Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> بازیها و پروژه های در دست تولید -> راز گل سرخ ( Secret Of The Rose )

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2, 3  بعدي

راز گل سرخ ( Secret Of The Rose )
نويسنده
پيغام
IDEGame
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: شنبه 1 بهمن 1390
تعداد ارسالها: 19

1 شنبه 30 بهمن 1390 - 22:48
پاسخ بصورت نقل قول
سلام دوستان
در حال ساخت يك بازي براي شركت در مسابقه بازي دانشجويي هستم؛
البته فقط ميخوام شركتش بدم
اين بازي طبق انيميشني دوبعدي كه براي پروژه پايان ترمم ساختم طراحي ميشه

دوستان هركي ميتونه لطفا كمكم كنه‌‌؛ تا دهم اسفند وقت دارم تا يه دمو ازش آماده كنم

نام بازي : راز گل سرخ ( Secret Of The Rose )
موتور بازي : گيم ميكر 8
سبك : دوبعدي معمايي
نرم افزارهاي استفاده شده : Game Maker 8 , Photoshop CS3 , Anime Studio 8

شاتهايي از بازي :

داستان انيميشن از اين قراره كه يه آدم يه گل تو دستشه دنبال آب ميگرده حالا با هر خون دلي كه شده اين گل رو ميكاره و اون سرزمين به سرزميني سبز و آباد تبديل ميشه؛ بعد از مدتي يه نفر ديگه مياد و از گل خوشش مياد وسوسه ميشه و گل رو از زمين ميكنه و دوباره همه جا خشك ميشه؛ حالا اين شخصيت ما بايد اشتباهشو جبران كنه و معماهاي زيادي رو حل كنه و با خصايص شيطاني خودش بجنگه و در آخر آب پيدا كنه تا بتونه گل رو دوباره زنده كنه

دوستان اگه مراحل به سبك Side Scrool (اگه درست نوشته باشم) رد بشه باید از چه روشی استفاده کنم

اول میخواستم برای هر صحنه از یه روم استفاده کنم اما اینجوری کار سخت میشه و زمان زیادی میخواد و آبجکت هایی رو که لازم دارم باید از رو فعلی به روم بعدی یا قبلی ببریم

لطفا راهنمایی کنید
ممنون

www.fb.com/aram.azarm

0 بار اين نامه ويرايش شده است كه آخرين بار توسط شنبه 27 ارديبهشت 1393 - 06:38 در 3 بوده است.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر

نويسنده
پيغام
mohammad20mohsen
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 5 شنبه 31 ارديبهشت 1388
تعداد ارسالها: 185
محل سكونت: کرمان

2 شنبه 1 اسفند 1390 - 00:00
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
بوی ایده خفن میاد
شما یکم دیگه توضیح بده ببینیم چی گفتین؟
اگه منظورتون side scroller هست بهتره به هنر خودتون تکیه کنین لازم نیست حتما معما داشته باشه یکی دوتا..
وقتی این سبک رو انتخاب کردین بهترین کار روایت داستانی هست..
وا... اینکه می خواین side scrollerبسازین تو گیم میکر کار خیلی راحتی هست(ولی به نظرم شما کارت ساید اسکرولر نباشه اگه صفحه ثابته دیگه ساید اسکرولر نمیشه)
ولی به نظر من شما همون صفحه ثابت بساز و در هر مرحله هم یک معمای ساده قرار بده تا با تموم کردن معما قابل رفتن به صفحه ی بعد باشی.(یعنی لازم نیست یک objرو از یه صحنه به صحنه ی بعدی ببری کاری کن که همه چیز یک مرحله تو همون یه پلان اتفاق بیفته)
موفق باشید
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
AshkaN_666i
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 27 آبان 1389
تعداد ارسالها: 951
محل سكونت: NoWhere Land

2 شنبه 1 اسفند 1390 - 00:17
پاسخ بصورت نقل قول
IDEGame, تبریک می گم, ایده کارت فوق الادست. گرافیک هم خیلی خوب و فانتزیه! در کل من که خیلی خوشم اومد.

همون طور که دوستمون گفت بازی شما side scroller نیست, پلتفورمه!
برای مشکل شما بهترین راهی هم که وجود داره, همون طور که خودت گفتی باید برای هر صحنه باید یه روم داشته باشی ( مثل Odd World و Heart of Darkness ), البته نیازی نیست اشیا رو به روم جدید انتقال بدی. اگه هم تو پیاده سازیش به مشکل بر خوردی تو تالار گیم میکر مطرح کن تا کمکت کنم!

If you say pls, because it is shorter than "please", I will say no, because it is shorter than yes
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
mohammad20mohsen
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 5 شنبه 31 ارديبهشت 1388
تعداد ارسالها: 185
محل سكونت: کرمان

2 شنبه 1 اسفند 1390 - 00:33
پاسخ بصورت نقل قول
AshkaN_666i, پلتفرمر هم نمیشه گفت چون سکویی در کار نیست فعلا با این شات ها
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

2 شنبه 1 اسفند 1390 - 01:07
پاسخ بصورت نقل قول
نمی دونم چرا اون سنگه من رو یاد Limbo انداخت. Rolling Eyes ایده ی خیلی باحالیه ایول. من که خیلی خوشم اومد. اگه مشکلت پیاده سازی مرحله هاست، بهتره بری به View یه سری بزنی. روم ها یه خصوصیت View دارن که اونطوری می تونی یه روم بزرگ درست کنی و بعد فقط اون قسمتی رو که می خوای نشون داده بشه رو نشون بدی که میشه همون قسمتی که کاراکترت هست. برو توی Help خود Game Maker متوجه میشی.

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
IDEGame
کاربر جدید
کاربر جدید

2 شنبه 1 اسفند 1390 - 07:01
پاسخ بصورت نقل قول
بازم سلام از همتون ممنونم
ماهان جان درست حدس زدي از ليمبو خيلي ايده گرفتم البته براي معماها بيشتر؛ كل ايده بازي همينجوري جرقه خورد؛ كم كم ديدم از ليمبو ايده بگيرم جالبتر ميشه
محمد و اشكان جان نظرتون درسته صفحه ثابت باشه بهتره همين كار رو ميكنم ؛ با روشي كه ماهان جان گفتن
حالا يه مشكل دارم يه روم با عرض زياد ساختم و view ها رو هم كنار هم چيدم تا تمام روم رو پوشش بدن؛ قبلا دوربين با كار اكتر حركت مي كرد اما حالا كه fallowing رو برداشتم از كدهاي زير استفاده ميكنم اما ارور ميده دقيقا چطوري بايد ازشون استفاده كنم

view_visible
و
view_enabled

راستي تو گيم ميكر فقط ميشه 7 تا view داشت؟

www.fb.com/aram.azarm
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

2 شنبه 1 اسفند 1390 - 17:21
پاسخ بصورت نقل قول
IDEGame, دوست عزیز چون اینجا تالار گیم میکر نیست نمیشه در مورد اینجور چیز ها صحبت کرد. توی تالار گیم میکر در تاپیک سوالات، این سوال رو مطرح کن و بچه ها بیان جواب بدن. اصلا شما الآن اینکار رو بکن من میام جواب میدم Surprised

راهنمایی سریع میکنم که منتظر نمونی. شما باید از یک view استفاده کنی. اونطوری که داری کار میکنی استاندارد نیست. همیشه از یک view استفاده میکنند که میشه دوربین بازی. view همیشه باید یه following داشته باشه چون اونطوری میفهمه که باید نسبت به چی حرکت کنه.
شما احتمالا می خوای که هر بخش یه مساحت مشخصی داشته باشه و وقتی به آخر اون قسمت رسیدی روم محو بشه و بره به روم بعدی. اگه اینطوری بخوای بهتره که روم به روم کار کنی یعنی همش روم بزنی برا هر قسمت در غیر اینصورت باید یه روم بزرگ بسازی و کل بخش هات رو توش قرار بدی و نسبت به مکان کاراکتر تعویض بخش انجام بدی که این خودش کار رو یکم طولانی میکنه. بهتره یه روم بزرگ بسازی که کاراکترت این روم از سمت چپ به راست طی کنه.

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
IDEGame
کاربر جدید
کاربر جدید

3 شنبه 2 اسفند 1390 - 01:51
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
ممنون ماهان جان؛ ببخشيد حواسم نبود اينجا براي گزارش پيشرفت بازيه

راستي تو قسمتي كه گفتيد يه بحث جديد زدم اونجا كمكم كنيد؛ لطفا
انشالله تو اين يكي دو روز چند تا شات جديد ميزارم

به نظر شما محيط بازي همينجوري ساده باشه بهتره يا چند تا دار و درخت تو روم بكارم؟

www.fb.com/aram.azarm
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
soran
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 3 شنبه 22 خرداد 1386
تعداد ارسالها: 190
محل سكونت: ايران-كردستان

3 شنبه 2 اسفند 1390 - 13:33
پاسخ بصورت نقل قول
دوست عزیز تبریک میگم ایده کارت بسیار جالبه موفق باشی

ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي آدرس AIM نام كاربري در پيغامگير Yahoo نام كاربري در پيغامگير MSN شماره ICQ

نويسنده
پيغام
IDEGame
کاربر جدید
کاربر جدید

5 شنبه 4 اسفند 1390 - 04:03
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
ببخشيد سرعت اينترنتم خيلي پايينه از GPRS همراه اول استفاده ميكنم اونم شبانه 11 به بعد اون چند تا شات اول رو تا اپلود كردم جونم دراومد

حتما شاتهاي جديد رو به محض آپلود شدن فايلها ميزارم

راستي انتقادي چيزي نداريد. ممنون كه همتون گفتيد جالبه ولي يه نظري هم بديد كه چجوري باشه بهتره

ميدونم كه عكس هايي كه گذاشتم نميتونه چيز زيادي رو نشون بده و لي خب دارم سعي ميكنم بقيه رو آپلود كنم

قابل توجه دوستان عزيز : تخصص اصلي من انيميشن دو بعديه البته دارم رو سه بعدي هم جديدا كار ميكنم
اگه كسي از دوستان كمكي چيزي خواست در خدمتيم. خوشحال ميشم بتونم كمكتون كنم. Laughing

www.fb.com/aram.azarm
ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 3 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2, 3  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011