Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> ساخت بازی های کامپیوتری به وسیله نرم افزار Game Maker -> بدو بیا یه طومار پر از سوال

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

بدو بیا یه طومار پر از سوال
نويسنده
پيغام
amir1375
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 1 شنبه 25 تير 1391
تعداد ارسالها: 37

1 شنبه 26 شهريور 1391 - 20:57
پاسخ بصورت نقل قول
سلام واقعا ببخشیدا کلی سوال دارم هرکی جوابمو بده مدیونشم یه بازیه بسیار پیچیده و جالب دارم میسازم با گیم میکر یسری سوالات دارم

توجیه اگه سورس گذاشتید که چه بهتر ولی اصلا از کد استفاده نکنین یعنی تا هرچقدر که میشه از اکشن ها و اونتها استفاده کنین مرسی

.
.
.
.
1__من میخام یه بازیه شمشیری بسازم ولی نمیدونم چجوری باید ساخت من میخام این طوری باشه که 2 ابجکت وجود داشته باشه یکی بازیکن و دیگری شمشیر یعنی دو ابجکت مستقل از هم ولی شمشیر تو دستمون باشه و همراه با کاراکتر حرکت کنه

2_بازیم قراره مرحله ای باشه چیکار کنم بعد از اینکه یه مرحله رفتیم و بعد سیو کردیم و بعد اوردیم بیرون بعد دوباره اوردیم تو بازی بیاد تو منو ولی ایندفعه بشه همه ی مرحله هایی رو که رفتیم اورد درست مثل بقیه ی بازی ها

3_میخام وقتی به یه چیزی برخورد کردیم یه عکس بیاد رو صفحه و بعد از 3 ثانیه از بین بره

4_این یکی مهمترین چیزه خیلی مهمه میخم واسه بازی کن مثلا 3 تا نیرو بذارم و وقتی روی هر نیرو کلیک کردیم شکل موس عوض شه و بعد از اون روی هرجای از صفحه که کلیک کردیم یه اسپرایت یا یه افکت یا هرچیز دیگه ایجاد شه و بعد از مثلا 2 ثانیه محو شه راستی بعد از کلیک رو صفحه موسمون به حالت عادی در بیاد و بشه همون مثل اول

5_این یکی هم خیلی مهمه چون بازم مربوط میشه به همون میخام برای بازی پول بذارم و برای هر سلاح یه قیمتی بذارم و وقتی پولمون به اون قدر رسید و کلیک کردیم روش اون سلاح با سلاح اصلیمون عوض شه

6_ببین میخام تو بازی خونه های متعددی بذارم و وقتی بهشون رسیدیم یعنی بهشون نزدیک شدیم به ما بگه بزن مثلا اینتر و وقتی ما اینتر زدیم یه صفحه رو صفحه ی بازی بیاد که همون بازاره و روی اون صفحه هم 20 _ 30 تا ابجکت میخام بیاد و همینطور پولمونو و... رو نشون بده اصلا نمیدونم چجوری باید ساخت میتونم دونه دونه ابجکت ها رو کری ایت کنم ولی یه 20 _ 30 سال به طول می انجامه

7_میخام تو یکی از همین خونه ها بادیگارد فروشی باشه و وقتی روی بادیگارد کلیک کردیم بادیگارد 1 متری با ایجاد شه و دنبالمون بیاد ولی به ما نچسبه ها فقط بیاد دنبالمون و وقتی دشمن رو دید بهش تیر بزنه اینو تا جاهاییش بلدم بسازم ولی تو کاملشو ...

8_ببین یه سورس بساز که فقط توش یه ابجکت باشه که هرجا گذاشتیمش یه شعاعی رو روشن کنه همین چون میخام خیلی ساده باشه ببینم چطوره
میخام یه مرحله ی شب بسازم و توش نور باشه ولی بقیه جاها بی نور نباشه بلکه یه خورده روشن باشه نه رنگ اصلیش مثل بازی های دیگه کامپیوتری و وقتی نور بهش نزدیک تر شد روشن تر بشه

9_ببین چطوری میشه یه متغیر رو بدون برنامه نویسی رو صفحه نشون داد

10_میخام یه جون یا همون هلث بسازم برای دشمن که خیلی کوچیک بالا سرشون باشه و باهاشون حرکت کنه

11_ببین میخام مثل بازیه پرانس اف پرشیا یه رابط بسازم برای بازیکن یعنی عمر قدرت و.. توش باشه و ساکن بمونه همون جای صفحه ولی ما وقتی راه رفتیم اون سرجاش نمونه بلکه حرکت کنه ولی مکانش روی صفحه همون جا باشه . اصلا بذار یه خورده خلاصش کنم رابطی که گذاشتیم تو صفحه یعنی نقاط ایکس و ایگیرگ ثابط ولی تو صفحه ی بازی متحرک باشه مثل همون بازیه پرانس

12_ببین تو بعضی بازی ها دیدی 5 _ 6 تا قلب اون گوشه هست و وقتی بازیکن به دشمن برخورد میکنه یه قلبش کم میشه و همینطور امکان زیاد شدنش هم هست اها من میخام یه نیرو بسازم که همون جوری باشه مثلا یه نیرو که وقتی ما کلید اسپیس رو زدیم کاراکتر یه بار یه افکتی بیرون بده مثلا اسموک اپ و یدونه از نیرومون کم شه و همینطور تا اخر و وقتی که نیرومون تموم شد با زدن اسپیس دیگه نشه کاری انجام داد
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
amir1375
در حال رشد
در حال رشد

2 شنبه 27 شهريور 1391 - 03:06
پاسخ بصورت نقل قول
یعنی یه مرداک پیدا نمیشه جواب بده بابا اونی که بلده بگه دیگه
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
AshkaN_666i
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 27 آبان 1389
تعداد ارسالها: 951
محل سكونت: NoWhere Land

2 شنبه 27 شهريور 1391 - 04:04
پاسخ بصورت نقل قول
amir1375, یعنی خدایی توقع داری الان یکی بیاد این همه کد ( خودش یه بازی کامله ) بنویسه و در اختیار شما بذاره! بیشتر این پست شما شبیه یه شوخیه تا سوال....

If you say pls, because it is shorter than "please", I will say no, because it is shorter than yes
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
amir1375
در حال رشد
در حال رشد

2 شنبه 27 شهريور 1391 - 12:30
پاسخ بصورت نقل قول
بابا جون دارم یه بازی میسازم که حجمش خیلی بالاست . من 3 بعدی کارم ولی دارم 2 بعدی میسازم چون هیچ تیمی ندارم
این بازی که دارم میسازم خیلی پیچیده و در عین هال گیم پلیش فوق العاده هست تازه گرافیکشم بالاست بعدش مدل ها همه 3 بعدی هستن حتی کاراکتر ها هم خودم 3 بعدی درست کردم و استخون بندی براش گذاشتم و رندر گرفتم که بشه به عنوان 2 بعدی ازش استفاده کرد . خیلی وقته با گیم میکر کار نکردم فکر کنم 5 ماهی بشه برای همین خیلی چیزا یادم رفته اگه کسی به تمامی سوالام جواب بده (شاید در اینده هم برام سوال پیش اومد ) اسم اون هم مینویسم تو جزو سازندگان و اگه تونستم اسپانسر پیدا کنم برای کارش درصد میبندم
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
knight-rak
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 21 خرداد 1388
تعداد ارسالها: 405
محل سكونت: BOOTSTRAP LOADER

2 شنبه 27 شهريور 1391 - 14:19
پاسخ بصورت نقل قول
wooowwww ، یعنی اگر من اینایی که میخوای رو همه رو بهت بدم اسمم رو می نویسی ؟؟؟؟؟ PDT_014

واقعن اینکارو میکنی خیلی باحالی دمت گرم عجب آدم خوش انصافی هستیا خیلی دمت گرم

من بازی رو بسازم اونوقت تو ایده داری ؟ چون تیم نداری ؟ چون سه بعدی کاری ؟
مگه من خودم چی از تو کم تر دارم که بازی رو بسازم و بدم به تو اونوقت اسمم رو بنویسی آخرش ؟! Cap_PDT_01_22
خسته نباشی خوب خودم همونو منتشر میکنم مگه بلانسبت مغزمون عیب کرده ؟! Razz

اشکان این کارش از شوخی هم گذشته یه چیز اونورتر هستش Wink

واقعن بازی سازی چقدر داره آسون میشه ها هی هی ما چقدر عقب هستیم از این تکنولوژی های جدید دیدیم دارن انجین ها همه ساده میشن ها دیگه نمیدونستیم راحت میشه یه بازی رو با زدن یه تاپیک ساخت ایول بازی سازی

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
amir1375
در حال رشد
در حال رشد

2 شنبه 27 شهريور 1391 - 14:31
پاسخ بصورت نقل قول
ببین من مگه گفتم برام بازی بساز اصلا سورس هم نمیخام فقط راهنماییم کنین یه بازی استراتزیک هست با قابلیت خرید و تعویض شمشیر و خونه سازی و یارو تیمو اینجور چیزا من غلط کرده باشم گفته باشم که برام بازی بسازین اصلا نگین بهتره تا سر ادم منت بذارین واقعا حیف باقر جان کلی سوال داشتم تو 3 سوت جوابمو میده بلد نیستین بگین بلد نیستم دیگه چرا رجز میخونین
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
شهروز
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: جمعه 16 مرداد 1383
تعداد ارسالها: 3279
محل سكونت: Germany

2 شنبه 27 شهريور 1391 - 15:13
پاسخ بصورت نقل قول
از نظر من سوالات شما مربوط میشه به عدم شناخت الگوریتم ها و ساختار ها، نه استفاده از انجین.
چیزی که من متوجه شدم اینه که شما با کدنویسی هم آشنایی ندارید بنابراین نمیتونید الگوریتمی رو به خاطر بسپارید مگر اینکه برنامه نویس باشید. حفظ کردن اینکه کدوم بلاک اول بیاد کدوم آخر... چی بگم والا.

1- باید مختصات کاراکتر رو بدید به مختصات شمشیر با کمی تغییر در x و y برای صحیح قرار گرفتن در دست.
2- برای هر مرحله یک متغیر داخلی تعریف کنید که با ورود به هر مرحله مقدار بگیره و بعد از لود شدن، چک کنه که کدوم متغیر ها مقدار دهی شده اند.
3- از آلارم و draw استفاده کنید.
4- از رویداد کلیک برای آیتم ها استفاده کنید و instance_create برای ساخت اسپرایت در مختصاتی که کلیک کرده اید.
5- یک متغیر بعنوان پول ایجاد کنید و برای هر اسلحه قیمتش رو با کل پول مقایسه کنید.
6- می تونید از تابع point_distance استفاده کنید و وقتی فاصلتون به خونه ها کم شد، با رویداد draw هر چیزی که می خواید رو نمایش بدید. ساخت بازارش با خودتون.
7- به کتاب های ساخت هوش مصنوعی مراجه کنید.
8- از اسپرایت های آلفا دار استفاده کنید.
9- یک بلاک V بذارید توی صفحه و مقدار دهیش کنید.
10- نمونه های زیادی در توتاریال های خود یویوگیمز هست.
11- من بازی پرنس آف پرشیا دو بعدی رو بازی نکردم. نمیدونم از چی صحبت می کنید.
12- همون قلب ها رو بذارید ولی کنترلش رو بذارید روی یک متغیر که با اسپیس کم بشه...

توصیه من به شما:
قبل از اینکه پروژه ای رو قبول کنید، اول برنامه نویسی یاد بگیرید. وقتی برنامه نویسی یاد گرفتید، درش مهارت پیدا کنید. وقتی مهارت پیدا کردید یک انجین انتخاب کنید و در کار با اون انجین مهارت پیدا کنید. وقتی که حرفه ای شدید، میتونید از پروژه های کوچیک شخصی شروع کنید. وقتی که با انوان مشکلات کار دست و پنجه نرم کردید و سالها سابقه پیدا کردید، یک پروژه بزرگ بردارید و آماده برخورد با مشکلات بزرگتر بشید. اعتماد به نفس زیاد همیشه باعث پیشرفت نیست.

استدیوی نرم افزاری بلوبالک
www.Bluebulk.info
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر

نويسنده
پيغام
amir1375
در حال رشد
در حال رشد

2 شنبه 27 شهريور 1391 - 17:50
پاسخ بصورت نقل قول
دست شما مرسی ممنون
ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011