Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> برنامه نویسی با زبان های C++ و Delphi و VB -> چيكر كنم

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2  بعدي

چيكر كنم
نويسنده
پيغام
saeidperak
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 2 شنبه 3 بهمن 1390
تعداد ارسالها: 11
محل سكونت: ايران

5 شنبه 10 فروردين 1391 - 23:43
پاسخ بصورت نقل قول
سلام

من عاشق برنامه نويسي هستم و تو اينترنتم تمام كتاب هاي برنامه نويسي رو خوندم(تقريبا) ولي فقط مقدمه رو ياد گرفتم و بدون هيچ توضيحي ميپره به الگوريتم...

ميشه يه كي از شما بزرگواران كه به برنامه نويسي تسلط داره بگه:

از چه زباني استفاده كنم

و يه اموزش از اول برام بزاريد مثلا بصورت بخش بخش كه هفته اي يه كي رو دان كنم يا هرجور شما راحتيد .

مناماده ام

http://saeidperak.blogfa.com/
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
Parham
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 28 دي 1390
تعداد ارسالها: 408
محل سكونت: somewhere behind a lot of troubles...

جمعه 11 فروردين 1391 - 00:00
پاسخ بصورت نقل قول
سلام،بگو از برنامه نویسی هدفت چیه و به کدوم زبان مسلط تری؟
اینجور می شه کمکت کرد.

نويسنده
پيغام
شهروز
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: جمعه 16 مرداد 1383
تعداد ارسالها: 3279
محل سكونت: Germany

جمعه 11 فروردين 1391 - 00:10
پاسخ بصورت نقل قول
شما تا الگوریتم ها رو یاد نگیری، هر زبانی رو هم یاد بگیری به درد نمی خوره. اگه یه برنامه نویس در ابتدای ابتدا به الگوریتم ها تسلط کامل پیدا نکنه، تا آخر عمرش هم نمی تونه برنامه نویس خوبی بشه. به قول خودم، اول باید ذهن الگوریتم ساز داشته باشید و بعد برنامه نویسی رو یاد بگیرید.

اگر الگوریتم سازی رو یاد گرفتید، بسته به کاری که می خواید انجام بدید زبان انتخاب کنید. اگر شما قابلیتی که در بالا اشاره کردم رو داشته باشید، با هر زبانی که بلد باشید و بلد نباشید می تونید برنامه بنویسید. مثلاً من به جاوا نیاز دارم، در مدت یک ماه یاد میگیرم و کارم رو انجام میدم. به lua نیاز دارم. ظرف دو هفته یاد میگیرم و به کارم می رسم. ولی اگه اصل کار بلنگه، این اتفاقات افتادنی نیستند.

پس اول مشخص کنید، اگر الگوریتم سازی رو کامل بلد هستید، می خواید از برنامه نویسی برای چه کاری استفاده کنید که من بتونم به شما بگم چه زبانی در حال حاظر به درد شما می خوره. اگر هم صرفاً فقی می خواید یک زبان رو یاد بگیرید، من visual basic رو پیشنهاد می کنم چون بسیار ساده و نزدیک به زبان محاوره هست.

استدیوی نرم افزاری بلوبالک
www.Bluebulk.info
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

جمعه 11 فروردين 1391 - 00:21
پاسخ بصورت نقل قول
سلام. خوش اومدی. خیلی از بچه های دیگه اینجا هستن که از من حرفه ای ترن ولی من هم به نوبه خودم تجربه هام رو تقسیم میکنم. اگه عاشقش باشی حتما یاد میگری. چون اینکار حوصله، سر و کله زدن، دعوا کردن و ... رو به همراه داره. من هم خودم برنامه نویسی رو با کتاب شروع کردم ولی اون اولین + آخرین کتابی بود که خوندم چون فهمیدم کتابهای ترجمه توی ایران مزخرف ترین منبع های آموزشی هستن، البته به غیر از چندتاشون.
برای حرفه ای شدن فقط باید کار کنی، کار و کار و کار. اینکار هم طوری نیست که به روز انجام بدی یه روز نه. من خودم یادم میاد زمانی که دبیرستان میرفتم روزی 14 ساعت پای کامپیوتر میشستم. ساعت 2 نصفه شب پا میشدم از سر کامپیوتر، با مادرم هم دعوام میشد! Rolling Eyes .

در مورد زبون باید ببینی که می خوای برای چه هدفی زبون برنامه نویسی یاد بگیری. اگه برای توسعه نرم افزاره، همین Net. بهترین سکوی کاری محسوب میشه، بخصوص که با #C هم کار کنی توش. اگه می خوای طراحی وب و کلا برنامه نویس وب بشی، بنظر من بری سراغ PHP خیلی خوبه. من خودم 6 سال هست که PHP کار می کنم و یادمه آسون ترین زبون وب همین بود. برای طراحی هم که دیگه HTML و CSS و JS کشک به حساب میان. اگه می خوای بازی درست کنی اول از این انجین های آماده شروع کن. مثل Unity3D و برای دو بعدی هم از Game Maker استفاده کن. اینها هم توی خودشون زبون های برنامه نویسی خودشون رو دارن البته Unity با چند تا زبون کار میکنه که یکیش #Cه. بعد از کار با اینها برو با مبانی ساخت انجین آشنا شو، اونوقت باید کار با ++C رو هم یاد بگیری. بنظر من اگه بتونی توی صنعت ساخت گیم از ++C بصورت حرفه ای استفاده کنی، آینده ات تضمینه!

برا آموزش هم اینترنت بهترین منبعه. من اکثر برنامه نویسی رو از اینترنت یاد گرفتم. فقط کافیه در مورد موضوع مورد نظرت یه سرچ بزنی. من توصیه میکنم بیشتر سمت محتوای انگلیسی بری تا فارسی.

همین! Surprised

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

جمعه 11 فروردين 1391 - 00:30
پاسخ بصورت نقل قول
شهروز, شهروز اگه الگوریتم رو بصورتی معنا کنیم که به ما ایده دهنده باشه، آره من قبول دارم ولی در غیر اینصورت نه. شما نمی تونی که تمامی الگوریتم ها رو یاد بگیری ولی می تونی ایده ها رو یاد بگیری. مثلا اگه شما بدونی چطوری یه Curve ترسیم کنی خوب این بهتر از اینه که بدونی الگوریتم یه Curve چیه. بعد امکان داره از همین ایده هزاران جای دیگه استفاده کنی که اصلا ربطی به ترسیم Curve نداشته باشه. من با خودم میگم اگه مغزت زیاد بصورت ریاضی وار فکر کنه بهتره برای برنامه نویسی. ولی من خودم ریاضیم افتضاحه!

در آخر هم یه چیزی بگم، خطم ماجرا. من زمانی به خودم میگم برنامه نویس که بتونم یه انجین سطح امرزوی پیشرفته سه بعدی با یه تیم بنویسم. اونموقع تازه میشه گفت یه کارهایی کردی، تازه از اونجا میگی اینها که چیزی نیست باید به چیز های خفن تر فکر کنم، بعد میری توی برنامه نویسی سفینه ها و فضا و موجودات فضایی... Twisted Evil . برنامه نویس یعنی این! Surprised

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Parham
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

جمعه 11 فروردين 1391 - 00:39
پاسخ بصورت نقل قول
من با ماهان بسیار موافقم.
امااینکه شهروز میگه با وی بی شروع کن برام مشکله.
معلم کامپیوتر ما میگه با ید اول الگوریتم و کد نویسی را یاد گرفت و بعد رفت سراغ دیزاین.
من ینا رو بر این می ذارم که شمابلدی یک الگوریتم خوب برای کارت ر بیاری.
پس می گماول بروسراغ quick basic.بعدش که با پایه یبرنامه نویسی آشنا سدی برو سراغ وی بی.
و در نهایت برای توسعه نرم افزار و وب و... باید بری سراغ چهارچوب .net و VisualStudio.
موفق باشی دوست من و اگه سوالی داشتی مطرح کن.
پرهام

نويسنده
پيغام
شهروز
مدیر انجمن
مدیر انجمن

جمعه 11 فروردين 1391 - 11:29
پاسخ بصورت نقل قول
من نگفتم الگوریتم ها رو حفظ کنید. گفتم ذهنتون یاد بگیره چطور الگوریتم بسازه.

www.Bluebulk.info
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Parham
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

جمعه 11 فروردين 1391 - 11:39
پاسخ بصورت نقل قول
کاملا صحیح می گید شهروز جان اما برای شروع کار بهتره این دوستمون لا اقل یک زبان تحت داس رو بلد باشه تا در کد نویسیش مهارت پیدا کنه،بعدش بره سراغ دیزاین وگرنه شما کاملا درست می گید. Twisted Evil

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

جمعه 11 فروردين 1391 - 12:22
پاسخ بصورت نقل قول
شهروز, این حرفی که زدی رو من اونطوری برداشت کردم. برای اینکه خیلی ها همین حرف رو زدن ولی آخرش دیدم میگن فلان الگوریتم ماله فلان کاره و همینطوری بیشتر و بیشتر.

درباره الگوریتم ساز بودن ذهن من یه مثال خوب بلدم. کلا کامپیوتر بر اساس قوانین طبیعت بنا شده. همه چیزش منظم و بترتیبه. مثل همین سیستم عامل ها. مدیریت حافظه میکنن، وقت CPU رو تنظیم میکنن و ... اگه طبیعی فکر کنی میتونی الگوریتم ساز بشی! مثلا با خودت میگی خوب من میخوایم یه کاراکتر درست کنم که یکار اتومات بکنه. مثلا بره از یجا یه چیزی رو یرداره. باید ببینی حالت عادی توی دنیای واقعی خودت چیکار میکنی.

ولی شهروز یه چیزی. الآن Solution Solver بودن بهتر از الگورتیم ساز بودنه! البته الگورتیم ساز بودن هم بخشی از همین موضوعه. ممنون!
Surprised

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
شهروز
مدیر انجمن
مدیر انجمن

جمعه 11 فروردين 1391 - 12:27
پاسخ بصورت نقل قول
من دیگه قدیمی شدم ماهان جان. ولی هنوز تئوریهام رو با این تئوری های جدید عوض نمی کنم Very Happy

www.Bluebulk.info
ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011