Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> گفتگوی آزاد پیرامون مسایل متفرقه -> چگونه بازي ها را دستكاري ميكنند تا فارسي شوند؟

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2, 3  بعدي

چگونه بازي ها را دستكاري ميكنند ت
نويسنده
پيغام
kaktous
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: جمعه 22 مهر 1384
تعداد ارسالها: 9
محل سكونت: پشت كامپيوترم

5 شنبه 19 آبان 1384 - 04:32
پاسخ بصورت نقل قول
با سلام...
يه توضيح كوچيك ميخواستم
ميخواستم بدونم چجوري مثلا يه بازي رو منوهاشو يا عكسارو عوض ميكنن به طوري كه فارسي نشون داده بشن؟
يه توضيحي ميديد ممنونم
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
اميرو
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: جمعه 29 مهر 1384
تعداد ارسالها: 3
محل سكونت: ايران

1 شنبه 22 آبان 1384 - 11:32
پاسخ بصورت نقل قول
ابتدا بايستي اجازه از شركت سازنده گرفته بشه
با تغيير فايلهاي دي ال ال و شكستن بعضي ديگر از پسوندها كه باز احتمال خراب شدن وجود دارد . اگه اطلاعات بيشتري ميخواي پيشم بيا
amirhitlerss@yahoo.com

نويسنده
پيغام
matrix
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 5 شنبه 1 بهمن 1383
تعداد ارسالها: 232
محل سكونت: The Mega City

2 شنبه 23 آبان 1384 - 21:36
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
تغيير فايلهاي دي ال ال و شكستن بعضي ديگر از پسوندها كه باز احتمال خراب شدن وجود دارد

Shocked Confused

وبلاگ من درباره ماتريكس
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Saeed_
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 4 شنبه 5 بهمن 1384
تعداد ارسالها: 37
محل سكونت: همه جای ایران سرای من است

5 شنبه 17 فروردين 1385 - 17:45
پاسخ بصورت نقل قول
سلام . Cool
میتونی از برنامه های باز کردن تصاویر استفاده کنی البته اون هایی که بتونن فایلهای عجیب مثل usx و ... رو باز کنن .
مثل Photosho و Photo Soap و ...
فکر کنم اطلاعاتم خیلی سطحی بود ولی باور کن بیشتر از این بلد نیستم .
با همین اطلاعات میتونی بازی CIA رو کامل فارسی کنی من خودم این کار رو کردم . خیلی هم جالب شده . Laughing
یا حق
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
mgcw
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 2 شنبه 21 دي 1383
تعداد ارسالها: 227
محل سكونت: In The Black Hole

5 شنبه 17 فروردين 1385 - 19:03
پاسخ بصورت نقل قول
بستگی به بازی و شرکت سازنده ی اون داره
اجازه هم لازم نیست ما تو ایران هستیم
معمولا برای بازی های محبوب تو اینترنت راهنمایی و برنامه های زیادی می سازن که میتونی استفاده کنید
طریقه ی ساختن بازی هم مهم هست
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2984
محل سكونت: On the edge

5 شنبه 17 فروردين 1385 - 22:56
پاسخ بصورت نقل قول
خب هدف ما تو این سایت شکستن فایلها و دستکاری در ساختار بازیها و فارسی کردنشون نیست. ولی ازونجایی که این سوال زیاد پرسیده شده سعی میکنم تا حدممکن بهش پاسخ بدم...

معمولا اکثر بازیهای موجود در بازار، ذخایرشون رو انکد میکنن تا نشه به راحتی به این ذخایر دسترسی پیدا کرد. با این وجود همیشه راهی برای دیکد کردن این ذخایر وجود داره. همون طوری که برنامه اصلی میتونه اینکارو انجام بده و از اطلاعات اصلی استفاده کنه... مهمترین و اصولی ترین راه برای اصطلاحا" فارسی کردن بازیها ، آشنایی کامل با ساختار فایلهای مختلف هستش. بطوری که بتونید مثلا با دیدن هدر و فوتر و امضای فایل ، نوع و ساختار فایل رو تشخیص بدین. بعضی از بازیها به راحتی با تعویض فرمت ذخایر ، اونها رو از دسترس و استفاده غیر مجاز مصون میکنن. تو بعضی از موارد دیگه هم ممکنه که اطلاعات اساسی برای شناسایی فایل تغییر داده بشه... در این حالت هم میشه با استفاده از برخی ابزارهای تخصصی شناسایی و ترمیم فایل ، نوع اصلی فایل رو شناسایی کرد و اون رو به حالت اول برگردوند. این حالت بیشتر وقتی کاربرد داره کا با ذخایر حجیم مثلا تکسچر 100 مگابایتی روبرو هستیم و تقریبا اطمینان داریم که تعداد زیادی تصویر ( یا فرمت تصویری ) توی فایل مزبور قرار دارن. در این صورت میشه کل این فایل رو برای شناسایی ساختار های آشنا جستجو کرد. بعضی از اوقات کل ساختار فایل با کلید ( عمومی و خصوصی ) کد میشه و نمیشه با این فایلها مثل فایلهای عادی رفتار کرد.بهترین کار تو اینجور مواقع تریس کردن بازی اجرا شده و مراجعه به محتویات حافظه و بیرون کشیدن محتوای اونه...

البته راههای دیگری هم وجود داره که با جستجو تو وب میتونید پیداشون کنید. ولی ساده ترین راه برای فارسی کردن و بطور کلی دیکد کردن ذخایر بازی ، استفاده از سایت های طرفداران بازیه...معمولا توی اینجور سایتها انواع و اقسام فایلها ، پچ ها ، دیکدر ها و ذخایر دیکد شده بازی پیدا میشه که میتونید ازشون استفاده لازم رو به عمل بیارید...

علی

نويسنده
پيغام
Me(-)Di
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: جمعه 13 مرداد 1385
تعداد ارسالها: 123
محل سكونت: Tehran

جمعه 10 شهريور 1385 - 04:15
پاسخ بصورت نقل قول
سلام من خودم بازيهايي مثل wanted . stronghold...رو فارسي كردم اگه خواستي خيلي بيشتر توضيح ميدم تا همه از اين كارا سر در بيا رن راستي من مهدي 16 سالمه Mr. Green

نويسنده
پيغام
mehdico
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 2 شنبه 19 بهمن 1383
تعداد ارسالها: 1524
محل سكونت: اهواز

جمعه 10 شهريور 1385 - 19:48
پاسخ بصورت نقل قول
--------------=
Me(-)Di نوشته:
سلام من خودم بازيهايي مثل wanted . stronghold...رو فارسي كردم اگه خواستي خيلي بيشتر توضيح ميدم تا همه از اين كارا سر در بيا رن راستي من مهدي 16 سالمه Mr. Green

البته فارسي كردن بازي فقط تغيير فايلهاي صوتي نيست.

متاسفانه من برنامه اي براي باز كردن فايلهاي گرافيكي بازي قلعه پيدا نكردم.شما ميشناسي؟!!

--------------=
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Me(-)Di
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: جمعه 13 مرداد 1385
تعداد ارسالها: 123
محل سكونت: Tehran

شنبه 11 شهريور 1385 - 02:29
پاسخ بصورت نقل قول
با سلام من حدودا 1 ساله كه ديگه اين كارو نمي كنم ولي مي تونم كمكي كنم تا اونجايي كه در حد توانم باشه .
بله اگه بازي قلعه 2 منطورتون هستش بله مي توان فايلهاي گرافيكي اين بازي رو با برنامه Photoshop تغيير داد يا كه يه فايل با همون فرمت و همون اسم به جاش گذاشت براي فارسي كردن منو اول بازي كه براي تنظيمات گرافيك و غيره هستش هم با برنامه معروف Resource Hacker ميشه فايل اصلي بازي كه با فرمت exe هستش رو باز كرد و اون رو ويرايش كرد .
اگه در مورد فارسي كردن بازيهايي مثل Call of Duty - ya- Doom3 و....... هم سوالي داشتيد در خدمتم Mr. Green

نويسنده
پيغام
moh0913
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: شنبه 13 اسفند 1384
تعداد ارسالها: 287
محل سكونت: سرزمین میانه

شنبه 11 شهريور 1385 - 08:50
پاسخ بصورت نقل قول
Resource Hacker ؟؟

من فقط با رسورس هکر تونستم بازی مین یاب رو فارسی کنم و چند تا هم برنامه.

آقا مهدی می تونی آموزشش رو برامون بزاری ؟؟

برنامه ای برای تغییر دادن منو ها می شناسی ؟؟

با تشکر محمد
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 3 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2, 3  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011