Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> مسایل عمومی کامپیوتر -> ساخت فرمان

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه 4 آذر 1385
تعداد ارسالها: 2069
محل سكونت: تهران

جمعه 17 آذر 1385 - 14:03
پاسخ بصورت نقل قول
Ali نوشته:
مبدل انالوگ به دیجیتال، 3 تا لول شیفتر و طبیعتا" 3 تا مقایسه گر مقدار. خروجی هم که من متاسفانه درست متوجه نشدم از کدوم پورت کامپیوتر استفاده شده. parallel، serial, usb ؟ برنامه میکرو رو خودتون نوشتین؟ به چه زبانی؟ ممکنه برنامه میکرو و برد مدار چاپی رو همینجا بذارین ؟ مشتاق شدم یکی درست کنم...

مععععععع Shocked
علي آقا فكر كنم فقط post آخري خوندي
تو پست قبليش گفتم كه تبديل خاصي نياز نداره و خيلي ساده اس فقط لهيم كاري داره. منظورمم از ميكرو دستگاه بازي ميكرو هست هموني كه قارچ خور داره چاقو زن داره رامبو داره جيپ جنگي و لاك پشت نينجا 1 2 3 4 داره (يادش بخير)
يعني پتانسيومترهارو به يه طرف سيم وصل می كني و طرف ديگه سيمو بايد به يه طريقي به پورت سريال (درست مي گم ديگه ؟؟ اسمش سرياله؟؟) روي كارت صوتي وصل كني كه استفاده از جاي دستگيره توي دستگاه ميكرو رو پيشنهاد دادم اصلا می توني با چند تا سوزن ته گرد اين كارو كني ....... حالا متوجه شديد
كارت صوتي همه تغييرات پتانسيومتر رو خودش تبديل می كنه و شما به دستگاه يا مدار خارجي نياز نداريد

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

5 شنبه 7 دي 1385 - 13:41
پاسخ بصورت نقل قول

^^^^^^^^^^^^^^^ Sad ترمز

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

5 شنبه 7 دي 1385 - 20:00
پاسخ بصورت نقل قول
آقا تلاش شما قابل تقدیره. ولی من اصلا منظور شما رو از نحوه اتصالات متوجه نمیشم. پورت سریال روی کارت صورت دیگه چیه؟ تو تصویر سومی که پست کردین، نرگی دسته میکرو هستش که با نرگی پروت سریال کامپیوتر خیلی اختلاف داره. در ضمن نقش خود دستگاه میکرو این وسط چیه؟

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

جمعه 8 دي 1385 - 11:05
پاسخ بصورت نقل قول
فكر كنم الان بتونم منظورم رو برسونم :
دسته ميكرو داراي مادگي و خود ميكرو داراي نرگي هست ... دستگاه ميكرو هيچ نقشي نداره فقط من نرگي رو از روش برداشتم و در واقع بعد از اين كار دستگاه ديگر قابل استفاده نيست . عكسي كه مشاهده كرديد از روي برد دستگاه جدا شده و هيچ ربطي به دستگيره نداره ... ( البته دستگاه بازي ميكرويي كه من نرگي رو از روش برداشتم سوخته بود وگرنه ارزش اين كار رو نداشت )
واقعيتش اينه كه من اسم اين پورت رو نمي دونم . فقط مي تونم بگم روي كارت صوتي يه جا بيشتر نداره كه اين نرگي رو بايد به اونجا بزنيد ...

براي تست مي تونيد اين كار رو بكنيد :

دو پتانسيمتر ( حدود 100 كيلو اهم ) آماده كنيد از هر كدام يك پايه را مشترك گرفته به هم متصل كنيد و به عنوان بدنه به اولين پايه سمت راست از پايين متصل كنيد سپس يك پايه آزاد يكي از پتانسيومترها را به پايه سوم ( فرمان ) و پايه آزاد از پتانسيومتر دوم را به پايه ششم ( گاز و ترمز ) متصل كنيد .
كار تمام شد حالا از قسمت Game Controllers بر روي Add كليك كنيد و بر روي 2axis 4button joystick كليك كنيد ... بعد از كاليبره كردن با چرخاندن پتانسيومترها مي بينيد كه كامپيوتر آنها را تشخيص مي دهد ...
( اگر بخواهيد سيمها را مستقيم به كارت صوتي وصل كنيد بايد قرينه وصل كنيد )

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

جمعه 8 دي 1385 - 14:31
پاسخ بصورت نقل قول
خب الان منظور شما رو بطور دقیق متوجه شدم. متاسفانه سیستم من اصلا کارت صوتی جداگانه نداره که بخواد چنین پورتی داشته باشه... در ضمن بازم یجور ریسکه که همینجوری یه پتانسیومتر حدود 100 کیلو رو وصل کنیم به پورتها. درسته که اکثر این پورتها در مقابل جریان اتصال کوتاه محافظت شدن ولی بالاخره باید یه محاسبه دقیق روی مقادیر صورت بگیره. همینجوری که نمیشه. شما لینکی از نحوه طراحی و ساخت این فرمان دارین؟

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

شنبه 9 دي 1385 - 06:54
پاسخ بصورت نقل قول
در مورد پتانسيومتر و محاسبات بايد بگم زياد مهم نيست كه مقدارش چقدر باشه خود پتانسيومتر استاندارد حدود 80 كيلو بود ولي من براي فرمان پتانسيومتر 250 كيلو وصل كردم بعد از وصل پتانسيومترها خود كامپيوتر بعد از كاليبره كردن محدوده تغيير و مقدار وسط را شناسايي مي كند مثلا تغيير بين 30 تا 200 كيلو و مقدار وسط 115 كيلو ... در هر دفعه كاليبره كردن ممكنه اين اعداد تغيير كنه ...
در مورد ريسك حرف شما كاملا صحيح است من هم اگه جاي شما بودم اين ريسك رو قبول نمي كردم مخصوصا اينكه اين پورت بر روي مادربورد شما است .
در مورد لينك من خودم از يه دستگيره خلباني ايده گرفتم و لينكي تو ذهنم نيست ولي فكر كنم در صورت جستجو چنين لينكي رو بتونيد پيدا كنيد

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 2 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011