Contacts
صفحه اصلی پورتال | صفحه اصلی تالار | ثبت نام | اعضاء | گروه ها | جستجو | پرسش و پاسخ | فروشگاه الکترونیکی | خرید پستی بازی های کامپیوتری

صفحه اول انجمنها -> ساخت بازی با نرم افزار Unity -> شروع پروژه گیم، بچه های حرفه ای بیان

ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع ديدن موضوع قبلي :: ديدن موضوع بعدي
برو به صفحه 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  بعدي

شروع پروژه گیم، بچه های حرفه ای ب
نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 3 شنبه 20 شهريور 1386
تعداد ارسالها: 1846
محل سكونت: USS Terra Nova

1 شنبه 21 شهريور 1389 - 13:31
پاسخ بصورت نقل قول
Surprised سلام. آقا من تو این فکر بودم با بچه های حرفه ای این انجمن یه پروژه راه بندازیم فقط جهت سنجیدن سطح توانایی و جنبه های آموزشی و هر وقت بجایی هم رسید که چه بهتر پخشش می کنیم. محدودیت زمانی هم نداره. مدل کار هم خواستید خودم هستم + برنامه نویس. نمونه کار های مدل های من رو تو همین انجمن تاپیک http://www.persian-designers.com/forum/viewtopic.php?t=5576 می تونید ببینید. خلاصه هرکی خواست نظرش رو بگه و کار رو شروع کنیم.

زمان اضافه شدن: 24 شهریور 1389
بچه ها flyman یه فرمی طراحی کرده که دیگه تو میتینگ بعدی مشکلی تو عقاید مختلف نداشته باشیم. می تونید از لینک زیر دان کنید و بعد از پر کردن برای من بفرستین

لینک
http://mahangm.persiangig.com/form.doc

زمان اضافه شدن: 24 شهریور 1389
بچه ها به زحمت دوست گرامی flyman مباحث جلسه اول گرد آوری شدن و می تونید ببینید:

صورت جلسه ی گردهمایی شماره 1:
*مطالب مورد بحث:
1- انتخاب نام برای گروه (برای جلسه ی اول اجباری نیست)
2- مشخص کردن اهداف ساخت بازی
3- مشخص کردن سبک بازی
4- ایده پردازی اولیه
5- ایجاد خط داستانی اولیه

*مطالب حاشیه:
- معرفی اعضای گروه به یکدیگر
- دادن وقت معین به تمام اعضا برای ارائه ی نظر در موضوعات بالا (مثلا هر نفر 5 دقیقه)

زمان اضافه شدن: 21 شهریور 1389
بچه ها به زحمت دوست گرامی Xhizors یه روند کلی از شروع تا پایان پروژه که تهیه شده رو میزارم اینجا:

خوب باید با یک متد SDLC شروع کنیم. فازهای متدها مثل همند و تنها فرق بینشون ، توی سویچ کردن بین مراحله. مثلن در روش آبشاری همه‌ی مراحل به ترتیب طی می‌شن یا در روش JAD کم‌کم از هر قسمت فازها تکه‌هایی انجام میشه تا این‌ها هم‌پوشانی بکنند و اینها.

مرحله‌ی پیش‌تولید
فاز لامپ : که گذرونده شد.
فاز شناخت پروژه: تعریف کردن دورنما و مرز‌های پروژه. به قول یکی از بازی‌سازها ، باید در این مرحله بازی خودتون رو بازی کنید. در مورد پروژه‌هایی که هدف مالی دارند باید نمودار توقع سود و زیان و ریسک و اینها کشیده بشه که الان مهم نیست.

فاز نقشه کشی: میگه : یه حمومی من بسازم ، چل ستون چل پنجره. به همین باید صورت همه‌ی مراحلی که حموم(یعنی بازی) ساخته میشه رو بررسی کرد و پایپ‌لاین کلی پروژه رو درآورد. ایده‌پردازی ازین مرحله شروع میشه.

فاز آنالیز پیش‌نیازها: آنالیز کردن احتیاجات پروژه و گیمر. بعدش باید اطلاعات آنالیز شده رو با اطلاعات بدست اومده از فاز نقشه‌کشی تطابق داد. اگه منابع کافی بود برو به مرحله‌ی بعد. در غیر این‌صورت شروع پروژه از اول.

مرحله‌ی تولید:
فرق متد های ختلف بیشتر اینجاست. در مدل آبشاری بعد از تکمیل شدن فاز طراحی ، فاز توسعه شروع میشه، در مدل jad هر دو باهم شروع می‌شند و در مدل rad در هر لحظه میشه بین اونها سوییچ کرد.
فاز طراحی :باید اطلاعات بدست اومده از فاز نقشه‌کشی به اطلاعات کامل ، با دقت و اپسیلون اپسیلون بررسی شده تبدیل کرد. مثلن در فاز نقشه‌کشی گفتیم که برای مکان یک شهر می‌سازیم. درین مرحله باید ریز ترین نقشه‌های شهر، بیوگرافی کامل و همه‌ی اطلاعاتی که توی بایگانی شهرداری خاک می‌خورند رو تعریف کرد.

فاز توسعه: تبدیل اطلاعات خروجی فاز طراحی به asset ها و هر چیز قابل لمس. مثلن در مرحله‌ی طراحی مشخص کردیم در شهرمون یه ساختمان داریم که یه در خراب کوچیک سبزرنگ داره و روی در فلان چیزها نوشته شده و اگه نزدیک در بشیم فلان اتفاق می‌افته. درین مرحله کانسپتور شکل در رو میکشه، مدل‌ساز می‌سازه ،دزاینر خصوصیات و افعال‌ در رو تعریف می‌کنه و کدنویس خصوصیات در رو به feature و افعال رو به متد و action تبدیل می‌کنه. مدیر پروژه هماهنگ کننده‌ی بین نیروهاست.

فاز تست: تست گیم‌پلی، تست نرم‌افزاری و سخت افزار و اشکال یابی و رفع باگ.

بعد از تولید:
مرحله‌ی توزیع ،تبلیغات و...
مرحله‌ی نگه‌داری
اعلام اتمام پروژه.

یه چارت کلی:

0 بار اين نامه ويرايش شده است كه آخرين بار توسط 4 شنبه 24 شهريور 1389 - 16:01 در 4 بوده است.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي

نويسنده
پيغام
Xhizors
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: 1 شنبه 19 ارديبهشت 1389
تعداد ارسالها: 251
محل سكونت: 127.0.0.1

1 شنبه 21 شهريور 1389 - 14:13
پاسخ بصورت نقل قول
شيخ ما را پرسيدند پروژه بدون مدير به چه ماند گفت به زنبور بی عسل. بازی‌سازان نعره ها بزدندی و گریبان دریدندی و عارف بزرگ بشدندی.

اولم- اگه واقعن می‌خوای پروژه راه بندازید باید مدیرشو -یا حداقل یه گروه مدیریت- مشخص کنید. چون -به نظر می‌رسه- پروژه به شکل آنلاین باشه باید requirement ها و پایپ‌لاین پروژه به شکل 100 درصد مشخص بشه. و مدیر همه‌ی تصمیم‌های قبلی رو بگیره که بعدش مشکل پیش نیاد.

دومم- پیش‌نیاز‌ها: scope پروژه -اطلاعات آنالیز شده‌ی پروژه- اهداف پروژه - اطلاعات کامل تیم پروژه - اطلاعات معماری پروژه و پیش‌نایزهای تکنیکی.

سومم - جلسه‌های بارش افکار و ایده‌پردازی هرچه زودتر به صورت منظم و هفتگی -توی یه کانال چت یا IRC- برگزار بشه.

چهارمم- کاملن کدباز باشه. همه‌ی مراحل پروژه

پنجمم- با یونیتی که کار نکردم. ولی اگه کمکی از دستم بربیاد بودیم.
ارسال  بازگشت به بالا
ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل ديدن وب سايت كاربر

نويسنده
پيغام
m_dawoodi
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 2 شنبه 10 خرداد 1389
تعداد ارسالها: 140

1 شنبه 21 شهريور 1389 - 14:34
پاسخ بصورت نقل قول
اگه حرفای دوستمون ok شد منم مدلسازی میکنم Laughing

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

1 شنبه 21 شهريور 1389 - 15:46
پاسخ بصورت نقل قول
Xhizors, آسمان بار امانت نتوانست کشید، همه غرئه را به نام من دیوانه زدند ! Shocked

باب من با یکی از بچه ها صحبت کرده بودم در این مورد، گفتش که تاپیک رو راه بندازیم یا کسی میاد یا کسی نه. من هم همینکار رو کردم که اول ببینم نظرات بقیه چیه. خوب نظرات و اطلاعات شما کاملا خوبه. فکر کنم یکی از افراد جور شد. Surprised راستی می بینی تو avatar من نوشته open source revolution، من خودم عضو انجمن سورس بازم !

m_dawoodi, خیلی خوبه ما اینجا قصدمون پیش بردنه یه پروژه است ! نمی خوایم کسی رو به چالش بکشیم. خوبه که شما هم همکاری کنید. این هم دومین نفر... Surprised

دوستان بقیه هم بیان و نظرات خود رو اعلام کنند.

تعداد افراد به پنج نفر که رسید شروع به بحث های پایه ای و اهداف و شروع به ایده پردازی می کنیم. Surprised

تا حالا من خودم هستم و Xhizors, m_dawoodi و دوست خوبمون flyman.

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
m_dawoodi
بازی ساز
بازی ساز

تاريخ عضويت: 2 شنبه 10 خرداد 1389
تعداد ارسالها: 140

1 شنبه 21 شهريور 1389 - 15:56
پاسخ بصورت نقل قول
MahanGM, مگه من گفتم کسی رو به چالش بکشیم ؟ Shocked

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

1 شنبه 21 شهريور 1389 - 15:58
پاسخ بصورت نقل قول
بخشش ! منظورم با شما نبود کلی گفتم فقط اومده بود بعد از qoute شما !. Surprised

ارسال  بازگشت به بالا

نويسنده
پيغام
vahidpoor
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 31 تير 1388
تعداد ارسالها: 531
محل سكونت: مشهد

1 شنبه 21 شهريور 1389 - 16:16
پاسخ بصورت نقل قول
حقیقا من یک ماه پیش برنامه نویسی یک بازی استراتژیک رو تمام کردم اگر خواستید در این زمینه کار کنید منو خبر کنید

نويسنده
پيغام
vahidpoor
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

تاريخ عضويت: 4 شنبه 31 تير 1388
تعداد ارسالها: 531
محل سكونت: مشهد

1 شنبه 21 شهريور 1389 - 16:17
پاسخ بصورت نقل قول
حقیقا من یک ماه پیش برنامه نویسی یک بازی استراتژیک رو تمام کردم اگر خواستید در این زمینه کار کنید منو خبر کنید

نويسنده
پيغام
alpine
متخصص ساخت بازی
متخصص ساخت بازی

تاريخ عضويت: 2 شنبه 23 آذر 1388
تعداد ارسالها: 431

1 شنبه 21 شهريور 1389 - 17:46
پاسخ بصورت نقل قول
بنده با آقايXhizors, موافق هستم.
ولي به طور كلي اگر كمكي بر بياد كوتاهي نميكنم.

نويسنده
پيغام
MahanGM
پیر بازی سازی
پیر بازی سازی

1 شنبه 21 شهريور 1389 - 17:54
پاسخ بصورت نقل قول
vahidpoor, خوبه هدف پروژه که مشخص بشه از شما هم استفاده می کنیم.
alpine, عالیه !.

مثل اینکه همه جمع شدن کاش دوستان دیگه هم بودن ! ولی مشکلی نیست.

خوب آقا برای شروع استارت بزنیم ؟ مرحله اول فقط بحث و گفتگو در مورد چگونگی شروعه. راستی یکی از دوستان لطفا کنه یه چارت کلی از روند کار ها در بیاره که بفهمیم مرحله به مرحله باید چیکار کنیم. Surprised
راستی یکی مدیریت رو به عهده بگیره !. Surprised

ارسال  بازگشت به بالا

نمايش نامه هاي ارسال شده قبلي:   
ارسال يك موضوع جديد   پاسخ به يك موضوع    صفحه 1 از 11 تمام ساعات و تاريخها بر حسب 3.5+ ساعت گرينويچ مي باشد
برو به صفحه 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  بعدي

پرش به:  

شما نمي توانيد در اين انجمن نامه ارسال كنيد.
شما نمي توانيد به موضوعات اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن ويرايش كنيد
شما نمي توانيد نامه هاي ارسالي خود را در اين انجمن حذف كنيد
شما نمي توانيد در نظر سنجي هاي اين انجمن شركت كنيد

unity3d

بازگردانی به فارسی : علی کسایی @ توسعه مجازی کادوس 2004-2011