Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> اصول اولیه در طراحی بازیهای کامپیوتری -> آيا از ساختن بازي هدفي را دنبال ميكنيد ؟

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3  بعدي

نويسنده
پيغام
mory
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 3 شنبه 3 خرداد 1384
تعداد ارسالها: 1187

3 شنبه 13 تير 1385 - 00:01
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:

هم ساختنش حال ميده .

حالش مال يك ماه اولشه .

نقل قول:
يه حس باحالي بهت دس ميده بعد از تمون كردنش

احساس غرور و قدرت و تكبر .
ولي اگه آدم منطقي باشه به اين نتيجه ميرسه كه هيچي بلد نيست و يك راه بي سر و ته جلوي روشه . بقول شاعر :
كه عشق آسان نمود اول ولي افتاد مشكل ها

نقل قول:
مي توني بگي بازي سازي و برنامه نويسي بلدم

ميشه گفت . ولي توي ايران به بهايي مفت ميفروشند اين در گران را .
تو ايران ارزش نداره آقا . ما هم اشتباه كرديم . البته نه اينكه بي ارزشه . اتفاقا پول زيادي توشه . و احترام . ولي نه اونقدري كه آدم سرش وقت و زندگيش رو ميزاره .

ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
sadeqgm
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: شنبه 24 دي 1384
تعداد ارسالها: 50

5 شنبه 5 مرداد 1385 - 06:09
پاسخ بصورت نقل قول
از بچگي وقتي بازي هاي سگا يا رايانه و يا هر دستگاه ديگر را مي ديدم با خودم مي گفتم آيا ممكن است روزي من هم بتوانم بازي بنويسم؟
خوب بعد از اينكه اين سايت را پيدا كردم توانستم مشكلاتم را حل كرده و به اين كار مشغول شوم. من طراحي مرحله هاي زيبا و كاركتر هاي جذاب با سليقه خودم را خيلي دوست دارم.

نويسنده
پيغام
Dante
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 3 مرداد 1385
تعداد ارسالها: 314
محل سكونت: Tehran

5 شنبه 5 مرداد 1385 - 15:54
پاسخ بصورت نقل قول
من فعلا از روی علاقه شدیدم به صنعت بازی دوست دارم وارد این صنعت بشم PDT_002
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ديدن وب سايت كاربر

نويسنده
پيغام
amir_m_r
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 5 شنبه 4 خرداد 1385
تعداد ارسالها: 260
محل سكونت: كرج

جمعه 6 مرداد 1385 - 14:05
پاسخ بصورت نقل قول
من يك سال اول كاملا بصورت تفريحي اين كار رو انجام مي دادم اما حالا دو سه ساله كه اين كار شغل منه . براي شروع هر كاري به آدمهايي احتياج داره كه خطر ريسك رو به جون بخرند . ريسك فقط در فروش نيست . شما ممكنه از نظر روحي ارضا نشيد . چون بايد بچه ها كيفيت بالا مي خواهند و كاري ندارمد گه شما با چه مشقتي كار كرديد. اما خيلي ها هم اصلا كوچكترين زحمتي به خود نمي دهند و منتظرند كه قانون كپي رايت در ايران رعايت بشه و چند شركت اول بيايند و مزحكه بشوند و وقتي راه هموار شد آنوقت تشريف بياورند . اين كار عاشق مي خواهد. اگه هدف پول در آوردنه بهتره بريم تو كار بساز و بفروشي! Very Happy اما اگه هدف ساختن يك اثر هنريه ٬ بالاخره نتيجه مي ده. همونطور كه سينماي فارق از هرگونه تكنولوژي و كهنسال ايران اين همه طرفدار داره . البته اين امر رو تاييد نمي كنم كه بدون دانش روز بايد جلو رفت اما براي من فقط و فقط اين كار توليد يه اثر هنريه كه به نظر من خود اين هدف واقعا با ارزشه . خيلي از كارگردانهاي بزرگ ايران مثل كيارستمي كارشون رو با كمترين امكانات و سرمايه شروع كردند و افراد زيادي از منتقدان هم بودند كه در اون سالها مسخره اش مي كردند. نبود سرمايه فقط و فقط يكي از عوامل تشكيل نشدن گروه هاي ساخت بازي در ايرانه . من دو سال پيش براي گرفتن سرمايه خيلي خيلي ناچيزي كه خجالت گفتنش را دارم به تمام شركت ها و سازمانهايي كه در زمينه ساخت بازي و مولتي مديا كار مي كنند رفتم اما آنقدر غرور و خودبيني در برخورد آنها وجود داشت كه من مطمعن هستم در شركت EA كه به اين امر مشهوره همچين رفتاري با آدم نميشه . در شركتي كه سرمايه اي برابر ساخت 1000 بازي براي يك بازي گرفته بود به من گفتند كه ما بدون ديدن كار شما مطمعنيم كه كسي در خاور ميانه نمي تواند مثل ما كار كند. اطلاعات در اين روزها بين ما بازي سازها مثل آب جاودانگي رازداري مي شود . حتي اين نكته كه شما بگوييد با چه انجيني كار مي كنيد ٬ انگار تمام رازهاي وجودي شما را برملا خواهد ساخت و پس از آن ديگر ارزشي در بين اطرافيانتان نداريد . من اگر همانموقع كار آنها را ديده بودم حد اقل مي گفتم كه مي توانيد تمام اين كار را يك شبه با ويرتولز ببنديد! (ساده ترين كار) و اينقدر با شاكويو سر و كله نزنيد. اما متاسفانه بلوف دروغ و غرور بزرگترين مشكلات ما ايراني ها (البته در حال حاضر) در ساخت بازي حرفه اي است. من تا به حال با 5 گروه در ايران كار كرده ام و با چندين گروه آشنا شدم و به توافق نرسيدم كه هر كدامشان داستان مفصلي دارد. سرمايه براحتي براي ساخت بازي خرج مي شود ولي بزرگترين مشكل من در اين كار خراب شدن بازار به خاطر بي اعتمادي بچه ها به بلوف هاي تبليغاتي و بازي هاي ايرانيه. ( كه براي اون هم ميشه راهي پيدا كرد ).
اما يه چيز به بازيسازهايي كه تازه شروع كردند مي گم: نويسنده ٬كارگردان ٬ برنامه نويس و طراحان حفه اي يك كار رو حرفه اي مي كنند و اگه يك گروه ضعيف باشه مطمعن باشيد كار خوب نميشه . سعي نكنيد يه بازي براي رقابت با NFS يا DOOM بسازيد اگه يه بازي فلش عالي هم بسازيد در دنيا مثل بمب صدا مي كنيد. من اگه بخوام يه بازي ژاپني بازي كنم انتظار دارم در مورد فرهنگ خودشون باشه . ما هم فرهنگي داريم كه براي بقيه جذابه و فقط تو اينجا ميشه پيداش كرد.
(البته نكته هاي بالا دليل بر اين نيست كه خودم همشونو درست و حسابي رعايت مي كنم و يا اينكه كلا خيلي كارم درسته! هرچي به نظرم رسيد گفتم)
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر

نويسنده
پيغام
Me(-)Di
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: جمعه 13 مرداد 1385
تعداد ارسالها: 123

جمعه 27 مرداد 1385 - 04:33
پاسخ بصورت نقل قول
من از وقتي كه شروع به بازي كردن كردم هميشه علاقه داشتم كه يه بازي در مورد تاريخ ايرانيا در مورد هخامنشيان بسازم كه انشا الله يه 10 ساله ديگه دموشو ميدم بهتون Laughing
ولي هر كسي عاشق بازي ساختن هستش و هر كسي كه اينجا آمده و ثبت نام كرده بدونيد كه مي خواسته بازي بسازه نه كاره ديگه Wink

نويسنده
پيغام
homi
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 3 شنبه 26 ارديبهشت 1385
تعداد ارسالها: 159
محل سكونت: بوشهر

جمعه 24 شهريور 1385 - 23:38
پاسخ بصورت نقل قول
من در كل ميگم ميخوام كارم اين بشه و در ايران پيشرفتش بدم.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Me(-)Di
بازی ساز
بازی ساز

شنبه 25 شهريور 1385 - 02:39
پاسخ بصورت نقل قول
موفق باشيد Mr. Green

نويسنده
پيغام
mgcw
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 2 شنبه 21 دي 1383
تعداد ارسالها: 227
محل سكونت: In The Black Hole

شنبه 25 شهريور 1385 - 02:43
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
من از وقتي كه شروع به بازي كردن كردم هميشه علاقه داشتم كه يه بازي در مورد تاريخ ايرانيا در مورد هخامنشيان بسازم

منم همیشه دوست داشتم دارم در مورد هخامنشیان،جنگهای کوروش،داریوش و خشایار و کلا از تاریخ ایران هم بازی و هم انیمیشن بسازم
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
Me(-)Di
بازی ساز
بازی ساز

شنبه 25 شهريور 1385 - 03:20
پاسخ بصورت نقل قول
سلامي دوباره به همه مخصوصا به آقاي : م.جي.سي....... Mad
بخودا اگه من توان اينو داشتم . هر كاري مي كردم تا در مورد كورش يه بازي در سطح عالي با هر برنامه اي كه مي شد مي ساختم (گيم ميكر.....) واقعا حيف .
من از علي آقا يه درخواست دارم = در خواستم هم اين هسش كه بجاي اينكه روي جنگ جهاني 3 كار كنن وقتشو نرو بزارن و بازي كورش كبير رو شروع كنن Neutral حتما بچه ها هم موافق هستن و به شما كمك مي كنن يا هر كسه ديگه كه اين پروژه سنگين رو شروع كرد
خيلي خيلي ممنونم از اينكه توجه كردين Mr. Green

اين نامه توسط Me(-)Di در 1 شنبه 26 شهريور 1385 - 02:19 ويرايش شده است.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
mehdico
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 2 شنبه 19 بهمن 1383
تعداد ارسالها: 1524
محل سكونت: اهواز

شنبه 25 شهريور 1385 - 19:36
پاسخ بصورت نقل قول
--------------=

هدف هدف هدف

هدف چيزي جدا نشدني از زندگيست.

هدف من زدودن احساس بي كاره گي هست.

-------------=
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 2 از 3 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه قبلي  1, 2, 3  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011