Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> انتقادات و پیشنهادات -> تابستان کارها را تند کرده یا کند؟؟

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي

تابستان کارها را تند کرده یا کند؟
نويسنده
پيغام
Takavar
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: جمعه 6 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 180
محل سكونت: تكاور آباد

4 شنبه 15 تير 1384 - 08:53
پاسخ بصورت نقل قول
برای من خیلی عجیبه . ولی اگه اشتباه نکنم از وقتی که تابستان شده یک مقاله جدید هم در سایت نداریم ؟
چرا عوض اینکه نبود درسها کارها را تند کند . کند کرده؟؟؟
در هرصورت . من که استراحت کافی بعد از امتحاناتم کردم . پس منتظز مقالاتم باشید و من هم منتظز مقالات شما هستم .
میخواهم ساخت مرحله دمو گرای 270 را قدم به قدم تبدیل به یک آموزش کنم.

فعلا.

نويسنده
پيغام
matrix
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 5 شنبه 1 بهمن 1383
تعداد ارسالها: 232
محل سكونت: The Mega City

4 شنبه 15 تير 1384 - 09:26
پاسخ بصورت نقل قول
با شما كاملا موافقم.
نقل قول:
میخواهم ساخت مرحله دمو گرای 270 را قدم به قدم تبدیل به یک آموزش کنم

بهتر از اين نمي شه.

وبلاگ من درباره ماتريكس
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Gordon Freeman
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 2 شنبه 20 مهر 1383
تعداد ارسالها: 1044
محل سكونت: City 17

4 شنبه 15 تير 1384 - 11:16
پاسخ بصورت نقل قول
فكر خوبيه . منم 1 هفته هست كه امتحانام تموم شده و شروع ميكنم .
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
redrat
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: جمعه 6 آذر 1383
تعداد ارسالها: 418
محل سكونت: in your mind

4 شنبه 15 تير 1384 - 11:24
پاسخ بصورت نقل قول
دوست عزیز من هم چند بار سعی کردم مقاله بفرستم منها علی آقا گفت که نمی شه
وفضا نداریم مخصوصا آموزش مایا که ماههاست عقب افتاده Shocked

redrat return
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
اسحاق
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 1 شنبه 8 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 561
محل سكونت: تهران

4 شنبه 15 تير 1384 - 15:00
پاسخ بصورت نقل قول
یه خورده دیگه صبر کنید این کنکور تموم بشه منم با دارک بیسیک در خدمتم

اسماعيل رادپور
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

4 شنبه 15 تير 1384 - 17:56
پاسخ بصورت نقل قول
با سلام

همون طور که امیرحسین عزیز گفت ، مشکل سابق ما کمبود فضا بود که حدود 15 روز پیش با ارتقای پلان سایت برای سومین بار ، برای یکسال آینده رفع شده و نگرانی بابت کمبود فضا وجود نداره...

اما در مورد صحبت تکاور جان باید عرض بشه که اینجا تو ایران امتحانات اوایل تیر شروع میشه و اواسط تیر هم به پایان میرسه ... آخرین امتحان من هم دیروز ردیف شد و امروز هم اولین مقاله تابستان 84 روی آنتن فرستاده میشه...

برای همگی تابستانی پربار و سراسر شادی آرزو میکنم....
علی

نويسنده
پيغام
Vahid_designer
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 5 شنبه 24 دي 1383
تعداد ارسالها: 124
محل سكونت: تهران

4 شنبه 15 تير 1384 - 23:52
پاسخ بصورت نقل قول
من هم کنکوری هستم خیلی وقته که میخوام مقاله ای در مورد پاسکال بنویسم که بعد کنکور بد جوری در خدمتیم Surprised Laughing

نويسنده
پيغام
كنجكاو
مدیر پروژه
مدیر پروژه

تاريخ عضويت: 1 شنبه 29 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 180
محل سكونت: نپتون-زمين

4 شنبه 22 تير 1384 - 03:49
پاسخ بصورت نقل قول
خيلي دوست دارم از فرصتي كه پيش آمده حداكثر استفاده رو ببرم و مقاله هايي رو به جاي توضيحاتي كه لابلاي پست هام مي دادم (و تقريبا بي فايده بودن)، را آماده كنم! اما يك مشكل خيلي جدي دارم... اينكه آيا واقعا مي تونم سري هر يك از مقالات رو به ترتيب و تا آخر (حالا هر چقدر كه طول بكشه) ادامه بدم يا نه؟

فكر نمي كنم اين مشكل فقط مشكل بنده باشد! اينكه چند مقاله حاضر كنيم و بعدا دنباله آنرا رها كنيم مشكلي را حل نمي كند... واقعا جاي تقدير و تشكر از اعضايي مانند آقا اسحاق گل خاليه! افرادي كه مقاله ها را مرتب و دنباله دار ارائه مي كنند بسيار ارزشمند هستند. (هر چقدر هم كه بين مقالات فاصله بيفتد)

تا بحال چندين سري آموزشي در تلويزيون، مجلات، سايت و ... ارائه شده اند و همه همان مباحث اوليه و تكراري را عنوان كرده و مي كنند! پس زمان وارد شدن به مباحث مهمتر كي فرا مي رسد؟

همين الان چند مقاله حاضر كرده ام و مي خواهم آنها را ارسال كنم اما اينكه آنها را درست ادامه بدهم و به پايان برسانم برايم خيلي خيلي مهم است...

مباحث ساده و اوليه برنامه نويسي ويندوز و استفاده از DirectX تقريبا تمام شده اند، اما آيا مي توانم آنها را ادامه دهم؟ زماني كه براي نوشتن اين سري مقالات برنامه ريزي مي كردم يكي از دوستان (جناب آقاي صافدل؟) مشغول ارائه سري آموزشي سي پلاس پلاس بودند و فكر مي كردم آنرا ادامه مي دهند و از OOP و كلاس ها و ... هم صحبت مي كنند و توضيحات دقيق و كاملي ارائه مي كنند، اما متاسفانه اينطور نشد... Crying or Very sad

اكثر كتاب هايي كه (براي مثال) دايركت تري دي را آموزش مي دهند احتياج به پيش زمينه اي از سي و ++C دارند و همينطور درباره API و ...
مقالاتي كه در حال آماده شدن هستند اكثرا شيره و عصاره اي از چندين مقاله خارجي و تجربيات عملي خودم هستند و در آنها بقدري وارد جزييات شده ام كه هيچ مطلبي سطحي نباشد و هيچ مطلبي هم توضيح خيلي اضافه و خسته كننده اي نداشته باشد!

اما حالا مي بينم كه بايد برخي قسمت ها كاملا بازنويسي شوند و برنامه ريزي دقيقتري انجام بدهم تا مطالب مهم اما اضافي در ابتداي راه حذف شوند و به مقالات آينده موكول شوند و به جاي آنها از مثال هاي عملي و راه هاي ساده اي مانند آشنايي و استفاده از appWiz، انواع frameworkهاي آماده و ... كه باعث راحتي كار و در عين حال باعث بر طرف شدن خيلي ها از ترس هاي الكي مي شود، اقدام كنم چون خود سي براي برخي به اندازه كافي ترسناك هست! حالا گيج كننده بودن دايركت ايكس و استفاده از كلي typedef جديد براي اينترفيس ها و ... رو اضافه كنيد ببينيد چي ميشه؟!!! Confused

پس اين ماجرا به كنار! حالا واقعا چند نفر از 1700+ نفر اعضاي سايت فعال هستند؟ چند نفر تا حالا برنامه نويسي كردن و با سي آشنايي دارن؟
پس يكي از كارهايي كه بايد انجام بدم (آرزو دارم كه بتونم) اينكه به شكلي مثل نظر سنجي يا ... ببينم دوستان ترجيح ميدن دايركت ايكس آموزش داده بشه و خودشون موارد مربوط به برنامه نويسي سي رو ياد بگيرن يا برنامه نويسي سي و ويندوز هم قبل يا همراه با اون آموزش داده بشه و اينكار و اينكه اون رو تا آخر انجام بدم، دلسرد نشم و ...!

حالا بازهم مي رسيم به همون سوال كه آيا امكان نوشتن و تهيه اين مقالات واقعا وجود دارد يا خير؟ آيا يك نفر مي تونه تمام اين قسمت ها رو به نحو احسن انجام بده؟
شايد بهتر باشه يك نفر سي رو آموزش بده و يكي دايركت تري دي رو؟ اما از روي چه سر فصلي؟ از روي چه منبعي؟ چطور مي شه اون دو يا چند نفر مقاله ها طوري در راستاي هم پيش ببرن كه كاملا نيازها رو بر طرف كنن؟ اينجاست كه نقش و نياز زياد ما به مقاله هايي مانند مقاله هاي جناب آقاي ميثم سلطاني (Jack) در مورد كار گروهي و ... احساس ميشه؟

به نظر من قسمت خاصي از فعاليت ما بايد مربوط به فرهنگ سازي باشه اينكه خودمون فرهنگي رو كه باهاش بزرگ شديم عوض كنيم و اونو اصلاح كنيم... نه اينكه بگيم صحبت درباره كرك و ... ممنوعه، چون ما با اين چيزا بزرگ شديم و كرك و ... برامون عاديه عاديه... فكر نمي كنم اينجا كسي از نرم افزارهاي اصلي استفاده كنه؟ پس هيچ كس نمي تونه ادعاي عملي در مورد طرفداري از كپي رايت و ... داشته باشه... اما كم كم ميشه اينكارو كرد و شروع اونهم قاعدتا بايد از نرم افزارهاي داخلي باشه...

حتي موارد ساده تر... همه ما ميدونيم و خيلي هامون (از جمله خود من) بزرگترين مشكلي كه داريم اينكه منابع رو نمي گيم و مي خوايم اونارو براي خودمون نگه داريم! اين حرف مسئله اي نيست كه يكي دو روزه بوجود اومده باشه و مربوط به راستگويي يا دروغگويي باشه اين فقط يك تفكر اشتباه كه ما فكر مي كنيم منابع اطلاعاتي مثل فرمول سري يك عطر يا يه محصول خاص هستن پس قاعدتا چنين تفكري باعث ميشه حتي نام نرم افزارها رو بهم نگيم!!! چون فكر مي كنيم ما جزو معدود افرادي هستيم كه اين رازو فهميديم و مخفي نگه داشتن اين راز يعني كليد موفقيت!!!
اين همون تفاوتيه كه باعث شده سايت هايي مثل ياهو و گوگل و ... با ارائه خدمات مجاني به مردم روز به روز بزرگ تر و پر درامدتر مي شن و ما با پول گرفتن روز به روز بدبختر! چون مشتري رو مي رونيم!

حالا هم، راه خود سازي اين نيست كه بگيم اگه مقاله اي نوشتين كه منبع نداشت پس اون حذف ميشه يا اصلا در سايت قرار نمي گيره و ... (اينها فقط مثالن و روي حرفم با همس)
اينكه اطلاعات بدون منبع حذف بشن كار سختي نيست اما آيا سود اين روش چكشي بيشتر از ضررشه؟!!! فكر نمي كنم!

در واقع كسي كه داره اطلاعاتي ارسال مي كنه (حتي بدون منبع) خودش اولين قدم رو برداشته چون داره يواش يواش ميفهمه كه What you share is what you get

اما با يك برخورد چكشي نه تنها اون فرد اصلاح نميشه بلكه احتما ميره كه يكي از نيروهايي كه بهر صورت براي سايت اطلاعاتي به ارمغان مياورده، براي هميشه از ادامه و در نتيجه اصلاح تدريجي صرف نظر كنه...

در سايت و در راس گروه فردي مثل علي آقا قرار دارن كه خودشون براي ما يك الگو هستند و هميشه منابع رو به طور دقيق ذكر مي فرمايند. اما نميشه اين انتظار رو از همه داشت، به نظر من ما اول بايد به فكر غني كردن منابع اطلاعاتيمون باشيم حالا به هر نحوي! بعد به فكر فرهنگ اطلاعاتي و ... اون خارجي يا اون روزنامه داخلي اگه مي گه با ذكر منبع چون ذكر منبع براش درامد داره اما ذكر يا عدم ذكر منبع در ايران معمولا يه پاپاسي هم نصيب كسي نميكنه پس ذكر منبع مخصوصا در مورد منابع خارجي فعلا براي ما اولويت شماره يك نيست بلكه غني سازي منابع اطلاعاتيمونه!

از اين نظر افراد از پايين به بالا تقسيم ميشن:
افرادي كه مقالات رو ترجمه مي كنن و به نام تاليف از خودشون ميدن (حتي تو نويسنده هاي كتاب هاي جديد هم ديده ميشه، پس مشكل ريشه ايه!)
افرادي كه مقالات رو ترجمه ميكنن و منبع رو ذكر نمي كنن
افرادي كه منبع دقيق رو ذكر نمي كنن مثلا ميگن اينترنت يا مثلا microsoft.com!
افرادي كه مقاله را ترجمه مي كنن و منبع رو هم كامل مي گن اما يه چيزي بهش مي چسبونن كه فقط ترجمه خالي نباشه و از اين حرفا!
افرادي كه واقعا مقاله هاي متفاوتي مي خوانند و خودشان چيز جديدي مي فهمند و يا راه ساده تري پيدا مي كنند و مقاله اي مي نويسن و ...
و در آخر افرادي مثل علي آقا كه نه تنها منابع رو كامل اعلام مي كنن بلكه قسمت هايي كه مربوط به خودشان هست را هم با نام خودشان اعلام نمي كنن (احتمالا از خلوص نيت و هدف والايي كه دارند، سرچشمه مي گيرد... Laughing )

خلاصه اينكه بايد افراد بي فرهنگ (مثل من) هم با فرهنگ شوند.

و اينكار تنها با افزايش افراد خالص صورت مي گيرد.

مثال: خود من تا مدت ها فقط استفاده كننده بودم و فقط حدود شش ماه بعد از عضويتم هيچ چيزي نمي نوشتم (دريغ از يك تبريك براي روحيه دادن و ...) اما اولين قدمم اين بود كه در سايت چيزي بنويسم و موجوديتم را اعلام كنم... اين اولين قدم بود و اميدوارم بتوانم اين راه را ادامه بدهم (من ديگه ته ته ليستم چون پست هم نمي كردم)

دليل اينكه اينكار را كردم هم مي گويم شايد جالب باشد... برخي افراد اين سايت را خيلي خيلي خالص ديدم و هيچ دليل منطقي كه حتي درست هم باشد براي كاري كه مي كنند پيدا نكردم!!! تازه يه چيزي هم از جيبشون گذاشتن (البته بعدا جبرانش ميكنن ها... Very Happy )

اميدوارم در كنار غني سازي اطلاعاتي، خلل هاي فرهنگي موجود هم پر شوند...

-موفق باشيد.

ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

4 شنبه 22 تير 1384 - 12:14
پاسخ بصورت نقل قول
حسین عزیز ، در مورد مسایلی که فرمودید حق با شماست... یعنی معضلات و مشکلات فرهنگی و غیر فرهنگی ای هستن که وجود دارن و کم و بیش از همه ما سر میزنن... اما مساله مهم اینه که برای رفع این مشکلات راهکار معرفی بشه... صحبت کردن از مشکلات موجود خوبه به شرطی که بتونیم راهکار حلشون رو هم ارایه کنیم... در غیر اینصورت فقط و فقط باعث تضعیف روحیه خودمون و دیگران میشیم و اعتماد به نفس رو از دست میدیم...

به عنوان مثال در مورد عدم اجازه پست اخبار بی منبع ، شاید ضرر این اقدام در اولین نگاه بیشتر از سودش باشه... ممکنه بگین که اینکار در کمتر جای دیگه ای اجرا میشه و با اجرای این کار در سایت طراحان ایرانی ، همین چهار تا خبر موجود هم دیگه وجود نخواهند داشت... امیدوارم از صحبتم برداشت بد نکنید ولی این موضوع از نظر من چندان پر اهمیت نیست... میدونید چرا ؟ چون مساله ای مطرحه که به طور طبیعی غلط به نظر میرسه. راهکار حل ساده ای هم داره و بنابراین با وضع یک سری قوانین میشه مشکل رو حل کرد... امیدوارم که سایر اساتید هم این مساله رو قبول داشته باشن... Embarassed

ممکنه در مورد تعداد اعضای عضو در سایت و اعضای فعال سایت هم تفکر غلط بوجود بیاد... من هم بشخصه قبول دارم که تعداد اعضایی که در بحث های موجود در تالارها شرکت میکنن نسبت به تعداد اعضای عضو خیلی کم هستش ، اما عقیده دارم که وجود تک تک این اعضای فعال افتخاری برای بنده و این سایت هستش و به عنوان مدیر ، هیچکدوم از اعضا رو با 1000 تا عضو دیگه که هر کدوم فلان قدر پست در هفته داشته باشن ، عوض نمیکنم... اکثر پست های این افراد حاوی مطالب آموزنده هستن و من بشخصه از صحبتهای اعضا درس میگیرم... PDT_001

شکی نیست که سیستم مدیریتی فعلی دارای نواقصی هستش ، بنابراین از تمامی انتقادات و پیشنهادها در زمینه بر طرف کردن این نواقص صمیمانه تقدیر و تشکر میکنم...

ارادتمند
علی

نويسنده
پيغام
Jack
کاربر اخراج شده

تاريخ عضويت: جمعه 11 دي 1383
تعداد ارسالها: 199
محل سكونت: Earth planet

جمعه 24 تير 1384 - 11:00
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
@كنجكاو
نقل قول:

خيلي دوست دارم از فرصتي كه پيش آمده حداكثر استفاده رو ببرم و مقاله هايي رو به جاي توضيحاتي كه لابلاي پست هام مي دادم (و تقريبا بي فايده بودن)، را آماده كنم! اما يك مشكل خيلي جدي دارم... اينكه آيا واقعا مي تونم سري هر يك از مقالات رو به ترتيب و تا آخر (حالا هر چقدر كه طول بكشه) ادامه بدم يا نه؟

محمد حسين عزيز
به نظر من هم خيلی جالب است اگر پستهای خوتون رو در قالب يک مقاله ارايه کنيد ولی من معتقدم نيازی نيست مقاله های اين سايت ادامه دار باشند . يعنی تا همين حد که خواننده رو راه بندازند کافيه و بقيه زحمت به دوش خواننده گان است که بايد از طريق منابع ديگر مخصوصا اينترنت هم مطالب رو کامل کنند و هم اگر مطلب بهتری ديدند در صورت امکان اون رو در قالب يک مقاله در اختيار دوستان قرار دهند .

نقل قول:

تا بحال چندين سري آموزشي در تلويزيون، مجلات، سايت و ... ارائه شده اند و همه همان مباحث اوليه و تكراري را عنوان كرده و مي كنند! پس زمان وارد شدن به مباحث مهمتر كي فرا مي رسد؟

کاملا موافق هستم . ما بايد به صنعت بازی از جنبه های مختلف نگاه کنيم .

نقل قول:

همين الان چند مقاله حاضر كرده ام و مي خواهم آنها را ارسال كنم اما اينكه آنها را درست ادامه بدهم و به پايان برسانم برايم خيلي خيلي مهم است...

محمد حسين عزيز حد اقل اولين مقاله خودت رو بفرست . lol حتما لازم نيست به 20 نسخه از مقاله رو بفرستی .

نقل قول:

مباحث ساده و اوليه برنامه نويسي ويندوز و استفاده از DirectX تقريبا تمام شده اند، اما آيا مي توانم آنها را ادامه دهم؟

سخت گرفتن بعضی مواقع معضلی است . البته به نظر من ساخت بازی کار ساده ای نيست و بايد اون رو جدی بگيريم ولی ارايه مقاله فکر نمی کنم کار چندان سختی باشد .

نقل قول:

زماني كه براي نوشتن اين سري مقالات برنامه ريزي مي كردم يكي از دوستان (جناب آقاي صافدل؟) مشغول ارائه سري آموزشي سي پلاس پلاس بودند و فكر مي كردم آنرا ادامه مي دهند و از OOP و كلاس ها و ... هم صحبت مي كنند و توضيحات دقيق و كاملي ارائه مي كنند، اما متاسفانه اينطور نشد...

واقعا جناب صافدل مقاله های بسيار زيبايی نوشته اند و شايد اگه کسی بود که می تونست مطالب ايشون رو کامل کنه مطمئنا ايشون وقتشون رو روی مطالب مهمتری هم می گذاشتند .

نقل قول:

اكثر كتاب هايي كه (براي مثال) دايركت تري دي را آموزش مي دهند احتياج به پيش زمينه اي از سي و ++C دارند و همينطور درباره API و ...
مقالاتي كه در حال آماده شدن هستند اكثرا شيره و عصاره اي از چندين مقاله خارجي و تجربيات عملي خودم هستند و در آنها بقدري وارد جزييات شده ام كه هيچ مطلبي سطحي نباشد و هيچ مطلبي هم توضيح خيلي اضافه و خسته كننده اي نداشته باشد!

اما حالا مي بينم كه بايد برخي قسمت ها كاملا بازنويسي شوند و برنامه ريزي دقيقتري انجام بدهم تا مطالب مهم اما اضافي در ابتداي راه حذف شوند و به مقالات آينده موكول شوند و به جاي آنها از مثال هاي عملي و راه هاي ساده اي مانند آشنايي و استفاده از appWiz، انواع frameworkهاي آماده و ... كه باعث راحتي كار و در عين حال باعث بر طرف شدن خيلي ها از ترس هاي الكي مي شود، اقدام كنم چون خود سي براي برخي به اندازه كافي ترسناك هست! حالا گيج كننده بودن دايركت ايكس و استفاده از كلي typedef جديد براي اينترفيس ها و ... رو اضافه كنيد ببينيد چي ميشه؟!!!

محمد حسين عزيز
شايد شما فکر می کنيد چون پستهای طولانی ممکن است خسته کننده باشند مقاله های طولانی هم اينطور باشند ولی من فکر می کنم هر چی يک مقاله کامل تر باشه و به جزييات بيشتر پرداخته باشه بهتر است . و فکر نمی کنم بازنويسی احتياج باشه . خيلی سخت گيريها !

نقل قول:

شايد بهتر باشه يك نفر سي رو آموزش بده و يكي دايركت تري دي رو؟ اما از روي چه سر فصلي؟ از روي چه منبعي؟ چطور مي شه اون دو يا چند نفر مقاله ها طوري در راستاي هم پيش ببرن كه كاملا نيازها رو بر طرف كنن؟ اينجاست كه نقش و نياز زياد ما به مقاله هايي مانند مقاله هاي جناب آقاي ميثم سلطاني (Jack) در مورد كار گروهي و ... احساس ميشه؟

خيلی دوست داشتم يکی از دوستان چنين صحبتی رو بکنه ! چون هدف من از ارايه اين مقاله فقط کار گروهی در ساخت بازی نبود بلکه در همه قسمتهايی که برای نتيجه گيری به بيش از 1 نفر نياز است کاربرد دارد . من با پيشنهاد شما کاملا موافقم . اگه لطف کنی و خودت مقاله های مختلف رو دسته بندی کنی من حاضرم به عنوان عضو ثابت در شاخه های مشخصی مقاله ارايه بدم . و در تکميل فرمايش شما فکر می کنم بد نيست دوستانی که منبع جالبی در مورد يک موضوع خاص دارند می تونند به مسول اون نوع مقاله ارايه کنند و ايشون با منابع بيشتر مقاله خودش رو بنويسه .

نقل قول:

اين همون تفاوتيه كه باعث شده سايت هايي مثل ياهو و گوگل و ... با ارائه خدمات مجاني به مردم روز به روز بزرگ تر و پر درامدتر مي شن و ما با پول گرفتن روز به روز بدبختر! چون مشتري رو مي رونيم!

از اين جمله خيلی لذت بردم . و کاملا با اون موافقم .

نقل قول:

حالا هم، راه خود سازي اين نيست كه بگيم اگه مقاله اي نوشتين كه منبع نداشت پس اون حذف ميشه يا اصلا در سايت قرار نمي گيره و ... (اينها فقط مثالن و روي حرفم با همس)
اينكه اطلاعات بدون منبع حذف بشن كار سختي نيست اما آيا سود اين روش چكشي بيشتر از ضررشه؟!!! فكر نمي كنم!

من فکر می کنم کار که دوست عزيزم جناب کسايی شروع کرده اند کار منطقی و درستی است . و فکر نمی کنم اين کار ضرری داشته باشه . چون اين سايت دارای يک سری استانداردهای مخصوص خودشه . ما بايد سعی کنيم محيط متفاوتی از محيطی که در اجتماع می بينيم در اين سايت پياده سازی کنيم . مثلا بحث Crack هم از جمله مقولاتی است که باحاش برخورد می شه . و اين در حاليه که خيلی از سايتها خيلی راحت در اين موارد صحبت می کنند . و فکر می کنم چنين برخوردی حداقل اعضای اين سايت رو نسبت به اين مسايل حساس نگه می داره . و اين نکته در انجام کارهای مهمتر خيلی ضروريه

@Ali
نقل قول:

ممکنه در مورد تعداد اعضای عضو در سایت و اعضای فعال سایت هم تفکر غلط بوجود بیاد... من هم بشخصه قبول دارم که تعداد اعضایی که در بحث های موجود در تالارها شرکت میکنن نسبت به تعداد اعضای عضو خیلی کم هستش ، اما عقیده دارم که وجود تک تک این اعضای فعال افتخاری برای بنده و این سایت هستش و به عنوان مدیر ، هیچکدوم از اعضا رو با 1000 تا عضو دیگه که هر کدوم فلان قدر پست در هفته داشته باشن ، عوض نمیکنم... اکثر پست های این افراد حاوی مطالب آموزنده هستن و من بشخصه از صحبتهای اعضا درس میگیرم

علي جان از صحبتهاتون خيلي لذت مي برم . اين صحبت شما نشاندهنده عدم برخورد چكشي با اعضاي سايت است . و بعضي از برخوردها به دليل استانداردهاي مشخصي است كه در اين سايت در نظر گرفته ايد .

پيشنهاد :
من پيشنهاد می کنم مقداری نحوه ارايه مطالبی رو که ترجمه می کنيم تغيير بدهيم . به اين ترتيب که قسمتی از ابتدای مقاله رو به عنوان سخن مترجم در نظر بگيريم . نکته دوم اينکه فکر می کنم بد نيست کمی هم به مجله های خارجی نظری داشته باشيم . فکر می کنم ترجمه کردن مطالب از چنين منابعی راحتتر باشد و مطالبی بهتر و بيشتر بدست بياوريم .

موفق باشيد
ميثم
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 1 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011