Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> معرفی نرم افزار های ساخت بازی -> سؤال : یک انجین سه بعدی برای شروع

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2

نويسنده
پيغام
Omid_Arama
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 4 شنبه 24 شهريور 1389
تعداد ارسالها: 4

جمعه 26 شهريور 1389 - 14:22
پاسخ بصورت نقل قول
بازم سوء تفاهم شد Twisted Evil

آخه انجین های قدرتمندی مثل unity و udk که واسه شروع نیستند، تازه من گفتم کم حجم.
شما دارید حرفه ای ترین ها و حجیم ترین ها رو پیشنهاد می دید.
چون من نمی خوام بازی تجاری بسازم.

منظور من انجینی مثل fps هم نبود، چون فقط لقمه رو واسه آدم می جوه و دست آدم باز نیست.
من خواستم یک انجین مثل 3D Game Studio معرفی کنید، ولی را دست تر و بهتر.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
ashkan_203
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 5 شنبه 9 آذر 1385
تعداد ارسالها: 794
محل سكونت: همه جای ایران سرای من است

جمعه 26 شهريور 1389 - 14:40
پاسخ بصورت نقل قول
قصد من راه انداختن بحث نيست و فقط مي خواستم اول كمكت كنم دوم جنگ اول به از صلح آخر‌!
يكي دو سال پيش منم راه افتادم دنبال يه انجين خوب و مطمءن.
بعد از چند هفته گردش توي نت و محافل و جمع آوري اطلاعات زيادي من انجين مورد نياز خودم رو براي گروهي كه داشت راه مي افتاد پيدا كردم و اونم نه يونيتي بود و نه udk!!!! به نظرم بهترين انجين براي گروههاي تازه و جوان ايراني tge است !
البته از اونجايي كه تو ميگي يه انجين كم حجم مي خواي من انجين GameCore رو بهت پيشنهاد ميكنم . از نظر خصوصيات ميشه گفت يه يونيتي در ابعاد كوچكتره .
اگه اشتباه نكنم زبان اسكريپتي اش جاوااسكريپپت يا يه چيزي توي همين مايه ها بود . تازه ميشه براي وب هم ازش خروجي گرفت .
البته قدرت رندرش بالا نيست اما به درد كارهاي كوچيك و گروههاي كوچيك مي خوره .
حجمش هم اگه يادم نرفته باشه حدوده 50 مگابايته !
اميدوارم به كارت بياد :
http://www.gamecore3d.com/

آی گیمز
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Armin_2628
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 5 شنبه 25 شهريور 1389
تعداد ارسالها: 25
محل سكونت: Talesh

جمعه 26 شهريور 1389 - 15:23
پاسخ بصورت نقل قول
ببینین دوستان ، در ضمینه یادگیری ، من اولش با 3dgs شروع کردم ، که حقیقتا" خیلی اذیت می کنه ، بعدش با Game Maker مدت نسبتا" زیادی کار کردم و واقعا" به نظرم اگه با اسکریپت نویسی بخواین بازی دو بعدی درست و حسابی بسازین Game Maker فوق العاده است البته واسه زبان فارسی یه خورده اذیت می کنه ولی در کل خوبه . Torque هم راستش باهاش کار نکردم ولی فکر کنم واسه 2 بعدی هاست!! ولی من می خواستم همین رو بدونم ، یه گروه کوچک 1 یا 2 نفری کدوم انجین خوبه که فهمیدم Unity !! مثلا" Unreal Engine رو یوبی سافت در بسیاری از بازی های فوق العاده ش داره ازش استفاده می کنه و خوب مشخصه که بازی هاش بهترینن چون متخصص داره و به تعداد زیاد (4000 نفر !!)
اون دوستم هم با فلش و Game Maker کار کرده ولی برنامه نویسی بلد نیست !!
---------------------------------------------------------------------------------------------

در زمینه اون قضیه ی توهین و اینا باید بگم که همین الان این قضیه هست ، همین لانه ی شیطان اصلا" با بازیی مثل مثلا" سرزمین رویا قابل مقایسه هست؟؟ (چون هر دو 2 بعدی هستند دارم میگم)
ولی بازیی مثل عصر پهلوانان (با چه موتوری ساختن ؟؟) ، خب یه پیشرفت به حساب میاد ولی وقتی بعد از اون میان لانه شیطان که کار یه هفته است رو می فروشن خب به خیلی بازی ساز ها که تو همین پرشین دیزاینرز و بقیه سایت ها فعالیت می کنن توهین به حساب میاد چون بازی بهتر از اون رو به طور رایگان دارن در اختیار علاقه مندان همراه با سورس ارائه میدن! بعضی ها هم آموزش میزارن به صورت مقاله بعضی ها هم ...

اون وقت می گن با خرید بازی های ایرانی از صنعت بازی سازی حمایت کنین ، بگو اگه اینقدر به فکر توسعه بازی سازی هستین اونایی که اسمشون رو گذاشتن بازی ساز و لانه شیطان می سازن با اردنگی مینداختین بیرون ، بعد یک گروه برنامه نویسی تشکیل میدادن که یک موتور ایرانی درست و حسابی بسازن و به رایگان یا با پول ناچیز در اختیار همه علاقه مندان قرار میدادن . بعد از اون هم یک تیم درست و حسابی از تموم کسانی که تو ایران هستن میساختین و از کسانی مثل آقای کسایی و آقای فنایی و ... استفاده می کردین (نام نمیشه برد چون زیادن ف خیلی ها هم ناشناخته ان).راجع موضوع بازی : ایران تاریخی داره که هیچ کشوری نداره ولی انگار الان هر کی بخواد بازیی بسازه که موضوعش ظلم آمریکا به افغانستان و صدام و امثال این چیزا که هیچ ربطی به ایران نداره نباشه کمیته بازی های رایانه ای از اون حمایت نمی کنه ، همین کارو کردن که ایران نه می تونه بازی درست کنه اگه هم درست کنه یه چیزی مثل لانه شیطان میسازه که فقط بدرد سطل آشغال میخوره!!

نويسنده
پيغام
ashkan_203
مدیر انجمن
مدیر انجمن

جمعه 26 شهريور 1389 - 15:50
پاسخ بصورت نقل قول
بي خيال
بحث رو س.ي.ا.س.ي. نكن تا تاپيك همين طور باز بمونه .
حرفات درسته ولي بگذريم
تورك در حقيقت نام دو تا انجينه ! torque game engine و torque game builder كه منظور شما دوميه كه باهاش بازي هاي دو بعدي ميسازن . همين بازي عصر پهلوانان با موتور تورك اولي ساخته شده كه خيلي قدرتمنده و محبوبيت بالايي در خارج از كشور داره و توي كشور هم داره محبوب ميشه !
پيشنهاد من به شما و دوستتون با شرايطي كه داريد همونGameCore .
می تونی روش برای یادگیری وساخت بازی های محلی سرمایه گذاری کنی !

راستي اين يو دي كا همون آنريلي نيست كه يوبي سافت باهاش بازي مي سازه بلكه تقريبا يه تبليغ حساب ميشه !

آی گیمز
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Armin_2628
در حال رشد
در حال رشد

جمعه 26 شهريور 1389 - 19:12
پاسخ بصورت نقل قول
آره ، می دونم ولی با این وجود باز هم بهترین موتور برای ساخت بهترین بازی ها به حساب میاد!!

این torque که می گین (اون اولیه واسه سه بعدی) و Gamecore بهتر از یونیتی هستن؟؟ (منظورم از بهتر بودن شرایط یادگیری ، کارایی ، روون بودن برای ساخت بازی و...)

البته گیرایی هر دومون خوبه و بخوایم یه چیزی رو یاد بگیریم ، یاد می گیریم!!

فقط مشکل اینه که نمی خوام که یه چیزی رو یاد بگیریم بعدش وسط کار مشکل ایجاد بشه بعد برم سراغ یه موتور دیگه بیبینم ای دل غافل ! این یکی بهتر از اون یکی بود و بگم ای کاش وقتمو رو اون تلف نمی کردم!!

سرعت ساخت بازی ، آموزش های موجود و ... هم ملاکه ها!!

حالا کدوم رو پیشنهاد می کنین ؟؟ Torque یا GameCore یا Unity3D ؟؟

دوستان همه لطف کنن اگه زحمتی نیست نظرشونو بگن همراه با دلیل ، اگه و حتی! Question Mr. Green

نويسنده
پيغام
MEHRDAD_R
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 2 شنبه 3 مهر 1385
تعداد ارسالها: 199

جمعه 26 شهريور 1389 - 19:42
پاسخ بصورت نقل قول
نظر من : unity 3D
علت: اينترفيس راحت - يادگيري سريع - كيفيت بالا - نتيجه گيري سريع - خروجي براي كنسولهاي ديگه -يادگيري كد نويسي - آموزش هاي متعدد - و آينده ي خوب ( با توجه به ورژن 3 آن)

http://www.pershaland.com/
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير MSN

نويسنده
پيغام
SMOKE_UNITY
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 4 شنبه 14 بهمن 1388
تعداد ارسالها: 229

جمعه 26 شهريور 1389 - 19:54
پاسخ بصورت نقل قول
ببینید دوست من.طبیعی هست که هرکس طرف داری موتوری رو میکنه که باهاش کار میکنه.
من هم میگم unity3d
من در زمینه کار با موتور های بازی سازی تجربه خوبی دارم و با بیشترشون کار کردم.
تورگ موتور خوبی ولی منابع اموزشی کمی وجود داره و اینکه زبان برنامه نویسی خوبی نداره یعنی یادگیریش زبان می بره.
تازه محیط توسعه gui مضخرفی داره.به نظر من بیخیال تورگ بشید.
اگه نمی خوای پشیمون بشی از موتوری که داری یادش میگیری برو سراغ یونییتی .
البته یونیتی 3 چون اینقدر قدرتمند شده که شرکت های بازی سازی بزرگ مثل ea
بهش روی اوردند و قراره need for speed 2010
باهاش ساخته بشه.
من با موتورهای مثل udk-unity-3dgs-torque-game maker-flash
کار کردم یعنی براشون وقت گزاشتم ولی لذتی که در برنامه نویسی یوینیتی به من دست میده در هیچ موتور دیگه مثال زدنی نیست.

نويسنده
پيغام
ashkan_203
مدیر انجمن
مدیر انجمن

جمعه 26 شهريور 1389 - 23:10
پاسخ بصورت نقل قول
GameCore رو فقط برای اینکه گفتید می خواهید حجم پایینی داشته باشه و بازی کوچیکی با اون بسازید معرفی کردم ولی توی موتورهایی که گفتید منم مثل دوستان یونیتی رو انتخاب می کنم البته اگه تورک توشون بود انتخابم فرق می کرد .
البته یونیتی با اینکه از زبان های مختلفی پشتیبانی می کنه و ادیتورش صد در صد یادگیری اش راحت تره !
ولی به نظرم هر کدوم از این دو تا رو که شروع کنید خوبه !

آی گیمز
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Armin_2628
در حال رشد
در حال رشد

شنبه 27 شهريور 1389 - 09:56
پاسخ بصورت نقل قول
از نظرات دوستان خیلی ممنون ، پس همون Unity رو شروع می کنیم !!

با تشکر از همه !! Question Rolling Eyes

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 2 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011