Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> ساخت بازی با نرم افزار 3D Game Studio -> ايراد از نوع سوم

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2, 3  بعدي

ايراد از نوع سوم
نويسنده
پيغام
mory
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 3 شنبه 3 خرداد 1384
تعداد ارسالها: 1187

2 شنبه 14 شهريور 1384 - 03:36
پاسخ بصورت نقل قول
آقاي علي عزيز و آقايون ديگه .

من در استفاده از راهنماي خود برنامه گيم استوديو به مشكل بر خوردم .
بعد از راهنماي گروپينگ يه راهنما هست در باره استفاده از اسكريپت ها . از اونجا به بعد ديگه اوضاع بد جوري خراب ميشه .
مثلا help برنامه براي اموزش اسكريپت شروع ميكنه مي گه :
يك چيزي هست به اسم : lift01.wmp اين رو از قسمت اشياي preferb وارد محيط برنامه كنيد و به properties رفته و در قسمت behavior .....
در صورتي كه تا يك شي مدل نباشه اصلا در قسمت پروپرتي زبانه bihavior نداره !!!
حالا به فرض كه داره (يك مدل ديگر رو وارد ميكنيم ) اصلا وقتي ليست اكشن ها رو باز ميكني يك ليست كاملا سفيد ميبينيم . در صورتي كه تو اين هلپ يك ليست پر رو نشون ميده كه دهن ادم اب ميافته !!!!
و حالا فرض كنيم كه ما از file و گزينه add scripte بخوايم استفاده كنيم . اصلا اينجا چه فايلي رو بايد انتخاب كنيم .اصلا ميشه باهاش كار كرد يا نه .چون به محض بارگزاري يك اسكريپت از اينجا ديگه همه چيز از كار ميافته .

اگه لطف كنين يك اموزش درست و تست شده براي گذاشتن يك اسكريپت ساده بر روي يك شي مثل در رو اينجا بزارين ممنون ميشم .
آخه يك اموزش اينجا براي ساخت يك در ديده بودم ولي اون هم همين مشكل رو داشت (ليست خالي اكشن ها )
و اگه شما هم ميخواين همون اموزش رو اينجا بزارين . پس من نتيجه ميگيرم اين نسخه 6 شما يك برنامه ناقصه . لطفا منو نا اميد نكنين .
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
سيلوستر
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 5 شنبه 27 مرداد 1384
تعداد ارسالها: 499
محل سكونت: مشهد - One of back street boys

2 شنبه 14 شهريور 1384 - 05:19
پاسخ بصورت نقل قول
بابا من هم همين مشكل رو دارم هزار بار هم گفتم مثل اينكه هيچكس نميتونه جواب مارو بده Crying or Very sad
آخه هيچ كس نيست كه يه بازي با 3d game studio ساخته باشه و ما رو راهنمايي كنه؟ Exclamation

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

2 شنبه 14 شهريور 1384 - 17:46
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

اگه لطف كنين يك اموزش درست و تست شده براي گذاشتن يك اسكريپت ساده بر روي يك شي مثل در رو اينجا بزارين ممنون ميشم

مرتضی جان ، بهترین مثال برای رفع این شک ، باز کردن دموی تکنیکی سورس باز techdemo تو پوشه work هستش... به عنوان مثال مدل Swimdem_mdl_001 رو پیدا کنید. میبینید که کلیه خصوصیات مورد نیاز رو میتونید از طریق Behaviour به این مدل نسبت بدین... در نسخه حرفه ای 6.20 دو تا پوشه مختلف template و Template 6 وجود داره که هر کدوم از این Template ها باعث حضور یک سری از Behaviour های خاص در پنجره Behaviour میشن و طبیعیه که وقتی شما هیچ کدوم از این قالبها رو انتخاب نکنید و یا اینکه اونها رو به اشتباه به عناصر نسبت بدین ، هیچ نتیجه منطقی دریافت نکنید...

البته توضیحات خانم الوند پور هم میتونه در این زمینه مفید باشه... با این وجود سعی میکنم کلیه جوانب این قضیه رو بررسی کنم و نتیجه رو اعلام کنم...

نقل قول:

آخه يك اموزش اينجا براي ساخت يك در ديده بودم ولي اون هم همين مشكل رو داشت (ليست خالي اكشن ها )

اون آموزش خانم الوند پور هم برای نسخه 5.12 طراحی شده بود که همون طور که گفته شد تو ورژن جدید جواب نمیده و باید کمی تغییر درش صورت بگیره...

نقل قول:

و اگه شما هم ميخواين همون اموزش رو اينجا بزارين . پس من نتيجه ميگيرم اين نسخه 6 شما يك برنامه ناقصه . لطفا منو نا اميد نكنين

خیلی زود نتیجه گیری کردین... البته جای ناامیدی وجود نداره... چنانچه واقعا مشکل از نرم افزار باشه نسخه سالم برنامه براتون ارسال میشه...

علی

نويسنده
پيغام
mory
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3 شنبه 15 شهريور 1384 - 00:52
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

خیلی زود نتیجه گیری کردین... البته جای ناامیدی وجود نداره...

علي آقا شما با يك سري تتوريال خوب براي گيم ميكر نسخه 5.3 من رو اونقدر سر ذوق آوردين كه الان كلي از كار باهاش لذت ميبرم و به عنوان يكي از ضرورت هاي زندگيم شده . اونها درست و كامل بودن به طوري كه من همشون رو در نسخه 6 هم بدون اشكال كار كردم .(با توضيح كامل و مفهومي شما براي كد ها مي شه اون رو با هر برنامه اي تطبيق داد ).
ولي هنوز چنين چيزي در مورد گيم استوديو اتفاق نيافتاده .اميدوارم به زودي اين اتفاق هم بيافته .

نقل قول:

... چنانچه واقعا مشکل از نرم افزار باشه نسخه سالم برنامه براتون ارسال میشه...

آقاي علي عزيز . بد برداشت نكن لطفا . ما از شما يه سي دي گرفتيم ديگه طلبكار شما كه نيستيم كه . اگه لحن مناسبي رو استفاده نكردم معذرت مي خوام .

در ضمن اگر شما تتوريال هاي نسخه 6 گيم استوديو رو اينجا بزارين . من هم قول ميدم تتوريال هاي فوق العاده اي در ضمينه مادلينگ به وسيله 3دي مكس و طراحي تكسچر به وسيله فتوشاپ واستون بنويسم . اينو جدي ميگم .

ارسال  بازگشت به بالا

بررسی میکنم
نويسنده
پيغام
مهمان

4 شنبه 16 شهريور 1384 - 17:24
پاسخ بصورت نقل قول
سلام دوست عزیز

در مورد مشکلی که مطرح کردید خوب بررسی میکنم . نتیجه را بصورت مفصل در همین تاپیک قرار خواهم داد ...البته به توضیحات علی آقا هم خوب دقت کنید ...
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
mory
مدیر انجمن
مدیر انجمن

5 شنبه 17 شهريور 1384 - 02:09
پاسخ بصورت نقل قول
متشكر از و بقيه عزيزان.منتظر مي مونيم .

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

3 شنبه 22 شهريور 1384 - 18:59
پاسخ بصورت نقل قول
دوستان عزیز ، تو تاپیک زیر چگونگی ساخت یک اسکریپت جدید ( بطوریکه بشه تو ورژن 6.2 هم مثل ورژن 5.1 از توابع کنترل کاراکتر مثل player_move استفاده کرد ) رو بررسی می کنیم...

لطفا مراحل زیر رو اولین بار درست همونجوری که گقته شده انجام بدین تا نتیجه مطلوب حاصل بشه و بعد میتونید مطابق میل خودتون تغییراتی رو در نحوه ایجاد مرحله ایجاد کنید...

1- قبل از هر چیز در پوشه ای که نرم افزار 3dgs 6.2 v رو نصب کردین ، یک پوشه جدید با نام Test ایجاد کنید... تمامی فایلهای مورد نیاز برای این نمونه رو تو این پوشه قرار میدیم...

2- نرم افزار WED رو اجرا کنید و File > New رو انتخاب کنید تا یک صحنه تازه مقابلتون قرار بگیره...

3- Object > Add Cube > Large رو انتخاب کنید تا یک مکعب بزرگ در صحنه ایجاد بشه... این مکعب نقش اتاق ما رو بازی میکنه...

4- ابزار Scale رو انتخاب کنید و این مکعب رو اندکی بزرگتر کنید تا بشه به عنوان یک اتاق ازش استفاده کرد...

5- edit > Hollow Block رو انتخاب کنید تا مکعب به یک اتاق تبدیل بشه...

6- بر روی زبانه تکسچر در قسمت چپ نرم افزار کلیک کنید و از روی منوی باز شوی Default.WAD بر روی تکسچر آجری خاکستری دابل کلیک کنید... اتاق شما نقش این تکسچر را میپذیرد...

7- از پوشه MDLs موجود در پکیج 101 خریداری شده از فروشگاه ، مدل guard.mdl با حجم 108 کیلو بایت را کپی کرده و در پوشه Test قرار دهید...

8- مجددا به نرم افزار WED برگردید و با استفاده از File > Save کارتون رو در پوشه Test و تحت نام Test ذخیره کنید...

9- Object > Add Model > Guard.mdl رو انتخاب کنید تا این مدل جدید در اتاق قرار بگیره...

10- این مدل رو اندکی جابجا کنید تا پاهاش نزدیک به کف اتاق باشه و مجددا مرحله رو ذخیره کنید...

11- در جایی که نرم افزار 3dgs رو نصب کردین به پوشه template_6\code برین و کلیه اسکریپت های آماده ( فایل های WDL ) موجود در این پوشه رو کپی کرده و به پوشه بازی خودتون انتقال بدین... ( 45 عدد فایل WDL )

12- دوباره به WED برگردید و منوی File > Map Properties رو انتخاب کنید... از پنجره کوچک باز شده روی New Script ( که به شکل یک Notepad کوچک است ) کلیک کنید و مجددا از پنجره باز شده جدید ( Which script do you want to Create ? ) گزینه A5_Template_Project رو انتخاب کنید... ملاحظه میکنید که در مقابل کادر Script ، نوشته Test.WDL اضافه میشه... این پنجره رو ببندید و بازی رو ذخیره کنید...

13- بر روی کاراکتر در اتاق کلیک راست کنید و گزینه Properties رو انتخاب کنید... سپس بر روی زبانه Behaviour بروید... مشاهده میکنید که بازهم عبارت Ndef در مقابل کادر Action نوشته شده است... بر روی دکمه Choose Action ( که به شکل یک پوشه نیمه باز است ) کلیک کنید و اینبار میتوانید هر خاصیتی را که خواستید به کاراکتر نسبت بدهید...

14- برای امتحان گزینه Player_Move را انتخاب کنید و پنجره را ببندید... بازی را ذخیره کنید و سپس بر روی File > Build WMB کلیک کنید... تنظیمات پیش فرض را قبول کرده و OK را کلیک کنید. در نهایت File > Run Level رو انتخاب کنید و شاهد اجرای بازیتون باشید...

لطفا سوالات احتمالی خودتون رو در همین تاپیک عنوان کنید...

پاینده باشید
علی

نويسنده
پيغام
Sirus-v
کاربر اخراج شده

تاريخ عضويت: شنبه 1 مرداد 1384
تعداد ارسالها: 325

4 شنبه 23 شهريور 1384 - 21:38
پاسخ بصورت نقل قول
علی جان ممنون حرف نداشت . تنها مشکل من این بود که نمی دونستم واسه شناسوندن فایلها به برنامه باید تو همون پوشه فایلهارو گذاشت و مدت ها وقتم تلف می شد . دستت درد نکنه Laughing
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

یک مشکل
نويسنده
پيغام
مهدي بازيان
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 1 شنبه 5 تير 1384
تعداد ارسالها: 430
محل سكونت: اصفهان

4 شنبه 23 شهريور 1384 - 21:55
پاسخ بصورت نقل قول
چرا تصویر از چشمان بازیگر است ؟
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

5 شنبه 24 شهريور 1384 - 01:39
پاسخ بصورت نقل قول
مهدي بازيان جان ، تو بازی سبک FPS تصویر باید از چشمای بازیگر باشه دیگه... نه ؟

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 3 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2, 3  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011