Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> اصول اولیه در طراحی بازیهای کامپیوتری -> موضوع بازي

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  بعدي

نويسنده
پيغام
ايمي
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: شنبه 4 مهر 1383
تعداد ارسالها: 4

3 شنبه 7 مهر 1383 - 13:41
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
نظر خوبي در مورد بازي علمي تخيلي دادي من هم قبلا به اين موضوع فكر كرده بودم اما خوبه از سال 1600 (هجري) بازي شروع بشه و كم كم وضع جهان اون زمان رو به بازي كن نشون بديم
كه چطور آمريكا تجزيه شده و ايران به ابر قدرتي تبديل شده.
جنگ با آمريكا خوبه اما ميشه كارهاي ديگري كرد. مثل اين كه يه شيء ناشناس اومده داخل منظومه شمسي و بعد يه گروه ايراني با سفينه هاي پيشرفته برن سراغش بعد از نزديك شدن اون ها به اون يكدفعه جهش مي كنن و به جاي ناشناس وارد ميشن جاي در هزاران سال نوري دورتر كه شايد با تمدني ديگه هم برخورد كنن.
يا اين كه در سال 1600 اسراييل داره نفساي آخر رو ميكشه و يك پيام خيلي سري از اون ها كشف رمز ميشه يا جاسوسا خبر مي رسونن كه اسراييل در حالي كه خوش داره نابود ميشه مي خواهد ايران هم با بمباران هسته اي نابود كنه و بعد ................... Evil or Very Mad

نويسنده
پيغام
اسحاق
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 1 شنبه 8 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 561
محل سكونت: تهران

3 شنبه 7 مهر 1383 - 18:58
پاسخ بصورت نقل قول
ديگه كم كم داريد مي زنيد به خط فيلم سازي Laughing

اسماعيل رادپور
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
Ali3D
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 1 شنبه 5 مهر 1383
تعداد ارسالها: 183

3 شنبه 7 مهر 1383 - 19:45
پاسخ بصورت نقل قول
: ) )

http://www.Aryo.ir
بیاموزیم اندیشیدن را و نه اندیشه ها را
و بدانیم تعصب اولین گام به سوی نابودی ست
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر

نويسنده
پيغام
محسن
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 1 شنبه 25 مرداد 1383
تعداد ارسالها: 12

3 شنبه 7 مهر 1383 - 20:59
پاسخ بصورت نقل قول
صحبت آقاي ali3d رو قبول دارم كه گفتند:
(اگه قرار باشه در حد آماتوری باشه بهتره موضوش هم ساده باشه
چون با انتخاب یه موضوعه نو فقط بکر بودن موضوع رو از بین میبره)

فكر ميكنم به اندازه كافي در مورد ايده بازي بحث شد (حد اقل براي من)و البته نتايج خوبي هم از تبادل نظر با دوستان گرفتم .براي اينكه رويا پردازي نكرده باشم تصميم گرفتم از اين به بعد بيشتر به نكات فني بپردازم و در انجمنهاي مربوط با دوستان تبادل نظر كنم .ضمن اينكه دو هفته اي هست كه با takavar (سايت "سفر به گری 270 درجه" : http://www.troya.ws) همكاري ميكنم.با توجه به اينكه پروژه اي كه دنبال ميكنند با علايق من همخواني داره به نظر هم عملي ميرسه.
ايده هاي خوب زياد هستند وبايد ديد توانايي عملي كردن اونها يا حداقل قسمتي از اونها رو داريم يا نه به قول معروف (چند مرده حلاجيم)
از مصاحبث با همه دوستان خوشبخت شدم
mohsen1882@yahoo.ca
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
بازيگر
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: جمعه 20 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 94

3 شنبه 7 مهر 1383 - 21:19
پاسخ بصورت نقل قول
سلام
آقا كسي داوطلب ميشه يه بازي منچ بنويسه با gm
گرافيك و موزيكش با من
كمي هوش مصنوعي مي خواد و كمي حوصله
قابل توجه پنجره و علي اقا و ...
pm بديد.

من خودم منچ رو شروع كرده بودم ولي چون رفتم تو كار ماشين 3 بعدي ايراني ( پيشنهادي كه دوست جديدمون هم مطرح كرده و اگه ايشون نگفته بود من مي خواستم يه دفعه همه تون رو غافلگير كنم- حيف كه لو داد Surprised ) تقريبا ولش كردم . برنامه ماشين الان تقريبا آماده است. البته هنوز راضي كننده نيست ولي براي شروع بدك هم نيست.فقط نياز به چند تا مدل ماشين (پيكان و پژو و...) و level سه بعدي دارم.
اگه كسي مي تونه كمك كنه پيام بده

ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
panjereh
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: شنبه 21 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 63

3 شنبه 7 مهر 1383 - 23:35
پاسخ بصورت نقل قول
سلام به همه دوستان
اگه اجازه بدين من هم نظر بدم
اول يه انتقاد:
من مي خوام بدونم چرا هر وقت از بازي حرف مي زنيم سريع و شايد ناخودآگاه مي ريم سراغ جنگ و بكش بكش و بزن بزن؟!
بابا مگه خانواده سيمز بازي كامپيوتري نيست. پس كجاش بكش بكشه كه ما نديديم؟ شما ببين اين آمريكايي ها با اين خانواده سيمزشون چيكار كردن كه چيني ها هم صداشون در اومده كه دارن تبليغ زندگي آمريكايي رو مي كنن! و نه فقط چيني ها كه خيلي كشورها صداشون در اومد.
خوب وقتي اونا درباره زندگي عاديشون و روش زندگيشون بازي مي سازن، ما نمي تونيم بازي زندگي خودمون رو بسازيم!!! بازي كه توش بجاي پول و سرمايه و سود بهره و كلاه برداري ودشمني و ... و تا بخواين از اين مفاهيم اومانيسمي كه متاسفانه ما هم كه مسلمونا الان بدون اونها نمي تونيم زندگي كنيم، بجاي اين مفاهيم، مفاهيمي مثل دوستي، كمك، از خود گذشتگي و ايثار، سادگي، بي ريايي، صداقت، معنويت و از اين قبيل مفاهيم كه خدا رو شكر نه كم هستن و نه انتزاعي و دست نيافتني (نمونه اش در زلزله بم)، اين مفاهيم رو تو بازي هامون هم تعريف كنيم و هم تبليغ كنيم و هم بگيم كه اينجوري هم مي شه زندگي كرد. (كه نمونه اين زندگي هم در دسترس و قابل لمس هست و اون هم همين بچه هاي جنگ خودمونن كه بعضي شون اصلا يك مفاهيم جديد تو فلسفه زندگي، مديريت، كار، علم و ... به دنيا معرفي كردند كه اگه بخواين نمونه براتون بيارم) . بگيم زندگي فقط تعريف آمريكايي نداره. فقط تعريف غربي نداره و اين نظريات آقاي فوكوياماو رفقاش ميتونه مسخره باشه.

و اما ايده خودم كه مي شه گفت نزديك سه ساله كه در موردش دارم فكر مي كنم و شايد بشه گفت دليل ورود من به زمينه طراحي بازي هم همين باشه:
نمي دونم تا حالا چيزي در مورد بازي شن مو (ژاپني) شنيدين؟ راستش من خودم هنوز نتونستم اين بازي رو پيدا كنم ولي در موردش تو يكي از مجلات يه مطالبي خوندم.اينطور كه من شنيدم تو اين بازي يه پسر دنبال پدربزرگش كه رزمي كاره مي كرده و كنترل كاراكتر پيره دست شماست. تا اينجاش چيز تازه اي نيست. اين پسر براي پيدا كردن پدربزگش بايد از افراد داخل محيط بازي اطلاعات جمع كنه كه جالب اينجاست كه براي گرفتن اطلاعات مي تونه دعوا كنه، پول بده (رشوه)، با اونها دوست بشه و از زير زبونشون بيرون بكشه و ... و از همه اين راهها امكان برنده شدن و باختن وجود داره!
حالا فكرش رو بكنين تو يه بازي مثلا يه درخت سيب هست كه براي بالا بردن امتيازتون بايد از سيبهاي اين درخت بچينيد و هر چه بيشتر بچينين امتيازتون بالاتر ميره و يه عده ديگه هم از اين درخت سيب مي چينن و كم كم سيبها تموم مي شن و شما هر چه قويتر باشين سريعتر مي چينين و قدرت شما هم به امتيازتون ربط داره. تا اينجا چيز تازه اي نيست و شما همينطور مي تونيد بازي رو ادامه بدين. داستان من از اينجا شروع مي شه كه فرض كنيم يه پسر بچه هم تو بازي هست كه ضعيفه و بخاطر ضعيف بودنش هميشه پاينتر از بقيه هست. حالا فرض منيد شما بتونيد به اين بچه كمك كنيد. چجوري؟ يك مقدار از امتيازتون رو ( كه مثل موجودي حساب بانكي شماست) به اين بچه بدين (وام بلاعوض يا نهايتا بدون سود نه مثل وامهاي بانك ملي و تجارت و ... و حتي قرض الحسنه بسيجيان كه بيشتر شبيه ربا است تا قرض الحسنه) خوب حالت عادي اينه كه امتياز و قاعدتا قدرت شما كم مي شه ولي اگر روند بازي طوري باشه كه يگه مثلا شما تو بازي همچين كار خوبي كردين مسير بازي عوض بشه يا مثلا امتياز معنوي شما كه نمايش هم داده نميشه و مخفي است زياد بشه كه اين امتياز معنوي باعث بوجود اومدن مسيرهاي جديد و ميانبر بشه، مثل همين كدهاي تقلب بازيها، با اين تفاوت كه كد تقلب همونطور كه از اسمش پيداست يجور كلكه و هيچ توجيه و واقعيت خارجي تو فرهنگ غربي نداره و فقط خيال پردازيه ولي مسائلي مثل امتياز معنوي مخفي كه با كارهاي خوب بدست مياد تو فرهنگ ما توجيه داره مثل انفاق (در برابر يك دانه هفت خوشه). يا مثلا تو بازي جنگي مي تونه كشته شدن پايان مرحله و بازي نباشه و تازه مراحل جديدي رو شروع كنه. خلاصه اگه فكر كنيم و در ضمن فكر كردن مباني فرهنگي خودمون رو هم فراموش نكنيم خيلي كارها مي تونيم بكنيم

يه مثال هم در اين مورد بزنم: لبناني ها يك بازي ساختن كه ظاهرا شخصيت اول بازي يك مبارز لبناني هست كه با اسرائيلي ها مي جنگه و مي كشه و كشته مي شه، فقط يك نكته داره كه وقتي كشته مي شه مثل بلزي رزيدنت ايول نيست كه با يه حالت وحشت بگه شما مردين. بلكه وقتي شخصيت كشته مي شه يه سرود انقلابي پخش مي كنه و از شخصيت تو بازي تجليل مي شه. همين كا ساده كه هيچ كار مبنايي و مفهوم سازي هم توش نيست كاري كرده كه اسرائيل تو جهان از اين كارشون شكايت كنه اين بازي رو ممنوع اعلام كنه. (حالا اينهمه بازي ضد مسلمونا ياختن كسي اعتراضي كرد). فقط مي خوام اين رو بگم كه اگه كمي بيشتر وقت بذاريم و همچينين از كساني كه هم دغدغه مسائل فرهنگي دارن و هم بروز هستند و دگم نيستند (بعنوان نمونه بارز آقاي دكتر بلخاري كه چندين بار تو تلويزيون برنامه داشتن و احتمالا براي نيمه شعبان هم برنامه داشته باشن رو به همه دوستان توصيه مي كنم)كمك بگيريم مي شه كارايي كرد كه هم تبليغ فرهنگ غني ما باشند و هم چون سبك و ايده جديدي دارند و مشابه قبلي ندارند از لحاظ اقتصادي به صرفه باشند.

از اينكه خيلي پر حرفي كردم عذر مي خوام.

ضمنا ميلاد امام زمان رو هم به همه پيشاپيش تبريك ميگم.

علي يارتون باشه

پنجره

نويسنده
پيغام
اسحاق
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 1 شنبه 8 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 561
محل سكونت: تهران

4 شنبه 8 مهر 1383 - 11:21
پاسخ بصورت نقل قول
مشكل ما اينه كه كارامون داره با عشق و معنويت پيش ميره و هر معجزه رو ميشه به داستان تبديل كرد بجز معجزه عشق درآميختن پروانه با آتش شمع رو چه كسي تا نبينه مي تونه باور كنه؟

اسماعيل رادپور
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل

نويسنده
پيغام
بازيگر
در حال رشد
در حال رشد

4 شنبه 8 مهر 1383 - 20:39
پاسخ بصورت نقل قول
پنجره جان
پستتو خوندم و واقعا لذت بردم از اين همه درك و فهم معنويت.
كاملا باهات موافقم.
من هم اهدافي مشابه تو دارم.
اميدوارم بتونيم تو اين راه موفق باشيم. چون فكر ميكنم وظيفه ماست و در قبال فرهنگمون مسووليم.
اگه كاري از دست ما بر مي اد در خدمتيم.

ما زنده به آنيم كع آرام نگيريم
موجيم كه آسودگي ما عدم ماست

نويسنده
پيغام
panjereh
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: شنبه 21 شهريور 1383
تعداد ارسالها: 63

5 شنبه 9 مهر 1383 - 00:00
پاسخ بصورت نقل قول
سلام

نقل قول:
پستتو خوندم و واقعا لذت بردم از اين همه درك و فهم معنويت

آقاي بازيگر يا هر اسم ديگه اي كه دارين. شما لطف دارين

نقل قول:
اگه كاري از دست ما بر مي اد در خدمتيم

ممنون، راستش من تو اين چند يال هنز نتونستم به يه جمع بندي نهايي حتي تو موضوع بازي برسم چه برسه به سبك و كار. فعلا كه تو نرم افزار ها گشت مي زنم و دنبال يادگيري هستم تا بعد. ولي بطور جدي مي خوام رو اين ايده اي كه گفتم كار كنم و به نتيجه برسم و فقط اين نظرات رو دادم تا شايد كمي ار غالب فكري ثابت شده و به قولي تثبيت كاركردي كه هميشه گريبانگير ما بوده خارج بشيم.

زنده باشين

پنجره

نويسنده
پيغام
بازيگر
در حال رشد
در حال رشد

5 شنبه 16 مهر 1383 - 17:43
پاسخ بصورت نقل قول
مي بينم كه موضوعاتتون ته كشيده.

نظرتون راجع به مسابقات روبوكاپ كه ايران هم توش باشه چيه؟

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 5 از 9 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011