Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> اصول اولیه در طراحی بازیهای کامپیوتری -> در خواست راهنمایی از اساتید برنامه نویسی گیم

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2

نويسنده
پيغام
nima2007
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 2 شنبه 22 اسفند 1390
تعداد ارسالها: 18
محل سكونت: Raccoon City

3 شنبه 23 اسفند 1390 - 00:12
پاسخ بصورت نقل قول
حالا یه گشتی تو این مدت تو سایت که زدم یه چیزایی پسندیدم! نظرتون رو دربارش بگید!
ZBrush Studio Projects Realistic Game Characters بنظر خوب میاد با توجه به توضیحات داخل فروشگاه!
3D Objects & Characters Model هم بنظر میاد تعداد زیادی اجسام اماده هست فکر کنم بکار میاد یه توضیحی اگه بدین در بارش ممنون می شم که با چه نرم آفزاری درست شدن و کاربرد داره یا نه فعلا نمی خواد بگیرم!
UDK (Unreal Dev Kit) v3 - 3dvd که فکر کنم اساس کارم باشه! به روز هست یا قدیمیه ورژنش؟؟؟
مجموعه 3 کورس آموزشی UDK از Eat3D این رو هم یه توضیح بدید که دقیقا چی هست و علاوه بر قبلی باید بگیرم یا نه قبلی هم اینو شامل میشه! در کل کاراییش چی هست این نرم افزار!
Sound effect هم فکر کنم بدرد بخور باشه!
البته برای 3dmax هم موجود بود ، که یک سوال پیش میاد تفاوت این سه تایی که ذکر شد یعنی: ZBrush,3dmax,Eat3d در چی هست کدوم بدرد کار من می خوره که یاد بگیرم!
چیز دیگه ای هم لازم هست که بکار بیاد و لازم بشه برای کارم؟؟؟ بجا اینها اگه چیز بهتری هم هست بگید!
فکر کنم دیگه یخورده سوالام جزیی بود اینبار! Surprised
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
Unity3D
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 2 شنبه 23 آذر 1388
تعداد ارسالها: 1034

3 شنبه 23 اسفند 1390 - 00:49
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
بازم ممنون اما من آخر نفهمیدم چه نرم افزار هایی باید برم یاد بگیرم؟؟؟
فکر کنم باز منظورمو بد رسوندم... گفتم که می خوام تو اقیانوس بپرم اما نه اینکه واقعا برم تو اقیانوس، در واقع هدف شنا در اقیانوس هست اما سعی دارم لوازم رو با خودم ببرم حتما که قرغ نشم یا کوسه نخوردم!
هدف گرفتن مدرک فوق لیسانس عمران هست مثلا اما من نمی دونم چی باید بخونم که این مدرکو بگیرم! شما می گی باید بری مدرسه راهنمایی دبیرستان دانشگاه بعد بگیری! من می خوام یه بارگی درس های مخصوص عمران رو بخونم دیگه تعلیمات اجتماعی و دینی و تربیت بدنی و معارف و زبان و غیره پاس نکنم!
من می خوام نرم افزار های لازم برای ساخت بازی حرفه ای رو یاد بگیرم حالا هر چه قدر سخت باشه یا طول بکشه! نمی خوام برم سی و غیره یاد بگیرم بعد بیام اینارو یاد بگیرم در واقع نمی خوام مثل مهندسان نرم افزار کامپیوتر برم همچی کار کنم و آشنا باشم! فقط می خوام برنامه نویسی با یک موتور و ساخت یک بازی رو یاد بگیرم!
اقا اصلا شما رو میان مسئول یه همچین پروژه ای یک سکانسی در واقع می کنن از چه نرم افزار هایی استفاده می کنی با شرایطی که گفتم؟؟؟ یا مثلا برای استخدامی می گن نمونه کار با این مشخصات بیار چی کار می کنی؟؟؟
والا من همیشه شعارم یه چیز بوده یا کاری که می کنی درست و بهترین انجام بده یا اصلا انجام نده!
تو خرید هم این کارو می کنم!
حالا شما بگو جو گرفته مارو !!!
اما من چون وقت اضافه زیادی تو این چندین ساله رو بروم دارم و علاقه به این کار دارم ، تا بحال وقت نداشتم و گرنه از 5-6 سال پیش شروع می کردم!
در هر صورت دست تنها نمی خوام برم دل و بزنم به دریا حتما مزاحمتون می شم و دیگر دوستان دانشگاهیم هستند البته الان که تموم شده دیگه ارتباط چندانی ندارم اما فکر کنم باید مزاحم اونها هم بشم!

من میگم نره شما هی میگی بدوش Very Happy
بهرحال امیدوارم موفق باشی Idea
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
nima2007
کاربر جدید
کاربر جدید

3 شنبه 23 اسفند 1390 - 01:25
پاسخ بصورت نقل قول
خب حالا با ابن نر من چیکار کنم! قربونت یه چند جمله بنویس در رابطه با نرم افزارای بالا! که من بدونم و یه چند تاشو سفارش بدم از فروشگاه سایت!
راستی تخفیف عیدی چیزی نداره؟؟؟ خیلی گرون میشه بخوام چندتا اینارو سفارش بدم! Smile
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

3 شنبه 23 اسفند 1390 - 13:52
پاسخ بصورت نقل قول
nima2007, اگه میخوای مدل کاراکتر بسازی و توی بازیت ازش استفاده کنی برو 3ds max رو بگیر و توش مدل سازی کاراکتر رو یاد بگیر. اگه می خوای پروژه بازیت رو شروع کنی برو Unity3D رو بگیر و باهاش شروع بکار کن. اگه می خوای صحنه های توی بازی از جمله فیلم ها رو بسازی برو طراحی انمیشن، صحنه و کلا معماری انیمه رو توی یکی از نرم افزار های سه بعدی مثل 3ds max, Maya و یا Cinema4D یاد بگیر.
اگه برای بازیت می خوای ابزار درست کنی برو با #C و Visual Studio کار کن.

اگه کاره دیگه ای می خوای بکنی، فکر نکنم جزء ساخت بازی باشه! Surprised

راستی حرف هایی که بچها توی پست های قبلی زدن جواب شما رو داد بصورت کامل. فکر کنم اگه اونها رو ببینی بهتر باشه.

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
nima2007
کاربر جدید
کاربر جدید

3 شنبه 23 اسفند 1390 - 16:02
پاسخ بصورت نقل قول
ممنون از راهنمایی خوبی که انجام دادید...
اگه میشه چند نمونه کار درجه یک در واقع بازی می شه بگید که با این موتور ساخته شده! چون اسمش رو تو بازی ها من ندیدم یا دقت نکردم ممنون! و علت پیشنهاد این موتور رو بفرمایید! و تفاوتش رو با UDK3!
.
.
.
.
اصلا پله پله بقول دوستمون مدیر انجمن ...
اول باید کاراکتر بسازم و شما اکثرا 3ds max رو پیشنهاد میدید درسته؟؟؟نظرتون در مورد ZBrush چجوری هست؟؟؟ اگه میشه درباره این دو نرم افزار یه توضیح بدید؟؟؟

اگه این یکی رو جواب دقیق بدید من دیگه مزاحم نمی شم می م که برم یاد بگیرمش، خلاصه که انشاله نمونه کاراکتر ساخته شده رو هم براتون تو چند ماه دیگه میزارم تا نظر بدید تصحیح کنم در همین تایپیک! Surprised
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
MEHRDAD_R
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 2 شنبه 3 مهر 1385
تعداد ارسالها: 199

3 شنبه 23 اسفند 1390 - 22:13
پاسخ بصورت نقل قول
درود

تو خود سایت یونیتی و سایت های دیگه میتونی کار های درجه یک ازش ببینی.اصلا دمو خودش بی نظیره.کافیه یه گوگل رحوع کنید.

تفاوتش با UDK زیاده.در این مورد بحث زیاد شده.تو همین انجمن سرچ کن.
علت پیشنهاد یونیتی سادگی و قدرت بالای اونه. کار راه بندازه.زود میره سر اصل مطلب. زیاد درگیر کد نویسیت نمی کنه.به جاش می تونی روی بازیت متمرکز بشی تا سر وکله زدن با برنامه.دیگه چی از این بهتر می خوای؟

بازم می گم خودتو درگیر کن.اونوقت خیلی چیزها دستت میاد.

دوستان اکثرا 3DSMax را پیشنهاد میدن چون ساده و قدرت بالایی داره.به شما هم پیشنهاد همین را میدم. گرچه خودم با lightwave3D کار می کنم.
ZBrush برای آرت ورک به کار میره.آموزش فارسیش به صورت تصویری تو بازار هست .

نتیجه برای تصمیم شما و شروع:
3dsMax را برای ساخت کاراکتر و اشیا و انیمیشن سازی و Unity را برای ساخت بازی استفاده کن.

بعد که یه کم راه افتادی به طور اتوماتیک خودت برای ارتقا کارت سمت برنامه هایی مثل ZBrush میری.

موفق باشی _ مهرداد

http://www.pershaland.com/
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير MSN

نويسنده
پيغام
nima2007
کاربر جدید
کاربر جدید

4 شنبه 24 اسفند 1390 - 00:24
پاسخ بصورت نقل قول
با تشکر
در آخر 3ds max2012 , UDK3 رو سفارش دادم با آموزش هاشون! Wink
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

4 شنبه 24 اسفند 1390 - 00:49
پاسخ بصورت نقل قول
nima2007, یه چیزی رو میخوام بگم که به بحث این تاپیک خیلی مربوط میشه.

بهتره که شما اول از نمای دو بعدی شروع کنی به بازی ساختن. خوبیش اینه که توی نمای دو بعدی خیلی از مواردش با بازی های توی نمای سه بعدی مشترکه. البت منظورم از مشترک اینه که ایده هاشون یکی هست ولی توی نوع پردازش از زمین تا آسمون فرق دارن. تازه این ایده ها توی نمای دو بعدی خیلی ساده هستن و کار باهاشون رو راحت یاد میگری اینطوری وقتی با یه انجین سه بعدی بخوای کار کنی راحت تری. این یه تجربه بود که خودم وسط های فعالیتم انجام دادم و با خودم میگم کاش اصولی رفته بودم جلو که الآن وضعم بهتر بود. ولی در کل یه تجربه بود از خودم.

راستی بهتر بود که اگه می خوای از سه بعدی شروع به بازی ساختن کنی، از Unity3D استفاده میکردی. UDK به مراتب سخت تر از Unity هست و خروجی گرفتنش رو هم هنوز مطمئن نیستم که چطور میده. منظورم فایل exe و از این حرفها. توی Unity امکانات خیلی راحت تر و آسون تر استفاده میشن.

موفق باشی Surprised

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
nima2007
کاربر جدید
کاربر جدید

4 شنبه 24 اسفند 1390 - 12:31
پاسخ بصورت نقل قول
در واقع اول بنده هم می خواستم برم سراغ یچیزی تو مایه های limbo تمرین کنم یاد بگیرم اما دیدم یه بازی 3بعدی بیشتر طرفدار داره تا 2بعدی (در واقع من شخصا جهت تنوع دو بعدی بازی می کردم) و می خواستم اولین کارم که انجام بدم که معمولا انفرادی صورت می گیره یه باز سازی باشه که تو بازی های دوبعدی من چیزی نپسندیدم که کار کنم البته بازی شورش در شهر سگا رو بد ندیدم در واقع!
در هر صورت حالا یمقدار می رم جلو اگه دیدم واقعا سنگینه برام بر می گردم و روی این موضوع تلاش می کنم!
مهم اینکه شروع کنم...!
مگه میشه یه شرکت موتور بسازه در اختیار مردم قرار بده و روش بیرون دادن فایل خروجی و کامل کردن بازی نداشته باشه؟؟؟ حالا اگه واقعا این مشکل رو داره الانکه من قصد تحویل ندارم انشاله تا اونموقع یه راه حلی پیدا میشه براش!
بازم ممنون از توجه شما دوستان!
Smile
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

4 شنبه 24 اسفند 1390 - 18:07
پاسخ بصورت نقل قول
nima2007, خوبه. یه چیزی رو جهت اطلاع میگم. Epic سیاستش برای بیرون دادن UDK این بود که تعداد کاربرهایی که با این موتور آشنایی پیدا میکنن رو بیشتر کنه. اینطوری تو آینده اگه بخواد نیروی انسانی استخدام کنه دیگه مشکلی نداره! و هزاران هدف های دیگه...

در کل ساختن بازی به مراتب بهتر از فقط بازی کردنه! موفق باشی.

ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 2 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011