Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> معرفی نرم افزار های ساخت بازی -> اولین سایت ساز سه بعدی در دنیا

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2  بعدي

نظرتون در مورد این سیستم جدید سه بعدی چیست؟
انقلابی !
23%
 23%  [ 4 ]
جالب
47%
 47%  [ 8 ]
معمولی
0%
 0%  [ 0 ]
غیر کاربردی
17%
 17%  [ 3 ]
مزخرف
11%
 11%  [ 2 ]
مجموع آراء : 17

اولین سایت ساز سه بعدی در دنیا
نويسنده
پيغام
billgates
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 5 شنبه 2 فروردين 1386
تعداد ارسالها: 61

4 شنبه 24 فروردين 1390 - 20:26
پاسخ بصورت نقل قول
با توجه به گسترش روز افزون فناوري هاي نوين در عرصه تجارت الکترونيک ما افتخار اين را داريم که اولين و منحصر به فردترين سيستم فروشگاهي سه بعدي را در دنيا را به شما معرفي کنيم.

فروشگاه ساز سه بعدي آترين چيست ؟

فروشگاه ساز سه بعدي آترين نرم افزاري است بر پايه تکنولوژي ادوبي فلش که نسل جديدي از رابط کاربري نرم افزارهاي تحت وب را متولد ساخته است.با اين سيستم کاربر به صورت تماما سه بعدي وارد يک محيط مجازي که توسط مدير سيستم قابل تعيير مي باشد هدايت مي شود و همانند يک بازي کامپيوتري مي تواند در محيط آن قدم بزند و در دنياي مجازي به کندو کاو و جستجو براي محصول مورد نظر خود بپردازد!

با اطمينان و افتخار به شما ميگوييم که اين سيستم براي اولين بار در دنيا و به خصوص در کشور ايران توليد و به مرحله بهره برداري رسيده است.اين سيستم نه تنها قابليت شبيه سازي محيط واقعي را به صورت يک فروشگاه مجازي به کاربران مي دهد بلکه سعي شده تا حدالمکان سرعت بارگذاري آن با سرعت اينترنت کشورمان تطابق يابد.
از قابليت هاي اين سيستم مي توان به سرعت بالاي بارگذاري آن اشاره کرد که باتوجه به کيفيت بالا از لحاظ ظاهري و گرافيکي در رده بازيهاي پلي استيشن 2 مي باشد بسيار جالب توجه و باور نکردني است سرعت پردازش و بارگذاري آن در سيستم کاربر.

البته پس از بارگذاري اوليه که حدودا 800 کيلو بايت مي باشد در دفعات بعدي مراجعه کاربران به سايت به دليل کش شدن آن به سرعت و بدون نياز به بارگذاري مجدد بالا مي آيد.

اما چرا از تکنولوژي فلش در اين سيستم استفاده شده است ؟

فلش يکي از برترين نرم افزارهاي دنيا در زمينه انيميشن , برنامه نويسي , طراحي سايت و تبليغات مي باشد.اين برنامه براي اجرا شدن در سيستم کاربر نياز پلاگيني به نام فلش پلير دارد که خوشبختانه اين پلاگين بر روي 98 درصد از کامپيوترهاي شخصي دنيا به صورت پيشفرض نصب مي باشد و محدوديتي براي سايتهايي که با فلش طراحي شده است به وجود نمي آورد و همچنين بازديد کنندگان براي ديدن سايت نياز به دانلود برنامه خاصي ندارد.در يک کلام فقط آدرس سايت را در مرورگر وارد کنيد و وارد محيط مجازي خود شويد.

حتما فلش پلیر 10 به بالا نصب داشته باشین

جهت مشاهده دموي فروشگاهي آترين کليک کنيد

http://www.atrin3d.com/demo

طراحی از محمد زینالی
email:farazm64@gmail.com
دوستان لطفا در نظر سنجی شرکت کنید و نظرات خودتون رو درباره این سیستم بگید ممنونم Mad

ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Moha-k
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 3 شنبه 3 آذر 1388
تعداد ارسالها: 54
محل سكونت: اصفهان

4 شنبه 24 فروردين 1390 - 22:13
پاسخ بصورت نقل قول
سلام خیلی جالبه انشاءالله موفق باشی فقط یه کار کن که از دیوارها رد نشه اون بازیه هم قشنگ بود ایده جالبیه به شرط اینکه با سرعت اینترنت هماهنگ باشه
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر

نويسنده
پيغام
AshkaN_666i
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 27 آبان 1389
تعداد ارسالها: 951
محل سكونت: NoWhere Land

4 شنبه 24 فروردين 1390 - 23:05
پاسخ بصورت نقل قول
بهت تبریک میگم، به نظر من که ایده جالبیه. البته متاسفانه برای من باز نشد( ایراد از اینترنتمه ) ولی شات به نظر خیلی خوب می رسه!

Laughing

If you say pls, because it is shorter than "please", I will say no, because it is shorter than yes
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
billgates
در حال رشد
در حال رشد

5 شنبه 25 فروردين 1390 - 00:45
پاسخ بصورت نقل قول
ممنون AshkaN_666i و Moha-k عزیز
دوستان توجه کنین که حتما باید فلش پلیر 10 به بالا روی سیستمتون نصب باشه و اینکه سرعت فوق العاده بالایی نیاز نداره , با اینترنت دیال آپ فقط 2 دقیقه زمان لازمه برای لودش که البته تمام اینها کش می شن و در سری های بعدی در عرض 5 ثانیه سایت بالا میاد و به نظر خودم این یکی از بهترین مزیتهاشه Rolling Eyes ,البته برای بهینه سازی سیستم خیلی روش کار کردم تا با سرعت اینترنت ایرانمون سازگار باشه .
در ضمن از دوستان عزیزم درخواست دارم ایده های خودشون رو در مورد این طرح بدن تا در صورت کارامد بودن به پروژه اضافه بشه . البته باید اضافه کنم بنده با این پروژه قراره در جشنواره بعدی خوارزمی شرکت کنم و خیلی مهمه که این سیستم ایرادی نداشته باشه.

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

5 شنبه 25 فروردين 1390 - 12:00
پاسخ بصورت نقل قول
ایده اولیه کار خیلی خوبه. ولی تا می تونید حجمش رو کمتر کنید. می دونم که تا همینجاش هم خیلی برای بهینه سازی و کاهش حجمش زحمت کشیدید، ولی کافی نیست. 800 کیلو هنوز خیلی زیاده...

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

5 شنبه 25 فروردين 1390 - 12:03
پاسخ بصورت نقل قول
اضافه کنم، این محصول شما قراره فروشگاه باشه. مخاطبش کسی هست که دنبال محصول می گرده و می خواد سریع پیداش کنه و بخره و بره پی کارش. اگه این یه نمایشگاه مجازی بود، حجمش می تونست بیشتر هم باشه و اشکالی هم نداشت.

باید ببینید هدفتون در وهله اول ساخت یک فروشگاه ساز متفاوت هست یا یه نرم افزار 3 بعدی آنلاین که میشه توش یه چیزهایی هم فروخت؟

نويسنده
پيغام
billgates
در حال رشد
در حال رشد

5 شنبه 25 فروردين 1390 - 12:57
پاسخ بصورت نقل قول
هدف ساخت یک تکنولوژی سیستماتیک هست که کلا وب رو به سمت سه بعدی شدن (البته بدون دردسر برای کاربر) سوق بده
اگر بیشتر در این سیستم دقت کنید می بینید طراحی محیط و سه بعدی سازی اون زیاد کار جدیدی نیست و مشابه این محیط در نرم افزارها و بازی های دیگه فراوونه و شاید با unity و وب پلیر اون بتونین محیطی زیباتر از این محیط طراحی کنید اما نکته ای که مهمه اینه که سیستم آترین تنها و تنها با فلش کار می کنه !! این یعنی کاربر رو بی نیاز از نصب هرگونه پلاگین اضافی مثل وب پلیر یونیتی می کنه ! و به نظر من این بزرگترین مزیتیه که این سیستم رو میتونیم به عنوان اولین سیستم وب سه بعدی به دنیا معرفی کنیم.

من با تمامی انجین های طراحی بازی از جمله unity این محیط رو طراحی کردم و مشکلاتی که در رابطه با وب در این انجین ها مشترکه :
1 - تمامی انجین ها برای نمایش یک محیط سه بعدی در مرورگر کاربر نیاز به نصب پلاگینی بالای 4 مگابایت دارند که می بایست توسط کاربر دانلود شود.
2 - هیچکدام از این انجینها قابلیت seo رو به عنوان یک سایت به سیستم سه بعدی شما نمی بخشند یعنی seo در این سیستمها صفر است.
3 - هر محیطی که توسط انجینهایی مثل unity طراحی بشن برای نمایش یک مکعب ساده سه بعدی فایلی با حجم پایه 3 مگابایت به بالا تولید می کنند !(چه برسه به یک فروشگاه با چندصد محصول که حجم به بالای 20 مگابایت می رسه)
پس با تمامی این توضیحات میتونیم نتیجه بگیریم که فلش بهترین تکنولوژی برای کار روی این ایده میباشد که هم از نظر حجم هم از نظر نیاز نداشتن به دانلود پلاگین از سمت کاربر و هم قابلیت seo وایندکس شدن در موتورهای جستجو از تمامی موتور های سه بعدی در زمینه وب سه بعدی بالاتره

نويسنده
پيغام
Unity3D
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 2 شنبه 23 آذر 1388
تعداد ارسالها: 1034

5 شنبه 25 فروردين 1390 - 13:05
پاسخ بصورت نقل قول
billgates,

سلام

به نظر من ایده جالبی هست ولی ایراداتی داره که باید فکر اساسی براش بشه ...
خودتون رو بگذارید بجای کاربر و فرض کنید توی یه فروشگاه بزرگ و نه یه دمو میخواید چندتا محصول رو بخرید ... خب خیلی اعصاب خورد کنه که دائما باید کلید w رو نگه دارید از اینور فروشگاه قدم بزنید اونور و اگه یه محصول رو باز فراموش کردید دوباره برگردید ؟!!!

به نظر من این بحث قدم زدن رو فراموش کنید و بجاش یه لیست درختی در نظر بگیرید که کاربر با دابل کلیک سریع بره به همون بخش که میخواد ...

ضمنا درسته که فروشگاه خودش سریع لود میشه و همونطور که گفتید کش میشه اما ظاهرا لود شدن محصولاتش کندتر هست و فکر کنم به خاطر این هست که همه محصولات با هم لود میشن ... فکر کنم اگه اون لیست درختی رو که گفتم پیاده کنید لود شدنشون رو هم بهتر بشه مدیریت کرد ...
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
Unity3D
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 2 شنبه 23 آذر 1388
تعداد ارسالها: 1034

5 شنبه 25 فروردين 1390 - 13:17
پاسخ بصورت نقل قول
billgates,

دوست عزیز کسی نگفت که چرا از flash استفاده کردید و از یونیتی استفاده نکردید !!
استفاده از موتور بازی برا اینجور کارها همونطور که فرمودید یه سری مشکلات داره ...

البته یه چند نکته رو هم بگم در مورد یونیتی چون فکر میکنم اشتباه فرمودید ... web player یونیتی بالای 4 مگ نیست !! حدود 500kb هستش و فرمودید اگه یه box بگذارید خروجی 4 مگ میده ! ولی حدودا زیره 50kb میشه ...

0 بار اين نامه ويرايش شده است كه آخرين بار توسط 5 شنبه 25 فروردين 1390 - 13:32 در 2 بوده است.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
billgates
در حال رشد
در حال رشد

5 شنبه 25 فروردين 1390 - 13:19
پاسخ بصورت نقل قول
البته همین راه رفتن در محیطه که برای کاربر لذت بخشه !
در رابطه با لیست درختی هم ایده خوبیه اما با این کار ما سیستم رو از حالت سه بعدی باز خارج می کنیم و این کار ما درست مثل یک فیلم میشه انگار یک فیلم سه بعدی از قبل ضبط شده برای کاربر اجرا میشه !!
لود محصولات به صورت نوبتی است یعنی اول محصول a لود میشه بعد محصول b بعد c و...
در رابطه با پلیر یونیتی درست فرمودید بنده با یونیتی نسخه 2.6 کار کردم که حجم پلیرش 3 مگابایت بود .
بازم ممنون از نظرتون

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011