Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> اصول اولیه در طراحی بازیهای کامپیوتری -> موضوع بازي

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  بعدي

البته ما بي ادبي نميكنيم در حضور
نويسنده
پيغام
مهدي خ
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 5 شنبه 19 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 5
محل سكونت: تهران

2 شنبه 6 مهر 1383 - 15:03
پاسخ بصورت نقل قول
آقا سلام خدمت همه شما كه اينقدر واقعن ايراني هستيد.
همتون ميدونيد چرا؟
من تقريبا تمام ايده هارو خوندم و واقعا بايد گفت شما ( اساتيد من ) جزو معدود مغزهايي هستيد كه از كشور فرار نكرديد.
خوب من چند تا مساله ميخواستم بگم:

1.اولا اين كه به آدم خاك و آب بدن و بدش هم اين دو رو براي آدم مخلوط كنن و بعد گلشو بدن ما تا شكل بديم بهش اينكه هنر نيست.هنر يعني با استفاده از كمترين امكانات بيشترين استفاده. پس با امكانات كم هم ميشه بازيهاي باحال و براي كوري چشم اونور آبيا ساخت.

2.بازيهاي با موضوع گذشتگان همچون جنگ هاي هخامنش و غيره واقعا جالبه و اين در بازي prince of persia 3D به خوبي ديده ميشه (هر چند تو اين بازي لشگر كشي نيست.)

3.بازي بانك زني مگه چه اشكالي داره.چرا شما بد برداشت ميكنيد؟ به نظر شما ما حتما بايد اون بانك زنه باشيم ؟نه.به نظر شما ما نميتونيم يه آدم عادي باشيم كه داره در اون لحظه از كنار بانك (اونم تجارتش) رد ميشه و تصميم به به خطر انداختن جونش براي آزادي بقيه هموطنانش ميگيره.تبزه بعد هم ميتونه بره تو اداره پليس و در سر آخر در يه عمليات موفق كه يكي از دشمنا هنوز نيمه جونه شهيد ميشه(فهميديد كه چي شد؟)

با تشكر
مهدي خ

اينم وبلاگ من
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Ali3D
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 1 شنبه 5 مهر 1383
تعداد ارسالها: 183

2 شنبه 6 مهر 1383 - 20:39
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
علی آقا باید بگم که دست منو با این قانون بستی
چون صفحه کلیدم برچسب فارسی نداره و باید فعلا از برنامه ی
On-Screen Keyboard
استفاده کنم و در ضمن سرعت ام هم تو این زمینه کمه
آقای بازیگر انقد مارو با حرفات شرمنده نکن به خدا من هیچی نیستم

نظرتون با بازگشت پهلوونای شاهنامه چیه؟
همونایی که قراره هنگام ظهور "سوشیانت" همراهیش کنن

http://www.Aryo.ir
بیاموزیم اندیشیدن را و نه اندیشه ها را
و بدانیم تعصب اولین گام به سوی نابودی ست
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر

نويسنده
پيغام
ايمي
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: شنبه 4 مهر 1383
تعداد ارسالها: 4

2 شنبه 6 مهر 1383 - 20:52
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
در مورد حرف آقای ali3d که گفته:
Dar zemn toonestam kheyli az dastana ro be nafe iran taghyeer bedam, choon tarikhe motma’enni dar dast nabood va yoonania hamaro be nafe khoedshoon neveshte boodan(mese shekast haye neveshte shode tavasote yoonani ha dar zamane khashyarsha
درست است که مدارک تاریخی در مورد جنگ ایران با یونان یک طرفه هستند و به نفع آن ها اما
1.خود آن ها به قدر کافی اعترافاتی داشته اند مثلا قبول دارند که آتن توسط خشایار شاه به آتش کشیده شده.
2.این که می گویید تغییر دادم کلمه درستی نیست و من در مورد تغییر مطالبی که روشن هستند موافق نیستم اما در مورد بعضی از آن ها که واقعا معلوم نیستند کاملا موافقم البته در همه جا این کار را می کنند.
3.اگر می خواهید واقعا این چنین بازی بسازید من می توانم چند صفحه برای شما بفرستم که در مورد تاریخ آن زمان است شاید به کارتان بیاید. در ضمن از آنجا که شما یک سه بعدی کار حرفه ای هستید نظری هم برای انیمیشن شروع بازی داشتم.
با آرزوی موفقیت

نويسنده
پيغام
Ali3D
بازی ساز
بازی ساز

2 شنبه 6 مهر 1383 - 21:10
پاسخ بصورت نقل قول
nokhost inke man 3d kare herfe ee nistam
va faghat ye seri ide too zehname
agar ham boodam nemitoonestam ye nafare ya 10 nafare ya 100 nafare oono besazam
choon oon chizi ke too zehname na tanha be tedade ziadi adam niaz dare balke boodjeye vahshatnaki ham mikhad
dovvom inke man manzooram fathe aten nabood
manzooram jange salamis va digar aghab neshini haye khashyar sha bood
Smile
az ali gha mazerat mikham ke englisi minevisam, sharmnade

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
بازيگر
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: جمعه 20 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 94

3 شنبه 7 مهر 1383 - 00:20
پاسخ بصورت نقل قول
موضوع جديد كسي پيشنهاد نميده؟

ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2983
محل سكونت: On the edge

3 شنبه 7 مهر 1383 - 01:05
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
nokhost inke man 3d kare herfe ee nistam
va faghat ye seri ide too zehname
agar ham boodam nemitoonestam ye nafare ya 10 nafare ya 100 nafare oono besazam
choon oon chizi ke too zehname na tanha be tedade ziadi adam niaz dare balke boodjeye vahshatnaki ham mikhad
dovvom inke man manzooram fathe aten nabood
manzooram jange salamis va digar aghab neshini haye khashyar sha bood

علي جان

شما كه اينقدر مغز خلاقي داريد ، ميشه يك كم روي شاهنامه كار كنيد و خان هاي اونرو بصورت داستاني در بياوريد ؟

با اين كار كمك بزرگي به من و در جهت ساخت بازي افسانه رستم ميكنيد...

علي

نويسنده
پيغام
Ali3D
بازی ساز
بازی ساز

3 شنبه 7 مهر 1383 - 01:07
پاسخ بصورت نقل قول
موضوع جديد گفتم
اون بالا

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
محسن
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 1 شنبه 25 مرداد 1383
تعداد ارسالها: 12

3 شنبه 7 مهر 1383 - 01:17
پاسخ بصورت نقل قول
باز هم به همه دوستان سلام ميكنم
به اقاي علي 3d هم پيشنهاد ميكنم هر چه زودتر (as soon as possible) يك برچسب فارسي براي كيبوردشون بخرند.
چون من يكي از بس چشم به مانيتور دوختم ديگه چشمام داره تموم ميشه! Confused

در مورد هزينه و گروه صد نفره و اين چيزا صحبت كرديد .البته درسته اگر قرار باشه كاري ساخته بشه كه قابل ارايه باشه بايد براش هزينه بشه.مخصوصا اگر موضوعي تاريخي و حماسي داشته باشه .
ولي كار آماتوري هم فوايد خودشو داره.هر حرفه ايي ابتدا آماتور بوده همونطور كه بازي بچه ها نوعي يادگيري مهارتها براي زندگيه انجام كارهاي آماتوري تبادل- نظر-اشنايي افراد با هم همينطور كه توي اين سايت در جريانه ميتونه زمينه اي براي حرفه اي شدن باشه.منظورم اينه كه ناراحت اين نباشيد كه بودجه يا نيروي انساني لازم براي خلق كارهاي بزرگ وتاثيرگزار وجود نداره.چيزي كه الان لازم داريم بدست اوردن مهارته ودر صورتي كه به اين مهم برسيم من فكر ميكنم در وقت مناسب ميتونم ازش استفاده كنيم و به هدفمون برسيم.من قبلا اين رو به نوعي تجربه كردم.اميدوارم بزودي امكان تحصيلات اكادميك براي علاقمندان به اين رشته در كشور فراهم بشه.

ولي در مورد اينكه آقا اسحاق گفته بودند در صورتي كه موضوع بازي جنگ ايران و عراق باشه و مثلا كاراكتر ما شكست بخوره و ... بايد بگم اگر قرار بود همه اينطوري فكر كنند و اين ملاحظات رو در نظر بگيرند ايا اينهمه بازي با موضوع جنگ بين كشورها ساخته ميشد؟
بازيگر بايد اين درس رو بگيره اگر تلاش كافي نكنه يا به اندازه كافي احتياط نكنه عواقبي هم براش داره.همونطور كه در نمونه هاي غربي اين نوع بازي ها ميشه ديد.اصلا قسمت زيادي از هيجان بازي ها به اين خاطر كه امكان شكست در اون زياده البته با تلاش مجدد ميشه پيروز شد و البته به كمك load -save-reset .

يك چيز دگه هم هست كه بايد در نظر گرفت موضوع بازي براي سبكهاي مختلف (2d-3d -استراتژيك)متفاوته و براي هر كدوم جداگونه بايد بحث كرد.
mohsen1882@yahoo.ca
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Ali3D
بازی ساز
بازی ساز

3 شنبه 7 مهر 1383 - 02:06
پاسخ بصورت نقل قول
اگه قرار باشه در حد آماتوری باشه بهتره موضوش هم ساده باشه
چون با انتخاب یه موضوعه نو فقط بکر بودن موضوع رو از بین میبره

در مورد مهارت:
تا وقتی از طرف یه ارگان برای بورس کردن یه عده "شایسته" حمایت نشه این گونه حرکت ها همین جور لاک پشتی میمونه
چون اول از همه تو این زمینه معلم لازمه ,معلم کار درست هم اصولا باید اون ور این درس ها رو خونده باشه ، کسی می تونه اون ور درس بخونه که یا
پول دار باشه!
یا
بورس بشه
2ومیش که فعلا اینجا وجود نداره
پس قضیه معلم کار درست که از کارای بزرگ سر در بیاره تا اینجا منتفیه!
(البته به آدمای کار درست توهین نشه!)
در نتیجه قضیه ی امكان تحصيلات اكادميك براي علاقمندان به اين رشته در كشور هم مثه قضیه ی قبل منتفی میشه

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Takavar
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: جمعه 6 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 180
محل سكونت: تكاور آباد

3 شنبه 7 مهر 1383 - 08:48
پاسخ بصورت نقل قول
سلام ، اولاً خوشحالم که در مورد بازی ساز های ايرانی ميشنوم ، البته فروم بازی . کام رو هم ديدم ولی مسه اينکه عضو جديد قبول نميکنند

ديدم اينجا در مورد جنگ تحميلی صحبت شده ، و اينکه چجوری ميشه به بازی تبديل کردش.خوب ايده که فعلاً من تونستام پيدا کنم اين بود که بازی رو از سطح عمليات ور داريم و به سطح داستانی و پردازش شخصيت های داستان بيشتر بپردازيم . يعنی وقتی بازی کن ميره بيرون برايه عمليات براش زياد مهم نيست که چه عملياتی هست ، ميخواد ببين داستان به کجا ميره. شخصيات های اصلی آخر بازی به هم ميرساند ، يکيشون شايد يه خلابان بوده ، اونيکی دور بين دار و .... همه بعد از دلاوری هاشون به هم ميرساند بر هسب تسادف ، و دسته آخر در يک جا گم ميشن ، با هم راهشون رو باز ميکنن تا به وطن خودشون زنده بر گردن.

و يه چند تا ايده من داشتم برای بازی ساختن:

1- سال 1496 است ، نيروهای امريکايی تمام خور مييانه بغير از ايران رو تحت تسرّف دارند. يه گروه گشتی - جاسوسی
ايرانی به فرماندهی شخصيت اصلی داستن ميرن تو خاک افقنستان ( امريکا ) ، يه پايگاه مشکوک رو مشاهده ميکنند به نظر ميرسه که دليل علاقه امريکا به تسرّف افقنستان چيزی عجيب بوده و به نقشه عجيبی ميخوان دست پيدا کنند. امريکايی ها برای تسرّف ايران به يک متحد شديداً نياز دارند. يک موجود زنده که قوّه تفّکر بسيار دارد درست کردن و اين فکر مسنوع از حماقت امريکايی ها استفاده ميکنه و همه چيز رو به سود خودش تغيير ميده ....

2- يه بازی ماشين سواری تويه خيابان هايه تهران. پيکان اسپرت ، بجو 206 و از اين جور چيز ها

3- يه بازی استرتجی از بلا ، اقوام قديمی مون با کشوار های ديگه ميجنگن

4- جنگ تحميلی ، اوّل شخص

5- يه معمور پليس که بهش معموريت هايه مختلف ميدن ، دسته آخر هم با يه بند قچاق در گير ميشه

====================

به نظرم ساخت بازی علم تخيلی ايرانی هم بد نيست ، تازه ميتونيم کلّی توسر امريکا بزنيم !
مثلاً ايران قوی ميشه و فن آوريش از امريکا بيشتر ميشه ، امريکايي ها قاتی ميکنن
و به ما حمله ميکنن و ما هم لهلشون ميکنيم! ها ها ها ها

ولی بی شوخی در موردش فکر کنيد

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 4 از 9 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011