Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> نمایش بازیهای ساخته شده توسط اعضای سایت -> بازی نجات قلبها + سورس (محصول قدیم قدیما)

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2  بعدي

بازی نجات قلبها + سورس (محصول قدیم
نويسنده
پيغام
Ali_Hashemi
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: شنبه 3 ارديبهشت 1384
تعداد ارسالها: 95
محل سكونت: Earth

1 شنبه 28 مهر 1387 - 00:54
پاسخ بصورت نقل قول
سلام عزیزان

من مدت کمی نیست که توی این انجمن عضو هستم ولی آما نقش فعالی نداشتم و پست زیادی در این مدت نداشتم.
برای دوستان عزیز یه بازی آپلود کردم که میتونید اونو به همراه سورس کامل بازی دانلود کنید.

1- در مورد بازی :
در نوشتن این بازی از هیچ انجینی استفاده نکردم ( البته اون موقع نمیدونستم انجین یعنی چه !)
زبان برنامه نویسی دلفی5 (آخرین نسخه دلفی در آن زمان) هست که میتونید با هر نسخه ای اونو کامپایل کنید.
جهت برنامه نویسی گرافیکی از DirectX به طور مستقیم استفاده کردم. که البته یه کمی زیادی مستقیم ! و ممکنه درک اون کمی مشکل باشه. از Surface ها استفاده کرده ام و با تابع BLT هم تصاویر را بر روی صفحه رسم میکنم.
این بازی رو در سال اول دوران دانشجویی انجام دادم و خیلی هم لذت بردم. تصاویر بکار رفته هم به جز کارکتر اصلی بازی و قلبها , با Bryce , Photoshop و TrueSpace انجام دادم. میدونم که خیلی زابیله ولی اون زمان یشتر از این نتونستم روش وقت بذارم.

2- نحوه بازی :
هدف از بازی این است که قلبهایی که از بالای صحنه به سمت پایین می آیند را جمع آوری کرده و از رسیدن آنها به تیغهای پایین صفحه جلوگیری کنیم. حرکت کارکتر توصط ماوس انجام میشه و باید از برخورد با تیغهایی که در صفحه می چرخند اجتناب کنید. با جمع آوری قلبها , اون
قلب گنده که سمت چپ و پایین صفحه قرار داره شروع به پر شدن میکنه و پس از پر شدن به مرحله بعد میروید. در ضمن اگر قلبی به تیغهای پایین صفحه برسه امتیاز کم میشه.
این بازی 10 مرحله داشت که الان 8 مرحله داره ! آخه خواستم حجمشو کم کنم یه مقدار!

3- نکات مهم :
- سورس این بازی بسیار بسیار درهم و برهم و بدون نظم نوشته شده , ولی چون خیلی وقته که از اون زمان میگذره دلم نیومد هیچ دستی بهش بزنم.
- خود بازی هم اشکالات فراوانی ممکنه داشته باشه , به خصوص از لحاظ گرافیکی ولی این بازی همینه که هست و به نظر من ارزش این رو نداره که بخوام در اون تغیری بدم , پس : لطفا در این مورد که چکارش بکنم بهتره و .. ندید!!! قصد من بیشتر اینه که اگر یه بنده خدایی خواست بتونه از سورس اون استفاده کنه و بجای اینکه از نرم افزار های آماده استفاده کنه خودش قدرت عمل رو در دست بگیره تا نتیجه کارش بهتر بشه و اینطور نشه که یک بازی بسیار بسیار کوچک بر روی یک سیستم بسیار قوی چند ده ثانیه طول بکشه تا لود بشه.
در ضمن این روش سرعت فریم FPS بسیار بالایی رو میده که در سورس میبینید که من اون رو کم کرده ام :

كد:
                     REPEAT
                       TIM1:=GETTICKCOUNT;
                     UNTIL TIM1-TIM>=33;

نکته آخر اینکه زمانی که من این بازی رو نوشتم کامپیوتر نداشتم و از کامپیوتر سایت دانشگاه استفاده کردم , چون کامپیوترم رو فروخته بودم و یک ماشین خریده بودم و هروقت کلاس نداشتم میرفتم مسافر کشی. اینو گفتم که این بازی رو نسبت به وضعیتی که داشتم بسنجید و اشکالاتشو به بزرگی خودتون ببخشید.
(معذرت میخوام از همه اگر زیادی حرف زدم , آخه یاد خاطرات ناجورم افتادم , شرمنده

Question

اسکرین شات بازی :

لینک دانلود :

http://rapidshare.com/files/378383924/Hearts_Source.rar

اين نامه توسط Ali_Hashemi در 4 شنبه 1 ارديبهشت 1389 - 14:47 ويرايش شده است.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه 4 آذر 1385
تعداد ارسالها: 2069
محل سكونت: تهران

1 شنبه 28 مهر 1387 - 01:54
پاسخ بصورت نقل قول
سلام

دوست من خسته نبوده باشي ! ( منظورم اينه كه اون قديم ها كه بازي رو درست كردي اميدوارم خسته نشده بوده باشي !!! Very Happy فعل ها قاطي شد بي خيال ! )

متاسفانه براي من ارور داد و نتونستم بازي رو ببينم :
http://i37.tinypic.com/2ih4e36.png

ولي خوب مي تونم بگم ارزش كارت بالاست و احساس موقعي رو كه ساخت بازي رو تموم كردي درك مي كنم ...
اگه كار ديگه اي هم انجام دادي بزار . تو اين فروم دوستان ديگه اي هم هستند كه ارزش چنين كارهايي رو بدونند ...
( اون اوايل پست هاي من خيلي طولاني بودند . الان هم نمي دونم چي شد ياد اون موقع ها و انرژي اي كه اون زمان داشتم افتادم پس اگه زدم جاده خاكي ببخشيد . نمي دونم . شايد به خاطر پست طولاني و پر انرژي شماست و يا به خاطر حس عجيبي ه كه امشب به هم دست داده !!! )

منتظر بازي بدون ايراد هستم ....

نويسنده
پيغام
Ali_Hashemi
در حال رشد
در حال رشد

1 شنبه 28 مهر 1387 - 19:28
پاسخ بصورت نقل قول
خیلی از توجه شما ممنونم.
من از پست شما مقدار متنابهی انرژی دریافت کردم. Smile
(البته با کارت هوشمند انرژی و به قیمت جهانی انرژی)

نقل قول:
متاسفانه براي من ارور داد و نتونستم بازي رو ببينم

من الان فایل رو دانلود و تست کردم مشکلی نداشت ! نمی تونم حدس بزنم که مشکل از چی بیده ! فردا رو کامپیوترهای شرکت هم تست میکنم.

از دوستان دیگه اگر کسی علاقه داشت و دانلود کرد و بازی اجرا شد یا نشد ! لطفا اطلاع بده.

نقل قول:
منتظر بازي بدون ايراد هستم

به روی چشم. من با موتور های سه بعدی بسیار زیادی کار کرده ام. جدیدا یه بازی کوچیک سه بعدی با استفاده از Irrlitch نوشتم(جهت افزایش توانایی هام!) که مطمئن هستم خوشتون خواهد آمدندی.Surprised
تقریبا تمومه و الان دارم روی یک ساختار فایل جدید کار می کنم که تکسچرها و آبجکت های بازی رو به اون فرمت تبدیل کنم. نداشتن ساختار فایل خاص , یکی از مشکلات اساسی در این موتور سه بعدیه (به جز هزارتا مشکل دیگه). تا آخر هفته آپلود می کنم.
اگر روی هاردم بگردم و یابنده شوم یه دموی کوچک از PowerRender هم باسورس براتون میذارم.
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
ashkan_203
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 5 شنبه 9 آذر 1385
تعداد ارسالها: 794
محل سكونت: همه جای ایران سرای من است

4 شنبه 1 آبان 1387 - 11:39
پاسخ بصورت نقل قول
شات ها كه جالبه ولي همين ارور آقا مجتبي را داد

آی گیمز
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Ali_Hashemi
در حال رشد
در حال رشد

4 شنبه 1 آبان 1387 - 21:19
پاسخ بصورت نقل قول
Shocked Shocked Shocked Confused Confused Confused Confused Confused

من بر روی 4 سیستم در شرکتمون تست کردم ولی بر روی هیچکدوم مشکلی نداشت! Confused

با توجه به اینکه سیستمهای شرکت ما از لحاظ کارت گرافیک در زابیل ترین شرایط قرار دارند. اونایی که تست کردم TNT2 32 و ATI داشتند. چون متاسفانه ما کارهای دیتابیسی شدید انجام میدیم و کارت گرافیک اصلا برای سیستم های ما مهم نیست. ولی این بازی اجرا شد Wink

تنها چیزی که فکر میکنم ممکنه علت اشکال باشه , اینه که من بر روی سیستمهایی تست کردم که همشون دارای CPU اینتل بودند. میشه شما لطف کنید و نوع سی پی یو سیستمتون رو بگید ؟

در ضمن اگر هر نسخه ای از دلفی رو داشته باشید خودتون میتونید کامپایل کنید سورس اونو دوباره.
خیلی دجار عجابت شدم , یعنی خیلی عجیبه! Question
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
iran_adventure
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه 4 آذر 1385
تعداد ارسالها: 2069
محل سكونت: تهران

5 شنبه 2 آبان 1387 - 03:15
پاسخ بصورت نقل قول
به هر حال ارور مي ده ...
3.2 اينتل
8600 nvidia

نويسنده
پيغام
ashkan_203
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 5 شنبه 9 آذر 1385
تعداد ارسالها: 794
محل سكونت: همه جای ایران سرای من است

5 شنبه 2 آبان 1387 - 18:07
پاسخ بصورت نقل قول
منم
2و4 اينتل
7000ati

آی گیمز
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر نام كاربري در پيغامگير Yahoo

نويسنده
پيغام
Seyed
در حال رشد
در حال رشد

تاريخ عضويت: 3 شنبه 5 دي 1385
تعداد ارسالها: 65

شنبه 12 بهمن 1387 - 17:09
پاسخ بصورت نقل قول
بنظر جالب مياد موفق باشي.

بازي كابوس مركاوا (دانلود رايگان ) مربوط به جنگ غزه
ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
Ali
مدیر کل
مدیر کل

تاريخ عضويت: شنبه 20 تير 1383
تعداد ارسالها: 2984
محل سكونت: On the edge

1 شنبه 13 بهمن 1387 - 00:24
پاسخ بصورت نقل قول
آقا دمت گرم. بسی فیض بردیم. اشکمونم که در آوردی...

نويسنده
پيغام
Ali_Hashemi
در حال رشد
در حال رشد

2 شنبه 14 بهمن 1387 - 20:24
پاسخ بصورت نقل قول
نقل قول:
آقا دمت گرم. بسی فیض بردیم. اشکمونم که در آوردی...

خیلی ممنون از توجه شما.
ببخشید اشکتون رو در آوردم Question QuestionQuestion
خودم که ناراحت نیستم , اون سختی ها باعث شده که الان احساس موفقیت و اعتماد به نفس خفن داشته باشم.

ظاهرا این بازی رو سیستم های بچه ها Error داده بود. من که روی 4 تا سیستم مختلف اجرا کردم مشکل رو ندیدم. اگه یه کمی فرصت کنم , یک Logger توی سورس میذارم تا بفهمم که مشکل کجا اتفاق میفته, تا بتونم رفعش کنم.

راستی شما بازی رو دانلود کردید ؟ اجرا شد ؟
ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 2 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011