکارچی سکه رو یاد بدم و برم جلو.با سورس و مقاله.ولی خب شما که بهتر میدونی...
پیام های شخصیت رو هم چک کن
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
vahidpoor
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 31 تير 1388
تعداد ارسالها: 531
محل سكونت: مشهد

4 شنبه 29 دي 1389 - 23:06
پاسخ بصورت نقل قول
کل چیه ؟؟؟؟؟؟؟
مگه اینجا دعواست
من دارم راه حل میدم این کار شما جواب نمیده

نويسنده
پيغام
AshkaN_666i
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 27 آبان 1389
تعداد ارسالها: 951
محل سكونت: NoWhere Land

4 شنبه 29 دي 1389 - 23:18
پاسخ بصورت نقل قول
اینو خطاب به علی میگم:

من از 4 سالگی که فهمیدم دورو برم چه خبره یه کومودور 64 داشتم! بعدش هم ترقی کردمو آمیگا خریدم! یعنی من با بازی بزرگ شدم! تمام رویاهای بچگیم تو دنیای بازی ها گذشت!
اینارو گفتم که بدونی بازی و بازی سازی برای من بیشتر از یه سرگرمیه! اگه هم هر روز وقت میزارم تو PD چون فکر میکنم اینجا تنها جاییه که شاید مشکل بازی سازی ایرانو در آینده ی نه چندان دور حل کنه! شاید!
اما چند وقتیه حس بدی دارم! اینجا به جای این که بستری رو پدید بیاره تا تازه کارو راه بندازه و جذب استعداد کنه، شده جایی که چند نفر بازی میسازن و به بقیه نشون میدن (نمیدونم چه سودی برای بازی سازی ایران داره) ، بقیه هم همش میگن UDK یا Unity؟
علی آقا! اگه احساسه مسیولیتی در این مورد داری، یه کاری کن! این دوستمون hoplite هم در بعضی موارد حق داره! فقط مسایل رو بد عنوان میکنه!

من میگم یه برنامه ی طولانی مدت برای آشنایی بچه های تازه وارد بزاریم! بیشتر بچه ها سعی در موارد آموزشی به زبان فارسی داشته باشن! از گفتن کلمات تخصصی تا حد امکان جلوگیری شه تا قابل فهم برای عموم شه! با تاسیس تاپیک های مرتبط با آهنگ سازی، ایده های نو و ... افراد حرفه ای مرتبط با بازی سازی رو جذب سایت کنیم! و هزار کار نکرده که باید کرد!

در آخر هم حرفی رو میزنم که میدونم بازم قبول نمی کنید: همین طور که یکی از مدیران هم گفت تو ایران هیچکی همکاری نمی کنه و همه تکرو هستند! دوستان هر چقدر هم که حرفه ای هستید چرا باید ساخت یه بازی ساده مثل سرزمین رویا ها که خودم 15 دقیقه ای تمومش کردم 1 سال طول بکشه! چرا باید بعد از این همه سال که از تاسیس PD میگذره هنوز 10 بازی کامل هم اینجا ساخته نشده! یه دست صدا نداره!
دوستان از غرور خودتون کم کنید و یه نفر که از خودتون پایین تر میدونید رو تو پروژتون سهیم کنید! هم به نفع خودتونه هم صنعت بازی سازی! به خدا از ارزش بازیتون کم نمیشه!

درد دلم زیاده ولی باشه برای یه فرصت دیگه.....

If you say pls, because it is shorter than "please", I will say no, because it is shorter than yes
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

4 شنبه 29 دي 1389 - 23:20
پاسخ بصورت نقل قول
@ voldemort,

محمد خان خیلی مخلصیم. از این طرفا؟ دلمون برات تنگه. Question

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

4 شنبه 29 دي 1389 - 23:37
پاسخ بصورت نقل قول
ببینید اشکان جان مساله اینه که وظیفه من و شما نگاه کردن از بالا به پایین در این سطح کلان نیست. شما رو نمی دونم ولی من جزء بسیار کوچیکی از جامعه گیم سازان ایران هستم. توانایی هام و امکاناتم در همین حده. محدودیت های خاص خودم رو دارم و دارم سعی می کنم بخش های مختلف کاریم رو با هم ارتباط بدم. همه شماها همین طورین. ما زنجیره های یک زنجیر طولانی هستیم. کافیه هر کدوم از ما کار خودش رو درست انجام بده تا مجموعه به یک مجموعه ی قدرتمند تبدیل بشه.

تو همین فوروم کسایی مثل مرتضی بصارت دار بودن که بازیشون رو تموم کردن و تجاری کردن و فروختن و رفتن دنبال زندگیشون. کسایی هم بودن مثل مهدی بازیان که پر از استعداد و خلاقیت هستن و پاشون به جشنواره های بین المللی باز شده. من یادمه همین بچه ها یه زمانی توی همین فوروم با همدیگه سر مسایل ساده بحث و گفتگو می کردن. در عین حال خوب یادم هست که هیچکدوم از این بچه هایی که الان برای خودشون کسب افتخار کردن، نگان کلان و از بالا به پایین نداشتن. به کسی خط نمی دادن و فقط سرشون به کار خودشون بود و کارشون رو هم درست انجام دادن.

مثال ما مثل شناگری هست که توی مسابقه شنای استقامت شرکت کرده و اگرچه تواناییش رو داره که تا پایان مسیر شنا کنه، ولی چون هر 10 متر که میره، سرش رو میاره بیرون از آب و خط پایان رو نگاه میکنه و بقیه شرکت کننده ها رو نگاه میکنه، تمرکزش رو از دست میده و انرژی که بایدبرای کارش بذاره رو جای دیگه خرج میکنه. نتیجش این میشه که به آخر خط نمیرسه. شمام اگه خودتون کار درست رو در جای خودتون انجام بدین به نتیجه میرسین.

من طرفدار کار فردی نیستم. ولی بعضی وقتا باید کار رو تنهایی شروع کرد و تیم رو به مرور بزرگ کرد. نمیشه از همون اول با شرایط ایده آل کار رو راه انداخت.

نويسنده
پيغام
AshkaN_666i
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

4 شنبه 29 دي 1389 - 23:50
پاسخ بصورت نقل قول
بله علی جان حرف با شماست!

If you say pls, because it is shorter than "please", I will say no, because it is shorter than yes
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
voldemort
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 4 شنبه 24 تير 1383
تعداد ارسالها: 392
محل سكونت: تهران

5 شنبه 30 دي 1389 - 00:40
پاسخ بصورت نقل قول
ممنون علي جان باور كن هر وقت فرصتي پيدا كنم به سايت سر مي زنم.

AshkaN_666i نوشته:
من نمیدونم چرا همه بجای پیشنهاد دادن، اون یه دونه ای هم که هست رد می کنند!

من اين همه پيشنهاد دادم براي پيشرفت سايت!!! هيچكدومو نخوندي؟!!!

نقل قول:
همه میگن بازی گروهی نمیشه! خب تکی هم که نمیشه! پس یهو سایت رو هم ببندید همه بریم کلاس گلدوزی ثبت نام کنیم دیگه!

من هم در اين مورد با علي آقا موافقم. بهتره تنهايي شروع كني بعد به تدريج افرادي را كه واقعا مي تونن باهات همكاري كنن به پروژه اضافه كني. اگه موفق نشدی بعدش می تونی بری کلاس گلدوزی ثبت نام کنی!!! (کاش با ادبیات بهتری حداقل تو یه سایت تخصصی خطاب به هم صحبت کنیم)

نقل قول:
اگه تا حالا پیشرفتی اتفاق نیافته پس کارمون اشکال داره! هیچ کس هم که حاظر نیست کوچکترین تغییری ایجاد کنه! شما که مدیری باید همکاری کنی دیگه! چند نفر جمع شیم شروع کنیم، بقیه هم ببینند کار پیش میره سورسو تکمیل میکنند!

اينطوري در مورد پیشرفت PD قضاوت نکنید. کی میگه تا حالا پیشرفتی اتفاق نیفتاده. شما شاید یادتون نباشه ولی 5 یا 6 سال پیش ضمیمه جام جم سایت PD را به عنوان تنها سایت بازی سازی معرفی کرد یادتونه. الان چند تا سایت داریم؟ چند تا متخصصی بازی سازی داریم؟ چند نفر فعالیتشونو تو این سایت شروع کردن و الان هر کدومشون توی زمینه مورد علاقشون حرفه ای هستن؟ علی آقا مثالهای خوبی تو این زمینه معرفی کردن. خوب اینا یعنی پیشرفت. حالا قراره دور هم جمع بشیم و برای پیشرفت PD ایده بدیم.

نقل قول:
بعدش کی میگه تو ایران کسی رو سورس کار نمیکنه! 10 نمونه لینوکس پارسی نام ببرم!

من نگفتم تو ایران کسی Open Source کار نمی کنه گفتم هر کسی نمیتونه بصورت تیمی کار کنه مخصوصا بصورت Online

اشکان عزیز من تاپیک دیگه ای که در این زمینه شروع کردی را هم خوندم. ضمن اینکه به پشت کار و علاقه شما آفرین میگم تنها یه توصیه ای باید بگم بهت و اونم اینه که هر کاری می کنی از همون اول جدی بگیر و حرفه ای عمل کن. اگه قراره یه پروژه Open Source را شروع کنی از همین اول به همه مسائلش بصورت حرفه ای نگاه کن حتی اگه پروژه کوچیک باشه. تحقیق کن ببین چه نرم افزارهایی برای کار Open Source استفاده میشه، چه دانشهایی در کنار تخصص اصلی نیاز داری و مسائل دیگه و به همه اینها به چشم یه پروژه واقعی نگاه کن نه به چشم یه "پروژه که اگه نشد هم مشکلی پیش نمیاد یه پروژه به پروژه های نیمه کارمون اضافه میشه"!!!
موفق باشید

نويسنده
پيغام
AshkaN_666i
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

5 شنبه 30 دي 1389 - 01:12
پاسخ بصورت نقل قول
voldemort, دوست من، اول اینکه از پیشنهاداتون ممنونم! کلاس گلدوزی هم، خودمو گفتم! خدا نکرده منظورم شما نبود!

پست شما رو خونده بودم! حرفای من خطاب به همه بود نه شخص شما!

بازی هم ساختم! الان 6،7 ماهه دارم روی پروژه 2 بعدی کار می کنم، خوب هم پیش رفته
، پروژه های کوچیک و نیمه کاره هم تا دلت بخواد! حرفم اینه که چنین پروژه های پیشو پا افتاده ای نباید اینقدر طول بکشه! شاید شما منو نشناسی ولی من خیلی ساله ( از 84) با PD هستم! به دلایل شخصی مجبور شدم بر خلاف قوانین اکانتمو عوض کنم!(امیدوارم این استثنا رو ببخشید!)

پیشرفت هم در مقابل کارای کشور های دیگه مقایسه کردم!(در کل چون همیشه به پیکان راضی هستیم به فکر ساخت مک لارن نمی افتیم)!

من به هم ی کارام حرفه ای نگاه می کنم! اگه گفتم اینم یه کار نیمه کاره (البته اینجوری نگفتم) کنایه به کسایی بود که می ترسن یه پروژه ی جدید شروع کنن! (لابد می ترسن، آخه من دراکولام) Very Happy

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
vahidpoor
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 31 تير 1388
تعداد ارسالها: 531
محل سكونت: مشهد

5 شنبه 30 دي 1389 - 12:32
پاسخ بصورت نقل قول
دوست من این کار خیلی عالیه اما واقعا به فعال شدن افراد کمک نمیکنه من مخالف نیستم باید اینکار اجرا بشه اما اینکار باید 2 سال پیش میشد الانم اما دیر نیست اما بازم پیشنهاد بدین
واقعیت اینکه که نسل بازی ساز ما الان به جایی رسیدن ( بزرگ شدن ) که احتیاج به پول دارن
پیشنهاد بدین
من میگم یک آموزشگاه مجازی راه بندازیم

نويسنده
پيغام
AshkaN_666i
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

5 شنبه 30 دي 1389 - 12:54
پاسخ بصورت نقل قول
میشه در مورد آموزشگاه مجازی بیشتر توضیح بدی!

اگه منظورت ویدیو یا PDF هست باید بگم تاحالا زیاد داشتیم! من میگم کسایی که میتونن به یه تازه وارد کمک کنن و تا آخر یه پروژه تو هر زمینه ای( کدنویسی یا مدل ) ساپورتش کنن! درست مثل این مشاور شخصی که کانون برای داوطلباش می زاره!

حرفه ای ها هم (خودمو نمیگم ) دیگه به اندازه کافی تجربه کسب کردن! الان وقتشه هر چی دارن و بریزن وسط و با هم یه پروژه قوی بزنن! کافیه با هم تقسیم وظایف کنن!

در کل این تاپیک، تاپیک خوبی بود! امیدوارم حداقل یکی از پیشنهاداتی که داده شد، عملی شه!
ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 3 از 8 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011